Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/04/2017 - 23:58

Ή απλά ένα πειραγμένο iPh 7. Αν και ο Dickson έχει δώσει τα διαπιστευτήρια του χρόνια τώρα, απο τους πιο αξιόπιστους εκεί έξω.

Οι επισημάνσεις απο τον γνωστό πλέον OnLeaks.

C9yTrKhWAAAA-v7.jpg


C9ya1WZWAAA3yFu.jpg

Λάβετε υπόψιν πως μια συσκευή με γυάλινο backcover είναι στημένη πάνω σε μεταλλικό πάνελ στο κέντρο iPhone 4). Αυτό που βλέπω είναι ένα σκάφος όμοιο με iPhone 7 στο οποίο συναρμολογείται η συσκευή πάνω στο backcover. Το αποκλείω.


Rafael Nadal
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2017 - 10:28

iOS 11 ενδέχεται η απενεργοποίηση της συσκευής να απαιτεί Touch ID/ 3D Face.

#438   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2017 - 10:35

iOS 11 ενδέχεται η απενεργοποίηση της συσκευής να απαιτεί Touch ID/ 3D Face.

Πάντως το face δεν θεωρείται και ιδιαίτερα αξιόπιστο σε σύγκριση με το touch id



#439   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 20/04/2017 - 11:51

Πάντως το face δεν θεωρείται και ιδιαίτερα αξιόπιστο σε σύγκριση με το touch id

σωστο κι αν κρίνουμε κι από Samsung που ξεκλειδωνε η συσκευή με μια απλή φωτογραφία

Δεν είναι ακόμα έτοιμο χίλιες φορές προτείνω κι εγω το Touch ID


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#440   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/04/2017 - 12:10

σωστο κι αν κρίνουμε κι από Samsung που ξεκλειδωνε η συσκευή με μια απλή φωτογραφία

Δεν είναι ακόμα έτοιμο χίλιες φορές προτείνω κι εγω το Touch ID


Rafael Nadal

θα συμφωνήσω και εγώ απόλυτα. To Touch ID ειναι απαραίτητο και η τοποθέτηση πρέπει να είναι μπροστά. Θα είναι μεγάλη απογοήτευση η μετακίνηση του στο πίσω μέρος.

#441   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/04/2017 - 12:14

ας ελπίσουμε να μην ακολουθήσει η apple αυτήν τη μ@κια με το αποτύπωμα πίσω .



#442   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 20/04/2017 - 12:15

θα συμφωνήσω και εγώ απόλυτα. To Touch ID ειναι απαραίτητο και η τοποθέτηση πρέπει να είναι μπροστά. Θα είναι μεγάλη απογοήτευση η μετακίνηση του στο πίσω μέρος.

αν κι η Apple μας έχει συνηθίσει σε εκπλήξεις

Πρώτη αυτή κι ύστερα όλοι οι υπόλοιπη ακολουθούν γνώμη μου πιστεύω κι εγω θα είναι μεγάλο λάθος το Touch ID στο πίσω μέρος της συσκευής

Όλες η θήκες θα ναι με τρύπες στο πίσω μέρος και δεν γίνεται να έχεις μια συσκευή που κάνει τόσα χρήματα χωρίς κάποια προστασία για να μπορείς εύκολα να πατας το Touch ID στο πίσω μέρος της συσκευής


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#443   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:08

Αν καταφερουν να φτασουν εστω στα μισα το design του S8+ θα το παρω χθες κ ολας το iP8. .. προς το παρον παω να παιξω με τα κουβαδακια μου και το jetblack μου


Sent from my Jetblack 7+

 

Συνημμένο αρχείο  447d36fd5c129a06efd85b5c90b82b68.jpg   256,89KB   63 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 20/04/2017 - 13:30
photo cropped


#444   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:11

Αν καταφερουν να φτασουν εστω στα μισα το design του S8+ θα το παρω χθες κ ολας το iP8. .. προς το παρον παω να παιξω με τα κουβαδακια μου και το jetblack μου


Sent from my Jetblack 7+

 

 

Το αν πάρουμε το s8 θα αγοράσουμε και περιοδόβρακο εξαιτίας της οθόνης του το ξέρεις? Ψάξε και θα απογοητευτείς τελείως με την πατάτα s8 υπάρχει και ελληνικό βίντεο νομίζω από το πατατοτηλέφωνο. Εάν είναι να βγάλουν τέτοια επιτυχία που έχει το s8 ας μείνουν με το iphone 7


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 20/04/2017 - 13:29
photo deleted


#445   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:17

Το αν πάρουμε το s8 θα αγοράσουμε και περιοδόβρακο εξαιτίας της οθόνης του το ξέρεις? Ψάξε και θα απογοητευτείς τελείως με την πατάτα s8 υπάρχει και ελληνικό βίντεο νομίζω από το πατατοτηλέφωνο. Εάν είναι να βγάλουν τέτοια επιτυχία που έχει το s8 ας μείνουν με το iphone 7

Χαχαχ εκλαψα φιλε. Παροπιδες 1000% ασε τους ασχετους τον ελληνικων review :) ειδικα σε οθονη που λες και αναλογιες αναλυσης σε full brightness εδω διπλα διπλα τα εχω μου ρχεται να πεταξω τ iphone μου :) ειδικα αυτα τα bezel αστο δες τα εσυ στο ιντερνετ π τα λενε τα βλαχακια κτλ ασε εμας που τα εχουμε διπλα διπλα να εχουμε αλλη αποψη :) πατατοτηλεφωνο mkbhd και οι αλλοι με τα 7μυρια followers κανανε συγκριτικα ακομα και water test το παπατοτηλεφωνο αντεξε τ 7plus μαντεψε. Τεσπα πολλα ειπα :) γνωστοι αγνωστοι στα ελληνικα φορουμ


Sent from my Jetblack 7+

#446   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:24

Dukat0s τι το λες και δεν το κάνεις απλά πες το πότε να είμαστε από κάτω . :D



#447   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:29

Dukat0s τι το λες και δεν το κάνεις απλά πες το πότε να είμαστε από κάτω . :D

Χαχα μα ρε φιλε και εγω 7plus εχω και αληθεια δεν υπαρχει θεμα συγκρισης σε design και οθονη γ αυτα συζηταμε εδω. Και ο αλλος γραφει για πατατες και αγγουρια για ενα τηλεφωνο που δεν ειδε ποτε του. Ειδε ομως βιντεο απτον Everythingapplepro και τον μονοiPhoneρεΝιαμου και εχει πληρες αποψη για το πατατοτηλεφωνο ⚰️
Σορρυ @vrachamis τωρα ειδα ποια φωτο ανεβασα. Καλα εκανες κ την διορθωσες !

Sent from my Jetblack 7+

Τελευταία επεξεργασία από: Dukat0s, 20/04/2017 - 13:31


#448   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:30

Χαχαχ εκλαψα φιλε. Παροπιδες 1000% ασε τους ασχετους τον ελληνικων review :) ειδικα σε οθονη που λες και αναλογιες αναλυσης σε full brightness εδω διπλα διπλα τα εχω μου ρχεται να πεταξω τ iphone μου :) ειδικα αυτα τα bezel αστο δες τα εσυ στο ιντερνετ π τα λενε τα βλαχακια κτλ ασε εμας που τα εχουμε διπλα διπλα να εχουμε αλλη αποψη :) πατατοτηλεφωνο mkbhd και οι αλλοι με τα 7μυρια followers κανανε συγκριτικα ακομα και water test το παπατοτηλεφωνο αντεξε τ 7plus μαντεψε. Τεσπα πολλα ειπα :) γνωστοι αγνωστοι στα ελληνικα φορουμ


Sent from my Jetblack 7+

 

 

http://www.androidau...oration-764692/ παρωπίδες ως προς τι? Έχει γεμίσει όλο το net με εικόνες και βίντεο με το κινητό να είναι κατακόκκινη η οθόνη. Υπάρχουν και βίντεο τα οποία είναι από εξωτερικό. Μια απλή αναζήτηση θα σε πείσει. Το αν είναι πληρωμένοι όλοι αυτοί δεν το ξέρω. Παρωπίδες ακόμα και στα κινητά τους που έσκαγαν? Προσωπικά θα προτιμούσα ένα xiaomi και θα το θεωρούσα πιο τίμιο σε σχέση με τα χρήματα που απαιτεί συγκριτικά με το s8 αλλά τέλος πάντων. Και για να το πάω ένα επίπεδο πιο πάνω έχουμε κάθε δικαίωμα να το κατακρίνουμε το συγκεκριμένο κινητό και αν αμφιβάλλουμε για αυτό, τη στιγμή που η samsung δεν έχει καν τους απαιτούμενους ελέγχους που θα έπρεπε να κάνει θεωρητικά και στο note, δεν γνώριζε ποια κινητά της επηρεάστηκαν από αυτό το φαινόμενο. Σου φαίνεται λογικό να ξέρει αν αυτό είναι πρόβλημα που επηρεάζει μια παρτίδα ή όλα τα s8? Εμένα μου δείχνει μια εταιρία που πάει στο κουτουρού και όπου βγει.  

 

Και επειδή μπορεί να μη μιλάω ελληνικά αναφέρομαι σε hardware πρόβλημα που μπορεί να επηρεάζει μεγάλη μερίδα s8 και κρίνοντας από αυτό το χαρακτηρίζω πατάτα. Δεν είδα πουθενά να γράφω οτι το design είναι μάπα. Φτου γμ το δεν ξέρω ελληνικά.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/04/2017 - 13:34


#449   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:33

http://www.androidau...oration-764692/ παρωπίδες ως προς τι? Έχει γεμίσει όλο το net με εικόνες και βίντεο με το κινητό να είναι κατακόκκινη η οθόνη. Υπάρχουν και βίντεο τα οποία είναι από εξωτερικό. Μια απλή αναζήτηση θα σε πείσει. Το αν είναι πληρωμένοι όλοι αυτοί δεν το ξέρω. Παρωπίδες ακόμα και στα κινητά τους που έσκαγαν? Προσωπικά θα προτιμούσα ένα xiaomi και θα το θεωρούσα πιο τίμιο σε σχέση με τα χρήματα που απαιτεί συγκριτικά με το s8 αλλά τέλος πάντων. Και για να το πάω ένα επίπεδο πιο πάνω έχουμε κάθε δικαίωμα να το κατακρίνουμε το συγκεκριμένο κινητό και αν αμφιβάλλουμε για αυτό, τη στιγμή που η samsung δεν έχει καν τους απαιτούμενους ελέγχους που θα έπρεπε να κάνει θεωρητικά και στο note, δεν γνώριζε ποια κινητά της επηρεάστηκαν από αυτό το φαινόμενο. Σου φαίνεται λογικό να ξέρει αν αυτό είναι πρόβλημα που επηρεάζει μια παρτίδα ή όλα τα s8? Εμένα μου δείχνει μια εταιρία που πάει στο κουτουρού και όπου βγει.

αδικος κοπος να τα γραψω αυτα :) εχει καποια settings και την κανεις και κιτρινη αμα σ αρεσει σαν τ iphone δλδ. :) αδικος κοπος καλη σου μερα !!! Κακο design κακη οθονη απαπα 720 ip7 σε κοβω χρηστη hardcore


Sent from my Jetblack 7+

#450   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:33

Έγινε περικοπή της επισυναφθείσας φωτό της #443 δημοσίευσης για ευνόητους λόγους.

 

Παρακαλώ μείνετε στο Θέμα.


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες