Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iOS 10.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
598 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/04/2017 - 17:52

Δε μπορείς να επαναφέρεις Backup απο νεότερη σε παλιότερη έκδοση.

 

Χειροκίνητα πλέον αυτά που θες.

Πραγματικα ειναι απιστευτα αυτα που κανει η apple να συνδεει το backup με το εκαστοτε Framework του Ios... Δηθεν επαγγελματικο κινητο.... παω πισω την 10.3 να φορτωσω το Backup και να τα κανω  synch με icloud. τα βλεπω τα backup παντως στο edit-preferences του itunes. Και εφοσον σου δινει δυνατοτητα ενα Ios Πριν να ειναι signed ...ειναι απαραδεκτο απλα... σε μερικους τομεις ειναι σε εμβρυακο σταδιο. Ας ελπισω να τα καταφερω. Σε ευχαριστω παντως.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/04/2017 - 17:57

Όλες οι συσκευές μπορούν να γίνουν επαγγελματικές.. Δεν είναι προνόμιο της κάθε Apple αυτό.

Είναι αρκετά λογικό αυτό που γίνεται στα Backup όταν έχουν δημιουργηθεί με νεότερες ρυθμίσεις, συν το APFS της 10.3.

Ούτε απο iCloud πάντως μπορείς να επαναφέρεις νεότερο Backup.




Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#513   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:08

για το εξωτερικό δεν μπορώ να πω δεν έχω πάει πουθενά εκτός Ελλάδας

όμως όλες η περιοχές φίλε μου

Δεν είναι όλες η περιοχές όπως το κέντρο Αθήνα


Vamos Rafa

 

Επειδή τυχαίνει λόγω δουλειάς να έχω πάει σε αρκετές χώρες του κόσμου μπορώ με σιγουριά να σου πω και δεν το λέω για να το πω οτι έχουμε ΠΑΡΑ πολύ καλό σήμα και ταχύτητες. Θα συμφωνήσω στο γεγονός οτι δεν είναι όλες οι περιοχές όπως η πρωτεύουσα αλλά μην την έχεις και στα πολύ ψηλά. Μιλάμε γενικά. 

 

Ναι είμαστε πίσω σε σχέση με Αμερική, Ιαπωνία, Κορέα και κάποιες χώρες της Ευρώπης αλλά αν για παράδειγμα σε βγάλει ποτέ ο δρόμος σου σε περιοχές της μέσης ανατολής έλα μετά να συζητήσουμε ξανά. 



#514   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:17

gismo καλύτερα να μην σε βγάλει ο δρόμος για μέση Ανατολή


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#515   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:18

Επειδή τυχαίνει λόγω δουλειάς να έχω πάει σε αρκετές χώρες του κόσμου μπορώ με σιγουριά να σου πω και δεν το λέω για να το πω οτι έχουμε ΠΑΡΑ πολύ καλό σήμα και ταχύτητες. Θα συμφωνήσω στο γεγονός οτι δεν είναι όλες οι περιοχές όπως η πρωτεύουσα αλλά μην την έχεις και στα πολύ ψηλά. Μιλάμε γενικά.

Ναι είμαστε πίσω σε σχέση με Αμερική, Ιαπωνία, Κορέα και κάποιες χώρες της Ευρώπης αλλά αν για παράδειγμα σε βγάλει ποτέ ο δρόμος σου σε περιοχές της μέσης ανατολής έλα μετά να συζητήσουμε ξανά.

φιλε μου σε κάποια πράγματα συμφωνώ μαζί σου να το γνωρίζεις

Μην ξεχνάς ομως ότι πολλές από της εταιρείες εδώ κλέβουν τον πελάτη

Είχα παλαιότερα συζήτηση με ενα παιδί από το φόρουμ για το χωριό μου και την περιοχή που μένει στην Κρήτη ότι υπέγραψε σε μια εταιρεία την cosmote αν θυμάμαι καλά και το παιδί δεν είχε σήμα πουθενά

Πρέπει να κάνουν κι η εταιρείες κάποιες σωστές κινήσεις να βελτιώσουν της υπερεσιες τους μην ζητάνε ένα καρό χρήματα μόνο

Και σαν πελάτης φίλε μου εφόδων πληρώνω θα κοιτάξω και θέλω το καλύτερο γι αυτά που πληρώνω κι όχι το χειρότερο


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#516   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:21

Εδώ ειμαι ας έρθει οποίος θέλει με cosmote να δει εδώ το ΤΕΛΕΙΟ σήμα .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#517   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:25

φιλε μου σε κάποια πράγματα συμφωνώ μαζί σου να το γνωρίζεις

Μην ξεχνάς ομως ότι πολλές από της εταιρείες εδώ κλέβουν τον πελάτη

Είχα παλαιότερα συζήτηση με ενα παιδί από το φόρουμ για το χωριό μου και την περιοχή που μένει στην Κρήτη ότι υπέγραψε σε μια εταιρεία την cosmote αν θυμάμαι καλά και το παιδί δεν είχε σήμα πουθενά

Πρέπει να κάνουν κι η εταιρείες κάποιες σωστές κινήσεις να βελτιώσουν της υπερεσιες τους μην ζητάνε ένα καρό χρήματα μόνο

Και σαν πελάτης φίλε μου εφόδων πληρώνω θα κοιτάξω και θέλω το καλύτερο γι αυτά που πληρώνω κι όχι το χειρότερο


Vamos Rafa

 

Φυσικά και ο καθένας θα κοιτάξει το συμφέρον του, αυτό δεν το συζητάμε. Φυσικά και οι εταιρίες εδώ κλέβουν πολύ ενώ θα μπορούσαν να δίνουν τα ίδια πακέτα με λιγότερα χρήματα. Αυτό είναι άλλη συζήτηση. Απλά εγώ αναφέρω το γεγονός οτι επειδή διαβάζω συνέχεια οτι εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε σήμα, καλή ταχύτητα στο internet κλπ είπα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.



#518   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:33

Φυσικά και ο καθένας θα κοιτάξει το συμφέρον του, αυτό δεν το συζητάμε. Φυσικά και οι εταιρίες εδώ κλέβουν πολύ ενώ θα μπορούσαν να δίνουν τα ίδια πακέτα με λιγότερα χρήματα. Αυτό είναι άλλη συζήτηση. Απλά εγώ αναφέρω το γεγονός οτι επειδή διαβάζω συνέχεια οτι εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε σήμα, καλή ταχύτητα στο internet κλπ είπα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.

ναι αυτό θα ήθελες κι εσυ όμως φίλε μου δεν ξέρω τώρα αν είσαι Ελλάδα;;

γιατί παράδειγμα να μην έχουμε ταχύτητες Ελβετίας Γερμανίας

Κι επειδή έχω ακούσει για χώρες με καλύτερες ταχύτητες πληρώνουν οι πελάτες πολύ λιγότερα χρήματα από ότι εμείς

Απλός η γραμμές τους θα έπρεπε να αναβαθμιστούν εκτός κέντρου Αθήνας

Υπάρχουν περιοχές στην χώρα με την πρώτη στάλα βροχής δεν έχουν και Ίντερνετ

Εκεί εγω θέλω το καλύτερο σαν πελάτες

Και γι αυτό που είπες φίλε μου αυτό είναι γνωστό ότι υπάρχουν χώρες που τα πράγματα είναι αρκετά χειρότερα

Εγω δεν κοιτάω αυτά γιατί στο τέλος θα χαθώ έχω χειρότερο σήμα από Γερμανία αλλά καλύτερο από Ουκρανία

Κοιτάω απλός με τα χρήματα που δίνω να έχω ότι το καλύτερο σαν πελάτης


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#519   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:34

Επειδή τυχαίνει λόγω δουλειάς να έχω πάει σε αρκετές χώρες του κόσμου μπορώ με σιγουριά να σου πω και δεν το λέω για να το πω οτι έχουμε ΠΑΡΑ πολύ καλό σήμα και ταχύτητες. Θα συμφωνήσω στο γεγονός οτι δεν είναι όλες οι περιοχές όπως η πρωτεύουσα αλλά μην την έχεις και στα πολύ ψηλά. Μιλάμε γενικά.

Ναι είμαστε πίσω σε σχέση με Αμερική, Ιαπωνία, Κορέα και κάποιες χώρες της Ευρώπης αλλά αν για παράδειγμα σε βγάλει ποτέ ο δρόμος σου σε περιοχές της μέσης ανατολής έλα μετά να συζητήσουμε ξανά.


Αυτό έλειπε... Σε λίγο θα συγκρίνουμε αν έχουμε καλύτερο σήμα από τους ουζμπεκους και τους Ταζμανους


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#520   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:43

ναι αυτό θα ήθελες κι εσυ όμως φίλε μου δεν ξέρω τώρα αν είσαι Ελλάδα;;

γιατί παράδειγμα να μην έχουμε ταχύτητες Ελβετίας Γερμανίας

Κι επειδή έχω ακούσει για χώρες με καλύτερες ταχύτητες πληρώνουν οι πελάτες πολύ λιγότερα χρήματα από ότι εμείς

Απλός η γραμμές τους θα έπρεπε να αναβαθμιστούν εκτός κέντρου Αθήνας

Υπάρχουν περιοχές στην χώρα με την πρώτη στάλα βροχής δεν έχουν και Ίντερνετ

Εκεί εγω θέλω το καλύτερο σαν πελάτες

Και γι αυτό που είπες φίλε μου αυτό είναι γνωστό ότι υπάρχουν χώρες που τα πράγματα είναι αρκετά χειρότερα

Εγω δεν κοιτάω αυτά γιατί στο τέλος θα χαθώ έχω χειρότερο σήμα από Γερμανία αλλά καλύτερο από Ουκρανία

Κοιτάω απλός με τα χρήματα που δίνω να έχω ότι το καλύτερο σαν πελάτης


Vamos Rafa

 

Συμφωνώ για τις ταχύτητες των ευρωπαϊκων χωρών που λες. Τι να τις κάνω? Απλά για να μπαίνω στο Facebook και να βλέπω online ταινίες? Το κάνω μια χαρά και με αυτές που έχω τώρα στην Ελλάδα. τουλάχιστον εγώ. Σίγουρα ξέρω οτι μπορεί να μην είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Επίσης όλοι οι άνθρωποι συμπεριλαμβανομένου και εμου θέλουμε να δίνουμε τα λιγότερα αλλά να έχουμε και όσα περισσότερα γίνεται. Με συγχωρείς αλλά αυτό δεν γίνεται πουθενά.

 

Αυτό έλειπε... Σε λίγο θα συγκρίνουμε αν έχουμε καλύτερο σήμα από τους ουζμπεκους και τους Ταζμανους


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Φίλε μου (αν μου επιτρέπεις κιόλας) η σύγκριση γίνεται με όλες τις χώρες. Επίσης μην ξεχνάς οτι η δική μας κατά την γνώμη μου πλεόν είναι η βορειότερη Αφρικάνικη χώρα.



#521   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:49

Ακριβώς. Το 4G σε εμένα είναι πάντα ανοιχτό. Να πω εδώ οτι έχω και το ρολόϊ συνδεδεμένο πάνω. Για εμένα είναι με διαφορά καλύτερη αυτή η έκδοση λογισμικού απο τις προηγούμενες που έχω δει.


Παρη στην 10.3 πηγές με ota ή clean restore ?
Η μπαταρία να φανταστώ είναι σε σχέση με την 10.2 ε;


Tapatalked with my 7+

#522   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:49

[quote name="Paris1986" post="1884821" timestamp="1491237810"]Συμφωνώ για τις ταχύτητες των ευρωπαϊκων χωρών που λες. Τι να τις κάνω? Απλά για να μπαίνω στο Facebook και να βλέπω online ταινίες? Το κάνω μια χαρά και με αυτές που έχω τώρα στην Ελλάδα. τουλάχιστον εγώ. Σίγουρα ξέρω οτι μπορεί να μην είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Επίσης όλοι οι άνθρωποι συμπεριλαμβανομένου και εμου θέλουμε να δίνουμε τα λιγότερα αλλά να έχουμε και όσα περισσότερα γίνεται. Με συγχωρείς αλλά αυτό δεν γίνεται πουθενά.

Δηλαδή αν είχαμε ταχύτητες Αμερικής θα μπαίναμε φίλε μου μόνο Facebook και θα κατεβάζαμε ταινίες για εσένα αυτό είναι μόνο το Ίντερνετ;;

Δεν θέλω να με παρεξηγείς απλός ρωτάω φίλε μου

Υπάρχουν ένα εκατομμύριο πράγματα που μπορείς να κανείς

Να μια την συζητάτε σε διπλανό τοπικ για συνδέσεις cosmote και κλήσεις μέσω wifi που μέχρι εχθές αυτά ήταν άγνωστα στην Ελλάδα

Όσο για τα χρήματα δεν είπε κανείς να μην πληρώσω να πληρώσω αλλά να έχω υπερεσιες φίλε μου

Τίποτα δεν είναι τσάμπα σε αυτή την ζωή



Vamos Rafa
Rafael Nadal

#523   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:50

Μπάμπη με update απο iTunes.



#524   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:51

Επειδή τυχαίνει λόγω δουλειάς να έχω πάει σε αρκετές χώρες του κόσμου μπορώ με σιγουριά να σου πω και δεν το λέω για να το πω οτι έχουμε ΠΑΡΑ πολύ καλό σήμα και ταχύτητες. Θα συμφωνήσω στο γεγονός οτι δεν είναι όλες οι περιοχές όπως η πρωτεύουσα αλλά μην την έχεις και στα πολύ ψηλά. Μιλάμε γενικά. 

 

Ναι είμαστε πίσω σε σχέση με Αμερική, Ιαπωνία, Κορέα και κάποιες χώρες της Ευρώπης αλλά αν για παράδειγμα σε βγάλει ποτέ ο δρόμος σου σε περιοχές της μέσης ανατολής έλα μετά να συζητήσουμε ξανά. 

Πάρη σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα σε όλα τα πράγματα .

Δεν πρέπει όμως να μένουμε στα χειρότερα .

Το πρόβλημα θεωρώ δεν είναι η ταχύτητα η οι συνδέσεις , το πρόβλημα είναι η τιμολογιακή πολιτικη  ...

Δεν μπορεί να πληρώνω για 24αρα και να έχω 5αρα στο σπίτι .ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ 

Προσωπικά δεν με χαλάει η 5αρα  , αλλα ρε φιλε να πληρώσω για 5αρα και όχι για 24mpbs .

Αυτό συμβαίνει στις χώρες τις οποιες βρίσκονται σε χειρότερη κατάσταση από εμάς ?


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#525   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:54

Μην ξεχνάτε ότι άλλη τιμή θα σου δώσει μια εταιρία που έχει πέντε πελάτες και άλλη τιμή αυτή που έχει πέντε εκατομμύρια πελάτες.Αυτό γιατί άκουσα να μιλάτε για τιμές σε Γερμανία κτλ.Άλλη αγορά η Γερμανία άλλη η Ελβετία κι άλλη η Ελλάδα.Μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα.

Same Sh1t...Different Day

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες