Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2926   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:16

Ρε πανο δηλ δεν ειναι λογικο το ακριβοτερο να ειναι και καλυτερο?
Πως θα μπορουσε το 8+ να ειναι καλυτερο?
Αλλα απο το 7+ ειναι.
Γιατι και αυτοι που πηραν το 7+ θεωρητικα θα επρεπε να μεινουν με το 6s+ γιατι δεν ειχε καμμια διαφορα!

Εγω δεν συγκρινω τα αυτονοητα δηλ Χ με 8+.
Αν θελει καποιος ας τα σκασει και ας το παρει
Αλλα οταν βγαζει παραπανω μοντελα οπως και με τα ipad, λογικο δεν ειναι τα πιο ακριβα ναναι καλυτερα?

Hardware-ικά αν το πάμε, οι διαφορές μεταξύ 7S Plus 8 Plus και & 7 Plus είναι μόνο στον επεξεργαστή, άντε βαριά και στην ασύρματη φόρτιση.

 

Οι κάμερες έχουν παραμείνει ίδιες απλά δίνοντας τις κλασίκες αποκλειστικότητες - "Features" (λέγε με Portrait Lightning) όπως γίνεται με κάθε νέο μοντέλο και κυρίως S σειρά.

 

Τα παραπάνω βέβαια δε κάνουν κακή συσκευή το 7S 8 ή ο,τι άλλο σκεφτεί ο καθένας.

 

Απλά έπεσε σε λάθος Timing. Στο Timing της νέας αλλαγής φιλοσοφίας απο πλευράς Apple #αποφασίσαμε_να_πάμε_με_το_κύμα.

 

Που θέλω να καταλήξω.. Μη διαβάζεις τι γράφει ο καθένας, μην ασχολείσαι. Κανείς δε θα 'πρεπε..

 

Το γουστάρεις αυτό που κρατάς? Σου αρέσει? Τέλος. Και άσε να λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2927   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:22

Δεν ρωτας για το Χ αλλα κραζεις για το 8+ εχωντας το 7+
Και πως να σου πει καποιος για το Χ αφου μεχρι τωρα μονο μεσα απο τα site δινονται πληροφοριες?

Πάντως στο θέμα της φωτογραφίας το 8 plus έχει πατώσει, ξέρουμε εάν το Χ έχει τις ίδιες κάμερες?

 

Νομίζω ότι ήμαστε αρκετά νοήμονες να καταλάβουμε από το πρώτο σκέλος της πρότασης ότι αποκλείετε να συγκρίνω το 8 plus με περσινά μοντέλα και να το βγάζω χειρότερο, ακολουθώντας την ερώτηση διαπιστώνεται ότι δεν γνωρίζω για το Χ και εκεί εναπόκειται η ερώτησή μου. Τέλος, πια σύγκριση μένει? Αυτή του ανταγωνισμού. Και μερικά σχόλια μετά αναφέρεις ότι συγκρίνω άλλα λειτουργικά, άλλα κινητά, και άλλες ποιότητες. Από ότι φαίνεται πέσατε να υπερασπιστείτε τα τηλέφωνα σας, παραμερίζοντας την ερώτηση που ήταν και η ύπαρξη της πρότασης.

 

Σέβομαι την απάντηση ότι οι μόνες πληροφορίες που ξέρουμε είναι από το site της apple.



#2928   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:23

Hardware-ικά αν το πάμε, οι διαφορές μεταξύ 7S Plus 8 Plus και & 7 Plus είναι μόνο στον επεξεργαστή, άντε βαριά και στην ασύρματη φόρτιση.
 
Οι κάμερες έχουν παραμείνει ίδιες απλά δίνοντας τις κλασίκες αποκλειστικότητες - "Features" (λέγε με Portrait Lightning) όπως γίνεται με κάθε νέο μοντέλο και κυρίως S σειρά.
 
Τα παραπάνω βέβαια δε κάνουν κακή συσκευή το 7S 8 ή ο,τι άλλο σκεφτεί ο καθένας.
 
Απλά έπεσε σε λάθος Timing. Στο Timing της νέας αλλαγής φιλοσοφίας απο πλευράς Apple #αποφασίσαμε_να_πάμε_με_το_κύμα.
 
Που θέλω να καταλήξω.. Μη διαβάζεις τι γράφει ο καθένας, μην ασχολείσαι. Κανείς δε θα 'πρεπε..
 
Το γουστάρεις αυτό που κρατάς? Σου αρέσει? Τέλος. Και άσε να λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του.


Ετσι ειναι ρε Νικο...
Και οταν βγηκε το ipad pro ειχε και αλλα ipad στην αγορα παραλληλα.
Και ειδαμε ποσοι πηρανε το pro και ποσοι τα υπολοιπα.
Το Χ ειναι κατι καινουργιο, πανακριβο και καινοτομο λογο ελλεψης bezel (που χρονια το ζηταμε).
Απλα το 8+ ειναι μια καλυτερη - εστω και στα σημεια συσκευη απο τους προκατοχους.
Μην νομιζεις οτι υπερασπιζομαι την λογικη του 8+, απλα στραβωσα λες και ημουν σε αλλο φορουμ με καποιους που απο τις τιμες σκρουτζ και εχοντας συσκευες που και απο τα δικα μου χερια περασαν, πηγαν να σκοτωσουν το 8+.
Το θεμα ειναι επισης και το αν θελει καποιος να ξεπερασει το 1000ευρω για να παρει το Χ.

#2929   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:28

Πάντως στο θέμα της φωτογραφίας το 8 plus έχει πατώσει, ξέρουμε εάν το Χ έχει τις ίδιες κάμερες?
 
Νομίζω ότι ήμαστε αρκετά νοήμονες να καταλάβουμε από το πρώτο σκέλος της πρότασης ότι αποκλείετε να συγκρίνω το 8 plus με περσινά μοντέλα και να το βγάζω χειρότερο, ακολουθώντας την ερώτηση διαπιστώνεται ότι δεν γνωρίζω για το Χ και εκεί εναπόκειται η ερώτησή μου. Τέλος, πια σύγκριση μένει? Αυτή του ανταγωνισμού. Και μερικά σχόλια μετά αναφέρεις ότι συγκρίνω άλλα λειτουργικά, άλλα κινητά, και άλλες ποιότητες. Από ότι φαίνεται πέσατε να υπερασπιστείτε τα τηλέφωνα σας, παραμερίζοντας την ερώτηση που ήταν και η ύπαρξη της πρότασης.
 
Σέβομαι την απάντηση ότι οι μόνες πληροφορίες που ξέρουμε είναι από το site της apple.


Μα εσυ αντι απλα να ρωτησεις αν γνωριζουμε για την καμερα του Χ, λες οτι πατωσε η καμερα του 8+.
Και εγω σε ρωταω... σε σχεση με τι πατωσε?
Το πηρες στα χερια σου και εβγαλες φωτος και χαλαστηκες?
Εσυ δεν αναφερθηκες για αλλες εταιριες (pixel) οποτε δεν μιλησες για αλλες συσκευες?
Στην τελικη αν ειχες το 8+ και οι φωτος σου δεν σε ικανοποιουσαν, τοτε να ελεγες οτι πατωσε...
Το ειχα φιλε και το 7+ σου και τα προηγουμενα, οποτε δεν καιγομαι να υπερασπιστω το 8+, απλα εγω μιλαω με το 8+ στα χερια και οχι με θεωριες οτι πατωσε...

#2930   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:33

Ετσι ειναι ρε Νικο...
Και οταν βγηκε το ipad pro ειχε και αλλα ipad στην αγορα παραλληλα.
Και ειδαμε ποσοι πηρανε το pro και ποσοι τα υπολοιπα.
Το Χ ειναι κατι καινουργιο, πανακριβο και καινοτομο λογο ελλεψης bezel (που χρονια το ζηταμε).
Απλα το 8+ ειναι μια καλυτερη - εστω και στα σημεια συσκευη απο τους προκατοχους.
Μην νομιζεις οτι υπερασπιζομαι την λογικη του 8+, απλα στραβωσα λες και ημουν σε αλλο φορουμ με καποιους που απο τις τιμες σκρουτζ και εχοντας συσκευες που και απο τα δικα μου χερια περασαν, πηγαν να σκοτωσουν το 8+.
Το θεμα ειναι επισης και το αν θελει καποιος να ξεπερασει το 1000ευρω για να παρει το Χ.

Καλά αυτά πάντα υπήρχαν εδώ μέσα και θα συνεχίσουν να υπάρχουν. Απλά προσπερνάς.

 

Το Χ πάλι είναι πολλά μαζεμένα που στα δικά μου μάτια η #αγοράζω_MacBook_τιμή απλά με ξεπερνάει.

 

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2931   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:36

Καλά αυτά πάντα υπήρχαν εδώ μέσα και θα συνεχίσουν να υπάρχουν. Απλά προσπερνάς.
 
Το Χ πάλι είναι πολλά μαζεμένα που στα δικά μου μάτια η #αγοράζω_MacBook_τιμή απλά με ξεπερνάει.
 
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.


Κλασικα συμφωνουμε...
Το Χ ειναι το ακριβοτερο, μεχρι το επομενο....
Το θεμα ειναι που θελει καποιος να τα δωσει. Απλα ας το δουμε live και μετα ο καθενας αποφασιζει

#2932   FlushRoyal

FlushRoyal

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:37

Ακόμη ένα ενδιαφέρον συγκριτικό βίντεο σχετικά με τις κάμερες..



#2933   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:38

Το 8 plus εχει απιστευτη μπαταρια παιδια το εχω ενα 20 ημερο και ειλικρινα εχω μεινει εντυπωσιασμενος ! Και απο ταχυτητα μισο κλικ πανω απο το 7 plus! Η κοπελα μ εχει το 7 plus και στο θεμα των φωτογραφιων σαφεστατα καλυτερη καμερα ! Οπως και στην καταγραφη αργης κινησης και βιντεο.
Απλα πιστευω οτι οταν δημιουργεις προσμονη για κατι και βγαζει ενδιαμεσα κατι αλλο το οποιο ειναι εξισου αξιολογο αλλα οχι τοσο διαφορετικο σαν αυτο που ερχεται το καις απο μονη σ το προιον !!

#2934   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:39

Μα εσυ αντι απλα να ρωτησεις αν γνωριζουμε για την καμερα του Χ, λες οτι πατωσε η καμερα του 8+.
Και εγω σε ρωταω... σε σχεση με τι πατωσε?
Το πηρες στα χερια σου και εβγαλες φωτος και χαλαστηκες?
Εσυ δεν αναφερθηκες για αλλες εταιριες (pixel) οποτε δεν μιλησες για αλλες συσκευες?
Στην τελικη αν ειχες το 8+ και οι φωτος σου δεν σε ικανοποιουσαν, τοτε να ελεγες οτι πατωσε...
Το ειχα φιλε και το 7+ σου και τα προηγουμενα, οποτε δεν καιγομαι να υπερασπιστω το 8+, απλα εγω μιλαω με το 8+ στα χερια και οχι με θεωριες οτι πατωσε...

Ωπα, εγώ απλά είπα το συμπέρασμα μου με όσα βίντεο είδα στο youtube, χωρίς να επεκταθώ σε αυτό, γνωρίζοντας ότι δεν έχει νόημα σε αυτό το θέμα. Γι' αυτό και δεν αναφέρθηκα ονομαστικά στον ανταγωνισμό, μέχρι που ρωτήσατε σε πια σύγκριση αναφέρομαι. Το θεώρησα σωστό να απαντήσω νομίζοντας ότι δεν θα υποβαθμίζονταν το κύριο μέρος της πρότασης που ήταν η ερώτηση. Έκτοτε ήμαστε όλοι off topic.

 

Οπότε για ασφαλή συμπεράσματα θα περιμένουμε τις χειροπιαστές συγκρίσεις μεταξύ τον 2.



#2935   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:44

Ωπα, εγώ απλά είπα το συμπέρασμα μου με όσα βίντεο είδα στο youtube, χωρίς να επεκταθώ σε αυτό, γνωρίζοντας ότι δεν έχει νόημα σε αυτό το θέμα. Γι' αυτό και δεν αναφέρθηκα ονομαστικά στον ανταγωνισμό, μέχρι που ρωτήσατε σε πια σύγκριση αναφέρομαι. Το θεώρησα σωστό να απαντήσω νομίζοντας ότι δεν θα υποβαθμίζονταν το κύριο μέρος της πρότασης που ήταν η ερώτηση. Έκτοτε ήμαστε όλοι off topic.
 
Οπότε για ασφαλή συμπεράσματα θα περιμένουμε τις χειροπιαστές συγκρίσεις μεταξύ τον 2.


Μην κοιτας videakia. Ή περιμενεις να το δεις live που ειναι και το καλυτερο.
Τα βιντεακια πολλες φορες παραπλανουν.
Πιστεψε με ΠΟΤΕ δεν τους δινω και πολυ βαση.
Αλλα για κατι που κυκλοφορει (8+) δεν μπορεις να λες οτι η καμερα πατωσε.
Αυτη ειναι η ενσταση μου.

#2936   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:49

Πάντως στο θέμα της φωτογραφίας το 8 plus έχει πατώσει, ξέρουμε εάν το Χ έχει τις ίδιες κάμερες?

 

Νομίζω ότι ήμαστε αρκετά νοήμονες να καταλάβουμε από το πρώτο σκέλος της πρότασης ότι αποκλείετε να συγκρίνω το 8 plus με περσινά μοντέλα και να το βγάζω χειρότερο, ακολουθώντας την ερώτηση διαπιστώνεται ότι δεν γνωρίζω για το Χ και εκεί εναπόκειται η ερώτησή μου. Τέλος, πια σύγκριση μένει? Αυτή του ανταγωνισμού. Και μερικά σχόλια μετά αναφέρεις ότι συγκρίνω άλλα λειτουργικά, άλλα κινητά, και άλλες ποιότητες. Από ότι φαίνεται πέσατε να υπερασπιστείτε τα τηλέφωνα σας, παραμερίζοντας την ερώτηση που ήταν και η ύπαρξη της πρότασης.

 

Σέβομαι την απάντηση ότι οι μόνες πληροφορίες που ξέρουμε είναι από το site της apple.

οφ τοπικ

το 8 ειναι απο τα κορυφαια φωτογραφικα κινητα αυτη τη στιγμη. Αλλου κερδιζει σε σημεια το ενα κινητο αλλου το αλλο. Οι διαφορες τους ειναι απειροελαχιστες και σε καλα χερια αυτες οι διαφορες υπερ του ενος η του αλλου εξαφανιζονται. Αυτη ειναι η αληθεια οσο αφορα το θεμα φωτο. Το πιξελ δειχνει να ειναι το ποιο ισορροπημενο μεχρι στιγμης σε θεμα καμερα αν και εχει τα δικα του θεματα εκει με την οθονη και την αποδοση. Τo 8plus ειναι ενα κλικ πισω αν και νομιζω οτι με τα επομενα update θα διορθωθουν καποια πραγματα ακομα. Τελευταιο αφηνω το samsung που προσωπικα το θεωρω υποδεεστερο ελαχιστα απο τα αλλα 2.

Τωρα ολα αυτα με το πατωνει μια συσκευη τι σχεση μπορει να εχουν? Για αυτο αν θες σωστες απαντησεις εκφραζεις σωστα τις οποιες αποριες σου,οχι μονο εσυ αλλα ολοι μας. Στον γραπτο λογο ειναι πολυ σημαντικο γιατι ευκολα παρεξηγιουνται ολα .



#2937   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:54

Καλησπέρα,διαβάζω τώρα 2-3 τελευταίες σελίδες,και ασχολείστε όλοι με την φωτογραφική μηχανή!!!
Αισθάνομαι λες και διαβάζω περιοδικό για φωτογραφικές μηχανές!!!
Τι φώτο βγάζει,πόσα pixel βίντεο και άλλα!!!
Συγνώμη,αλλά μιλάμε για τηλέφωνο,οπότε το πρωταρχικο που θα έπρεπε όλους να ενδιαφέρει είναι:Αξιοπιστία(σε σχέση με Android μέρα με την νύχτα),ταχύτητα,επεξεργαστή,φιλικό στον χρήστη,εμβέλεια σήματος,μπαταρία και άλλα τέτοια!!!
Γιατί τοοοοσος μεγάλος καϊλες με τις κάμερες;;
Δηλαδή αν αντί για 20 έχει 15 ποια είναι η διαφορά,στην εκτύπωση που θα κάνουμε για πόστερ!!!
Για μένα η Apple έπεσε στο λάθος να ασχοληθεί με τις κάμερες,κάτι που το έκαναν τα Android γιατί δεν είχαν το κλειστό,αξιόπιστο λογισμικό της Apple καθώς και την διαχρονικοτητα της κατασκευής που έχουν τα Apple σε σχέση με τα υπόλοιπα
Για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος που έχει κάνει ο Cook και η παρέα του!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: nik75, 31/10/2017 - 15:59


#2938   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 31/10/2017 - 15:55

Παιδιά η σύγκριση μεταξύ καμερών πρέπει να γίνεται όταν βλέπεις τις φωτογραφίες απο ίδια οθόνη πχ του υπολογιστή. Το Χ θα έχει oled οθόνη όποτε θα δείχνει καλύτερη από το 8 plus αλλά δε θα είναι γιατί έχουν ίδια κάμερα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2939   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2017 - 16:07

Κλασικα συμφωνουμε...
Το Χ ειναι το ακριβοτερο, μεχρι το επομενο....
Το θεμα ειναι που θελει καποιος να τα δωσει. Απλα ας το δουμε live και μετα ο καθενας αποφασιζει

Καλά, δε χρειάζεται να το δεις απο κοντά για να καταλάβεις πως τα 1200€+ είναι απλά τραγικό.

 

Βρήκαμε κάτι να διαφωνήσουμε.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2940   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/10/2017 - 16:07

Καπου διαβασα οτι το iphone X εχει pentile panel. Θυμαμαι οτι παλια οταν εβλεπα τετοιες οθονες κατι με χαλαγε (σα να εβλεπα ενα ενα τα πιξελ). Δε ξερω αν εχει αλλαξει η τεχνολογια τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες