Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2911   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:46

Πάντως στο θέμα της φωτογραφίας το 8 plus έχει πατώσει, ξέρουμε εάν το Χ έχει τις ίδιες κάμερες?

οτι σας κατεβει λετε, που τα ειδες ολα αυτα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2912   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:47

Με τι κινητο εισαι και κραζεις το 8+?

Mα δεν είναι κράξιμο. Ισχύει. Βέβαια οι διαφορές είναι αλλού μεγάλες , αλλού μικρές ,αλλά ισχύει. 
Και το Χ σε ένα unboxing που είδα, δεν φαίνεται να έχει διαφορές στην μπροστινή κάμερα από το 8plus, με αποτέλεσμα το pixel XL2 να υπερτερεί. Αλλά είναι νωρίς ακόμη για γενικό συμπέρασμα όσον αφορά το Χ.



#2913   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:49

Δεν είναι καθόλου άκυρη η σύγκριση.

 

Να σου θυμίσω ότι το 5C βγήκε (την ώρα που καταργήθηκε το 5) για να ενισχύσει τις πωλήσεις του 5S.

 

Αυτά περί χρωμάτων, νέου κόσμου κλπ ήταν παπάτζες για λόγους μάρκετινγκ

 

Έτσι και το 8. Με το δικό του τρόπο, θα ενισχύσει τις τιμές του Χ.

 

Έχει χαζομαρούλες - αναβαθμίσεις από το 7, αλλά καμία σχέση με τις μικρές αναβαθμίσεις που έχουμε δει ακόμα και σε S μοντέλα.

 

Καλώς η κακώς η ναυαρχίδα πια είναι το Χ, τα 8/8 Plus είναι οι φιλικές συμμετοχές που η ίδια η Apple σκότωσε πριν καν κυκλοφορήσει (το ξαναλέω γιατί πολλοί δεν το εμπεδωσαν ότι τη μερα της παρουσίασης τα παρουσίαζε ενώ κανένας δεν ενδιαφερόταν και μετά από 2 λεπτά πέταξε το Χ, σκοτώνοντας τα) για όποιον θέλει να πιστεύει ότι άλλαξε συσκευή από το 7 (και εγώ το πήρα για δικούς μου λόγους, αλλά δεν ευλογάω τα γένια μου). 

Συμφωνούμε απόλυτα. 



#2914   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:50

Δεν είναι καθόλου άκυρη η σύγκριση.
 
Να σου θυμίσω ότι το 5C βγήκε (την ώρα που καταργήθηκε το 5) για να ενισχύσει τις πωλήσεις του 5S.
 
Αυτά περί χρωμάτων, νέου κόσμου κλπ ήταν παπάτζες για λόγους μάρκετινγκ
 
Έτσι και το 8. Με το δικό του τρόπο, θα ενισχύσει τις τιμές του Χ.
 
Έχει χαζομαρούλες - αναβαθμίσεις από το 7, αλλά καμία σχέση με τις μικρές αναβαθμίσεις που έχουμε δει ακόμα και σε S μοντέλα.
 
Καλώς η κακώς η ναυαρχίδα πια είναι το Χ, τα 8/8 Plus είναι οι φιλικές συμμετοχές που η ίδια η Apple σκότωσε πριν καν κυκλοφορήσει (το ξαναλέω γιατί πολλοί δεν το εμπεδωσαν ότι τη μερα της παρουσίασης τα παρουσίαζε ενώ κανένας δεν ενδιαφερόταν και μετά από 2 λεπτά πέταξε το Χ, σκοτώνοντας τα) για όποιον θέλει να πιστεύει ότι άλλαξε συσκευή από το 7 (και εγώ το πήρα για δικούς μου λόγους, αλλά δεν ευλογάω τα γένια μου).


Ρε πανο δηλ δεν ειναι λογικο το ακριβοτερο να ειναι και καλυτερο?
Πως θα μπορουσε το 8+ να ειναι καλυτερο?
Αλλα απο το 7+ ειναι.
Γιατι και αυτοι που πηραν το 7+ θεωρητικα θα επρεπε να μεινουν με το 6s+ γιατι δεν ειχε καμμια διαφορα!

Εγω δεν συγκρινω τα αυτονοητα δηλ Χ με 8+.
Αν θελει καποιος ας τα σκασει και ας το παρει
Αλλα οταν βγαζει παραπανω μοντελα οπως και με τα ipad, λογικο δεν ειναι τα πιο ακριβα ναναι καλυτερα?

#2915   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:51

οτι σας κατεβει λετε, που τα ειδες ολα αυτα.


Πεστα ρε αδελφε γιατι θα ξεχασουμε και τα βασικα με αυτα που διαβαζουμε!

#2916   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:54

οτι σας κατεβει λετε, που τα ειδες ολα αυτα.

Προφανώς και αναφέρομαι στο pixel 2 xl. Σε ότι βίντεο και αν είδα, το 50% δίνει το 8plus καλύτερο από το note 8 και τούμπαλιν και σχεδόν όλοι τους δίνουν το pixel 2 xl καλύτερο και από τα 2.

 

Και αναρωτιέμαι άρα το πιο πρόσφατο κινητό θα έχει καλύτερη φωτογραφία ή θα είναι πανομοιότυπη? Σε πιάνει και ο εγωισμός και λες πως γίνεται οι άλλοι με μια κάμερα μόνο να πετυχαίνουν τόσο καλή ποιότητα και τόσο καλό θόλωμα.



#2917   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:55

Mα δεν είναι κράξιμο. Ισχύει. Βέβαια οι διαφορές είναι αλλού μεγάλες , αλλού μικρές ,αλλά ισχύει. 
Και το Χ σε ένα unboxing που είδα, δεν φαίνεται να έχει διαφορές στην μπροστινή κάμερα από το 8plus, με αποτέλεσμα το pixel XL2 να υπερτερεί. Αλλά είναι νωρίς ακόμη για γενικό συμπέρασμα όσον αφορά το Χ.


Εγω θα παω με την λογικη- και ας λενε διαφοροι οτι το Χ ειναι πιο μακροστενο και χανει σε ολατος κτλ κτλ - οτι το Χ οντως θα ειναι οτι καλυτερο εχει η apple.
Αλλα οπως καποιος εχει το 6+ και βλεπει το 8+ και λεει, οκ ιδια ειναι αλλο τοσο μπορουμε εδω με καποιους να συννενοηθουμε.
Το 8+ ειναι το πιο καλο plus που εχει ΤΩΡΑ η apple.
Το Χ ειναι αλλο πραγμα

Αυτονοητα πραγματα

#2918   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:56

Αλλα οταν βγαζει παραπανω μοντελα οπως και με τα ipad, λογικο δεν ειναι τα πιο ακριβα ναναι καλυτερα?

καλα μην το λες, προχτες το βραδυ καγκουρας φιλος μου(κυριολεκτικα) προσπαθουσε να πεισει με παθος ασχετο αλλο φιλο μου οτι το J3 βγαζει απειρως καλυτερες φωτο απο το 8 plus. Kαι για αποδειξη του μοστραρε φωτο απο τα μπουζουκια το Σαβαττο οπου πιο ελεεινη φωτο σε λαπτοπ δεν πρεπει να υπαρχει. Και ομως στην οθονη του αυτος την εβλεπε σουπερ με τα γουρλωμενα ματια του.



#2919   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:57

Προφανώς και αναφέρομαι στο pixel 2 xl. Σε ότι βίντεο και αν είδα, το 50% δίνει το 8plus καλύτερο από το note 8 και τούμπαλιν και σχεδόν όλοι τους δίνουν το pixel 2 xl καλύτερο και από τα 2.
 
Και αναρωτιέμαι άρα το πιο πρόσφατο κινητό θα έχει καλύτερη φωτογραφία ή θα είναι πανομοιότυπη? Σε πιάνει και ο εγωισμός και λες πως γίνεται οι άλλοι με μια κάμερα μόνο να πετυχαίνουν τόσο καλή ποιότητα και τόσο καλό θόλωμα.


Ρε φιλαρακι... μας μπερδεψες.
Μπλεκεις οτι ναναι τηλεφωνα . Άλλα λειτουργικα, αλλες ποιοτητες κτλ κτλ.
Λες οτι εχεις το 7+ και κραζεις το 8+ οτι πατωσε η καμερα...

#2920   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:58

Προφανώς και αναφέρομαι στο pixel 2 xl. Σε ότι βίντεο και αν είδα, το 50% δίνει το 8plus καλύτερο από το note 8 και τούμπαλιν και σχεδόν όλοι τους δίνουν το pixel 2 xl καλύτερο και από τα 2.

 

Και αναρωτιέμαι άρα το πιο πρόσφατο κινητό θα έχει καλύτερη φωτογραφία ή θα είναι πανομοιότυπη? Σε πιάνει και ο εγωισμός και λες πως γίνεται οι άλλοι με μια κάμερα μόνο να πετυχαίνουν τόσο καλή ποιότητα και τόσο καλό θόλωμα.

εγραψες-> Πάντως στο θέμα της φωτογραφίας το 8 plus έχει πατώσει, ξέρουμε εάν το Χ έχει τις ίδιες κάμερες?



#2921   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:58

καλα μην το λες, προχτες το βραδυ καγκουρας φιλος μου(κυριολεκτικα) προσπαθουσε να πεισει με παθος ασχετο αλλο φιλο μου οτι το J3 βγαζει απειρως καλυτερες φωτο απο το 8 plus. Kαι για αποδειξη του μοστραρε φωτο απο τα μπουζουκια το Σαβαττο οπου πιο ελεεινη φωτο σε λαπτοπ δεν πρεπει να υπαρχει. Και ομως στην οθονη του αυτος την εβλεπε σουπερ με τα γουρλωμενα ματια του.


Μετα απο ποσα ουισκακια? χαχαχα

#2922   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 31/10/2017 - 14:59

Ρε πανο δηλ δεν ειναι λογικο το ακριβοτερο να ειναι και καλυτερο?
Πως θα μπορουσε το 8+ να ειναι καλυτερο?
Αλλα απο το 7+ ειναι.
Γιατι και αυτοι που πηραν το 7+ θεωρητικα θα επρεπε να μεινουν με το 6s+ γιατι δεν ειχε καμμια διαφορα!

Εγω δεν συγκρινω τα αυτονοητα δηλ Χ με 8+.
Αν θελει καποιος ας τα σκασει και ας το παρει
Αλλα οταν βγαζει παραπανω μοντελα οπως και με τα ipad, λογικο δεν ειναι τα πιο ακριβα ναναι καλυτερα?

Το 8+ είναι λίγο καλύτερο από το 7+.

 

Το 7+ είναι πολύ καλύτερο από το 6S+ (διπλή κάμερα 3gb ram ανθεκτικό στο νερό) και το 6S+ πολύ καλύτερο του 6 (2gb ram 12mp κάμερα 3D Touch) και η σειρά με τα "πολύ καλύτερα" συνεχίζει προς τα πίσω.

 

Από το 7+ στο 8+ θα βάλεις το true tone display, την υποτίθεται ελαφρώς πιο φωτεινή κάμερα (διαφορετικά tweaked θα την έλεγα εγώ) και την ασύρματη φόρτιση;

 

Δεν φτάνουν, δυστυχώς.

 

Και ξαναλέω, το πήρα το 8 Plus , και μπορώ να το σχολιάσω. Μόνο η μπαταρία ήταν απίστευτή, πράγμα που όμως καθαρά θέμα της Apple που αποφάσισε να καταστρέψει τις προηγούμενες συσκευές σ ένα βαθμό.

 

Αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα για την αγορά σου, δεκτό, και δεν έχω κανένα θέμα. 

 

 

Εγω θα παω με την λογικη- και ας λενε διαφοροι οτι το Χ ειναι πιο μακροστενο και χανει σε ολατος κτλ κτλ - οτι το Χ οντως θα ειναι οτι καλυτερο εχει η apple.
Αλλα οπως καποιος εχει το 6+ και βλεπει το 8+ και λεει, οκ ιδια ειναι αλλο τοσο μπορουμε εδω με καποιους να συννενοηθουμε.
Το 8+ ήταν το πιο καλο plus που είχε η apple για τα 10 λεπτά που κράτησε η παρουσίαση πριν βγει το Χ
Το Χ ειναι αλλο πραγμα

Αυτονοητα πραγματα

 

Στο διόρθωσα.

 

Χ is the new Plus.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2923   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:08

Το 8+ είναι λίγο καλύτερο από το 7+.
 
Το 7+ είναι πολύ καλύτερο από το 6S+ (διπλή κάμερα 3gb ram ανθεκτικό στο νερό) και το 6S+ πολύ καλύτερο του 6 (2gb ram 12mp κάμερα 3D Touch) και η σειρά με τα "πολύ καλύτερα" συνεχίζει προς τα πίσω.
 
Από το 7+ στο 8+ θα βάλεις το true tone display, την υποτίθεται ελαφρώς πιο φωτεινή κάμερα (διαφορετικά tweaked θα την έλεγα εγώ) και την ασύρματη φόρτιση;
 
Δεν φτάνουν, δυστυχώς.
 
Και ξαναλέω, το πήρα το 8 Plus , και μπορώ να το σχολιάσω. Μόνο η μπαταρία ήταν απίστευτή, πράγμα που όμως καθαρά θέμα της Apple που αποφάσισε να καταστρέψει τις προηγούμενες συσκευές σ ένα βαθμό.
 
Αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα για την αγορά σου, δεκτό, και δεν έχω κανένα θέμα. 
 
 

 
Στο διόρθωσα.
 
Χ is the new Plus.


Συμφωνω στα περι μοντελων 8+ και προς τα πισω.
Οι διαφορες δεν ειναι και τετοιες που να κοβεις φλεβες, το ξανα ειπα.
Αλλα τουλαχιστον συμφωνουμε οτι το 8+ ειναι πιο καλο εστω και σε ελαχιστα σημεια απο τα προηγουμενα.
Τα ειχα και γω ολα αδελφε και για ολα που λες συγκριτικα δεν αμφισβητω.

Αλλα..
Οτι το Χ ειναι το νεο plus θα το δεχτω αν με το καλο το πιασω στα χερια μου, και πιστεψε με, θα το παρω και κατευθειαν
Αλλα θελω να δω αυτα τα περι στενομακρου κτλ κτλ
Τα bezel ποτέ δεν τα θεωρουσα κ εγω απαραιτητα..
Αλλα απο αυτο μεχρι να διαβαζω οτι καποιοι κραζουν το 8+ με βρισκει αντιθετο.

#2924   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:09

εγραψες-> Πάντως στο θέμα της φωτογραφίας το 8 plus έχει πατώσει, ξέρουμε εάν το Χ έχει τις ίδιες κάμερες?

 

Ρε φιλαρακι... μας μπερδεψες.
Μπλεκεις οτι ναναι τηλεφωνα . Άλλα λειτουργικα, αλλες ποιοτητες κτλ κτλ.
Λες οτι εχεις το 7+ και κραζεις το 8+ οτι πατωσε η καμερα...

 

Ακριβώς και απάντησα με το 7plus, που η ερώτηση του φίλου δεν έχει καμία σχέση με την δική μου και η οποία απαντήθηκε για λόγους ευγένειας και από τότε εκτροχιάστηκε η αρχική μου ερώτηση που απευθύνονταν καθαρά σε όσους είχαν γνώση, έστω και τα χαρτιά, πάνω στην κάμερα του iPhone X.



#2925   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:13

Ακριβώς και απάντησα με το 7plus, που η ερώτηση του φίλου δεν έχει καμία σχέση με την δική μου και η οποία απαντήθηκε για λόγους ευγένειας και από τότε εκτροχιάστηκε η αρχική μου ερώτηση που απευθύνονταν καθαρά σε όσους είχαν γνώση, έστω και τα χαρτιά, πάνω στην κάμερα του iPhone X.


Δεν ρωτας για το Χ αλλα κραζεις για το 8+ εχωντας το 7+
Και πως να σου πει καποιος για το Χ αφου μεχρι τωρα μονο μεσα απο τα site δινονται πληροφοριες?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες