Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2281   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/01/2017 - 00:51

Καλή χρονιά σε όλους!!! κάτι άσχετο με αυτό το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα κινητά είναι αξιόπιστα από το Skroutz. Χωρίς να θέλω να θίξω 🙂

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2282   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/01/2017 - 02:37

Καλή χρονιά σε όλους!!! κάτι άσχετο με αυτό το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα κινητά είναι αξιόπιστα από το Skroutz. Χωρίς να θέλω να θίξω

Προφανως και οχι!!!!11εντεκα Αν ειναι ποτε δυνατον να τα συγκρινουμε με τα υπολοιπα.

 

Ειναι κατωτερης ποιοτητας συσκευες που καμια σχεση δεν εχουν με τα ελληνικα! Τα βαρβατα και γνησια.

 

Για να μη πουμε και το αλλο που βαζουν και ανακατασκευασμενα.. Τοσο μπροστα!!!1ενα


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2283   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/01/2017 - 03:33

Προφανως και οχι!!!!11εντεκα Αν ειναι ποτε δυνατον να τα συγκρινουμε με τα υπολοιπα.

 

Ειναι κατωτερης ποιοτητας συσκευες που καμια σχεση δεν εχουν με τα ελληνικα! Τα βαρβατα και γνησια.

 

Για να μη πουμε και το αλλο που βαζουν και ανακατασκευασμενα.. Τοσο μπροστα!!!1ενα

 

Μόνο εσύ... :P


Καλή χρονιά σε όλους!!! κάτι άσχετο με αυτό το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν τα κινητά είναι αξιόπιστα από το Skroutz. Χωρίς να θέλω να θίξω

 

 

Προσωπικά δεν την κατάλαβα την απορία σου και γιατί να υπάρχει? Τι σημαίνει είναι αξιόπιστα? Γιατί να μην είναι.. Απλά όπως καταλαβαίνω κάνουν δική τους εισαγωγή οι μαγαζάτορες από άλλες χώρες ... 

 

Μαγαζιά κανονικά είναι με ελληνικές αποδίξεις και καθ' όλα νόμιμες επιχειρήσεις... 


@CaLi@


#2284   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/01/2017 - 10:21

Ναι βγαινει το εικονιδιο αλλα δε καταναλωνει τοση μπαταρια. Περισσοτερο ψυχολογικο. Ειναι γιατι δουλευει ο συνεπεξεργαστης. Αν δε σε ενδιαφερει η κατευθυνση στους χαρτες και καποιο fitness tracking το κλεινεις.

Να ρωτήσω και εγώ με αφορμή αυτό το σχόλιο. Ο Μ9 και Μ10 έχουν motion sensor. Το εικονίδιο αυτό (υποτίθεται) ότι εμφανίζεται όταν λειτουργεί το GPS (ο δέκτης δηλαδή). 

Γιατί να εμφανίζετε όταν παίρνει κάποια εντολή απο τον motion sensor του συνεπεξεργαστή; 

Σαφώς και εμφανίζετε και κάποιες στιγμές που δεν έχουν σχέση με εφαρμογές GPs αλλά για άλλους λόγους πχ geotagging σε φωτό κλπ. 

Τι σχέση έχει όμως ο συνεπεξεργαστής με το εικονίδιο. Το αναφέρουν κάπου ή απλά βγήκε αυτό το συμπέρασμα;



#2285   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/01/2017 - 13:02

Απ οτι εχω καταλαβει και χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρα ο m9 και m10 ειναι συν-επεξεργαστες με τον κυριο και δουλευουν αρκετε συχνα. Επισης επεξεργαζονται και δεχονται τα σημαδα απο αισθητηρες κινησης, βαρομετρο κλπ. Πολλες φορες αυτος ενεργοποιει το εικονιδιο της τοποθεσιας μεν καταναλωνοντας ελαχιστη ενεργεια δε. Φυσικα αυτο δεν ειναι απολυτο. Αν εχεις ενεργοποημενα εκτος πυξιδας και find μπορει να το ενεργοποιουν αυτα συχνα. Οπως πχ traffic και συχνες τοποθεσιες ή πυργοι κινητης. Προσωπικα το χα παθει με το 6a και το ψαχνα. Ειχα διαβασει οτι ηταν bug δε ξανασχοληθηκα και ηρεμησα. Στο 7 πλας τωρα ο βλεπω αρκετες φορες οταν ξεκλειδωνω. Να σημειωσως οτι ειχα ενεργοποιημενες τοποθεσιες για instagram καταλαθος και ενεργοποιουσε τις υπηρεσιες τοποθεσιας σε καθε ανοιγμα της εφαρμογης ή refresh στο feed.

Απο wikipedia:
The Apple M7, M8, M9, and M10 coprocessors collect, process, and store sensor data even if the device is asleep, and applications can retrieve data when the device is powered up again. This reduces power draw of the device and saves battery life.[13] In addition to servicing the accelerometer, gyroscope, compass, and barometer, the M9 coprocessor can recognize Siri voice commands from the built in microphones of the device.[14]

The M-series motion coprocessors are accessible to applications through the Core Motion API introduced in iOS 7, so they do, for example, allow fitness apps that track physical activity and access data from the M processors without constantly engaging the main application processor. They enable applications to be aware of what type of movement the user is experiencing, such as driving, walking, running, or sleeping.[15][16][17] Another application could be the ability to do indoor tracking and mapping.[18] In iOS 10, the motion coprocessor is used for raise to wake functionality.

Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 16/01/2017 - 13:05


#2286   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 16/01/2017 - 14:21

Αυτό είχα βρει όταν το έψαχνα για το compass calibration.
f3db70bb4b835adbde8be559e0e71e5b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2287   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/01/2017 - 14:33

Μόνο εσύ... :P


 

 

Προσωπικά δεν την κατάλαβα την απορία σου και γιατί να υπάρχει? Τι σημαίνει είναι αξιόπιστα? Γιατί να μην είναι.. Απλά όπως καταλαβαίνω κάνουν δική τους εισαγωγή οι μαγαζάτορες από άλλες χώρες ... 

 

Μαγαζιά κανονικά είναι με ελληνικές αποδίξεις και καθ' όλα νόμιμες επιχειρήσεις... 

 

Μόνο εσύ... :P


 

 

Προσωπικά δεν την κατάλαβα την απορία σου και γιατί να υπάρχει? Τι σημαίνει είναι αξιόπιστα? Γιατί να μην είναι.. Απλά όπως καταλαβαίνω κάνουν δική τους εισαγωγή οι μαγαζάτορες από άλλες χώρες ... 

 

Μαγαζιά κανονικά είναι με ελληνικές αποδίξεις και καθ' όλα νόμιμες επιχειρήσεις... 

Ευχαριστώ Νίκο και Velkus για τις απαντήσεις σας... 



#2288   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/01/2017 - 15:08

Απλά να βρείς κατάστημα που να δίνει DOA.

 

Τίποτα άλλο μη σε απασχολεί και μεγειές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2289   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2017 - 13:39

 πηγα document παρεδωσα την συσκευη  απο χθεσ μιλαω με apple suport e mail κ τηλ  ο καθενασ λεει τα  δικα του  εγω οτι πηρα 2 συσκευεσ με το ιδιο προβλημα κ εκεινοι να επικοινωνησω με τα καταστηματα εδω ορεξη να εχω...ποσο κριμα να μην εχουμε καταστημα apple εδω.....


Τελευταία επεξεργασία από: bellinaki, 17/01/2017 - 13:40


#2290   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2017 - 14:10

Σκέφτομαι να πάω και εγώ σύντομα, αλλά φοβάμαι μην επιστραφεί η ίδια, αν δεν δείξει κάτι το διαγνωστικό. Όσο σκέφτομαι να κάνω restore στην ίδια συσκευή...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2291   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2017 - 14:54

Σκέφτομαι να πάω και εγώ σύντομα, αλλά φοβάμαι μην επιστραφεί η ίδια, αν δεν δείξει κάτι το διαγνωστικό. Όσο σκέφτομαι να κάνω restore στην ίδια συσκευή...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

για ποιο λογο θα το πασ?? , γτ εμενα πχ για ο θορυβο στο βιντεο το πηρε αμεσωσ!!



#2292   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2017 - 16:19

για ποιο λογο θα το πασ?? , γτ εμενα πχ για ο θορυβο στο βιντεο το πηρε αμεσωσ!!


Το είχα στείλει μέσω Vodafone τη δεύτερη μέρα (DOA ούτε λόγος). Η Arvato ή όπως αλλιώς λέγεται μου το γύρισε, λέγοντας ότι δεν υπάρχει πρόβλημα (θόρυβος που ακούγεται και στην αναπαραγωγή σε απόλυτη ησυχία -όχι τραγικός όσο σε άλλους- αλλά υπάρχει). Θα το πάω σαν τελευταία προσπάθεια σε επίσημο service. Το θέμα είναι ότι θόρυβος υπάρχει, αλλά δεν ξέρω τι θα δείξει το διαγνωστικό. Μεταξύ μας δεν ξέρω τι δείχνει και τι όχι το διαγνωστικό. Δηλαδή σε όσους έγινε αλλαγή την έδειξε; Νομίζω ότι απλά το πρόβλημα είναι σχεδόν καθολικό που πλέον δεν υπάρχει λόγος να γίνει αλλαγή. Μπορεί και το επόμενο να έχει τον ίδιο ή χειρότερο θόρυβο. Ενημέρωσέ μας μόλις έχεις νέα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2293   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2017 - 18:25

ακουσε ο θορυβοσ σε εμενα ακουγονταν εντονα ,το ακουσε κατευθειαν ο τεχνικοσ χωρισ διαγνωστικα κ το πηρε !πηγαινε το Ν,Σμυρνη.



#2294   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2017 - 19:50

ακουσε ο θορυβοσ σε εμενα ακουγονταν εντονα ,το ακουσε κατευθειαν ο τεχνικοσ χωρισ διαγνωστικα κ το πηρε !πηγαινε το Ν,Σμυρνη.


Το πήγα και εγώ εκεί και το άκουσε (μάλιστα τράβηξε βίντεο βαζοντας το στο συρτάρι). Απλά δεν το άφησα. Το θέμα είναι αν θα το δεχθεί η Infoquest ή θα μου πουν ότι η διάγνωση δεν έδειξε τίποτα. Είδωμεν...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2295   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/01/2017 - 21:38

παιδια για ποιες ημερομηνιες παραγωγης μιλατε? απο οσο ξερω απο αρχες Δεκεμβρη (ημ,παραγωγης) θεματα hissing εχουν λυθει


Τελευταία επεξεργασία από: tony988, 17/01/2017 - 21:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (7)