Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iOS 10.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
598 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:00

[quote name="Paris1986" post="1884821" timestamp="1491237810"]Συμφωνώ για τις ταχύτητες των ευρωπαϊκων χωρών που λες. Τι να τις κάνω? Απλά για να μπαίνω στο Facebook και να βλέπω online ταινίες? Το κάνω μια χαρά και με αυτές που έχω τώρα στην Ελλάδα. τουλάχιστον εγώ. Σίγουρα ξέρω οτι μπορεί να μην είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Επίσης όλοι οι άνθρωποι συμπεριλαμβανομένου και εμου θέλουμε να δίνουμε τα λιγότερα αλλά να έχουμε και όσα περισσότερα γίνεται. Με συγχωρείς αλλά αυτό δεν γίνεται πουθενά.

Δηλαδή αν είχαμε ταχύτητες Αμερικής θα μπαίναμε φίλε μου μόνο Facebook και θα κατεβάζαμε ταινίες για εσένα αυτό είναι μόνο το Ίντερνετ;;

Δεν θέλω να με παρεξηγείς απλός ρωτάω φίλε μου

Υπάρχουν ένα εκατομμύριο πράγματα που μπορείς να κανείς

Να μια την συζητάτε σε διπλανό τοπικ για συνδέσεις cosmote και κλήσεις μέσω wifi που μέχρι εχθές αυτά ήταν άγνωστα στην Ελλάδα

Όσο για τα χρήματα δεν είπε κανείς να μην πληρώσω να πληρώσω αλλά να έχω υπερεσιες φίλε μου

Τίποτα δεν είναι τσάμπα σε αυτή την ζωή



Vamos Rafa

 

Δεν παρεξηγούμε φίλε μου.

 

Φυσικά και δεν είναι μόνο αυτό το internet.

 

Εσύ δηλάδή πιστεύεις οτι εαν απο αύριο έλεγαν στον μέσο Έλληνα χρήστη έχεις δύο επιλογές.

 

1) Ταχύτητες Αμερικής, Ιαπωνίας, Κορέας και Hong Kong (που είναι οι γρηγορότερες αν δεν κάνω λάθος) μαζί χωρίς όμως να μπορεί να κατεβάσει torrents, YouTube, Viber και

2) Όπως είναι τώρα τα πράγματα

 

Τι πιστεύεις θα διάλεγε? 

 

Υ.γ Όσον αφορά εμένα το internet είναι καθαρά "μέσο" επικοινωνίας για να μιλάω με την οικογένεια μου μιας και είμαι τον περισσότερο χρόνο μακριά τους. Να κατεβάζω ταινίες/σειρές λόγω του οτι βλέπω αρκετές στο καράβι για να περνάει η ώρα μου, να διαβάζω νέα και να κάνω αγορές. Σου είπα και πριν εγώ δεν είμαι απαιτητικός χρήστης.

 

Επειδή όμως χαλάσαμε αρκετά το θέμα, αν θες συνεχίζουμε σε pm.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:01

Μην ξεχνάτε ότι άλλη τιμή θα σου δώσει μια εταιρία που έχει πέντε πελάτες και άλλη τιμή αυτή που έχει πέντε εκατομμύρια πελάτες.Αυτό γιατί άκουσα να μιλάτε για τιμές σε Γερμανία κτλ.Άλλη αγορά η Γερμανία άλλη η Ελβετία κι άλλη η Ελλάδα.Μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα.

Same Sh1t...Different Day

εγω μίλησα γι αυτό φίλε μου και πιστεύω είσαι εν μέρη λάθος γιατί και πάλι κέρδος θα είχαν η εταιρείες πχ ένα πάγιο τον 65€ τον έδιναν 40

Εγω μίλησα ότι απλός δεν μπορούμε να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι και προσωπικά εγω θέλω το καλύτερο και να πληρώσω γι αυτό δεν λέω όχι όμως να αξίζει μην υπογράφεις αλλά βλέπεις στο τέλος αλλά

Έχουμε ξεφύγει εντελώς από το θέμα όμως


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#528   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:20

Βγήκε 10.3.1 νομίζω


Vamos Rafa
Rafael Nadal

#529   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/04/2017 - 20:52

Όλες οι συσκευές μπορούν να γίνουν επαγγελματικές.. Δεν είναι προνόμιο της κάθε Apple αυτό.

Είναι αρκετά λογικό αυτό που γίνεται στα Backup όταν έχουν δημιουργηθεί με νεότερες ρυθμίσεις, συν το APFS της 10.3.

Ούτε απο iCloud πάντως μπορείς να επαναφέρεις νεότερο Backup.




Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Φαντασου τωρα εχω απασχολησει το it της εταιριας , να βγουν certs να τα εγκαταστησουν , μας πηρε 4 μερες να παιξουν ολα σωστα ...κραταω backup ...Βγαινει ios 10.3 και μιας και οι Beta ηταν υπεροχες απο μπαταρια οπως διαβαζω ...αναβαθμιζω... βλεπω οτι το κινητο στον ιδιο χρονο τρωει την διπλασια σχεδον μπαταρια..ενω σε απλες κλησεις τρωει 25% παραπανω ...Ειναι απολυτα λογικο να κανω downgrade και να θελω το Backup να τρεξει νερακι. Ειναι αδικαιολογητοι και ολα αυτα αφορα πολιτικη της ωστε να κανει πολλα πραγματα δυσχρηστα για να σε κανει beta tester. Οσο για την αλλαγη στο νεο fs...ουτε και σε αυτο δεν εχουν δικαιολογια....γιατι απο πισω τρεχει εφαρμογη η οποια κανει convert αλλιως θα επρεπε να χασεις τα παντα οταν κανεις αναβαθμιση . Επισης δεν σου δινει εργαλειο να διαχειριστεις το backup στο itunes αλλα πρεπει να ανατρεξεις σε αλλα προγραμματα ... Πληρωνω για να εχω ενα εξαιρετικο εργαλειο στα χερια μου, αυτο διαλαλουν και αυτοι αλλα τελικα δεν ειναι ετσι. Αδικειται μονη της . Τεσπα τωρα βαζω 10,3,1 θα κανω icloud backup ..και θα προσπαθησω με downgrade  συγχρονισει απο Icloud ...να το δω με τα ματια μου οτι δεν θα παιξει. Και θα ενημερωσω.



#530   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 03/04/2017 - 21:47

Παιδιά εγω θέλω να ρωτήσω το εξής. Η κοσμοτε δίνει το WIFICALL ως λύση ανάγκης. Η ακτινοβολία μέσω wifi δεν είναι μεγαλύτερη από την κανονική κεραία; αν δε κάνω λάθος το wifi είναι πάντα κοντά στην πίσω κάμερα στο πάνω μέρος γιατί κανείς δε θα έβαζε το κινητό του στο αυτί... τώρα όμως αλλάζει όποτε μήπως δε πρέπει ν το χρησιμοποιήθει συχνά; εγω το έβγαλα γιατί δα μου χρειάζεται πάντως. Αν το χρειαστώ θα το ενεργοποιήσω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#531   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 09:05

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Γιατι οι φιλοι σου το βαζουν σε airplane mode ? Δεν δουλευει "αυτοματα" το wifi calling μολις μπει το κινητο σε "γνωριμο" wifi ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι δουλεύει αυτόματα απλά όταν είσαι σε ένα σπίτι όπου δεν έχεις καθόλου σήμα ή 1-2 γραμμές τότε ίσως είναι προτιμότερο να το βάλεις airplane mode για χαμηλότερη κατανάλωση της μπαταρίας αλλά και λιγότερη ακτινοβολία.



#532   kwstak0s

kwstak0s

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/04/2017 - 10:02

Παιδιά καλημέρα. 

Είχα ένα θέμα με το update σε 10.3 γιατί όταν το έκανα, μου έβγαζε ένα error 56. 

Άφησα το κινητό στην infoquest και με ενημέρωσαν ότι το κινητό έγινε αντικατάσταση λόγω προβλήματος hardware. 

Η ερώτησή μου είναι η εξής.. 

Παίζει το κινητό που θα μου δώσουν να είναι σε χειρότερη κατάσταση από κατάσταση καινούργιου; Γιατί το δικό μου το είχα κάνα 2μηνο χωρίς τη παραμικρή γρατζουνιά κτλ.

Δώστε μου τα φώτα σας!  :)



#533   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 11:49

σε 5s γιατι δεν μπορω να την κατεβασω το ειχα ρωτησει και ποιο παλια αλλα το θεμα επιμενει υπαρχει κατι που μπορω να κανω ή να παω για clean install ???


Τελευταία επεξεργασία από: dimosx, 04/04/2017 - 11:50


#534   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/04/2017 - 12:05

Να πάρεις Backup και να κάνεις το Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#535   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/04/2017 - 12:15

Καλησπέρα σε όλους έχω ένα iPhone 6S και έχω παρατηρήσει ότι στην έκδοση 10.2.1 ήταν πολύ καλύτερη μπαταρία σε σχέση με το 10.3. Την πέρασα μέσω iTunes. Το Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι θέμα Δικό μου. Προς ενημέρωση την μπαταρία την άλλαξα περίπου τρεις μήνες πριν

#536   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2017 - 13:15

Καλησπέρα σε όλους έχω ένα iPhone 6S και έχω παρατηρήσει ότι στην έκδοση 10.2.1 ήταν πολύ καλύτερη μπαταρία σε σχέση με το 10.3. Την πέρασα μέσω iTunes. Το Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή είναι θέμα Δικό μου. Προς ενημέρωση την μπαταρία την άλλαξα περίπου τρεις μήνες πριν

Στην 10.3 αυτη καθ' εαυτη δεν πηγα ποτε παρα απο beta σε beta και γενικα βλεπω μια καλυτερευση σε 6s με μπαταρια 3 μηνων (οπως το δικο σου). Εχεις κανει 3-4 φορτισεις? Update εφαρμογων κομπλε?  Aν πηγες με update μεσω itunes  δεν δοκιμαζεις ενα restore?



#537   kwstak0s

kwstak0s

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/04/2017 - 15:59

Παιδιά καλημέρα. 

Είχα ένα θέμα με το update σε 10.3 γιατί όταν το έκανα, μου έβγαζε ένα error 56. 

Άφησα το κινητό στην infoquest και με ενημέρωσαν ότι το κινητό έγινε αντικατάσταση λόγω προβλήματος hardware. 

Η ερώτησή μου είναι η εξής.. 

Παίζει το κινητό που θα μου δώσουν να είναι σε χειρότερη κατάσταση από κατάσταση καινούργιου; Γιατί το δικό μου το είχα κάνα 2μηνο χωρίς τη παραμικρή γρατζουνιά κτλ.

Δώστε μου τα φώτα σας!  :)

Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος και σε εμένα :/ 



#538   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/04/2017 - 16:02

Παιδιά καλημέρα. 

Είχα ένα θέμα με το update σε 10.3 γιατί όταν το έκανα, μου έβγαζε ένα error 56. 

Άφησα το κινητό στην infoquest και με ενημέρωσαν ότι το κινητό έγινε αντικατάσταση λόγω προβλήματος hardware. 

Η ερώτησή μου είναι η εξής.. 

Παίζει το κινητό που θα μου δώσουν να είναι σε χειρότερη κατάσταση από κατάσταση καινούργιου; Γιατί το δικό μου το είχα κάνα 2μηνο χωρίς τη παραμικρή γρατζουνιά κτλ.

Δώστε μου τα φώτα σας!  :)

 

Όχι, δεν παίζει να είναι σε καμία των περιπτώσεων χειρότερο απο το δικό σου. Είναι ανακατασκευασμένο αυτό που θα πάρεις.

 

Για να είσαι και 100% σίγουρος όταν θα πας να παραλάβεις έλεγξε το και αν διαπιστώσεις κάτι που δεν σου αρέσει τους το λες αμέσως.



#539   kwstak0s

kwstak0s

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/04/2017 - 16:05

Όχι, δεν παίζει να είναι σε καμία των περιπτώσεων χειρότερο απο το δικό σου. Είναι ανακατασκευασμένο αυτό που θα πάρεις.

 

Για να είσαι και 100% σίγουρος όταν θα πας να παραλάβεις έλεγξε το και αν διαπιστώσεις κάτι που δεν σου αρέσει τους το λες αμέσως.

Το ότι είναι ανακατασκευασμένο με αγχώνει λιγάκι.. Αλλά  τι να κάνουμε. Το πρόβλημά μου είναι πως μένω στο εξωτερικό και αν δε μου αρέσει κάτι όπως λες θα τραβήξει η ιστορία. Καταλαβαίνεις. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! 



#540   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/04/2017 - 16:07

Να μην σε αγχώνει καθόλου. Μια χαρά θα είναι. 

 

Πολύς κόσμος έχει πάρει κάποια στιγμή ανακατασκευασμένο συμπεραλαμβανομένου και εμου και δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες