Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόταση (δημιουργίας) εφαρμογής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 00:57

Σε ευχαριστώ φιλαράκι! Να'σαι καλά... Και ναι, όντως, είναι πολύ καλό! Το έγραψα έχοντας στο μυαλό μου εμένα... Που όσο μου αρέσει να απολαμβάνω το καλό φαγητό, άλλο τόσο μου τη δίνει η προετοιμασία του, το μαγείρεμά του, το πλύσιμο των πιάτων, μετά... Τις περισσότερες φορές, λοιπόν, θέλω κάτι γρήγορο εύκολο και οικονομικό, φυσικά, με απλά υλικά, που έχω στο απίτι ή που βρίσκω ακόμα και στο μπακάλη!... Οπότε, όπως βλέπεις, το βιβλίο απευθύνεται στους περισσότερους από εμάς! :D

xilaren

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 01:13

Άμα είναι έτσι τότε σίγουρα θα το λατρέψει και η γυναίκα μου αφού δε θα της κάνει τη ζωή δύσκολη. :lol:

#18   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 01:31

Απεναντίας! Για να μη σου πω ότι τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα με δεκαπενθήμερο, θα σου φτιάχνει κάτι από το βιβλίο μου... Κι άμα δε σου κάνει εκείνη, φτιάχνεις μόνος σου!!! Έίναι τόσο εύκολο, και τα γράφω τόσο απλά, που ακόμα κι ένα μωρό παιδί θα φτιάξει ζυμαρικά με σάλτσα βότκας (Ιταλική), ή κοτόσουπα λεμονάτη με τζίντζερ (Σιγκαπούρης), ή γαρίδες με πιπεριές (Βενεζουέλας), ή, ή... :)

xilaren

#19   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 30/01/2010 - 02:41

Tώρα, μεταξύ μας, φίλτατε Tillter, δε νομίζω να υπάρξει τέτοιο πρόβλημα. Δεν είμαι κανας ξένος, κανας τυχαίος: είμαι ο συγγραφέας του! Είμαι, πιστεύω, το μοναδικό άτομο, μετά τον εκδότη, που έχει λόγο απάνω στο βιβλίο! Εάν θελήσω να το δημοσιεύσω στον τύπο, σε συνέχειες, βάζοντας 1-2 συνατγές κάθε φορά, θα μου πει κανείς "γιατί το κάνεις αυτό;" Διαφημίζω το βιβλίο μου!...
Κι όχι... Δεν έβαλα ούτε δεκάρα από τη τσέπη μου, για να εκδοθεί -απλά, όπως καταλαβαίνεις, έχω πολύ μικρότερα ποσοστά από τις πωλήσεις.
Αυτά! :)
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου

xilaren



Αγαπητέ Xilaren, καλά χρυσά και άγια αυτά που λες, αλλά δυστηχώς δεν στέκουν. Να στο πω πολύ απλά, ο εκδότης σου έχει αποκλειστικά δικαιώματα χρήσης και διάθεσης του περιεχομένου του βιβλίου σου. Το μόνο πράγμα το οποίο δικαιούσαι εσύ, είναι τα ποσοστά που παίρνεις, και ας είναι ο δικός σου κόπος στις σελίδες αυτού του βιβλίου. Δεν έχεις παρά να διαβάσεις ξανά το συμβόλαιο που έκανες με τον εκδότη για το συγκεκριμένο βιβλίο (και εαν δεν έχεις κάνει συμβόλαιο, ακόμα χειρότερα) για να διαπιστώσεις του λόγου το αληθές. Θα σου πρότεινα λοιπόν, πρωτού προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια μεταφοράς του βιβλίου σε app, να επικοινωνήσεις με τον εκδότη σου, και να πάρεις την άδεια του. Γιατί αν δεν το κάνεις, μπορεί κάλλιστα (και με το νόμο στο πλευρό του) να σε μηνύσει για διαφεύγοντα κέρδη, και να σου πάρει μέχρι και τα σώβρακα. Και αυτά στα λέω εντελώς φιλικά, επειδή γνωρίζω πολύ καλά και απο πρώτο χέρι τι παίζει στον χώρο, και πόσο άδικο είναι το συγκεκριμένο σύστημα. Άδικο - ξεάδικο όμως, έτσι είναι, και δεν μπορείς να το αλλάξεις. Είναι τραγικό να μήν έχει ο δημιουργός δικαιώματα στο έργο του, αλλά στον χώρο των εκδόσεων, όπως και στον χώρο της μουσικής, ο δημιουργός είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης...

#20   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 02:50

Μην ανησυχείς, φίλε μου... Δεν υπάρχει πρόβλημα!
"Η αναπαραγωγή αποσπασμάτων του παρόντος βιβλίου με οποιοδήποτε μέσο (φωτοτυπία, μικροφίλμ, ή άλλη μηχανική ή ηλεκτρονική μέθοδο) επιτρέπεται χωρίς την έγγραφη άδεια του εκδότη ή του συγγραφέα με τη προϋπόθεση ότι θα αναφέρεται η "πηγή" και ότι δε θα εντάσσεται στο πλαίσιοτων διατάξεων του νόμου Ν 2121/93 για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας"
Το βιβλίο δε το έγραψα για να τα κονομήσω, ούτε για να πλουτίσω! Ήθελα να μεταφέρω στον κόσμο μερικές απλές, γρήγορες, νόστιμες και οικονομικές συνταγές, τελείως διαφορετικές από τις δικές μας! Γι αυτό και θα επιθυμούσα να μπει σαν δωρεάν εφαρμογή! :)

xilaren

#21   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 30/01/2010 - 11:20

Ε τότε εφόσον περιλαμβάνεται η συγκεκριμένη ρύθμιση, δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλή τύχη!

#22   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 11:22

Σε ευχαριστώ πολύ!... Νά'σαι καλά!... :)

xilaren

#23   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2010 - 11:55

Φίλε μου Xilaren εγώ που είμαι μάγειρας και το θέλω για ιδεες κτλ κτλ προτείνω να επισπεύσουμε της διαδικασίες... :)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 30/01/2010 - 11:56

ezgif_com_crop_2.gif


#24   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 12:06

Θανάση, φίλε μου, (και παρ' όλίγον συνάδελφε... :) ) μόλις τώρα άκουσα -διάβασα, δηλ.- ότι πιο όμορφο, ότι πιο ωραίο φανταζόμουν και περίμενα!... Είσαι μεγάλη ψυχή!...
Με κατασκλαβώνεις! ΄Και ξέρω, ότι κι εσύ θα το κάνεις όχι για μένα, ούτε για σένα, αλλά για όοολους εμάς εδώ μέσα, και για όσους θέλουν να γνωρίσουν ένα διαφορετικό κόσμο γεύσης!
Σε υπερ-ευχαριστώ! Κι εγώ, από πλευράς, μου, όπως μπορώ να βοηθήσω! Να το σκανάρω, να., να να... Μακάρι να σκάμπαζα περισσότερα πάνω σε προγραμματισμό και σχετικά, για να μπορούσα να συμβάλλω!

xilaren

#25   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2010 - 12:11

Μαλον το έγραψα λάθος..Δεν είπα να την φτιάξω γιατί ούτε εγώ ξέρω από προγραμματισμό.... :( Ενωουσα να βρεθει καποιος να το κανει μιας και απο οτι γνωριζω το συγκεκριμενο για να γινει δεν απαιτει πολλες ωρες και μεγαλο κοπο..Και οτι θελει απο εμας ειμαστε διπλα του..Αμα ηξερα να εισαι σιγουρος οτι θα την εκανα..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 30/01/2010 - 12:12

ezgif_com_crop_2.gif


#26   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 12:15

Και...; Λίγο το έχεις αυτό;... Α, δε θέλω μούτρα! χα χα χα! Είσαι με τα σωστά σου; Μα... αυτό που διατίθεσαι να κάνεις, είναι εξίσου υπέροχο με το να κάτσεις να το φτιάξεις! Θα κάνεις το PR, Θανάση μου! Θα ψάξεις τα "κονέ" σου! Θα επηρεάσεις...
Η συμβολή σου είναι πολύ σημαντική και πολύτιμη για μένα!!! :)

xilaren




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες