Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2017 - 12:47

Λιγο δυσκολο βεβαια να μου αντικαταστησουν μπαταρια ενω δεν βρισκετε στο προγραμμα αντικαταστασης αν και κλεινει στο 20%.Δεν βλεπω κανεναν απο το forum να το πηγε και να τπυ αλλαξαν την μπαταρια ενω δεν ειναι στο προγραμμα αντικαταστασης.

Πρέπει να πας απο εκεί. Θα πας βάσει εγγύησης να σου τρέξουν διαγνωστικό.

 

Όπως έχουμε πει πολλές φορές, το μείον με αυτό είναι οτι δε δείχνει πάντα το πρόβλημα.

 

Βέβαια πλέον και λόγω του προγράμματος αντ/στασης είναι πιο ελαστικοί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/01/2017 - 13:28

Πρεπει να κανω restore γτ ειμαι jb για να το παω για ελεγχο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#483   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2017 - 13:36

Δε θα πας με JB στη συσκευή, προφανώς..

 

Τρέξε Eraser αν θες να παραμείνεις εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#484   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 22/01/2017 - 13:48

Όπως είχα γράψει και παλιότερα το πιο σημαντικό δεν είναι το serial number αλλά όταν τρέξουν το διαγνωστικό πρέπει να υπάρχουν logs που να επιβεβαιώνουν τα απότομα κλεισίματα.Οπότε αν τρέξεις το Cydia Eraser μετά δεν θα υπάρχει τίποτα να βρουν εκείνοι για να το περάσουν στο πρόγραμμα.Οπότε τρέξε Cydia Eraser αλλά κράτησε το κάποιες ημέρες μέχρι να στο ξανακάνει.Μην το πας κατευθείαν!Διαφορετικα μέσω της εγγύησης του δεύτερου έτους ίσως καταφέρεις κατι χωρίς να χρειαστεί να κάνεις το παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#485   Giorgos27F

Giorgos27F

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2017 - 23:00

Καλησπέρα. Εχω παει το κινητό στο iStorm απο 28 Νοεμβρίου, και αφου πέρασε τα διαγνωστικά, και επιβεβαιωθηκε οτι ειναι στην παρτίδα αντικατάστασης, εγινε η παραγγελία της μπαταρίας. Απο τοτε μεχρι σημερα μπαταρια δεν εχει ερθει και ενημέρωση καμια απο πλευράς iStorm. Στο διάστημα αυτο όσες φορές εχω επικοινωνήσει μαζι τους η απάντηση ειναι οτι ακομα περιμένουν τις μπαταρίες απο την apple και οτι θα με ενημερώσουν μολις αυτες φτάσουν στα χέρια τους. Μήπως όμως εχει παρατραβήξει ο όλος χρόνος αναμονής; Το κινητό συνεχίζει τα shutting down και πλέον η μεταφορά του φορτιστή μαζι μου όπου πηγαίνω ειναι αναγκαια(σβήνει στα καλα καθούμενα ανεξαρτήτως ποσοστού μπαταρίας). Ξερει κανενας τιποτα; εχει γίνει αντικατάσταση σε αλλο μέλος μεσα σε αυτο το διάστημα;

#486   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2017 - 23:22

Έχουν χάσει τη μπάλα στην iStorm. Document δε θα περίμενες τόσο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#487   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:35

Όπως είχα γράψει και παλιότερα το πιο σημαντικό δεν είναι το serial number αλλά όταν τρέξουν το διαγνωστικό πρέπει να υπάρχουν logs που να επιβεβαιώνουν τα απότομα κλεισίματα.Οπότε αν τρέξεις το Cydia Eraser μετά δεν θα υπάρχει τίποτα να βρουν εκείνοι για να το περάσουν στο πρόγραμμα.Οπότε τρέξε Cydia Eraser αλλά κράτησε το κάποιες ημέρες μέχρι να στο ξανακάνει.Μην το πας κατευθείαν!Διαφορετικα μέσω της εγγύησης του δεύτερου έτους ίσως καταφέρεις κατι χωρίς να χρειαστεί να κάνεις το παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

αν το παω σε κατασταση μη jailbreak,και κρυψω σε εναν φακελο τα εικονιδια του pangu και του cydia?δεν ειμαι στο προγραμμα αντοκαταστασης αλλα οταν φτασει 20% το κινητο σβηνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#488   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:37

αν το παω σε κατασταση μη jailbreak,και κρυψω σε εναν φακελο τα εικονιδια του pangu και του cydia?δεν ειμαι στο προγραμμα αντοκαταστασης αλλα οταν φτασει 20% το κινητο σβηνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Στάνταρ θα το δουν ότι έχει jailbreak.Περιμενε να μας απαντήσει κάποιος άλλος από εδώ μέσα που ίσως το έχει πάει με jailbreak και δεν είχε προβλήματα.Πάντως αν σου κάνουν αντικατάσταση της συσκευής, που δεν το νομίζω, σίγουρα θα σου έρθει με iOS 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#489   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:41

Στάνταρ θα το δουν ότι έχει jailbreak.Περιμενε να μας απαντήσει κάποιος άλλος από εδώ μέσα που ίσως το έχει πάει με jailbreak και δεν είχε προβλήματα.Πάντως αν σου κάνουν αντικατάσταση της συσκευής, που δεν το νομίζω, σίγουρα θα σου έρθει με iOS 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν κανουν αντικατασταση συσκευης,αλλα μπαταριας.Το θεμα ειναι πως σε κανεναν απο οσους εχω διαβασει δεν του κανανε αλλαγη μπαταριας μεσα στην εγγυηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#490   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:45

δεν κανουν αντικατασταση συσκευης,αλλα μπαταριας.Το θεμα ειναι πως σε κανεναν απο οσους εχω διαβασει δεν του κανανε αλλαγη μπαταριας μεσα στην εγγυηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Εννοείς πως αρνήθηκαν να το κάνουν ή ότι το έκαναν αλλά αλλάζοντας ολόκληρη την συσκευή?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#491   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:47

Εννοείς πως αρνήθηκαν να το κάνουν ή ότι το έκαναν αλλά αλλάζοντας ολόκληρη την συσκευή?


Sent from my iPhone using Tapatalk

σε κανεναν δνε εχω δει εμψ εχει θεμα η μπαταρια να κανουν αντικατασταση είτε μπαταριας ειτε συσκευης.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#492   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:50

σε κανεναν δνε εχω δει εμψ εχει θεμα η μπαταρια να κανουν αντικατασταση είτε μπαταριας ειτε συσκευης.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Το θέμα φίλε μου είναι ότι η εγγύηση είναι διετής οπότε πας κανονικά με απόδειξη αγοράς και θα σου κάνουν αλλαγή μπαταρίας.Απλά το κλασικό διαγνωστικό που τρέχουν κάποιες φορές δεν εμφανίζει πρόβλημα στην μπαταρία.Γι'αυτό σου έγγραψα ότι κοιτάνε αν υπάρχουν και logs που να δείχνουν ότι έχεις απότομα κλεισίματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#493   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:55

Έχουν χάσει τη μπάλα στην iStorm. Document δε θα περίμενες τόσο.


Αν έχουν παραγγείλει την μπαταρία, η Document δεν μπορεί να τον εξυπηρετήσει.

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#494   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:57

Καλησπέρα. Εχω παει το κινητό στο iStorm απο 28 Νοεμβρίου, και αφου πέρασε τα διαγνωστικά, και επιβεβαιωθηκε οτι ειναι στην παρτίδα αντικατάστασης, εγινε η παραγγελία της μπαταρίας. Απο τοτε μεχρι σημερα μπαταρια δεν εχει ερθει και ενημέρωση καμια απο πλευράς iStorm. Στο διάστημα αυτο όσες φορές εχω επικοινωνήσει μαζι τους η απάντηση ειναι οτι ακομα περιμένουν τις μπαταρίες απο την apple και οτι θα με ενημερώσουν μολις αυτες φτάσουν στα χέρια τους. Μήπως όμως εχει παρατραβήξει ο όλος χρόνος αναμονής; Το κινητό συνεχίζει τα shutting down και πλέον η μεταφορά του φορτιστή μαζι μου όπου πηγαίνω ειναι αναγκαια(σβήνει στα καλα καθούμενα ανεξαρτήτως ποσοστού μπαταρίας). Ξερει κανενας τιποτα; εχει γίνει αντικατάσταση σε αλλο μέλος μεσα σε αυτο το διάστημα;


Δυστηχώς iStorm=Info Quest. Κάνε μια προσπάθεια και τηλεφώνησε στην InfoQuest και δώστους σειριακό αριθμό μήπως και μάθεις κάτι.

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#495   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 00:57

Το θέμα φίλε μου είναι ότι η εγγύηση είναι διετής οπότε πας κανονικά με απόδειξη αγοράς και θα σου κάνουν αλλαγή μπαταρίας.Απλά το κλασικό διαγνωστικό που τρέχουν κάποιες φορές δεν εμφανίζει πρόβλημα στην μπαταρία.Γι'αυτό σου έγγραψα ότι κοιτάνε αν υπάρχουν και logs που να δείχνουν ότι έχεις απότομα κλεισίματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

θα παρω ενα τηλεφωνο αυριο να δω τι γινετε.οσο για το jailbreak πως θα το καταλαβουν;θα ψαξουν τπυς φακελους να δπυν τι εφαρμογες εχω;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες