Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Διαφήμιση Apple, iPhone 7 Plus – Take Mine αλα Ελληνικά!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/01/2017 - 15:28

Τα είπες όλα. Εύγε. Περισσότερο μάλλον για να δείξουν οτι είμαστε οι φτωχοί του πλανήτη. Δεν έδειξε τίποτα άλλο από υπερήλικες και κανένα τοπίο. Πρόβατα και λίγο χταπόδι ήταν το θέμα μάλλον. Δεν μου άρεσε και εμένα καθόλου η διαφήμιση κανένα τοπίο και τίποτα ενδιαφέρον. Προσωπικά από τη Μάνη μου άρεσε η Αρεόπολη.


Σε εθιξε η διαφημιση; Η Ελλαδα του 2017 για σενα ειναι Μυκονος, Αστερας Βουλιαγμενης, Κολωνακι, Κηφισια, Γλυφαδα, Πανοραμα και Αραχωβα;

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 14/01/2017 - 15:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2017 - 16:01

Λαθος...
Στην Ελλαδα η εργατοωρα αποδιδει το μισο (συμφωνα με τις πηγες σου) σε σχεση με τις χωρες που αναφερθηκαν...
Ο Ελληνας αποδιδει οσο του δινεται η δυνατοτητα στην Ελλαδα να αποδωσει, αν παει στο ΗΒ, στη Γερμανια, στις ΗΠΑ κλπ θα αποδιδει οσο του δινεται η δυνατοτητα εκει και οχι το μισο οπως τωρα...
Αρα δεν εχει να κανει το θεμα με τον μη αποδοτικο Ελληνα αλλα με την μη αποδοτικη εργασια στην Ελλαδα. Το τι κανει μη αποδοτικη την εργασια στην Ελλαδα; Μεγαλη κουβεντα...
Εν ολιγοις ας πουμε οτι δεν εχουμε το brand για αποδοτικοτερη εργασια (ή αλλιως για υψηλοτερης αξιας παραγωγη) και δεν εχουμε και την τεχνολογικη υποστηριξη καθως και τις εμπορικες συμφωνιες που εχουν αλλες χωρες...

δεν μίλησα για τον έλληνα του εξωτερικού αλλά για την Ελλάδα. Εξού και σε μετέπειτα απάντηση μου ανέφερα ότι μεγάλο πρόβλημα για την χώρα αποτελεί η εξαγωγή αποδοτικού εργατικού δυναμικού. Αλλά μην τα ρίχνουμε και όλα στην Ελλάδα σαν χώρα για την μικρή αποδοτικότητα γιατί υπάρχουν και άλλες χώρες με μικρό infrastructure όπου ο εργαζόμενος αποδίδει. Και επίσης αυτός ο εργαζόμενος που θα αποδώσει στο εξωτερικό θα αποδίδει και στην Ελλάδα. Αυτός που δεν, απλά θα δοκιμάσει το εξωτερικό και θα γυρίσει ίσως παραπονούμενος ότι έξω έχει πολύ δουλειά. Το έχω ζήσει αυτό το φαινόμενο.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 14/01/2017 - 16:01





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες