Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SOS! Νεκρό τηλεφωνο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 09/01/2017 - 11:23

Να ρωτησω κατι; γιατι λενε να απενεργοποιήσουμε το find my iPhone οταν το παμε στο service??? τους ενοχλει;;;; τόσες εφαρμογές εχουμε στα κινητα μας, αυτη να απενεργοποιήσουμε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:01

Καλημέρα παιδιά.

Να ρωτήσω γνώμες.

Το κινητό μου μου κάνει κάτι περίεργα τελευταία με την μπαταρία. Τα γνωστά πάνω-κάτω στο ποσοστό της μπαταρίας.

Είμαι οριακά εντός διετίας (κάποια στιγμή τώρα λήγει νομίζω)

Το θέμα είναι όμως ότι αυτή τη στιγμή βρίσκομαι με jb στην 8.4 και δεν θέλω να μείνω χωρίς jb. Υποθέτω πως το πρώτο πράγμα που θα κάνουν στο σερβις είναι να κάνουν restore στην τελευταία έκδοση λειτουργικού, σωστά?

 

Ρωτάω γιατί παρατήρησα κάτι περίεργες μεταπτώσεις, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν είναι σε σημείο να μην είναι αξιόπιστο το τηλέφωνο. Ίσα-ίσα είναι μια χαρά, απλά κοντά στο 8-10% μπορεί ξαφνικά να πάει στο 5% και να κλεισει...

 

Τι λέτε? Το πάω στο σερβις, μου κάνουν restore, μου αλλάζουν μπαταρία και μένω με την 10αρα ή το αφήνω ως έχει?

 

edit: όσον αφορά στην ερώτηση του φίλου από πάνω, νομίζω πως ακριβώς για τον λόγο του restore ζητάν να απενεργοποιηθεί το find my iphone. Για να μπορούν να ενεργοποιήσουν την συσκευή ξανά.


Τελευταία επεξεργασία από: Akis2468, 09/01/2017 - 12:03


#33   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:10

Παιδια καλημερα και καλη χρονια σε ολους!Με την 10.2 στο κινητο μπορω να πω οτι ι μπαταρια μου βγαζει 12-13 ωρες με μετρια χρηση,καλυτερα δηλ απο την προηγουμενη...Το θεμα ειναι οτι 2-3 φορες ενω εχω full μπαταρια,χτες δηλ απο 90% που ειχα μετα απο μια ωρα η μπαταρια πηγε στο 10% να τονισω ειμουν εξω στο κρυο για ποδηλατο,και μου το εχει ξανακανει αυτο οταν βρισκομαι εξω και εχει κρυο,ξερει κανεις τι συμβαινει??

Περιμενω φυσικα για την αντικατασταση μπαταριας που ειχε δωσει η Apple..



#34   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:37

Να ρωτησω κατι; γιατι λενε να απενεργοποιήσουμε το find my iPhone οταν το παμε στο service??? τους ενοχλει;;;; τόσες εφαρμογές εχουμε στα κινητα μας, αυτη να απενεργοποιήσουμε;

Δε μπορούν να κάνουν Restore μετά. Γι' αυτό.

 

Καλημέρα παιδιά.

Να ρωτήσω γνώμες.

Το κινητό μου μου κάνει κάτι περίεργα τελευταία με την μπαταρία. Τα γνωστά πάνω-κάτω στο ποσοστό της μπαταρίας.

Είμαι οριακά εντός διετίας (κάποια στιγμή τώρα λήγει νομίζω)

Το θέμα είναι όμως ότι αυτή τη στιγμή βρίσκομαι με jb στην 8.4 και δεν θέλω να μείνω χωρίς jb. Υποθέτω πως το πρώτο πράγμα που θα κάνουν στο σερβις είναι να κάνουν restore στην τελευταία έκδοση λειτουργικού, σωστά?

 

Ρωτάω γιατί παρατήρησα κάτι περίεργες μεταπτώσεις, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν είναι σε σημείο να μην είναι αξιόπιστο το τηλέφωνο. Ίσα-ίσα είναι μια χαρά, απλά κοντά στο 8-10% μπορεί ξαφνικά να πάει στο 5% και να κλεισει...

 

Τι λέτε? Το πάω στο σερβις, μου κάνουν restore, μου αλλάζουν μπαταρία και μένω με την 10αρα ή το αφήνω ως έχει?

 

edit: όσον αφορά στην ερώτηση του φίλου από πάνω, νομίζω πως ακριβώς για τον λόγο του restore ζητάν να απενεργοποιηθεί το find my iphone. Για να μπορούν να ενεργοποιήσουν την συσκευή ξανά.

Δε κάνουν Restore στην αντ/σταση της μπαταρίας. Μπορείς να τους το ζητήσεις κιόλας.

 

Τώρα όπως έχει ήδη καταλαβείς θα χρειαστεί να την πας απο εκεί μιας και έχει πρόβλημα η δικιά σου.

 

Απλά πριν το κάνεις αυτό, θα τρέξεις Cydia Eraser αν θες να παραμείνεις εκεί.

 

Παιδια καλημερα και καλη χρονια σε ολους!Με την 10.2 στο κινητο μπορω να πω οτι ι μπαταρια μου βγαζει 12-13 ωρες με μετρια χρηση,καλυτερα δηλ απο την προηγουμενη...Το θεμα ειναι οτι 2-3 φορες ενω εχω full μπαταρια,χτες δηλ απο 90% που ειχα μετα απο μια ωρα η μπαταρια πηγε στο 10% να τονισω ειμουν εξω στο κρυο για ποδηλατο,και μου το εχει ξανακανει αυτο οταν βρισκομαι εξω και εχει κρυο,ξερει κανεις τι συμβαινει??

Περιμενω φυσικα για την αντικατασταση μπαταριας που ειχε δωσει η Apple..

Μπαταρία. Κλασικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#35   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:44

 

 

Τώρα όπως έχει ήδη καταλαβείς θα χρειαστεί να την πας απο εκεί μιας και έχει πρόβλημα η δικιά σου.

 

Απλά πριν το κάνεις αυτό, θα τρέξεις Cydia Eraser αν θες να παραμείνεις εκεί.

Εκεί έχω ένα άλλο πρόβλημα όμως... Απότι έχω διαβάσει εάν θέλουμε να τρέξουμε το eraser, πρέπει να ΜΗΝ έχουμε διαγράψει τις γλώσσες από iCleaner.... γιατί αλλιώς η διαδικασία μπορεί να κρατήσει και 4-5 μέρες (!).

Ε, εγώ λοιπόν τις είχα διαγράψει...... 



#36   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:47

Ναι αυτό είναι ένα θέμα.

 

Διαφορετικά πας 10.2 που θα υποστηρίζεται για JB με το Update τις επόμενες μέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#37   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:51

Λες παρόλαυτα να δοκιμάσω να τρέξω την διαδικασία του eraser? Το μόνο που σκέφτομαι είναι μην κολλήσει πουθενά και γίνει το κινητό τούβλο... παίζει τέτοιο ενδεχόμενο?



#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2017 - 12:55

Απλά θα περιμένεις κάποιες μέρες να ολοκληρωθεί η διαδικασία..

 

Αν είσαι εντάξει με αυτό, προχώρα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2017 - 13:00

Έχω ένα 3310 που είναι φορτισμένο από το 2003 και έχει ακόμη μπαταρία :P

Θα βολευτώ με εκείνο μερικές μέρες :P

 

Thank you!



#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/01/2017 - 13:12

Πάντα χρειάζεται ένα 3310 :P


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2017 - 13:50

Νίκο καλησπέρα,

 

προσπαθώ εδώ και λίγη ώρα να τρέξω το cydia eraser στο κινητό μου και μέχρι τώρα έχει κρασάρει 3 φορές και με πετάει στο springboard μετα απο λίγη ώρα που τρέχει.

Ξανα ανοιγει κανονικά και χωρίς πρόβλημα παρόλαυτα και το ξανα τρέχω εκ νεόυ.

Έχω αδειάσει εντελώς την συσκευή (έχει μόνο contacts κ μηνύματα κλπ). Είμαι με jb στην 8.4 και προσπαθώ να βγάλω το jailbreak και να παραμείνω στην 8.4 γιατί την παρασκευή λήγει η εγγύηση και χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας. Δεν θέλω όμως να χάσω το jb γιαυτο κ εχω μπει σε αυτη τη διαδικασια...

 

Δεν παίζει να τους το πάω με το cydia φατσα φορα στο springboard ε?? Δεν θα δεχτούν την εγγύηση?

 

Γιατι δεν βλεπω αλλη λυση. Συνεχως κρασαρει και προσπαθω να ΜΗΝ κανω restore στην 10.2... αλλα για εκει με βλεπω....



#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2017 - 14:05

Απ' όσο θυμάμαι είχες αφαιρέσει τις γλώσσες?

 

Κατά το άνοιγμα κρασάρει, ή ξεκινάει η διαδικασία και μετά?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2017 - 14:08

Απ' όσο θυμάμαι είχες αφαιρέσει τις γλώσσες?

 

Κατά το άνοιγμα κρασάρει, ή ξεκινάει η διαδικασία και μετά?

Ναι, είχα αφαιρέσει τις γλώσσες από icleaner.

Ανοίγει κανονικά, ξεκιναει, τρέχει την διαδικασία, κατεβάζει γλώσσες (.lproj αρχεία) και κάποια στιγμή (randomly θα ελεγα) κρασαρει και με πεταει στο springboard...



#44   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/01/2017 - 14:17

Γι' αυτό τότε. Δοκίμασε πάντως να το αφαιρέσεις απο Cydia, Reboot και πέρασε το ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#45   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2017 - 14:20

Γι' αυτό τότε. Δοκίμασε πάντως να το αφαιρέσεις απο Cydia, Reboot και πέρασε το ξανά.

Το cydia eraser εννοεις ετσι?

Τώρα το δοκιμάζω ξανα.

Είχα διαβάσει πως θεωρητικα θα ολοκληρωθει η διαδικασια με τις γλωσσες, απλα θελει παααρα πολυ χρονο... δεν ειχαδιαβασει για κρασαρισμα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες