Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote TV GO σε διαφορετικό δίκτυο wifi


  • Please log in to reply
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1,193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:56

Καλησπέρα στην ομάδα

 

Έχω to ipad4 το οποίο δεν δέχεται κάρτα SIM. Είμαι συνδρομητής της ΟΤΕ ΤV και όταν βρίσκομαι στο σπίτι που έχω την σύνδεση του internet μπορώ να βλέπω ΟΤΕ ΤV στο ipad μέσω του δικτύου wifi της ΟΤΕ TV GO.

 

Έχοντας κατεβάσει την εφαρμογή ΟΤΕ TV GO στο ipad και έχοντας τους κωδικούς του OTE TV GO ,πως μπορώ να δω ΟΤΕ ΤV στο wifi του εξοχικού μου?

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:07

Σε διαφορετικό wifi από αυτό που έχεις το ote tv μπορείς να δεις μόνο με την συσκευή που έχει την sim της COSMOTE με την οποία είναι συνδεμενο το tv go.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3,860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:09

Σε διαφορετικό wifi από αυτό που έχεις το ote tv μπορείς να δεις μόνο με την συσκευή που έχει την sim της COSMOTE με την οποία είναι συνδεμενο το tv go.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λάθος. (για κάποιο λόγο το ποστ αυτό υπάρχει 2 φορές, οπότε επαναλαμβάνω την απάντηση)

Φαντάζομαι ότι όταν ενεργοποίησες την υπηρεσία δήλωσες το iPad, όταν θα θέλεις να συνδεθείς κάνεις τα εξής:

- Κλείνεις το WiFi στο iPhone και με τα δεδομένα συνδέεσαι στο ote tv go και πατάς ένα κανάλι να παίξει για λίγο (καμια 10αριά δευτερόλεπτα)

- Αποσυνδέεσαι από το iPhone και συνδέεσαι στο iPad και παίζει κανονικά. Αυτό ισχύει για 48 (ή 24, δεν θυμάμαι καλά) ώρες, μετά πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία



#4   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:10

Παλιότερα κάποιος είχε γράψει ένα κόλπο αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.
Κανείς hotspot από την συσκευή που έχεις την sim και μπαίνεις στο tv go μέσω του iPad και βάζεις κάποιο καναλι. Κλείνεις το hotspot εξαναγκάζοντας το iPad να συνδεθεί στο wifi αυτόματα και συνεχίζεις να βλέπεις. Δοκίμασέ το


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3,860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:19

Παλιότερα κάποιος είχε γράψει ένα κόλπο αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.
Κανείς hotspot από την συσκευή που έχεις την sim και μπαίνεις στο tv go μέσω του iPad και βάζεις κάποιο καναλι. Κλείνεις το hotspot εξαναγκάζοντας το iPad να συνδεθεί στο wifi αυτόματα και συνεχίζεις να βλέπεις. Δοκίμασέ το


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι το ίδιο με αυτό που γράφω πιο πάνω και ναι ισχύει κανονικά με τη μόνη διαφορά ότι το hotspot πρέπει να γίνει με τα δεδομένα και όχι με το WiFi


Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 08/12/2016 - 18:20.


#6   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:25

Είναι το ίδιο με αυτό που γράφω πιο πάνω και ναι ισχύει κανονικά με τη μόνη διαφορά ότι το hotspot πρέπει να γίνει με τα δεδομένα και όχι με το WiFi

Ναι το γράψαμε την ίδια στιγμή. Έτσι κι αλλιώς όταν κανείς hotspot γυρνάει σε δεδομένα μόνο του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1,193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:35

Λάθος. (για κάποιο λόγο το ποστ αυτό υπάρχει 2 φορές, οπότε επαναλαμβάνω την απάντηση)

Φαντάζομαι ότι όταν ενεργοποίησες την υπηρεσία δήλωσες το iPad, όταν θα θέλεις να συνδεθείς κάνεις τα εξής:

- Κλείνεις το WiFi στο iPhone και με τα δεδομένα συνδέεσαι στο ote tv go και πατάς ένα κανάλι να παίξει για λίγο (καμια 10αριά δευτερόλεπτα)

- Αποσυνδέεσαι από το iPhone και συνδέεσαι στο iPad και παίζει κανονικά. Αυτό ισχύει για 48 (ή 24, δεν θυμάμαι καλά) ώρες, μετά πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία

όταν ενεργοποίησα το ΟΤΕ TV GO δεν δήλωσα το ipad διότι δεν παίρνει κάρτα sim



#8   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1,193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:42

όταν ενεργοποίησα το ΟΤΕ TV GO δεν δήλωσα το ipad διότι δεν παίρνει κάρτα sim

 

Παλιότερα κάποιος είχε γράψει ένα κόλπο αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη.
Κανείς hotspot από την συσκευή που έχεις την sim και μπαίνεις στο tv go μέσω του iPad και βάζεις κάποιο καναλι. Κλείνεις το hotspot εξαναγκάζοντας το iPad να συνδεθεί στο wifi αυτόματα και συνεχίζεις να βλέπεις. Δοκίμασέ το


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eάν συνδέσω ένα stick USB με δηλωμένη κάρτα SIM Cosmote στο Ipad και ξεκινήσω να βλέπω cosmote tv με δεδομένα, αφαιρώντας  από το tablet το usb θα συνεχίσω να βλέπω cosmote tv go μέσω wifi διαφορετικό από το αρχικό? 



#9   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3,860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:43

Αν δεν έχεις δηλώσει συσκευή μπορείς να το κάνεις μέσα από την εφαρμογή



#10   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3,860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:45

Eάν συνδέσω ένα stick USB με δηλωμένη κάρτα SIM Cosmote στο Ipad και ξεκινήσω να βλέπω cosmote tv με δεδομένα, αφαιρώντας  από το tablet το usb θα συνεχίσω να βλέπω cosmote tv go μέσω wifi διαφορετικό από το αρχικό? 

Γιατί δεν κάνεις αυτό που σου είπα πιο πάνω? 



#11   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1,193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:48

Αν δεν έχεις δηλώσει συσκευή μπορείς να το κάνεις μέσα από την εφαρμογή

από ότι μου εξήγησαν από τον ote πρέπει να δηλώσω μια συσκευή με νούμερο cosmote. Εμένα το ipad δεν δέχεται κάρτα sim...



#12   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1,193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:50

Λάθος. (για κάποιο λόγο το ποστ αυτό υπάρχει 2 φορές, οπότε επαναλαμβάνω την απάντηση)

Φαντάζομαι ότι όταν ενεργοποίησες την υπηρεσία δήλωσες το iPad, όταν θα θέλεις να συνδεθείς κάνεις τα εξής:

- Κλείνεις το WiFi στο iPhone και με τα δεδομένα συνδέεσαι στο ote tv go και πατάς ένα κανάλι να παίξει για λίγο (καμια 10αριά δευτερόλεπτα)

- Αποσυνδέεσαι από το iPhone και συνδέεσαι στο iPad και παίζει κανονικά. Αυτό ισχύει για 48 (ή 24, δεν θυμάμαι καλά) ώρες, μετά πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία

Το έχεις δοκιμάσει εσύ αυτό?



#13   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3,860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:51

από ότι μου εξήγησαν από τον ote πρέπει να δηλώσω μια συσκευή με νούμερο cosmote. Εμένα το ipad δεν δέχεται κάρτα sim...

Αυτό σου εξήγησα πιο πάνω.

Θα δηλώσεις το iPhone και μετά θα κάνεις αυτό που σου έγραψα



#14   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:51

από ότι μου εξήγησαν από τον ote πρέπει να δηλώσω μια συσκευή με νούμερο cosmote. Εμένα το ipad δεν δέχεται κάρτα sim...

Κάθε φορά μπορείς να έχεις συνδεμενο το tv go σε δυο συσκευές. Εσυ πέρα από το iPad από που άλλου βλέπεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1,193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:53

Κάθε φορά μπορείς να έχεις συνδεμενο το tv go σε δυο συσκευές. Εσυ πέρα από το iPad από που άλλου βλέπεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk

από καμιά άλλη.

Μόνο από το ipad μπάίνω, το οποίο τωρα στις γιορτές θα πάω στο χωριό και έκει έχω wifi vodafone



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες