Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αυτό είναι το επόμενο χαρακτηριστικό του iPhone που θα αντιγράψει η Samsung


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jimRL

jimRL

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/12/2016 - 17:18

Απλώς εξηγώ οτι δεν άφησε κανέναν στα κρυα του λουτρού... αποφάσισε κάτι σαν εταιρεία και τέλος.. οποιος θέλει αγοράζει... όποιος θέλει κινητό με jack ενσωματωμένο σιγουρα έχει απειρες επιλογές

Οκ συμφωνώ απλά κι εμείς σαν καταναλωτές έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε αν μας αρέσει ή όχι :) ειδικά αν κρατήσει αυτή την πολιτική στο μέλλον, αφού αν θέλω να συνεχίσω να αγοράζω iPhone θα πρέπει είτε να βρω τρόπο να λύσω το πρόβλημα που μου δημιουργεί είτε να αλλάξω εταιρεία.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/12/2016 - 17:21

Μα σου δινει λυση, ανταπτορα. υπαρχουν και τα Mfi που ειναι ανταπτορας με lighting & jack μαζι. αν ψαξεις στο φορουμ θα τα δεις.



#18   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2016 - 18:12

προχθες ειμουν στο αμαξι του φιλου μου και μου λεει συνδεσε το κινητο ρε με το mp3 player να ακουσουμε μουσικη και μενω βλακας γιατι αφησα τον ανταπτορα σπιτι και λες γιατι?????900 ευρο κινητο και να θελεις τον ανταπτορα μαζι σου



#19   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/12/2016 - 18:14

προχθες ειμουν στο αμαξι του φιλου μου και μου λεει συνδεσε το κινητο ρε με το mp3 player να ακουσουμε μουσικη και μενω βλακας γιατι αφησα τον ανταπτορα σπιτι και λες γιατι?????900 ευρο κινητο και να θελεις τον ανταπτορα μαζι σου

πες του φιλου σου να ανοιξει το bluetooth του αυτοκινητου και να το συνδεσεις για να ακουει τις μουσικαρες σου....ουτε καλωδια ουτε ανταπτορες ουτε ιστοριες.

#20   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 07/12/2016 - 18:20

πες του φιλου σου να ανοιξει το bluetooth του αυτοκινητου και να το συνδεσεις για να ακουει τις μουσικαρες σου....ουτε καλωδια ουτε ανταπτορες ουτε ιστοριες.

Και εκτός αυτού, είναι είδος προς εξαφάνιση τα Jack Aux στα Αυτοκίνητα, μόνο usb πια... Άρα πάλι δεν το χρειάζεσαι.. 


@CaLi@


#21   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/12/2016 - 18:55

Εδώ ρε παιδιά υπάρχουν ένα σωρό κινεζικά πάμφθηνα με ΒΤ σύνδεση και εσείς ψάχνετε ακόμα καλώδια;
Μου θυμίσατε εποχές που με το παλιό αμάξι έβαζα ανταπτορα κασέτας σε κασετόφωνο για να παίξει το minidisc!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 07/12/2016 - 19:20

Ν
Όσον αφορά την πιστότητα φίλε μου σε ποια χαρακτηριστικά αναφέρεσαι; βρήκες διάφορες με το SNR ?



Sent from my iPhone using Tapatalk


https://www.google.g.../?client=safari

Επίσης για τους λαμπάτους που αναφέρεσαι δεν έχουν καταργηθεί σε καμία περίπτωση. Το ότι δεν πουλιούνται στα μπακάλικα ή στον Κοτσώβολο δεν σημαίνει ότι δεν είναι μακράν καλύτεροι από ότι κυκλοφορεί στην αγορά. Απλά έχουν ακριβή κατασκευή. Για όσους ξέρουν. Το ότι το κατήργησε η Lenovo ,η apple, η Samsung και εγώ δεν ξέρω ποιος θα ακολουθήσει για να εξοικονομήσουν χώρο δεν το κάνει αυτόματα και την καλύτερη επιλογή. Ναι υπάρχουν και σύρματα ακουστικά ποιοτικότερα τα οποία όμως επιβαρύνουν την μπαταρία και επιπλέον είναι ένα μεγάλο κόστος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#23   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/12/2016 - 19:22

Ήταν τόσο κωμικό, όσο η διαφήμιση με το δάχτυλο που πάει από εδώ μέχρι εδώ στο 5s. Ένα χρόνο μετά η Apple έβγαλε τηλέφωνο στο μέγεθος του note με μικρότερη οθόνη.
Και τα γράφει κάτοχος iPhone 7 plus


Σωστό και αυτό :)
Behind the Scenes...

#24   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/12/2016 - 19:35

https://www.google.g.../?client=safari

Επίσης για τους λαμπάτους που αναφέρεσαι δεν έχουν καταργηθεί σε καμία περίπτωση. Το ότι δεν πουλιούνται στα μπακάλικα ή στον Κοτσώβολο δεν σημαίνει ότι δεν είναι μακράν καλύτεροι από ότι κυκλοφορεί στην αγορά. Απλά έχουν ακριβή κατασκευή. Για όσους ξέρουν. Το ότι το κατήργησε η Lenovo ,η apple, η Samsung και εγώ δεν ξέρω ποιος θα ακολουθήσει για να εξοικονομήσουν χώρο δεν το κάνει αυτόματα και την καλύτερη επιλογή. Ναι υπάρχουν και σύρματα ακουστικά ποιοτικότερα τα οποία όμως επιβαρύνουν την μπαταρία και επιπλέον είναι ένα μεγάλο κόστος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγνώμη απο μια είδηση χωρίς λεπτομέρειες στο bgr θα πειστώ ότι ειναι καλυτερο? Ίσα ίσα λέει πως δεν υπάρχει τρελή διαφορά...!

Επίσης, δεν σου έθιξα τους λαμπατους άσχετα αν θεωρείς πως βγάζουν καλύτερο ήχο. Διαφορετικό ναι, καλύτερο όχι πλέον. Αφού εσύ γνωρίζεις, αν κατάλαβα απο τα συμφραζόμενα, δες τους mark levinson. Κάποτε το περιοδικό hitech είχε θίξει αυτό το θέμα. Το ίδιο συμβαίνει σήμερα με το βινύλιο.
Όσον αφορά το θέμα του jack άσχετα αν συμφωνώ η όχι με την κατάργηση δεν επηρεάζεται η ποιότητα του ήχου απο το καλώδιο.
Άσχετα αν έγινε για τον χώρο ή για να πουλήσουν τα νέα τους ακουστικά επειδή έθιξες την ποιότητα τίποτα δεν δείχνουν το ότι όντως ειναι χειρότερη. Θα σου πω ένα πράγμα. Το jack βγάζει αποκλειστικά ήχο εν αντίθεση με το lighting που μπορεί να σου στείλει πολυπλεγμενο σήμα και ίσως να μπορείς να μεταφέρεις και 5.1 ήχο απευθείας πχ σε ένα ηχοσύστημα. Αυτό ειναι εξέλιξη.

ΥΓ στο μεταξύ η είδηση αναφέρει την πιθανότητα κατάργησης και απο το S8 της Samsung αλλα δεν ειναι τελεσίδικο.

Όσον αφορά το δάκτυλο και την πολύπαθη διαφήμιση ας μην κρυβόμαστε. Όλοι θέλαμε μεγαλύτερη οθόνη. Οριακά μέχρι και το 5 υποστηρίζονταν οι 4". Και κατακρίθηκε η εταιρία για αυτό. Όποτε έπραξε το λογικό, να ανεβάσει τις ίντσες. Και η σαμσουνγκ ακολουθεί την εξέλιξη, θα βγάλει το jack

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 07/12/2016 - 19:39


#25   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2016 - 19:43

Δεν είναι λάθος ούτε η apple ούτε η σαμυ. Καλά κάνουν και κάποια στιγμή έπρεπε να γίνει.
Κάποια στιγμή θα φύγει εντελώς το port απο το κινητό.
Όπως και κάποια στιγμή έπρεπε να φύγουν όλες οι μ@λ@κιες που είχαν στο πλάι τα λαπτοπ. Suck it up and live with it αλλιώς μεγάλη αγορά είναι και υπάρχουν για όλα τα γούστα προϊόντα.

#26   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/12/2016 - 19:51

Και μηπως θα επρεπε και η Apple αντι για usb lightning να βαλει usb type c?

 

Δεν υπαρχει λογος πλεον να την κρατησει αυτη την μοναδικη της θυρα. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#27   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2016 - 20:09

Και μηπως θα επρεπε και η Apple αντι για usb lightning να βαλει usb type c?

 

Δεν υπαρχει λογος πλεον να την κρατησει αυτη την μοναδικη της θυρα. 

θα την αλλάξει του χρόνου. Να πουλήσει λίγα mfi lighting ακόμα. :P



#28   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/12/2016 - 20:25

Και μηπως θα επρεπε και η Apple αντι για usb lightning να βαλει usb type c?

Δεν υπαρχει λογος πλεον να την κρατησει αυτη την μοναδικη της θυρα.


Καλά θα ήταν! Έστω το thunderbolt 3.

Αλλα: "Lightning might have been used instead of Micro-USB because of its compatibility with docks and speaker systems;[10] the ability to insert the cable in either direction for user convenience;[11] Apple wishing to maintain control over the ethics of the supply chain of accessories[12] and the ability to charge a licensing fee; the structural weakness of USB connectors;[11] and the ability to either charge a device, or allow a device to power accessories

Το πήρα απο εδώ και μάλλον λέει όλη την αλήθεια :P
https://en.m.wikiped...ning_(connector)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#29   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 10:09

πες του φιλου σου να ανοιξει το bluetooth του αυτοκινητου και να το συνδεσεις για να ακουει τις μουσικαρες σου....ουτε καλωδια ουτε ανταπτορες ουτε ιστοριες.


Δεν ειχε bluetooth


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/12/2016 - 11:39

Ήταν τόσο κωμικό, όσο η διαφήμιση με το δάχτυλο που πάει από εδώ μέχρι εδώ στο 5s. Ένα χρόνο μετά η Apple έβγαλε τηλέφωνο στο μέγεθος του note με μικρότερη οθόνη.
Και τα γράφει κάτοχος iPhone 7 plus


Sent from my iPad using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα φίλε AvgoustisP.

Καλά αυτό το ότι η Samsung , αντιγράφει σε όλα την Apple με ξεπερνάει..

Αν ανοίξουμε κουβέντα  για  τι έχει αντιγράψει το ios  ( λειτουργικό ) και η Apple ( συσκευή iphone) , από htc ( κυρίως) , samsung κ.ά ,  θα τελειώσουμε του χρόνου.

Οι Oled και Curved οθόνες που ετοιμάζεται να λανσάρει η apple , τι είναι :huh: Δεν είναι αντιγραφή ή της είχε κλέψει την σκέψη η Samsung :huh:

Η samsung έχει κορυφαία τεχνολογία , ας το παραδεχτούμε , δεν είναι κακό ,  όπως και άλλες εταιρίες πλέον.

Επίσης , καλό είναι να γίνονται αντιγραφές , έτσι είμαστε κερδισμένοι ως καταναλωτές. 

Για να μην παρεξηγηθώ , είμαι κάτοχος iphone , ipad , mac book .  Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να παραδεχτώ ότι το s7 & s7 edge ( όπως και το HTC 10 ) δεν είναι κορυφαίες συσκευές...

Το έχω γράψει και σε άλλο forum. Η καινοτομία της Apple , έφυγε μαζί με τον τεράστιο Steve... πλέον την σώζει το ios μόνο. Σαν συσκευές υπάρχουν πολλές καλύτερες και αν θέλετε και φθηνότερες εκεί έξω..  

Ποιος δεν θα ήθελε ένα  s7 edge με ios  ?? 

Για να το θέσω διαφορετικά , αν  ios λειτουργικό  είχε το s7 edge  ή το s7  ή το htc 10  και άλλες πολλές συσκευές , υπάρχει κάποιος που θα διάλεγε το 6s ??

Υπενθυμίζω ότι τα ανωτέρω είναι προσωπική γνώμη.

Ευχαριστώ 


Τελευταία επεξεργασία από: Rush, 08/12/2016 - 11:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες