Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το κινητο μου κλάπηκε, αφαιρεσαν το iCloud και το activation lock. Πως έγινε αυτο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
201 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   madbilly69

madbilly69

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/11/2016 - 09:49

Δεν νομιζω φιλε γιατι αν προσεξεις στην αποδειξη αναφερεται σε θηκη puro (που ειναι οντως στο 20€) ενω η εικονα δειχνει μια apple οριτζιναλ που ειναι βεβαια και αυτη στα 39€ και οχι στο 50€
Οσο για την τιμη, το δινει σχετικα φθηνα, αλλα επειδη ειμαι και εγω στο insomnia, τα 32αρια πχ ειναι στα 630-650 πια, οποτε και αυτος θελει για τους λογους του να το δωσει χαμηλα (μπορει πχ να θελει αλλο ή να του επεσε σε κανα νερο ή να θελει plus κτλ κτλ)
Οσο για το νεο μελος που λες, ειναι πολλοι που γραφοντε απλα για να πουλησουν την συσκευη τους...
Και επισης δεν νομιζω κλεφτρονι να βαζει και αποδειξη απο κωτσοβολο μεσα..

καλημερα

Άλλο όνομα και τηλέφωνο έχει η απόδειξη και άλλο όνομα και κινητό νούμερο στο προφίλ του ινσομνια

2/11/16 το αγόρασε για να το πουλήσει σε δέκα μέρες; Ιφον είναι δε χάνεις τα λεφτά σου.

Ή μεγάλη ευκαιρία είναι ή κομπινα .
Βάζουν κ γυναικεία ονόματα για να μη υποψιαστεί κάτι.
Τώρα μη μου πεις που βρήκε τις φωτό το μόνο εύκολο

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/11/2016 - 10:16

Άλλο όνομα και τηλέφωνο έχει η απόδειξη και άλλο όνομα και κινητό νούμερο στο προφίλ του ινσομνια
2/11/16 το αγόρασε για να το πουλήσει σε δέκα μέρες; Ιφον είναι δε χάνεις τα λεφτά σου.
Ή μεγάλη ευκαιρία είναι ή κομπινα .
Βάζουν κ γυναικεία ονόματα για να μη υποψιαστεί κάτι.
Τώρα μη μου πεις που βρήκε τις φωτό το μόνο εύκολο
Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk


καλα το ονομα ειναι σχετικο. Εδω πουλανε σφραγισμενο 32 απο κοσμοτε ή βοντα 700€. Αρα ολα λογικα ειναι.
Βεβαια απατεωνιες με fake φωτο μπορει και να υπαρχουν αλλα αν πχ δωσεις ραντεβου και δεν σου δειξει αποδειξη, τοτε οκ.
Και να το πουλησει σε 10 μερες παλι λογικο ειναι. Εχουν πολλοι μουρλα με τις αλλαγες. Εγω πχ πηρα κουτατο 7 μαυρο και στην βδομαδα το εδωσα και πηρα το silver γιατι δεν μου αρεσε τελικα το χρωμα...
Αρα ολα γινοντε..

#183   madbilly69

madbilly69

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/11/2016 - 10:21

καλα το ονομα ειναι σχετικο. Εδω πουλανε σφραγισμενο 32 απο κοσμοτε ή βοντα 700€. Αρα ολα λογικα ειναι.
Βεβαια απατεωνιες με fake φωτο μπορει και να υπαρχουν αλλα αν πχ δωσεις ραντεβου και δεν σου δειξει αποδειξη, τοτε οκ.
Και να το πουλησει σε 10 μερες παλι λογικο ειναι. Εχουν πολλοι μουρλα με τις αλλαγες. Εγω πχ πηρα κουτατο 7 μαυρο και στην βδομαδα το εδωσα και πηρα το silver γιατι δεν μου αρεσε τελικα το χρωμα...
Αρα ολα γινοντε..

Κ πόσο το έδωσες;
Να χάνεις 250 ευρώ σε τέτοιες μέρες δε είναι κ λίγο μέσα σε δέκα μέρες.
Κ μετά από όσα έχω ακούσει για το 7 .
Μόνο 128 GB θα έπαιρνα γιατί το 32 είναι αργό

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

#184   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/11/2016 - 10:43

Μια χαρα ειναι το 32αρι. τι θα πει αργο; Δηλαδη το 256 ειναι πιο γρηγορο απο το 128;;
Το οτι εχει μικροτερη χωρητικοτητα δεν σημαινει οτι ειναι πιο αργο.
Δεν ξερεις τι μπορεις να κανεις με 32 g (25 ελευθερα)
Τα ιδια λεγανε και για το 6s 16αρι (αν και εγω ειχα το 64αρι)

#185   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2016 - 11:07

Δεν νομιζω να ειναι απατεωνας,η απόδειξη γράφει το imei αρα το ποιο ευκολο ειναι να δεις αν ειναι ιδιο με την συσκευη.μονο ενας χαζος δεν εκανε τετοια κομπίνα σε αγγελια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#186   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 13/11/2016 - 11:15

Άλλο όνομα και τηλέφωνο έχει η απόδειξη και άλλο όνομα και κινητό νούμερο στο προφίλ του ινσομνια

2/11/16 το αγόρασε για να το πουλήσει σε δέκα μέρες; Ιφον είναι δε χάνεις τα λεφτά σου.

Ή μεγάλη ευκαιρία είναι ή κομπινα .
Βάζουν κ γυναικεία ονόματα για να μη υποψιαστεί κάτι.
Τώρα μη μου πεις που βρήκε τις φωτό το μόνο εύκολο

Envoyé de mon LG-D802 en utilisant Tapatalk

Ας το πήρε και 3000...Τώρα καινούργιο έχει 740 όποτε μια χαρά το πουλάει.

Επισης αργό δεν είναι το 32αρι απλά μια ταινία bluray στο 128 θα κανείς να την περάσεις 3 λεπτά ενώ στο 32 4.5 λεπτά ΟΥΑΟΥ.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 13/11/2016 - 11:17


#187   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/11/2016 - 11:26

Ας το πήρε και 3000...Τώρα καινούργιο έχει 740 όποτε μια χαρά το πουλάει.
Επισης αργό δεν είναι το 32αρι απλά μια ταινία bluray στο 128 θα κανείς να την περάσεις 3 λεπτά ενώ στο 32 4.5 λεπτά ΟΥΑΟΥ.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Μαζι σου φιλε!! Ετσι ακριβως!!

#188   jjamess

jjamess

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2016 - 23:48

Γεια σας παιδια.

30-9 μου εκλεψαν και μενα το αγαπημενο μου 6αρι 64gb.
Την πατησα σαν πρωταρης, το ειχα πανω στο παγκο στο μαγαζι, και μπηκαν 2 ρομα, ο ενας με ενα χαρτονι που εγραφε ασυναρτησιες και μου το εχωσε στη μουρη
κλεινοντας το οπτικο πεδιο και κυριολετικα κατω απο τη μυτη μου, το εκλεψε. Το απενεργοποιησαν, αμεσως.

Ενεργοποιησα αμεσως lost mode και περιμενα υπομονετικα και με οχι πολυ αγχος, μιας και στο παρελθον φιλος βρηκε το iPhone του λιγες ωρες μετα με συνοδεια ασυνομικων.
Οι ωρες ομως περνουσαν και πουθενα το στιγμα.
Εσπευσα στο ασυν τμημα να δηλωσω την κλοπη, και κατα την διαρκεια της δηλωσης, με παιρνει πανικοβλητη η συζυγος οτι της εστειλε η apple sms οτι βρεθηκε το κινητο και να κανει
login σε ενα ακυρο site. Γνωριζοντας κατι παραπανω, της ειπα να το αγνοησει και να μπει στο find my iphone και να ελεγξει για στιγμα.
Το στιγμα (οχι ζωντανο, ηταν γκριζαρισμενο, δηλαδη τελευταιας γνωστης τοποθεσιας)  εδειχνε ενα δρομο στα λιοσια.
Λιγο μετα, το κινητο πλεον επαψε να εμφανιζεται στις συσκευες μου στο find my iPhone.
Με τα πολλα, φτανω εκει στο στιγμα με συνοδεια της τοπικης αστυνομιας. Ηταν ενα κινητομαγαζο της πλακας, 2χ4 μετρα να πουμε, και μεσα ενας πακιστανος.
Εκει ηταν που καταλαβα οτι δεν ειχα καμια ελπιδα να βρεθει το κινητο!
Αν θελετε και επιτρεπεται, μπορω να αναφερω τα στοιχεια του μαγαζιου (οδος-αριθμος) μηπως και υπαρχουν και αλλες αναφορες για το συγκεκριμενο μαγαζι.
Οι αστυνομικοι του εκαναν τυπικες απλες ερωτησεις και φυγαμε με ....αδεια χερια. Ειπαν οτι δεν μπορω να αποδειξω τιποτα.
Το θεμα ειναι το εξης. 

Εγω δεν μπηκα σε κανενα site να δηλωσω στοιχεια icloud κτλ.Αρα πως εβγαλαν το κινητο απο τις συσκευες μου;
Δεν ελαβα κανενα e-mail για αλλαγη στις συσκευες μου
(λαμβανω e-mail για οποιαδηποτε κινηση....ακομα και εαν μπω στο iCloud απο τον υπολογιστη)
Το χειροτερο ειναι πως σε διαφορα imei chekers το imei δειχνει οτι ειναι αμπλοκαριστο!!! και οτι λειτουργει κανονικα.
Ουτε αυτο δεν μπορει/εχει γινει ακομα.... Τι να πω
Η αδικια σε ολο το μεγαλειο.

Μιλησα και με apple εξωτερικο. Εδω ουτε λογος για βοηθεια. Γραψιμο κανονικα.
Ενω φαινοντουσαν στην αρχη προθυμοι να βοηθησουνε, ευγενικοι μεχρι αηδιας....
αλλα μετα απο 1 τηλεφωνημα ( το οποιο μου κοστισε 48€ παρακαλω) και 4-5 e-mail δεν ξαναεπικοινωνησαν. 

Εψαξα πολυ στο διαδικτυο, και ακομα δεν εβγαλα ακρη.
Ειναι πολυ , πολυ απογοητευτικο να σου λεει η Apple "δεν υπαρχει περιπτωση να λειτουργησει το κινητο απο αλλον αν κλαπει"
και να μην ειναι ετσι.

Συγνωμη για το τοσο μεγαλο κειμενο ........εβγαλα το αχτι μου., αλλα μοιρασtηκα και την εμπειρια μου, για ευνοητους λογους.

 



#189   taurakos

taurakos

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/11/2016 - 14:42

Γεια σας!

Συγγνωμη που επεμβαινω παρολο που δεν ειχα καποιο περιστατικο...

Αλλα μπορει καποιος να μας πει αν τελικα υπαρχει προστασια απο ενδεχομενη κλοπη ή οχι?

 

Ή απλα το find my phone της apple ειναι απλα ενα ακομα εφε της εταιρειας? Υπαρχει περιπτωση να εχουν ειδικα λογισμικα που να "σπανε" καθε δικλίδα ασφαλειας της συσκευης?

Ευχαριστω!



#190   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/11/2016 - 14:46

εφέ δεν είναι σιγουρα αλλά ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει B)  



#191   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2016 - 14:59

Γεια σας!

Συγγνωμη που επεμβαινω παρολο που δεν ειχα καποιο περιστατικο...

Αλλα μπορει καποιος να μας πει αν τελικα υπαρχει προστασια απο ενδεχομενη κλοπη ή οχι?

 

Ή απλα το find my phone της apple ειναι απλα ενα ακομα εφε της εταιρειας? Υπαρχει περιπτωση να εχουν ειδικα λογισμικα που να "σπανε" καθε δικλίδα ασφαλειας της συσκευης?

Ευχαριστω!

Η καλύτερη προστασία είσαι εσύ ο ίδιος. Τα μάτια σας 14, 15, 16.

 

Εφέ προφανώς και δεν είναι, απλά οι δυνατότητες είναι συγκεκριμένες.

 

Απο το τίποτα που υπήρχε πρίν, σαφώς και είναι καλύτερα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#192   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 14/11/2016 - 15:09

Αμα στο κλεψουν , γενικα το κλαις. Λιγες ειναι οι περιπτωσεις να το βρεις , ας εχεις και το find my iphone. Πρεπει να πας εκει , να ειναι ακομα ανοιχτο , να πατησεις να κανει ηχο κλπ. χωρις ενταλμα δεν νομιζω να ψαχνουν σε μαγαζια ετσι απλα....



#193   psideras

psideras

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@psideras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:psideras

Δημοσίευση 14/11/2016 - 15:59

Εγω δεν μπηκα σε κανενα site να δηλωσω στοιχεια icloud κτλ.Αρα πως εβγαλαν το κινητο απο τις συσκευες μου;

Ώπα ρε παιδιά αυτό πάλι πως έγινε; Πλάκα μας κάνετε; Πως βγήκε από τις συσκευές; Απορώ που δεν ξαφνιάστηκε κανείς!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#194   OldTrafford

OldTrafford

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2016 - 11:30

Ώπα ρε παιδιά αυτό πάλι πως έγινε; Πλάκα μας κάνετε; Πως βγήκε από τις συσκευές; Απορώ που δεν ξαφνιάστηκε κανείς!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάποιος που μπορεί να μας το εξηγήσει αυτό;



#195   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/11/2016 - 13:17

Κάποιος που μπορεί να μας το εξηγήσει αυτό;



Για να εξηγήσεις κάτι πρέπει να έχεις πρόσβαση σε όλα τα στοιχεία για να τα αξιολογήσεις, αλλιώς υποθέσεις κάνουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες