Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το κινητο μου κλάπηκε, αφαιρεσαν το iCloud και το activation lock. Πως έγινε αυτο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
201 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:36

Το ερώτημα παραμένει. Now what?

Μίλησε τουλάχιστον με το πάροχο σου, να δώσεις το ΙΜΕΙ να κλειδώσει η συσκευή.

 

Κάτι άλλο να κάνεις πλέον δε μπορείς δυστυχώς. Τους το έδωσες στο πιάτο..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:36

Ακολούθησε ένα αμφιλεγόμενο link στο οποίο έκανε ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ login στο account του. Αυτό που ουσιαστικά έκανε ήταν να δώσει απευθείας στον κλέφτη τους κωδικούς του....

Οπότε στην περιπτωση που μας συμβει κατι τετοιο πρεπει να μπαινουμε απο μονοι μας (να πληκτρολογουμε οι ιδιοι το λινκ της αππλε)...

 

Βεβαια παρολα αυτα δεν καταλαβαινω πως βρηκαν τον αριθμο στον οποιον στειλαν το sms...


Τελευταία επεξεργασία από: Akis2468, 09/11/2016 - 18:38


#18   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:36

Το ερώτημα παραμένει. Now what?

τωρα τιποτα,απλα το κλειδώνεις και το ξεχνας,λυπαμε που στο λεω αλλα ετσι ειναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:43

Το εντυπωσιακό είναι οτι αν πάτε στο συγκεκριμένο μούφα λινκ κ πατήσεις μούφα στοιχεία δεν τα δέχεται, αναγνωρίζει τα αληθινά!



#20   marakos

marakos

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:45

Εγώ με bitdefender total security δεν με αφήνει καθόλου να μπώ


Τελευταία επεξεργασία από: marakos, 09/11/2016 - 18:45


#21   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:47

Το εντυπωσιακό είναι οτι αν πάτε στο συγκεκριμένο μούφα λινκ κ πατήσεις μούφα στοιχεία δεν τα δέχεται, αναγνωρίζει τα αληθινά!

 

Σοβαρά τώρα?  :rolleyes:



#22   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/11/2016 - 18:47

Ακολούθησε ένα αμφιλεγόμενο link στο οποίο έκανε ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ login στο account του. Αυτό που ουσιαστικά έκανε ήταν να δώσει απευθείας στον κλέφτη τους κωδικούς του....

Οπότε στην περιπτωση που μας συμβει κατι τετοιο πρεπει να μπαινουμε απο μονοι μας (να πληκτρολογουμε οι ιδιοι το λινκ της αππλε)...

 

Βεβαια παρολα αυτα δεν καταλαβαινω πως βρηκαν τον αριθμο στον οποιον στειλαν το sms...

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά. Αυτοί λοιπόν δεν είναι απλοί ζητιάνοι-κλέφτες , αλλά επαγγελματίες που μπορούν να λειτουργούν προγράμματα για λίγους. Άρα ο κλεπταποδόχος είναι κάποιος ειδικός.



#23   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/11/2016 - 19:22

Πάντως τα τεχνάσματα έχουν φτάσει σε άλλο επίπεδο. Σε γνωστή μου της εμφάνισε μήνυμα ότι κάτι κόλλησε στο safari του MacBook και το link που εμφάνιζε για τη βοήθεια ήταν ότι να ναι (στην περιγραφή έγραφε Apple Support αλλά το Link άνοιγε κάτι παντελώς άσχετο) και είχε και ένα τηλέφωνο να καλέσει. Εκείνη κάλεσε(!) και βγήκε ένας Ινδός ο οποίος της είπε να κατεβάσει το logmein και να βάλει τον κωδικό που της εμφάνιζε στην οθόνη. Πάλι καλά που εκεί κατάλαβε ότι κάτι τρέχει και σταμάτησε την όλη διαδικασία.



#24   Jimskord

Jimskord

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2016 - 19:42

Πολύ ευκολα βρήκαν τον κωδικό. Πολυ απλά όταν ενεργοποιείς το λοστ μοντ γράφει στην οθόνη κλειδώματος τον αριθμό σου για να καλέσει ο τύπος που θα το βρει... αυριο θα παω στη Σοφοκλέους εκει που μου χτύπησε το cloud ειναι τρία μαγαζιά που πουλάνε "μεταχειρισμένα" σε καποιο απο αυτά έγινε η δουλειά...

#25   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 19:54

Πολύ ευκολα βρήκαν τον κωδικό. Πολυ απλά όταν ενεργοποιείς το λοστ μοντ γράφει στην οθόνη κλειδώματος τον αριθμό σου για να καλέσει ο τύπος που θα το βρει... αυριο θα παω στη Σοφοκλέους εκει που μου χτύπησε το cloud ειναι τρία μαγαζιά που πουλάνε "μεταχειρισμένα" σε καποιο απο αυτά έγινε η δουλειά...

Και αν μπορεις πριν πας εκει πανε στην αστυνομια και ζητα να ερθει αστυνομικος μαζι σου.πες τους το τελευταίο στίγμα χτύπησε εκει οπου υπαρχουν μαγαζια με μεταχειρισμενα.μπας και ερθουν για έλεγχο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#26   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/11/2016 - 19:56

Πολύ ευκολα βρήκαν τον κωδικό. Πολυ απλά όταν ενεργοποιείς το λοστ μοντ γράφει στην οθόνη κλειδώματος τον αριθμό σου για να καλέσει ο τύπος που θα το βρει... αυριο θα παω στη Σοφοκλέους εκει που μου χτύπησε το cloud ειναι τρία μαγαζιά που πουλάνε "μεταχειρισμένα" σε καποιο απο αυτά έγινε η δουλειά...

Προσεχε μη χάσεις και κανα νεφρό εκεί που θα πας!!!Περα από την πλάκα τεράστια προσοχή φίλε μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#27   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 20:01

Προσεχε μη χάσεις και κανα νεφρό εκεί που θα πας!!!Περα από την πλάκα τεράστια προσοχή φίλε μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

για αυτο λεω να παει πρωτα στην αστυνομια μπας και παει καποιος μαζι του να κανουν έλεγχο,γιατι βλεπω να φεύγει χωρις εσωρουχα απο εκει :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   Lexuss

Lexuss

    iPH Member

  • 299 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/11/2016 - 20:19

δηλαδη το λαθος του ητανε οτι μπηκε στο λινκ  που του στειλανε και εβαλε τους κωδικους ετσι? Εγινε phishing  δηλαδη! 



#29   Lexuss

Lexuss

    iPH Member

  • 299 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/11/2016 - 20:20

Όχι φίλε μου, δεν απάντησα στο SMS της Apple.ουτε σε καποιο μείλ, ουτε μου ζητήθηκε ποτέ να δώσω καποια επιβεβαίωση για να ξεκλειδώσει η συσκευή, ή να διαγραφεί από το cloud μου.

  και τοτε πως βρηκαν τους κωδικους?   πες μας και εμας τι ακριβως λαθος εκανες  να ξερουμε!



#30   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 09/11/2016 - 20:23

και τοτε πως βρηκαν τους κωδικους? πες μας και εμας τι ακριβως λαθος εκανες να ξερουμε!

απάντησες απο πάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)