Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2956   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/10/2017 - 22:43

Για του χρόνου το παλιό Χ στα 128gb και X2 με X2plus/pro

δεν ξέρω αν τους συμφέρει να κρατήσουν το παλιό Χ, θα κόβει πωλήσεις από τον διάδοχο γιατί του χρόνου θα είναι incremental update αναγκαστικά. Νομίζω είναι πολύ πιθανό να το κόψει τελειως, ώστε να μείνει και ως επετειακό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2957   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/11/2017 - 01:09

για τους λατρεις του X space grey



#2958   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/11/2017 - 09:53

Παιδιά καλημερα.Συγνωμη αν έχει απαντηθεί άλλα δεν το έχω παρακολουθησει ολο το thread,αναφέρομαι στο γεγονός οτι για να ενεργοποιηθει η οθόνη του iphone x μετα απο χρηση face id χρειάζεται και slide????



#2959   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2017 - 09:57

Παιδιά καλημερα.Συγνωμη αν έχει απαντηθεί άλλα δεν το έχω παρακολουθησει ολο το thread,αναφέρομαι στο γεγονός οτι για να ενεργοποιηθει η οθόνη του iphone x μετα απο χρηση face id χρειάζεται και slide? :huh:

σωστά .



#2960   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/11/2017 - 10:10

Εγω θα ρωτησω κατι απλο.

 

Ηδη η σειρα 6/7/8 εχει φτάσει σε αρκετα μεγαλο ποσο αγορας. Το Χ το τερματισε.

 

Δηλαδη η επόμενες συσκευες θα ξεκινανε απο 1200 και πάνω πλέον?

 

Δηλαδη αν με 1200 παιρνεις μονο το κινητο, με 45 παιρνεις τη θηκη, με 25+ παιρνεις καλο τζαμακι με 60 παιρνεις ασυρματο φορτιστη, με 60-80 παιρνεις γρηγορο φορτιστη με USB-C καλωδιο και σκεφτεσαι και Apple Care..... ναι.... οκ

 

Προσωπικα το θεωρω απαραδεκτο ολο αυτο. Ας φτιάξουν δικο τους εργοστασιο με OLED panels. Να κοψουν το κεφαλι τους να κρατησουν τις τιμες κατω απο 900€ στις ευρωπαικες αγορες για τα entry level κινητα τους. Και γιατι να τιμολογούμαστε τοσο για οθόνες που απλα φτιάχνει η Samsung αλλα δε βαζει πλεον στα ακριβα κινητα της, και γιατι επειδη δε μας παιρνει ο χρονος να βαλουμε το Touch  στο τζαμακι, πρεπει να πληρωσουμε και το ακριβό  Face ID σωνει και καλα.... 

 

Εγω την πολιτικη τους πλεον δεν την καταλαβαίνω και δεν την ασπάζομαι. Αν του χρονου συνεχισουν με τις ιδιες τιμες μαλλον θα πηδήξω απο το τρένο..

 

Υπολογισμενα μεχρι σημερα τους εχω δωσει μαζι με φορους  9.600 για κινητα και macbook pro και πανω απο 1200 σε αξεσουαρ. Και λιγα ειναι......



#2961   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/11/2017 - 10:16

Εγω θα ρωτησω κατι απλο.

 

Ηδη η σειρα 6/7/8 εχει φτάσει σε αρκετα μεγαλο ποσο αγορας. Το Χ το τερματισε.

 

Δηλαδη η επόμενες συσκευες θα ξεκινανε απο 1200 και πάνω πλέον?

 

Δηλαδη αν με 1200 παιρνεις μονο το κινητο, με 45 παιρνεις τη θηκη, με 25+ παιρνεις καλο τζαμακι με 60 παιρνεις ασυρματο φορτιστη, με 60-80 παιρνεις γρηγορο φορτιστη με USB-C καλωδιο και σκεφτεσαι και Apple Care..... ναι.... οκ

 

Προσωπικα το θεωρω απαραδεκτο ολο αυτο. Ας φτιάξουν δικο τους εργοστασιο με OLED panels. Να κοψουν το κεφαλι τους να κρατησουν τις τιμες κατω απο 900€ στις ευρωπαικες αγορες για τα entry level κινητα τους. Και γιατι να τιμολογούμαστε τοσο για οθόνες που απλα φτιάχνει η Samsung αλλα δε βαζει πλεον στα ακριβα κινητα της, και γιατι επειδη δε μας παιρνει ο χρονος να βαλουμε το Touch  στο τζαμακι, πρεπει να πληρωσουμε και το ακριβό  Face ID σωνει και καλα.... 

 

Εγω την πολιτικη τους πλεον δεν την καταλαβαίνω και δεν την ασπάζομαι. Αν του χρονου συνεχισουν με τις ιδιες τιμες μαλλον θα πηδήξω απο το τρένο..

 

Υπολογισμενα μεχρι σημερα τους εχω δωσει μαζι με φορους  9.600 για κινητα και macbook pro και πανω απο 1200 σε αξεσουαρ. Και λιγα ειναι......

Πολυ ορθα τα λες φιλε

Δεν εχει πατο το πηγαδι

Ελα ομως που ειμαστε καλα προβατακια (οπως και εγω) και παμε ολοι μαζι σε μια ...αυτοκτονια :D

Απλα το ψυχολογικο φραγμα του χιλιαρικου ξεπεραστηκε και κατα πολυ φετος οποτε να δουμε τι θα πουλησουμε παλι του χρονου για να μεινουμε στην μηλια...



#2962   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/11/2017 - 10:16

οπως βλεπεις constantine32 η αγορα εχει δειξει τις τιμες που θα ακολουθησουν για χρονια...βλεπε Χ , νοτε 8 , S8+, pixel. Απλα στα αλλα λογο skroutz και μεγαλου ανταγωνισμου οι τιμες πεφτουν ποιο γρηγορα...στο ios παραμενουν σταθερες... γεγονος οτι ΟΛΑ αυξανονται. Καθε περσυ και καλυτερα οσο αφορα τις τιμες...χαχα



#2963   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 01/11/2017 - 10:16

Ωχ γιατί έκανες αυτόν τον υπολογισμό? Δεν τολμώ να τον κάνω!!!! 

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι του χρόνου αποκλείεται στο νεο βελτιωμένο iPhone να πέσει η τιμή κάτω από τα 1200 ευρώ....


Τελευταία επεξεργασία από: 7psyxos, 01/11/2017 - 10:20


#2964   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 01/11/2017 - 10:54

Μηπως λεω μηπως εχει επιλογη σα το touch id (ανοιγμα με αγγιγμα);
Θα το δουμε στη πραξη.

#2965   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2017 - 11:47

DPreview: First iPhone X hands-on field test with sample photos



#2966   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/11/2017 - 12:10

Εγω θα ρωτησω κατι απλο.

 

Ηδη η σειρα 6/7/8 εχει φτάσει σε αρκετα μεγαλο ποσο αγορας. Το Χ το τερματισε.

 

Δηλαδη η επόμενες συσκευες θα ξεκινανε απο 1200 και πάνω πλέον?

 

Δηλαδη αν με 1200 παιρνεις μονο το κινητο, με 45 παιρνεις τη θηκη, με 25+ παιρνεις καλο τζαμακι με 60 παιρνεις ασυρματο φορτιστη, με 60-80 παιρνεις γρηγορο φορτιστη με USB-C καλωδιο και σκεφτεσαι και Apple Care..... ναι.... οκ

 

Προσωπικα το θεωρω απαραδεκτο ολο αυτο. Ας φτιάξουν δικο τους εργοστασιο με OLED panels. Να κοψουν το κεφαλι τους να κρατησουν τις τιμες κατω απο 900€ στις ευρωπαικες αγορες για τα entry level κινητα τους. Και γιατι να τιμολογούμαστε τοσο για οθόνες που απλα φτιάχνει η Samsung αλλα δε βαζει πλεον στα ακριβα κινητα της, και γιατι επειδη δε μας παιρνει ο χρονος να βαλουμε το Touch  στο τζαμακι, πρεπει να πληρωσουμε και το ακριβό  Face ID σωνει και καλα.... 

 

Εγω την πολιτικη τους πλεον δεν την καταλαβαίνω και δεν την ασπάζομαι. Αν του χρονου συνεχισουν με τις ιδιες τιμες μαλλον θα πηδήξω απο το τρένο..

 

Υπολογισμενα μεχρι σημερα τους εχω δωσει μαζι με φορους  9.600 για κινητα και macbook pro και πανω απο 1200 σε αξεσουαρ. Και λιγα ειναι......

Το Χ δεν ειναι entry level κινητό. Είναι η ναυαρχίδα. Όποιος δεν θέλει να δώσει τόσα λεφτά μπορεί να πάει στο 8/8 Plus ή στο 7 ή στο 6S ή στο SE που είναι σε πολλά price points και κάτω των 900 ευρώ. Ακριβώς όπως γίνεται στα iPad και στα Macbook.

Αν φτιάξει εργοστάσιο με OLED που νομίζεις ότι θα μετακυλισει το κόστος κατασκευής του? Και να λέμε ευχαριστώ που πήρε Samsung γιατί υπάρχει και ενα Pixel 2 που κάνει και αυτό κοντά στο χιλιάρικο και με το που βγάζεις το κινητό από το κουτί το στέλνεις πίσω για αλλαγή γιατι η οθόνη της LG έχει burn in με το καλημέρα.

Το Face ID δεν μπήκε ως λύση επειδή δεν μπορούσε να ενσωματωθεί το Touch ID. Το Face ID θα έμπαινε έτσι κι αλλιώς δουλεύουν 5 χρόνια πάνω στην τεχνολογία, δεν την ανέπτυξαν σε 8 μήνες που αφήναν να εννοείται οι αναλυτές της δεκάρας.

Και να έμπαινε Touch ID η τιμή δεν θα άλλαζε να είσαι σίγουρος για αυτό, η Apple αλλάζει πολιτική πλέον. iPhone για όλους αυτό είναι νέο μότο και από εδώ και πέρα θα υπάρχουν πολλά μοντέλα στην αγορά και όχι μόνο 2 καινούργια και 2 παλιά όπως γινόταν. Όπως λοιπόν οι ανταγωνιστές της έχουν κινητά σε όλα τα price points έτσι πλέον κάνει και η Apple. Θέλεις entry level κινητό? Πολύ ωραία έχει SE, 6. Θες λίγο καλύτερο σε ψηλότερη τιμή? Έχει 6S και 7. Θες το τελευταίο μοντέλο? Αγοράζεις 8/8 Plus. Θες την ναυαρχίδα και ότι πιο ακριβό έχει να προσφέρει? Αγοράζεις Χ.

Τώρα το ότι οι τιμές είναι ψηλές κανείς δεν διαφωνεί. Κι εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι χαμηλότερες και ότι όλοι ομαδικώς έχουν ανεβάσει υπερβολικά της τιμές και η Apple και η Samsung και η Google με τα λεφτά που ζητάνε για τις ναυαρχίδες τους.
 


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 01/11/2017 - 12:12


#2967   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/11/2017 - 13:16

Το Χ δεν ειναι entry level κινητό. Είναι η ναυαρχίδα. Όποιος δεν θέλει να δώσει τόσα λεφτά μπορεί να πάει στο 8/8 Plus ή στο 7 ή στο 6S ή στο SE που είναι σε πολλά price points και κάτω των 900 ευρώ. Ακριβώς όπως γίνεται στα iPad και στα Macbook.

Αν φτιάξει εργοστάσιο με OLED που νομίζεις ότι θα μετακυλισει το κόστος κατασκευής του? Και να λέμε ευχαριστώ που πήρε Samsung γιατί υπάρχει και ενα Pixel 2 που κάνει και αυτό κοντά στο χιλιάρικο και με το που βγάζεις το κινητό από το κουτί το στέλνεις πίσω για αλλαγή γιατι η οθόνη της LG έχει burn in με το καλημέρα.

Το Face ID δεν μπήκε ως λύση επειδή δεν μπορούσε να ενσωματωθεί το Touch ID. Το Face ID θα έμπαινε έτσι κι αλλιώς δουλεύουν 5 χρόνια πάνω στην τεχνολογία, δεν την ανέπτυξαν σε 8 μήνες που αφήναν να εννοείται οι αναλυτές της δεκάρας.

Και να έμπαινε Touch ID η τιμή δεν θα άλλαζε να είσαι σίγουρος για αυτό, η Apple αλλάζει πολιτική πλέον. iPhone για όλους αυτό είναι νέο μότο και από εδώ και πέρα θα υπάρχουν πολλά μοντέλα στην αγορά και όχι μόνο 2 καινούργια και 2 παλιά όπως γινόταν. Όπως λοιπόν οι ανταγωνιστές της έχουν κινητά σε όλα τα price points έτσι πλέον κάνει και η Apple. Θέλεις entry level κινητό? Πολύ ωραία έχει SE, 6. Θες λίγο καλύτερο σε ψηλότερη τιμή? Έχει 6S και 7. Θες το τελευταίο μοντέλο? Αγοράζεις 8/8 Plus. Θες την ναυαρχίδα και ότι πιο ακριβό έχει να προσφέρει? Αγοράζεις Χ.

Τώρα το ότι οι τιμές είναι ψηλές κανείς δεν διαφωνεί. Κι εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι χαμηλότερες και ότι όλοι ομαδικώς έχουν ανεβάσει υπερβολικά της τιμές και η Apple και η Samsung και η Google με τα λεφτά που ζητάνε για τις ναυαρχίδες τους.
 

Μαλλον δεν εξηγηθηκα σωστα. Entry level εννοω του τωρινου μοντελου οπως καθε χρονο.... Θες τα 900 να γινουν 980.. οκ λογικο... Αλλα θες ναυαρχίδα με 1200... βαλε στο κουτι κατι που να κανει τον κοσμο να πει οτι εκτος απο τη συσκευη το κουτι περιεχει κατι αλλο, πιο premium να πουμε....

 

Τα παλια μοντελα ειναι παλια μοντελα. Δε τα θεωρω entry level αλλιώς δε θα ασχολουμασταν τοσο με το 8 και το Χ.  Και το 8 το θεωρω αρκετα πιο πανω απο την τιμη που θα επρεπε να πουλιεται.

 

Αλλα αυτα ειναι βεβαια ιστοριες για αγριους.... Ας κανουν οτι θελουν, αυτοι ξερουν.... Και εμεις επισης....



#2968   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2017 - 13:20

Εγω θα ρωτησω κατι απλο.

 

Ηδη η σειρα 6/7/8 εχει φτάσει σε αρκετα μεγαλο ποσο αγορας. Το Χ το τερματισε.

 

Δηλαδη η επόμενες συσκευες θα ξεκινανε απο 1200 και πάνω πλέον?

 

Δηλαδη αν με 1200 παιρνεις μονο το κινητο, με 45 παιρνεις τη θηκη, με 25+ παιρνεις καλο τζαμακι με 60 παιρνεις ασυρματο φορτιστη, με 60-80 παιρνεις γρηγορο φορτιστη με USB-C καλωδιο και σκεφτεσαι και Apple Care..... ναι.... οκ

 

Προσωπικα το θεωρω απαραδεκτο ολο αυτο. Ας φτιάξουν δικο τους εργοστασιο με OLED panels. Να κοψουν το κεφαλι τους να κρατησουν τις τιμες κατω απο 900€ στις ευρωπαικες αγορες για τα entry level κινητα τους. Και γιατι να τιμολογούμαστε τοσο για οθόνες που απλα φτιάχνει η Samsung αλλα δε βαζει πλεον στα ακριβα κινητα της, και γιατι επειδη δε μας παιρνει ο χρονος να βαλουμε το Touch  στο τζαμακι, πρεπει να πληρωσουμε και το ακριβό  Face ID σωνει και καλα.... 

 

Εγω την πολιτικη τους πλεον δεν την καταλαβαίνω και δεν την ασπάζομαι. Αν του χρονου συνεχισουν με τις ιδιες τιμες μαλλον θα πηδήξω απο το τρένο..

 

Υπολογισμενα μεχρι σημερα τους εχω δωσει μαζι με φορους  9.600 για κινητα και macbook pro και πανω απο 1200 σε αξεσουαρ. Και λιγα ειναι......

Η κατάσταση ξεκίνησε να ξεφεύγει με τα περσινα MacBook που έδειξαν το δρόμο για τη σημερινή κατάσταση.

 

"Ενοποίηση" λειτουργικών σου λέει δε θέλατε? Πάρτε το ξεκινώντας με αυτό.

 

Τώρα αν λάβουμε υπόψην μας πως του χρόνου και οι 3 συσκευές θα έχουν OLED, με ταυτόχρονη αλλαγή σχεδιασμού, μπορείς να καταλάβεις προς τα που θα πάει το πράγμα.

 

$999 αρχική τιμή και γειά σας. Στο τέλος πάντα όλα όμως είναι θέμα επιλογών.

 

Εξαιρούνται βεβαίως αυτοί που θέλουν κάθε χρόνο να είναι με το τελευταίο και πάει λέγοντας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2969   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2017 - 13:23

δυσκολα τα πραγματα για την παρασκευη.

καταστημα wind εμαθα θα εχει αλλα ηδη ειναι κλεισμενα.

document μετα απο επικοινωνια τηλεφωνικη μου ειπαν ουτε αυτους που εχουν προπληρωσει δεν θα εξυπηρετησουν.

istorm αυριο θα γνωριζουν.

οποτε λιγες πιθανοτητες.

ελλαδα της κρισης.

οχι δεν θα πω για τα μνημονια δεν θα πω τπτ....

απλα τελικα...λεφτα υπαρχουν...



#2970   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/11/2017 - 13:37

Το iPhone X κυκλοφορεί επίσημα μεθαύριο, Παρασκευή 3 Νοεμβρίου, ωστόσο τα πρώτα reviews έχουν ήδη κάνει την εμφάνισή τους στο διαδίκτυο με τους χρήστες να μοιράζονται τις εμπειρίες τους από την χρήση της συσκευής:
 

Marques Brownlee's iPhone X Unboxing

 


 

iMore's iPhone X Review

 


 

BuzzFeed's iPhone X Review

 


 

CNET's iPhone X Review

 


 

Mashable's iPhone X Review

 


 

Booredatwork's iPhone X Hands-on Experience

 


 

Soldier Knows Best - iPhone X Review

 


 

Apple iPhone X - First Look and Field Test

 


 

Sara Dietschy's iPhone X Review

 


 

TechCrunch's iPhone X Review

 


 

The Verge - iPhone X First Impressions

 

 

Διαβάστε επίσης:


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες