Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

μπαταρια προβλημα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2016 - 15:49

Δυστυχώς αρχές Νοέμβρη έκλεισα διετία... Όταν είχα ξαναγράψει για το ίδιο πρόβλημα nikosgnr ήσουν πιο καθησυχαστικός,μου είχες πει ότι είναι μάλλον θέμα ios αν είμαι σε 10Χ και σου είχα πει ότι είμαι 10.1.1 όποτε περίμενα νέο update......
Τι σε κάνει τώρα να πιστεύεις ότι είναι θέμα μπαταρίας? Βλέπω ότι πολλοί γράφουν τα ίδια ακριβώς συμπτώματα....δεν γίνεται να έχει χαλάσει η μπαταρια ταυτόχρονα σε τόσους χρήστες...

θα σου πω σιγουρα οτι με την beta τη τελευταια αλλα και την προηγουμενη απο αυτη  τα αποτομα κλεισιματα απο 30% η 50% εχουν σταματησει. Μου το διαβεβαιωνουν 2 κολλητοι με 6s και 6plus. Για το αν συνεχιζει να πεφτει γρηγορα η μπαταρια δεν το ξερω γιατι το μεν 6s ειναι μεσα στο προγραμμα οποτε πιθανοτατα εχει ελαττωματικη μπαταρια ενω του 6plus ο κατοχος δεν ειναι αξιοπιστος αφου δεν πολυασχολειται



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 16:08

Δυστυχώς αρχές Νοέμβρη έκλεισα διετία... Όταν είχα ξαναγράψει για το ίδιο πρόβλημα nikosgnr ήσουν πιο καθησυχαστικός,μου είχες πει ότι είναι μάλλον θέμα ios αν είμαι σε 10Χ και σου είχα πει ότι είμαι 10.1.1 όποτε περίμενα νέο update......
Τι σε κάνει τώρα να πιστεύεις ότι είναι θέμα μπαταρίας? Βλέπω ότι πολλοί γράφουν τα ίδια ακριβώς συμπτώματα....δεν γίνεται να έχει χαλάσει η μπαταρια ταυτόχρονα σε τόσους χρήστες...

Σου είχα πει για την ώρα τότε να μην ασχοληθείς. Μιας και είχε ξεκινήσει το όλο θέμα με τα απότομα κλεισίματα της 10.1.

 

Κατά κύριο λόγο όμως αυτά τα προβλήματα είναι λόγω μπαταρίας.

 

Μπορείς φυσικά να περιμένεις τη 10.2 αλλά δε νομίζω να αλλάξει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2016 - 16:26

το ξερω οτι δεν εχει βγει αλλη αναβαθμιση ,στο background να δω αν ειναι ενεργοποιημενα??? γτ το χω κλειστο!



#34   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2016 - 16:35

Όχι στο Background.

 

Πήγαινε υπ. συστήματος και άφησε εν/ποιημένα μόνο τη βαθμονόμηση της πυξίδας και το Find.

 

Μετά υπομονή για τη 10.2.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#35   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2016 - 17:19

Όχι στο Background.

 

Πήγαινε υπ. συστήματος και άφησε εν/ποιημένα μόνο τη βαθμονόμηση της πυξίδας και το Find.

 

Μετά υπομονή για τη 10.2.

ok το κανα κ ασ ελπισουμε ευχαριστω



#36   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/12/2016 - 15:09

παιδια καλησπερα...να συνεχισω το θεμα μιας και εχω νεοτερα..πηγα χτες το κινητο στο isystem μιας και ειναι κοντα μ και ρωτησα εκει για την μπαταρια και την διαδικασια ...δεν αναφερθηκε καν ο υπαλληλος οτι θα μ αλλαξει την μπαταρια μονο ,μου ειπε πως ειναι θεμα του Ios γενικα αλλα παρ ολα αυτα μ ειπε αν θελω να αφησω το κινητο και οτι σιγουρα θα παρει 2-3 μερες για να μ δωσουν αλλο λογικα .


Τελευταία επεξεργασία από: antonisss, 06/12/2016 - 15:12


#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/12/2016 - 15:35

Αν επιβεβαιωθεί το πρόβλημα, τη μπαταρία θα σου αλλάξουν.

 

Επίσης στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι θέμα iOS.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   Makis77

Makis77

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/12/2016 - 21:39

Πήγα σήμερα στου Ρέντη στη infoquest, μίλησα μ' έναν πολύ εξυπηρετικό κύριο, τον κύριο Μιχάλη (αν πάτε εκεί αυτόν να ζητήσετε) και του εξήγησα τα τι και τα πως και μου είπε ότι διαγνωστικό δε μπορούν να τρέξουν σε μικρό χρονικό διάστημα κι ούτε remote μπορεί να γίνει, θα πρέπει να μείνω εκεί για 2-3 ώρες, κι επειδή έχω το 6 αν γίνει η παραγγελία δεν θα πάρει 8-10 μέρες σαν του 6s. Επίσης μου είπε ότι όντως το διαγνωστικό μπορεί να μη δείξει το πρόβλημα της μπαταρίας κι ότι θα τρέξουν κι άλλα τεστ.



#39   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/12/2016 - 22:13

Αν περάσει για αντ/σταση 4-5 μέρες το πολύ να περιμένεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#40   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/12/2016 - 02:02

Σήμερα είχα απότομο κλείσιμο μόλις η μπαταρία έφτασε στο 30% σε iPhone 6s Plus 64gb με εγκατεστημένη την iOS 10.2 beta 6. Νόμιζα ότι τα plus δεν είχαν πρόβλημα. Πήρα την iStorm να ρωτήσω εάν μπορώ να το πάω να το ελέγξουν (iStorm Θεσσαλονίκη) και η απάντηση τους ήταν δεν χρειάζεται μην ανησυχείτε είναι θέμα iOS με μελλοντική αναβάθμιση θα διορθωθεί. Ρωτάω πότε ρε παιδιά θα βγει αυτή η αναβάθμιση γιατί δεν είναι κατάσταση αυτή; Και η απάντηση ΔΕΝ γνωρίζουμε.....μπράβο ρε Apple ωραίο λειτουργικό έφτιαξες.
Τώρα τι να κανω να παραμείνω στην iOS 10.2 beta 6 ή να πάω πίσω στην 10.1.1 ή να το πετάξω και να πάρω ενα android ? α στα διαλα με σύγχυσε βραδιάτικα

#41   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2016 - 02:47

μεινε στην beta.Δεν εχει νοημα να γυρισεις πισω αφου συντομα θα δοθει η 10.2. Εχω την εντυπωση οτι διορθωνουν κατι αλλα δεν λεω μεγαλα λογια. 6s που παει για αλλαγη μπαταριας ενω δεν εβγαζε πανω απο 4 ωρες χρησης λογω του γνωστου προβληματος  σημερα εσβησε στο 7% με 6.55 ωρες χρησης δηλ οπως πηγαινε παλια.Το ειδα με τα ματια μου και μαλιστα εσβησε στα χερια μου οταν δοκιμαζα το fb πραγμα που μου εκανε εντυπωση γιατι στη beta 5 το παλευα για να σβησει αλλα εμενε ανοιχτο μεχρι το 1%. Πιο πριν εσβηνε και αυτο ξαφνικα στα 30 η 40%



#42   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/12/2016 - 03:18

Το κακό είναι ότι μου έσβησε στην 10.2 beta 6 με 30%.....και τώρα ούτε την 10.2 beta 5 μπορώ να βάλω που ήταν πιο στρωμένη όποτε αναγκάστηκα ή μένω με την beta 6 ή κανω restore στην 10.1.1 ή το πετάω στον τοίχο να δω τι θόρυβο θα κανει......α ρε  α ρε  απο το κακό στο χειρότερο πας

#43   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2016 - 03:33

Το κακό είναι ότι μου έσβησε στην 10.2 beta 6 με 30%.....και τώρα ούτε την 10.2 beta 5 μπορώ να βάλω που ήταν πιο στρωμένη όποτε αναγκάστηκα ή μένω με την beta 6 ή κανω restore στην 10.1.1 ή το πετάω στον τοίχο να δω τι θόρυβο θα κανει......α ρε  α ρε  απο το κακό στο χειρότερο πας

αλλοι εχουν χειροτερα θεματα. Προσωπικα δεν με εκπλησουν ολα αυτα και μπορω να πω οτι περιμενα πολυ χειροτερα με την ελευση της 10 η οποια μου δειχνει τρομερα σταθερη μεσα στα οποια προβληματα της. Μην ξεχναμε ποσες προσθηκες εχουν γινει και γενικα ποσο εχει αλλαξει η εμπειρια χρησης σε σχεση με παλιοτερες πιο απλες εκδοσεις.Μην τα βλεπουμε ολα μαυρα γιατι απλα τα περισσοτερα ειναι θετικα και αυτο μετραει. Τελεια δεν μπορει να ειναι παντως ποτε πια με τη ταχυτητα που αυξανουν οι απαιτησεις που εχουμε απο τα λειτουργικα.

Στην ουσια τωρα με το θεμα της μπαταριας. Μεινε εκει που εισαι και δες τους χρονους χρησης αν αλλαξαν προς το καλυτερο και με δεδομενο οτι παλι σβηνει σε ασχετες στιγμες(στη beta 5 νομιζω οτι το ειχαν διορθωσει αυτο οπως ειχες δει και εσυ).Ελπιζω οτι η τελικη 10.2 θα εχει λυμενο το θεμα της παραξενης συμπεριφορας της μπαταριας. Αλλιως κλαφτα Χαραλαμπε...



#44   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/12/2016 - 10:38

Το να περάσουμε ξανά την beta 5 παίζει με κάποιον τροπο ;;;;;

#45   Makis77

Makis77

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/12/2016 - 10:55

Αν περάσει για αντ/σταση 4-5 μέρες το πολύ να περιμένεις.

Ξαναπήγα στην infoquest για να τρέξουν το διαγνωστικό, το οποίο δεν έδειξε ότι κάτι δεν πάει καλά, θα πρέπει να τους το αφήσω για να τρέξουν κάποιες φορτίσεις-αποφορτίσεις όπως μου είπαν.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες