Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αυτό είναι το επόμενο χαρακτηριστικό του iPhone που θα αντιγράψει η Samsung


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 12:59

Με λιγα λογια μας λες οτι η apple εχει αντιγραψει το ios , iphone , την HTC πανω απ ολα , την samsung , την Lenovo κλπ.

 

Οταν κατι το υιοθετεις δεν ειναι αυτοματα αντιγραφη, θα βαλει Oled & curved , ναι το ξερουμε ειναι τις samsung δεν βγηκαμε να πουμε οτι το αντεγραψε.

 

Μπορεις να αναζητησεις κατα καιρους τι αντιγραφες εχουν γινει , το εχει παραδεχτει η Sammy Και πληρωνει ακομα προστιματα.

 

Μας λες για την sammy οτι εχει κορυφαια τεχνολογια...ναι εχει...αλλα δεν ειναι μονη της... θες να μας πεις οτι ο skylake που εβγαλε η apple ειναι μουφα?? Η που καθε φορα επεξεργαστικα ειναι μπροστα?? Δεν ειναι τεχνολογια?? Μια χαρα συνεχιστηκε η καινοτομια και μετα τον Steve. Ολα ομως εχουν φτασει σε κορεσμο γιαυτο σε φαινεται οτι εχει μεινει στασιμη.

Τελος αριθμησε μου φθηνοτερες συσκευες εκει εξω που εχουν Support για 3-4 χρονια ... το 5αρι μου παει ακομα απροβληματιστα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2016 - 13:02

Κανεις δεν είπε κάτι καλό για τις αντιγραφές. Αλλα να "αντιγράψεις" και την έλλειψη jack. Η Samsung έχει μια άλφα τεχνολογια αλλα νομίζω πως την ξεπέρασε σε κάποιους τομείς η apple. Δες πχ την σχεδίαση του επεξεργαστή τη σειράς A. Η Samsung ούτε λειτουργικό έχει (το tizen ακόμα το περιμένουμε) ούτε στους επεξεργαστές διαπρέπει. Για αυτό άλλωστε τελευταία προτίμησε και προτιμάει Qualcomm. Να κάνουμε συγκρίσεις αλλα να κάνουμε όπως πρέπει όχι όπως βολεύει. Τέλος δεν ειναι τυχαίο που κοροϊδεύουμε μονο την Samsung για αντιγραφή. Άλλες εταιρίες όπως η LG η Sony κα κάνουν βήματα μπροστά αλλα δυστυχώς οι κάτοχοι Samsung βγάζουν και εκεί χολή. Δείτε τις και καινοτομίες της Sony και έλα πες μου μετά για την σαμυ. Δεν λέω πως και η σαμυ δεν έχει τεχνολογια αλλα όχι ότι ειναι και η κορυφαίο. Το μονο καλό που προώθησε η ζαμσουγκ ειναι οι AMOLED αν και εκεί η Nokia η παλιά η καλή είχε καλύτερη απόδοση στο έντονο εξωτερικό φωτισμό.
Όποτε καλή ειναι η αντιγραφή αλλα το θέμα ειναι ποιος το κάνει καλύτερα. Λέτε τώρα που θα "αντιγράψει" την έλλειψη jack να το κάνει καλύτερα η Samsung :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:30

 

Οταν κατι το υιοθετεις δεν ειναι αυτοματα αντιγραφη, θα βαλει Oled & curved , ναι το ξερουμε ειναι τις samsung δεν βγηκαμε να πουμε οτι το αντεγραψε.

 

 

Μας λες για την sammy οτι εχει κορυφαια τεχνολογια...ναι εχει...αλλα δεν ειναι μονη της... 

Τελος αριθμησε μου φθηνοτερες συσκευες εκει εξω που εχουν Support για 3-4 χρονια ... το 5αρι μου παει ακομα απροβληματιστα.

Καλησπέρα 

Ευχαριστώ για την απάντηση και για να μην παρεξηγηθώ , υπενθυμίζω ότι είμαι κάτοχος 6s , ipad , MacBook pro...

Δεν υιοθετώ καμία λογική Fan boy , δεν είμουν ποτέ και έχω περάσει από Apple , Blackberry , Blackberry 10 , Android  και πάλι Apple.

Αυτο στο οποίο διαφωνώ ( προσωπική γνώμη πάντα) είναι στο ότι η apple ''υιοθετεί '' , ενώ  η samsung   ''αντιγράφει''

Εξακολουθώ  να λέω ότι είναι καλή η αντιγραφή ή υιοθέτηση ,αρκεί να υπάρχει εξέλιξη..

Προφανώς και άλλες εταιρίες έχουν κορυφαία τεχνολογία πλέον , όχι μόνο η samsung . όχι μόνο η apple . Το θέμα είναι τι λειτουργικό βολεύει τον κάθε χρήστη , εκεί είανι το παιχνίδι . Εμένα με βολεύει το ios , διαφορετικά θα είμουν αλλού προφανώς ( όχι απαραίτητα σε samsung ..)

To support που έχει το 5άρι και το 5s κ.τ.λ  ( και που συμφωνώ απολύτως σε αυτό ..) έχει να κάνει με το ios ( ένα λειτουργικό παντού σε 4 διαφορετικά μοντέλα κινητών ) και όχι με την συσκευή.

Η  γνώμη μου είναι ότι τα χαρακτηριστικά των συσκευών apple ( όχι του ios  ) υστερούν έναντι του ανταγωνισμού ..

 

Ευχαριστώ 



#34   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:24

Δεν ειχε bluetooth


Sent from my iPhone using Tapatalk

2017 οπου ναναι με το καλο και εμεις ακομα ασχολουμαστε με καλωδια για να ακουσουμε μουσικη απο το συστημα του αυτοκινητου μας;;

Και εκει ερχομαι και λεω και εγω ο χαλβας....καλα να δωσω 900 ευρω να παρω iPHONE και να μην δωσω 50-70 ευρω να βαλω μια πηγη στο αυτοκινητο μου για να μην μπλεκω τα καλωδια στις ταχυτητες και να ακουω μουσικαρες κτλ κτλ;;

#35   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:40

2017 οπου ναναι με το καλο και εμεις ακομα ασχολουμαστε με καλωδια για να ακουσουμε μουσικη απο το συστημα του αυτοκινητου μας;;

Και εκει ερχομαι και λεω και εγω ο χαλβας....καλα να δωσω 900 ευρω να παρω iPHONE και να μην δωσω 50-70 ευρω να βαλω μια πηγη στο αυτοκινητο μου για να μην μπλεκω τα καλωδια στις ταχυτητες και να ακουω μουσικαρες κτλ κτλ;;

στο αμαξι του φιλου μου ειμουν.αυτο εγραψα ποιο πανω. 



#36   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:45

στο αμαξι του φιλου μου ειμουν.αυτο εγραψα ποιο πανω.

γενικα μιλαω.

#37   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/12/2016 - 19:10

Συνημμένο αρχείο  a7Z0nRe_700b_v1.jpg   55,24KB   27 λήψεις


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#38   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2016 - 19:11

Τι έχουν τα χαρακτηριστικά του iPhone? Απο τα καλύτερα ειναι σε επίπεδο hardware. Το μαρτυρούν τα δεκάδες απαιτητικα παιχνίδια αλλα και η λειτουργία. Μην συγκρίνεται ένα iPhone με όλα τα android. Δείτε πχ ένα iPhone σε σχέση με ένα lg ή ένα Sony. Για το κάθε Os και τα χαρακτηριστικά τους τα ξέρουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#39   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/12/2016 - 19:56

2017 οπου ναναι με το καλο και εμεις ακομα ασχολουμαστε με καλωδια για να ακουσουμε μουσικη απο το συστημα του αυτοκινητου μας;;

Και εκει ερχομαι και λεω και εγω ο χαλβας....καλα να δωσω 900 ευρω να παρω iPHONE και να μην δωσω 50-70 ευρω να βαλω μια πηγη στο αυτοκινητο μου για να μην μπλεκω τα καλωδια στις ταχυτητες και να ακουω μουσικαρες κτλ κτλ;;

Και εννοείται οτι και στο σπίτι πρέπει να δώσεις αλλά 300€-400€ για να αλλάξεις το στερεοφωνικό σου και να πάρεις ένα με ασύρματη σύνδεση. Που να μπλέκεις με καλώδια.


Sent from my iPad using Tapatalk

#40   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 20:27

Και εννοείται οτι και στο σπίτι πρέπει να δώσεις αλλά 300€-400€ για να αλλάξεις το στερεοφωνικό σου και να πάρεις ένα με ασύρματη σύνδεση. Που να μπλέκεις με καλώδια.


Sent from my iPad using Tapatalk

εσυ ρε Αυγουστη το λες αυτο;με 4500 τραγουδια στην συσκευη;και αλλα 10.000 στον υπολογιστη;;και θες στερεοφωνικο;;υπαρχουν και τα usb αλλα υπαρχει και το airplay με apple tv 3 (50euro μεταχειρο) που εχεις συνδεμενα τα ηχειακια σου στην tv και ακους τις μουσικαρες σου στο σπιτι...και υπαρχουν και πολλα ακομα.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 08/12/2016 - 20:32


#41   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/12/2016 - 21:07

Τι έχουν τα χαρακτηριστικά του iPhone? Απο τα καλύτερα ειναι σε επίπεδο hardware. Το μαρτυρούν τα δεκάδες απαιτητικα παιχνίδια αλλα και η λειτουργία. Μην συγκρίνεται ένα iPhone με όλα τα android. Δείτε πχ ένα iPhone σε σχέση με ένα lg ή ένα Sony. Για το κάθε Os και τα χαρακτηριστικά τους τα ξέρουμε.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Μια χαρά συςκευή είναι το 6s, αυτή έχω .
Υπευθυμιζω οτι πρόκειται για προσωπική γνώμη και θεωρώ ότι το s7 edge , htc 10 είναι πολύ καλύτερες συσκευες ( επαναλαμβάνω χωρίς να μπαίνει σε σύγκριση το λειτουργικό )
Αναφέρομαι σε αυτές τις δυο συςκευές γιατι τις γνωρίζω . Μπορεί να υπάρχουν αντίστοιχα και εξαιρετικές προτάσεις απο LG , Sony , huawei κ.ά.

#42   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/12/2016 - 21:12

Εγώ συνδέω το iPad στο στερεοφωνικό με απλό καλώδιο 3.5 jack to stereo RCA και εντελώς δωρεάν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#43   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/12/2016 - 21:13

εσυ ρε Αυγουστη το λες αυτο;με 4500 τραγουδια στην συσκευη;και αλλα 10.000 στον υπολογιστη;;και θες στερεοφωνικο;;υπαρχουν και τα usb αλλα υπαρχει και το airplay με apple tv 3 (50euro μεταχειρο) που εχεις συνδεμενα τα ηχειακια σου στην tv και ακους τις μουσικαρες σου στο σπιτι...και υπαρχουν και πολλα ακομα.


16c972eaadf23f50040ebb84393f57d3.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#44   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2016 - 21:13

Εγώ συνδέω το iPad στο στερεοφωνικό με απλό καλώδιο 3.5 jack to stereo RCA και εντελώς δωρεάν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορείς να το κανεις και με το 7αρι με τον συνοδευτικό ανταπτορα...


@Rush. Ο καθένας έχει την γνώμη του και τις προτιμήσεις του. Σεβαστή η άποψη σου αλλα όταν αναφέρεσαι για το hw μπορούμε να κάνουμε σύγκριση. Αξιόλογες οι συσκευές που αναφέρεις φυσικά και ειδικά το S7 βγήκε πολύ καλό για την Samsung. Και για αυτό πούλησε. Και για αυτό πουλάει το iPhone

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 08/12/2016 - 21:16


#45   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 21:15

μαλλον πρεπει να ερθω απο κει να συμμαζεψω την κατασταση...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες