Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
172 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   GVA

GVA

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2017 - 22:27

Καλησπέρα, σκέφτομαι και εγώ να τα πάρω αλλά με κρατάει το ότι πρέπει να τα λέω με τη Siri.
Δεν είναι δύσχρηστο να χρησιμοποιείς τη Siri για την αυξομείωση της έντασης, την εναλλαγή τραγουδιών κτλ;

Παρόλο που χρησιμοποιώ τη Siri συνέχεια μου φαντάζει πολύ εκνευριστικό για τα earpods.

Και 2-3 γρήγορες ερωτήσεις σε όποιον τα έχει και δε βαριέται να απαντήσει

1. Αν τα συνδέσεις και με το iPhone και με το Mac μπορείς να εναλλάσεις από ποια συσκευή θα ακούς ήχο; Είναι ο νούμερο ένα λόγος που θα τα έπαιρνα.
2. Στις κλήσεις μπορείς να φοράς μόνο το ένα;
3. Αν δεν έχεις wifi/3g η Siri δουλεύει;

1. Yeap
2. Yeap
4. No


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/02/2017 - 00:29

Πήγα σε Apple Store και τα δοκίμασα για 3-4 λεπτά.

Είναι απίστευτη η αίσθηση του να μην έχεις καλώδια καθόλου.

Στα αυτιά μου, μου κάθονταν καλά, όπως και τα EarPods. Καλύτερα βέβαια γιατί δεν παρεμποδίζονται από το καλώδιο.

Ίσως σε καλοκαιρινό τρέξιμο και με ιδρώτα να υπάρχει θέμα, όπως έχει ειπωθεί.

Η ένταση είναι λίγο πιο δυνατή από τα EarPods, και η ποιότητα μουσικής αρκετά καλή.

Βέβαια είναι ανοικτού τύπου, και δεν απομονώνουν τον ακουστικό πόρο. Όποτε σε εξωτερικό χώρο θα λειτουργεί σε >60% της μεγίστης έντασης.

Ή μπορεί να έχω αναπτύξει εγώ λίγη βαρυκοΐα.

Ξέχασα να δοκιμάσω την αμεσότητα της Siri. Ποσό γρήγορα ενεργοποιείται δηλαδή.
Θυμάμαι κάποια άλλα BT ακουστικά που είχα, υπήρχε καθυστέρηση στην έναρξη της χρήσης Siri.

Όποιος το έχει δοκιμάσει ας πει τις εμπειρίες του επί αυτού. Με ενδιαφέρει.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#33   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/02/2017 - 00:36

Ίσως σε καλοκαιρινό τρέξιμο και με ιδρώτα να υπάρχει θέμα, όπως έχει ειπωθεί.



Ξέχασα να δοκιμάσω την αμεσότητα της Siri. Ποσό γρήγορα ενεργοποιείται δηλαδή.
Θυμάμαι κάποια άλλα BT ακουστικά που είχα, υπήρχε καθυστέρηση στην έναρξη της χρήσης Siri.

Όποιος το έχει δοκιμάσει ας πει τις εμπειρίες του επί αυτού. Με ενδιαφέρει.

Για τον ιδρώτα δεν θα ανησυχούσα όσον αφορά το κράτημα. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να πέσουν και τα έχω δοκιμάσει με τρέξιμο. Το μόνο που θα με απασχολούσε για τον ιδρώτα είναι μήπως χαλάσουν επειδή δεν είναι αδιάβροχα.

 

Για το Siri η κατάσταση είναι λίγο πολύ γνωστή. Είναι σαν να χρησιμοποιείς το 'Hey Siri' στο κινητό απευθείας. Το θέμα είναι ότι για να αλλάξεις την ένταση ή τραγούδι, ακόμα και 2 δευτερόλεπτα είναι πολύ μεγάλος χρόνος για να περιμένεις την εντολή. ΑΝ φυσικά σε καταλάβει και το Siri :D


Follow me on twitter


#34   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/02/2017 - 00:41

Για τον ιδρώτα δεν θα ανησυχούσα όσον αφορά το κράτημα. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να πέσουν και τα έχω δοκιμάσει με τρέξιμο. Το μόνο που θα με απασχολούσε για τον ιδρώτα είναι μήπως χαλάσουν επειδή δεν είναι αδιάβροχα.

Για το Siri η κατάσταση είναι λίγο πολύ γνωστή. Είναι σαν να χρησιμοποιείς το 'Hey Siri' στο κινητό απευθείας. Το θέμα είναι ότι για να αλλάξεις την ένταση ή τραγούδι, ακόμα και 2 δευτερόλεπτα είναι πολύ μεγάλος χρόνος για να περιμένεις την εντολή. ΑΝ φυσικά σε καταλάβει και το Siri :D


Δεν με πολυνοιάζει να αλλάζω τραγούδια μιας και έχω και το ρολόι και μπορώ να το κάνω από εκεί.

Με νοιάζει ο χρόνος που ακούγεται το μπιπ ετοιμότητας μέσω του κινητού χωρίς ακουστικά να είναι ο ίδιος με τον χρόνο που ακούγεται μπιπ μέσω ακουστικών, ενεργοποιώντας και τις δυο φορές με το home button π.χ.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#35   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/02/2017 - 00:46

Δεν με πολυνοιάζει να αλλάζω τραγούδια μιας και έχω και το ρολόι και μπορώ να το κάνω από εκεί.

Με νοιάζει ο χρόνος που ακούγεται το μπιπ ετοιμότητας μέσω του κινητού χωρίς ακουστικά να είναι ο ίδιος με τον χρόνο που ακούγεται μπιπ μέσω ακουστικών, ενεργοποιώντας και τις δυο φορές με το home button π.χ.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Πρακτικά ίδιος είναι ο χρόνος. Δεν υπάρχουν καθυστερήσεις. Βέβαια, χρησιμοποιώ το double tap στα AirPods για ενεργοποίηση. Θέλει 1 δευτερόλεπτο το πολύ μέχρι να ακουστεί ο ήχος.


Follow me on twitter


#36   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/02/2017 - 02:30

Από μπαταρία τη λένε τα airpods γιατί θυμάμαι στην αρχή υπήρχαν κάποιες αναφορες για προβλήματα στην αυτονομια!!

#37   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/02/2017 - 09:36

24 ώρες που λέει η Apple εγώ δεν βγάζω, αλλά εντάξει αυτή η αυτονομία είναι κάτω υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις. 

 

Προσωπικά με ένα συνδυασμό podcasts και μουσικής βγάζω περίπου 15 ώρες πριν μηδενίσουν AirPods/Charging Case. Βέβαια, το bug με την αυτονομία του charging case υφίσταται σίγουρα, ίσως κάπως λιγότερο μετά το firmware update, αλλά υφίσταται.


Follow me on twitter


#38 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 19/02/2017 - 11:28

24 ώρες που λέει η Apple εγώ δεν βγάζω, αλλά εντάξει αυτή η αυτονομία είναι κάτω υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις.

Προσωπικά με ένα συνδυασμό podcasts και μουσικής βγάζω περίπου 15 ώρες πριν μηδενίσουν AirPods/Charging Case. Βέβαια, το bug με την αυτονομία του charging case υφίσταται σίγουρα, ίσως κάπως λιγότερο μετά το firmware update, αλλά υφίσταται.



Με τις κλήσεις σε βολεύει να απαντάς; όταν κάποιος σε καλέσει και βάλεις το ακουστικό στο αυτί σου μιλάς κατευθείαν.; από πιο κατάστημα το πήρες και ποσό έκανε να έρθει ; σε ζάλισα το ξέρω :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#39   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/02/2017 - 11:48

Με τις κλήσεις σε βολεύει να απαντάς; όταν κάποιος σε καλέσει και βάλεις το ακουστικό στο αυτί σου μιλάς κατευθείαν.; από πιο κατάστημα το πήρες και ποσό έκανε να έρθει ; σε ζάλισα το ξέρω :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ω ναι, από τα αγαπημένα μου features είναι η απάντηση κλήσεων. Μόλις έρθει κλήση ανοίγω τη θήκη, βγάζω ένα AirPod και το βάζω στο αυτί, μετά από 1-2 δευτερόλεπτα συνδέεται αυτόματα με το κινητό και με double tap στο ακουστικό απαντάω. 1 ή 2 φορές δεν έχει δουλέψει αυτό γιατί δεν τα έβλεπε αυτόματα το iPhone και έπρεπε να το βάλω πίσω στη θήκη και ξανά έξω για να το αναγνωρίσει.

 

Μου τα έφερε φίλος από ΗΠΑ πριν κάμποσες βδομάδες.


Follow me on twitter


#40 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 19/02/2017 - 11:58

Σε ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#41   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/02/2017 - 14:24

Άλλη μια ερώτηση που μου ήρθε για τους κατόχους..

Έχει δοκιμάσει κανείς να τα χρησιμοποιήσει σε κλήσεις με Skype/ WebEx κτλ;

Δουλεύουν καλά; Υπάρχουν καθυστερήσεις;

Βασικό για εμένα να δουλεύουν καλά για conf calls.

Ευχαριστώ

#42   GVA

GVA

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2017 - 14:36

Άλλη μια ερώτηση που μου ήρθε για τους κατόχους..

Έχει δοκιμάσει κανείς να τα χρησιμοποιήσει σε κλήσεις με Skype/ WebEx κτλ;

Δουλεύουν καλά; Υπάρχουν καθυστερήσεις;

Βασικό για εμένα να δουλεύουν καλά για conf calls.

Ευχαριστώ

Μερικές φορές που το χρησιμοποίησα με Skype και Messenger δουλεύουν άψογα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#43   Alkis20

Alkis20

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2017 - 14:46

καλησπέρα, με τόσα λεφτά δεν θα ήταν καλύτερα τα B&O H5?  https://www.amazon.d...ywords=b+o&th=1



#44   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/02/2017 - 21:58

Ω ναι, από τα αγαπημένα μου features είναι η απάντηση κλήσεων. Μόλις έρθει κλήση ανοίγω τη θήκη, βγάζω ένα AirPod και το βάζω στο αυτί, μετά από 1-2 δευτερόλεπτα συνδέεται αυτόματα με το κινητό και με double tap στο ακουστικό απαντάω. 1 ή 2 φορές δεν έχει δουλέψει αυτό γιατί δεν τα έβλεπε αυτόματα το iPhone και έπρεπε να το βάλω πίσω στη θήκη και ξανά έξω για να το αναγνωρίσει.

 

Μου τα έφερε φίλος από ΗΠΑ πριν κάμποσες βδομάδες.

To double tap είναι ένα θεματάκι μέχρι να βρες το σημείο! xD


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#45   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/02/2017 - 23:05

To double tap είναι ένα θεματάκι μέχρι να βρες το σημείο! xD


Δεν υπάρχει κανένα θεματάκι για να βρεις το σημείο. Δεν μου έχει τύχει ποτέ να μην το πετύχω από την πρώτη στιγμή που τα χρησιμοποίησα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες