Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Διαφήμιση Apple, iPhone 7 Plus – Take Mine αλα Ελληνικά!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:47

Ειδικά για την Πολωνία την οποία έχω επισκευτεί, έχω να πώ μόνο τα καλύτερα για την οργάνωση και καθαριότητά τους...
Όπως και για πολλές άλλες χώρες τις οποίες εμείς τις θεωρούμε τριτοκοσμικές, οργανώνονται σε κρατικό επίπεδο και δικαίως προοδεύουν ταχύτερα από εμάς!

Εμείς ακόμα αισθανόμαστε σπουδαίοι για τα επιτεύγματα των προγόνων μας και δεν βλέπουμε ότι κινδυνεύουμε να μας καταριούνται για αυτά που κάνουμε οι επόμενες γενιές!

Πάντως προσωπικά θα ήθελα να υπήρχε έστω Apple eShop στην Ελλάδα όπως και σε άλλες μικρές χώρες (πχ Δανία) χωρίς φυσική παρουσία (καταστήματος).

Και μια Siri ρε γ...το...
:)

Έχεις δίκιο σε όλα έχω πάει Βουλγαρία και Βουδαπέστη έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό τουλάχιστον από Βουλγαρία είμαστε πιο μπροστά μόνο στο μυαλό μας βέβαια... Κρίμα γιατί και μυαλά μεγάλα έχουμε και διάθεση και ας μας λένε τεμπέληδες...

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:52

Συνοψίζοντας, η Apple έπραξε μοιραίο λάθος που δεν ρώτησε πρώτα τους 10.000.000 Έλληνες με master στη διαφήμιση πριν δημοσιεύσει αυτό το μίασμα...

Φίλτατε σαφώς και δεν έπρεπε να ρωτήσει κανέναν.

Ακολούθως, όμως, ας διαφυλάξουμε και για τους άλλους 10.000.000 Ελληνες -και μη- το δικαίωμα να τους αρέσει ή όχι μια διαφήμιση.

Και μέχρι εκεί. Δεν πιστεύω ότι έκανε κάτι σκόπιμο ή όχι. \

Απλά θεωρώ προσωπικά αποτυχημένη την διαφήμιση. Σόρυ κιόλας εάν είμαι κριτικός απέναντνι στην αγαπημένη μερικών... 



#48   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:55

Δεν μπορώ παρά να συνταχθώ με το βιτριολικό σχόλιο του φίλου nsxbass·

 
"Συνοψίζοντας, η Apple έπραξε μοιραίο λάθος που δεν ρώτησε πρώτα τους
10.000.000 Έλληνες με master στη διαφήμιση πριν δημοσιεύσει αυτό το μίασμα..."
 
Σε μια διαλυμένη χώρα όπου το όνειρο ζωής είναι μια θεσούλα στο Δημόσιο, όπου
η μόρφωση, η πρόοδος, η φιλοδοξία, η καριέρα θεωρούνται "χολέρα", όπου η παραγωγή,
η δημιουργία είναι υπό διωγμό· είναι ντροπή να σχολιάζουμε αρνητικά αυτό το έξοχο video,
που στο κάτω της γραφής δεν δείχνει κάτι το αρνητικό. 

Τελευταία επεξεργασία από: giodis, 10/01/2017 - 12:57

vires acquirit eundo


#49   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/01/2017 - 13:12


Δεν μπορώ παρά να συνταχθώ με το βιτριολικό σχόλιο του φίλου nsxbass·

"Συνοψίζοντας, η Apple έπραξε μοιραίο λάθος που δεν ρώτησε πρώτα τους
10.000.000 Έλληνες με master στη διαφήμιση πριν δημοσιεύσει αυτό το μίασμα..."

Σε μια διαλυμένη χώρα όπου το όνειρο ζωής είναι μια θεσούλα στο Δημόσιο, όπου
η μόρφωση, η πρόοδος, η φιλοδοξία, η καριέρα θεωρούνται "χολέρα", όπου η παραγωγή,
η δημιουργία είναι υπό διωγμό· είναι ντροπή να σχολιάζουμε αρνητικά αυτό το έξοχο video,
που στο κάτω της γραφής δεν δείχνει κάτι το αρνητικό.

θα συμφωνήσω απόλυτα.

#50   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2017 - 13:19

Κάποιοι έχουν πολύ μεγάλη ιδέα για την Ελλάδα. Τι Τουρκίες αναφέρθηκαν, τι Πολωνίες.

#51   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2017 - 13:24

Έχεις δίκιο σε όλα έχω πάει Βουλγαρία και Βουδαπέστη έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό τουλάχιστον από Βουλγαρία είμαστε πιο μπροστά μόνο στο μυαλό μας βέβαια... Κρίμα γιατί και μυαλά μεγάλα έχουμε και διάθεση και ας μας λένε τεμπέληδες...

Knowledge is Power

 

Σωστός! Κάπου είδα ότι είμαστε παγκοσμίως τέταρτοι σε ώρες εργασίας ενώ Γερμανοί και Ολλανδοί τελευταίοι... Ας είχαμε και παιδεία και όρεξη να οργανωθούμε και να συνεργαστούμε όλοι μαζί να φτιάξουμε κάτι καλό...

:(

 

Όσον αφορά την διαφήμιση, εμένα μου φαίνεται όμορφη και χαρούμενη λόγω των προσώπων που συμμετέχουν και της μουσικής!

Και όπως και νωρίτερα ένας συμφορουμίτης η επιλογή του τραγουδιού δείχνει πόσο φαίνεται να την δούλεψαν!



#52   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/01/2017 - 13:28

Σωστός! Κάπου είδα ότι είμαστε παγκοσμίως τέταρτοι σε ώρες εργασίας ενώ Γερμανοί και Ολλανδοί τελευταίοι... Ας είχαμε και παιδεία και όρεξη να οργανωθούμε και να συνεργαστούμε όλοι μαζί να φτιάξουμε κάτι καλό...
:(

Όσον αφορά την διαφήμιση, εμένα μου φαίνεται όμορφη και χαρούμενη λόγω των προσώπων που συμμετέχουν και της μουσικής!
Και όπως και νωρίτερα ένας συμφορουμίτης η επιλογή του τραγουδιού δείχνει πόσο φαίνεται να την δούλεψαν!

Εννοείται ότι είναι τιμή μας μια εταιρεία στο μέγεθος της Apple να κάνει στην Ελλάδα μια διαφήμιση...

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#53   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2017 - 13:35

Κάποιοι έχουν πολύ μεγάλη ιδέα για την Ελλάδα. Τι Τουρκίες αναφέρθηκαν, τι Πολωνίες.

 

Δεν νομίζω κάποιος να καταφέρεται γενικώς και αορίστως κατά της Αρχαίας Ελλάδας, των ιδεών, αξιών ή των προγόνων μας.

 

Εσύ είσαι υπερήφανος για την σύγχρονη Ελλάδα και τους κατοίκους της;



#54   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 10/01/2017 - 13:48

Τι σχεση εχει αυτο με την διαφημηση αυτην κρινουμε πως ηρθε τωρα στην apple μαλλον μετα θα ξεχρεωναμε το χρεος της ελλαδος που χαν πει ηρθε αυτο ισως μας εχουν για ζωα με τους πολητικους που χουμε και μας δειχνουν οτι ακομα και εκει που δεν εχουν μια(πως να παρουν iphone) αν βρεθει ενα iphone βγαζει φωτο τελειες κι ολοι χαιρονται και τρελενονται!!αγορασε κι εσυ το iphone 7 αξιζε πολλα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 10/01/2017 - 13:49

Rafael Nadal

#55   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:12

Δεν νομίζω κάποιος να καταφέρεται γενικώς και αορίστως κατά της Αρχαίας Ελλάδας, των ιδεών, αξιών ή των προγόνων μας.
 
Εσύ είσαι υπερήφανος για την σύγχρονη Ελλάδα και τους κατοίκους της;


Σε ποιες αξίες και ιδέες αναφέρεσαι; Σε αυτές που η σύγχρονη κοινωνία θεωρεί παρωχημένες και τις απωθεί. Το να επικαλείσαι πράγματα που έκαναν οι πρόγονοι μας δεν ξέρω που βοηθάει στην προσωπική πρόοδο του κάθε ένα, στο σήμερα σε πρακτικό επίπεδο. Το είδες και από την διαφήμιση, οι μισοί παρεξηγήθηκαν από τους προγόνους μας. Που θες δεν θες αυτή είναι η ιστορία μας.

#56   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:22

Μας εκανε διαφημιση μια απο τις μεγαλυτερες εταιριες στον κοσμο για να παρουσιασει τα νεα προιοντα της και αντι να γουσταρουμε, εμεις μιζεριαζουμε.......ελεος.

#57   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:27

Μας εκανε διαφημιση μια απο τις μεγαλυτερες εταιριες στον κοσμο για να παρουσιασει τα νεα προιοντα της και αντι να γουσταρουμε, εμεις μιζεριαζουμε.......ελεος.

φιλε πρεπει νασκεφτουμε για πιο λογω εμας γιατι ειμαστε καλοι;;;;μαλλον το αντιθετο κατι ηθελαν κι αυτοι να διξουν με ολα αυτα που γινονται στην χωρα μας
Rafael Nadal

#58   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:28

Μας εκανε διαφημιση μια απο τις μεγαλυτερες εταιριες στον κοσμο για να παρουσιασει τα νεα προιοντα της και αντι να γουσταρουμε, εμεις μιζεριαζουμε.......ελεος.

 

Λογικό δεν είναι φίλε μου, αφού το όνειρο ζωής της πλειονότητας των συμπολιτών μας είναι μια θεσούλα στο μίζερο Δημόσιο ;.

Λέω τώρα ......


vires acquirit eundo


#59   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:33

Σε ποιες αξίες και ιδέες αναφέρεσαι; Σε αυτές που η σύγχρονη κοινωνία θεωρεί παρωχημένες και τις απωθεί. Το να επικαλείσαι πράγματα που έκαναν οι πρόγονοι μας δεν ξέρω που βοηθάει στην προσωπική πρόοδο του κάθε ένα, στο σήμερα σε πρακτικό επίπεδο. Το είδες και από την διαφήμιση, οι μισοί παρεξηγήθηκαν από τους προγόνους μας. Που θες δεν θες αυτή είναι η ιστορία μας.

 

Δεν έχεις άδικο σε τίποτα από όσα λες... δυστυχώς δεν είμαστε παρά μια σκιά του παρελθόντος...

:(



#60   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:34

Σωστός! Κάπου είδα ότι είμαστε παγκοσμίως τέταρτοι σε ώρες εργασίας ενώ Γερμανοί και Ολλανδοί τελευταίοι... Ας είχαμε και παιδεία και όρεξη να οργανωθούμε και να συνεργαστούμε όλοι μαζί να φτιάξουμε κάτι καλό...
:(

Όσον αφορά την διαφήμιση, εμένα μου φαίνεται όμορφη και χαρούμενη λόγω των προσώπων που συμμετέχουν και της μουσικής!
Και όπως και νωρίτερα ένας συμφορουμίτης η επιλογή του τραγουδιού δείχνει πόσο φαίνεται να την δούλεψαν!

από τους πρώτους στις ώρες εργασίας και από τους τελευταίους στην αποδοτικότητα ένα ώρα εργασίας. Το να δουλεύει κάποιος πολλές ώρες χωρίς να αποδίδει δεν λέει και πολλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες