Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/01/2017 - 17:38

Η infoquest ξεκίνησε μαζικές αλλαγές μπαταριών το Σαββατοκύριακο 20 με 21. Έλαβα μαιλ για παράδοση συσκευης την Παρασκευη 20 του μηνος και παραλαβή την Δευτερα 23. Πρέπει να εχει παραλάβει πολλές μπαταρίες. Επειδή δεν μπορω να ειμαι χωρις το κινητό 3 μερες, έκλεισα μεταγενεστερο ραντεβού για άμεση αλλαγή μπαταρίας. Όλη η επικοινωνία μέσω εμαιλ γρήγορα κι επαγγελματικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

η iStorm δεν είναι της infoquest ? Από αλλού προμηθευονται αυτοί ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2017 - 17:39

Αν καλύπτομαι από την εγγύηση πρέπει ή να μου το φτιάξει ή να μου δώσει άλλη. Το πάω για επισκευή μου λέει δεν έχω ανταλλακτικό , περιμένω 1 μήνα , παίρνω τηλ σήμερα και δε μου λένε πότε. 10-10 τις στέλνει η Apple λένε. Αφού αδυνατείς να επισκευάσεις πρέπει να αντικαταστήσεις. Δηλαδή αν χρειαστει 4-5 μήνες δεν τρέχει τίποτα ?? Ή το λες υποστήριξη και σέρβις αυτό ? Μέχρι τότε χρησιμοποιώ το παλιό μου κινητό ....tragic..

Ναι το όλο θέμα 2 μήνες τώρα είναι για γέλια. Συμφωνούμε. Αυτά όμως είναι προβλήματα του iStorm και όχι γενικότερα.

 

Πρίν μια βδομάδα άλλαξε φίλος στην InfoQuest αφου έκλεισε ραντεβού μετά απο 2 μέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#453   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2017 - 17:43

Ναι το όλο θέμα 2 μήνες τώρα είναι για γέλια. Συμφωνούμε. Αυτά όμως είναι προβλήματα του iStorm και όχι γενικότερα.
 
Πρίν μια βδομάδα άλλαξε φίλος στην InfoQuest αφου έκλεισε ραντεβού μετά απο 2 μέρες.



Εγώ πάντως είχα απευθυνθεί στην infoquest και είχα δώσει τα πλήρη στοιχεία μου στις 30-11-2016. Οπότε μέχρι να αλλαχθεί η μπαταρία θα έχουν συμπληρωθεί 2 μήνες παρά 5 ημέρες.

#454   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2017 - 17:43

η iStorm δεν είναι της infoquest ? Από αλλού προμηθευονται αυτοί ?


Δεν γνωρίζω.

#455   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2017 - 17:47

Εγώ πάντως είχα απευθυνθεί στην infoquest και είχα δώσει τα πλήρη στοιχεία μου στις 30-11-2016. Οπότε μέχρι να αλλαχθεί η μπαταρία θα έχουν συμπληρωθεί 2 μήνες παρά 5 ημέρες.

Τις τελευταίες 2-3 βδομάδες έχει αρχίσει και αλλάζει κάπως το όλο θέμα.

 

Πιο πρίν απλά γέλαγες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#456   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/01/2017 - 21:57

Καλησπερα παιδια. Θελω να σας ρωτησω για αποριες που εχω.

Εχω ενα iPhone 6s αγορασμενο τον οκτωβριο του 15 απο Cosmote, το οποιο ειναι στο προγραμμα αντικαταστασης μπαταριας (4ο και 5ο ψηφιο τα QG). H συσκευη οντως δειχνει να εχει προβλημα. Πολλες φορες το τελευταιο τριμηνο μου κλεινει στο 10-20 ακομα και 40% και να μην αναβει αλλα να λεει οτι θελει φορτισμα. Και οταν το βαλεις για φορτισμα να αρχιζει απο εκει που ηταν.

Επισης η μπαταρια του εχει πεσει δραματικα παρολο που δεν την εχω ζορισει ολο αυτο το καιρο. Καθε 2 μερες το φορτιζα ... ουτε καν το να το εξαντλω καθε μερα δηλαδη. Δεν εχω δει πανω απο 5 ωρες χρηση το τελευταιο τριμηνο..

Θελω να το παω για αντικατασταση σε καποιο απο τα εξουσιοδοτημενα που κανουν αντικαταστασεις. Απλα ηθελα να περασει λιγο η μπορα γιατι φανταζομαι θα επεσαν ολοι πανω και θα εγινε χαμος. (δεν ειχα το χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες του νηματος).

 

Ποιο απ'ολα προτεινεται για καλυτερη και πιο γρηγορη δουλεια? Διοτι το χρειαζομαι για την δουλεια μου και δεν μπορω να κατσω χωρις κινητο.

Επισης, θα αντιμετωπισω τυχον αντιρρησεις απο μεριας τους ή θα μου το δεχτουν χωρις κουβεντα?

 

Και κατι αλλο που παιζει να γλυτωσω ολα τα παραπανω...

Το ακουστικο του κινητου πρεπει κατι να εχει παθει σχεδον απο τοτε που το πηρα και δεν ακουγεται πολυ δυνατα.. παρολο που το εχω στο τερμα.. Τυχαια το ανακαλυψα πριν ενα μηνα οταν ετυχε να μιλησω απο ιδιο κινητο ενος φιλου μου και με ξεκουφανε... + το οτι η οθονη πανω αριστερα εχει μια κιτρινιλα..

 

Λετε αυτα τα δυο να ειναι ικανα και να μου το αντικαταστησουν τελειως το κινητο και να μην μπλεξω καν με την αντικατασταση μπαταριας?

 

Τελος η εγγυηση των 2 ετων ειναι αποδεκτη απο μερους ετσι ?? σε περιπτωση που χρειαστει η εγγυηση για τα ανωθεν.. Υπαρχει περιπτωση να μου φερουν αντιρρησεις?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα παιδια..



#457   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2017 - 22:19

Πλέον γίνεται αντ/σταση του ελαττωματικού.

 

Εκτός απο τη μπαταρία, θα τους αναφέρεις και τα υπόλοιπα που έχεις να σου αλλάξουν και την οθόνη.

 

Πήγαινε InfoQuest ή Document.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#458   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/01/2017 - 22:59

Πλέον γίνεται αντ/σταση του ελαττωματικού.

 

Εκτός απο τη μπαταρία, θα τους αναφέρεις και τα υπόλοιπα που έχεις να σου αλλάξουν και την οθόνη.

 

Πήγαινε InfoQuest ή Document.

Σ'ευχαριστω πολυ Νικο. Να σαι καλα.

 

Υπαρχει περιπτωση να μου γκρινιαξουν και να αμφισβητισουν τον 2ο χρονο εγγυησης?



#459   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2017 - 23:08

Όχι, μην αγχώνεσαι καθόλου γι' αυτό.

 

Να 'χεις μόνο μαζί σου την απόδειξη αγοράς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#460   panosmon1

panosmon1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2017 - 09:09

https://www.apple.co...pectedshutdown/

 

Καλημερα

το παραπάνω site της Apple μπορει καποιος δινοντας το serial του iphone του να δει αν πληρει τις προυποθεσεις για αλλαγη μπαταριας 



#461   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 18/01/2017 - 10:18

https://www.apple.co...pectedshutdown/

 

Καλημερα

το παραπάνω site της Apple μπορει καποιος δινοντας το serial του iphone του να δει αν πληρει τις προυποθεσεις για αλλαγη μπαταριας 

Αν ρωτάς ,ναι .

Αν πάλι δεν ρωτάς ,τοτε ναι πολύ σωστά τα λες .

καλημέρα 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#462   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2017 - 22:12

Η infoquest ξεκίνησε μαζικές αλλαγές μπαταριών το Σαββατοκύριακο 20 με 21. Έλαβα μαιλ για παράδοση συσκευης την Παρασκευη 20 του μηνος και παραλαβή την Δευτερα 23. Πρέπει να εχει παραλάβει πολλές μπαταρίες. Επειδή δεν μπορω να ειμαι χωρις το κινητό 3 μερες, έκλεισα μεταγενεστερο ραντεβού για άμεση αλλαγή μπαταρίας. Όλη η επικοινωνία μέσω εμαιλ γρήγορα κι επαγγελματικά.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Σιγά μην δουλέψουν και ΣΚ! Χαχαχα!

Πάντως από αυτά που λένε στον καθένα από την Quest, είναι ότι να 'ναι η κατάσταση... Άλλος ακόμα περιμένει από πέρυσι ενημέρωση... Άλλος άλλαξε μπαταρία μέσα σε μία εβδομάδα... Άλλος έκλεισε ραντεβού και άλλαξε σε 2 μέρες...
Ή έχουν χάσει τη μπάλα ή μας κοροϊδεύουν...!

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#463   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2017 - 22:26

Σιγά μην δουλέψουν και ΣΚ! Χαχαχα!

Πάντως από αυτά που λένε στον καθένα από την Quest, είναι ότι να 'ναι η κατάσταση... Άλλος ακόμα περιμένει από πέρυσι ενημέρωση... Άλλος άλλαξε μπαταρία μέσα σε μία εβδομάδα... Άλλος έκλεισε ραντεβού και άλλαξε σε 2 μέρες...
Ή έχουν χάσει τη μπάλα ή μας κοροϊδεύουν...!


Για να λένε φέρτε μας το τηλέφωνο Παρασκευή και παραλάμβανετε Δευτερα, δεν υπάρχει άλλος χρόνος εργασίας παρα μόνο το ΣΚ.
Και η λογικη λέει ύστερα απο την ελλειψη μπαταριών (η οποία δεν ήταν μονο Ελληνικό φαινόμενο, γιατι πιο πισω φιλος ανέφερε οτι και το Apple Store Ιταλίας δεν μπορούσε να εξυπηρετήσει στο συγκεκριμένο θέμα ) σε συνδυασμό με τον όγκο των κινητών που εχουν σωρευτεί για αλλαγή, μονο με μια γενική αποκλειστική επίθεση ολου του προσωπικού του σερβις σε μη εργάσιμες μερες και ωρες θα μπορέσει να αποσυμφορηθεί το ιδιο το σερβις απο τεράστιο όγκο δουλειάς που του ήρθε από λαθος της Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#464   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/01/2017 - 23:54

Πλέον γίνεται αντ/σταση του ελαττωματικού.

 

Εκτός απο τη μπαταρία, θα τους αναφέρεις και τα υπόλοιπα που έχεις να σου αλλάξουν και την οθόνη.

 

Πήγαινε InfoQuest ή Document.

Τελικα εστειλα και στις 2 ενα mail για επικοινωνια το πρωι. Πρωτα ελαβα ενα mail απο InfoQuest αλλα με πολλα ερωτηματικα να δημιουργουνται για "αντιρρησεις" που να ζητανε τα χαρτια και ολα...  ολα ομως. Η Document μεχρι εκεινη την ωρα ουτε κιχ. Λεω θα παω σπιτι το απογευμα και θα τους απαντησω τα απαραιτητα.

Μετα απο 0,5-1 ωρα.. τηλεφωνο απο Document. Οπου μου ζητησαν το S/N ή το IMEI για επαληθευση. Τους το δινω επιτοπου και συμφωνησε μαζι μου οτι οντως ανηκει στο προγραμμα αντικαταστασης. Μου λεει θα σας παρει ενας τεχνικος τηλεφωνο να κανετε ενα διαγνωστικο ελενχο μεσω δικτυου κινητης ή WiFi.. Εν τω μεταξυ μου λεει οτι επειδη ειστε και απο επαρχια μολις διαπιστωθει απο τον διαγνωστικο ελεγχο οτι θα προχωρησουμε στην αντικατασταση θα παραγγειλουμε την μπαταρια εμεις και θα σας ειδοποιησουμε να κλεισουμε ενα ραντεβου ωστε να την περασουμε εκεινη την ωρα...Τελικα με πηρε μετα απο 10 λεπτα ενας τεχνικος και καναμε εναν διαγνωστικο μεσω δικτυου επειτα απο καθοδηγηση του.

 

Μου ειπαν οτι: Χρονος αναμονης της μπαταριας περιπου 7-10 μερες. & Χρονος αντικαταστασης εκεινη την ωρα στο καταστημα περιπου μιση ωρα..

 

Πραγματικα εντυπωσιαστηκα απο την Document. Δεν το περιμενα.. και σιγουρα θα τους ξαναπροτιμησω για παρομοια περιστατικα..

 

 

Υ.Γ. Το κορυφαιο ηταν οτι μετα απο καμια ωρα και με 42% μπαταρια.... το κινητο ΕΚΛΕΙΣΕ....  :P  :P  :P



#465   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/01/2017 - 00:08

Είναι τυπικότατοι στη Document.

 

Βέβαια και με την Info πρόβλημα τελικώς δε θα είχες. Απλά πρίζουν λίγο περισσότερο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)