Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1996   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 14/09/2017 - 09:42

Δεν ξερω για σας , αλλα εμενα μου αρεσε το 8plus που θυμιζει 4s με το γυαλι...ηταν απο τις αγαπημενες μου συσκευες!! :D

To X επισης μου αρεσε, αλλα δεν θα παω προς τα κει ακομα... χα00α0χα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1997   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 09:46

Αν πουλήσει αυτό το X την π@@@@σ@με. Από δω και μπρος θα καθιερωθεί κατηγορία elite iphone με 1300+€

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 14/09/2017 - 09:47


#1998   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 14/09/2017 - 09:58

Εγώ από Αμερική θα το έπαιρνα το Χ αλλά πραγματικά αυτό το face id και η μαυρίλα πάνω (κυρίως στα βίντεο και τα παιχνίδια) δε μου αρέσει καθόλου.

#1999   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 10:18

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πιο είναι πιο ασφαλές το 3d face ή η ίριδα του ματιού?

Με αφορμή τον προβληματισμό σου και τον τρόπο που παρουσιάστηκε/πλασαρίστηκε το Face ID :

 

Το Face ID δεν επινοήθηκε ως μια φυσική εξέλιξη του Touch ID. Δεν είναι το επόμενο βήμα στην ασφάλεια ή την εργονομία ή την βιομετρία. Δεν ήρθε για να συμπληρώσει ή να ανταγωνιστεί....

 

Το Face ID ήταν μια αναγκαιότητα και ενδεχομένως η υλοποίηση ενός plan B. Γεννήθηκε από την ανάγκη απουσίας του Touch ID (προφανώς λόγω της νέας οθόνης) και πάρα πολύ πιθανό από την (προσωρινή ευελπιστώ) αδυναμία να ενσωματωθεί στο panel. 

 

Στην πράξη λοιπόν δεν πρόκειται για έναν διάδοχο. Πρόκειται για μια αναγκαία αντικατάσταση που ελπίζουμε να αποδειχθεί αξιόπιστη.

Είμαι ωστόσο σχεδόν πεπεισμένος πως δεν έχει πολλά ψωμιά για το μέλλον. Θα εγκαταλειφθεί λίαν συντόμως  :)


Big things have small beginnings

#2000   lgalkis

lgalkis

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 10:22

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν το ενσωμάτωσαν στο power button.ουτε την μαύρη μπάρα θα είχαμε ,ούτε face Id που μπορεί να δουλεύει σωστά,μπορεί και όχι,που όπως και να έχει,θέλει έναν άβολο τρόπο για να δουλέψει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2001   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2017 - 10:31

Το face id πιστεύω ότι στο τέλος θα το συρρικνώσουν σε έναν αισθητήρα. Από την άλλη συμφωνώ ότι είναι θέμα μάρκετινγκ. Εννοώντας ότι επέλεξαν να βγάλουν το Touch ID που θα μπορούσε να μπει στην πλάτη ή σε ένα κουμπί και που δεν πιάνει καθόλου χώρο βάζοντας 6- 7 αισθητήρες στο μπροστινό μπέζελ.

Από την άλλη το πάνελ με το δακτυλικό αποτύπωμα είναι ακόμα σε πολύ αρχικό στάδιο και ίσως είναι απίθανο εάν θα φτάσει ποτέ τα μέτρα ασφαλείας του original δακτυλικού αποτυπώματος. Εννοώντας ότι η οθόνη δεν πιάνει μεγάλη ανάλυση αποτυπώματος.

Τέλος το να παρουσιάσουν ότι το face id έχει μεγαλύτερη ασφάλεια από το Touch ID νομίζω ότι το τελευταίο το έχουν ξεφορτωθεί για τα καλά.

Πως θα το ερμήνευε ο κόσμος εάν έβγαζαν το face id βάζοντας ξανά Touch ID?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2002   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 14/09/2017 - 10:48

Καλά αυτό δεν ειναι δύσκολο. Θα πούνε ένα ακούγοντας τα σχόλια των πελατών μας επαναφέρουμε κλπ κλπ κλπ.

Απλά πιστεύω θα έχουν και τα 2

#2003   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 14/09/2017 - 10:59

Απίθανο κινητό με απίστευτη τιμή.
Σίγουρα όλοι θα το ήθελαν, αλλά δεν το θεωρώ value for money.
Επίσης δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορεί να πουληθεί του χρόνου για να πας στο επόμενο. Μάλλον οι τιμές έπιασαν ταβάνι.
Πιο fair για μένα το iPhone 7+ ή ακόμα και το iPhone 8+ με το μειονέκτημα βέβαια του βάρους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 14/09/2017 - 10:59


#2004   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 14/09/2017 - 11:01

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος θεωρείται σαν κάποιου είδους προπαραγγελίας; Δηλαδή λες ότι ενδιαφέρομαι για το Χ,ψ μοντέλο και έχεις προτεραιότητα στη προπαραγγελια;

#2005   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2017 - 11:23

δεν έχει σχέση με παραγγελία-προπαραγγελια  ,προτεραιοτητα ναι άλλα και αυτό παίζει .


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 14/09/2017 - 11:23


#2006   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2017 - 11:24

Ο OnLeaks κάνει λόγο για 2150mAh στο iPh 7S 8 και 2700mAh στο iPh 7S 8 Plus (1960/2900mAh στα περσινά iPh7/Plus αντίστοιχα).

 

Μένει να δούμε αν το Teardown του iFixit θα το επιβεβαιώσει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2007   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2017 - 11:45

Ότι θα πουλήσουν και τα 2 μοντέλα είναι αναμενόμενο. Ότι πλέον δεν καινοτομεί δυστυχώς η Apple είναι σίγουρο...

 

Μοντέλα 8 & 8 Plus με τoν ίδιο σχεδιασμό για 4 χρόνια και αλλάζουμε το εσωτερικό. 

 

iPhone X με τεχνολογία που άλλοι κατασκευαστές την έχουν από πέρυσι μην πω για πιο παλιά και αυτή κακή υλοποίηση. 

 

Ευτυχώς που έχει μείνει και το iOS. Αν δεν ήταν αυτό πιστεύω πως οι πωλήσεις θα έπεφταν σε μεγάλο βαθμό. 

 

Οι περισσότεροι χρήστες iPhone έχουν κι άλλες συσκευές της Apple που μεταξύ τους αλληλεπιδρούν τέλεια η αλήθεια είναι και είναι και ο μοναδικός λόγος που με κρατάει στο iPhone...


Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 14/09/2017 - 11:45

Once You Go Mac You Never Go Back

#2008   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/09/2017 - 11:57

iPhone X με τεχνολογία που άλλοι κατασκευαστές την έχουν από πέρυσι μην πω για πιο παλιά και αυτή κακή υλοποίηση.

Ναι αλλά η Apple το κάνει καλύτερα.

 

Ότι παίρνει και πιάνει η Apple στα χέρια της το κάνει καλύτερα. "Super Retina Display".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2009   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2017 - 11:57

Τι ειδους καινοτομια να παρουσιασει Δημητρη...ολα εχουν πιασει ταβανι και οχι μονο οι τιμες. Η τεχνολογια σε αυτη τη φαση δεν εχει να μας δωσει νεες υλοποιησεις που να ειναι το λιγοτερο εντυπωσιακες. Προσωπικα ειδα αυτο που περιμενα ακριβως συν κατι βαριεστημενους τυπους να κανουν την παρουσιαση.



#2010   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2017 - 12:03

Τι ειδους καινοτομια να παρουσιασει Δημητρη...ολα εχουν πιασει ταβανι και οχι μονο οι τιμες. Η τεχνολογια σε αυτη τη φαση δεν εχει να μας δωσει νεες υλοποιησεις που να ειναι το λιγοτερο εντυπωσιακες. Προσωπικα ειδα αυτο που περιμενα ακριβως συν κατι βαριεστημενους τυπους να κανουν την παρουσιαση.

Εν μέρη έχεις δίκιο. Πάνω κάτω ξέραμε τι θα δούμε, αλλά θα μπορούσε σαν υλοποίηση να ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα. 

 

Αν είχε βγάλει η Apple το S8 και έτρεχε iOS θα γινόταν ο χαμός φαντάζομαι. 

 

Όπως σωστά επισήμανε και ο Ζήσης σε ένα του post για το iPhone X, η απουσία Touch ID για γρήγορη εισαγωγή στο μενού είναι σφάλμα. 

 

Τώρα πιάνω το κινητό μου και το χέρι μου πάει στο touch id, έχει ξεκλειδώσει το τηλ και φέρνω το μενού κατευθείαν στα μάτια μου. 

 

Άντε τώρα να είσαι κάπου έξω και να πρέπει να το φέρεις στη μούρη και άλλα τέτοια η να χρειάζεται να γυρίσω χρόνια πίσω και να βάλω κωδικό...


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)