Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 10.3.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
491 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2017 - 17:28

Να το "φτυσω" ή να περιμένω να πέσει πολυ απότομα μετά?! Μόλις εγινε OTA σε 10.3.2 / φουλ φόρτιση και μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ Facebook / messenger / youtube /safari / instagram επί μιση ωρα με φωτεινότητα στο 70% /Wi-Fi-4g ανοιχτά και εχει πέσει μονο 1%?! (Iphone 7 plus)

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Chrisgti, 17/05/2017 - 17:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/05/2017 - 17:47

Να το "φτυσω" ή να περιμένω να πέσει πολυ απότομα μετά?! Μόλις εγινε OTA σε 10.3.2 / φουλ φόρτιση και μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ Facebook / messenger / youtube /safari / instagram επί μιση ωρα με φωτεινότητα στο 70% /Wi-Fi-4g ανοιχτά και εχει πέσει μονο 1%?! (Iphone 7 plus)

Το πρώτο 1% αργεί να φύγει. 

 

Μετά πέφτει κανονικά.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#258   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2017 - 18:01

η μπαταρια παει καλα και στην τελευταια beta -τελικη εκδοση (τρεχει αρκετες μερες τωρα)

με μετρια χρηση 6s

 

IMG_1500.PNG?v=9f729668IMG_1501.PNG?v=2b8b5f6a



#259   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/05/2017 - 19:10

ρε παιδιά μήπως είναι λίγο κατάντια να ασχολούμαστε τόσο πολύ με την μπαταρία; Αφού όλοι με ένα power bank κυκλοφορούμε τι ασχολείστε;



#260   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/05/2017 - 19:24

ρε παιδιά μήπως είναι λίγο κατάντια να ασχολούμαστε τόσο πολύ με την μπαταρία; Αφού όλοι με ένα power bank κυκλοφορούμε τι ασχολείστε;

Κατάντια είναι το να κυκλοφορούμε με power banks επειδή κάτι καίει τη μπαταρία χωρίς λόγο, όπως τώρα σε εμένα π.χ. έγραψε όλο το βράδυ 11 ώρες χρήση χωρίς να αγγίξω τη συσκευή.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#261   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/05/2017 - 19:28

η μπαταρια παει καλα και στην τελευταια beta -τελικη εκδοση (τρεχει αρκετες μερες τωρα)

με μετρια χρηση 6s

 

IMG_1500.PNG?v=9f729668IMG_1501.PNG?v=2b8b5f6a

Ούτε facebook, Ούτε Messenger , ούτε whatsapp, ούτε viber ούτε τηλέφωνα! μόνο Mail! ευγε! πως τα καταφέρνεις ήθελα να ξερα....



#262   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/05/2017 - 19:33

Ούτε facebook, Ούτε Messenger , ούτε whatsapp, ούτε viber ούτε τηλέφωνα! μόνο Mail! ευγε! πως τα καταφέρνεις ήθελα να ξερα....

ζω και χωρις fb και συναφεις μπουρδες (σαν εφαρμογες)...το τηλ ειναι τυχαιο γιατι απλα εφημερευα



#263   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/05/2017 - 19:44

Κατάντια είναι το να κυκλοφορούμε με power banks επειδή κάτι καίει τη μπαταρία χωρίς λόγο, όπως τώρα σε εμένα π.χ. έγραψε όλο το βράδυ 11 ώρες χρήση χωρίς να αγγίξω τη συσκευή.

Εγώ πάντως δεν βλέπω μόνο χρήστες iphone να έχουν πρόβλημα με τη μπαταρία. Οι περισσότεροι κυκλοφορούν με μία πηγή ενέργειας και αν δεν τότε συνεχώς ψάχνουν για μπρίζα. Τώρα να ξεφορτίζεις τόσο εύκολα και έχεις περάσει τις ρυθμίσεις που έχουν χιλιοειπωθεί  τότε μάλλον πρέπει να κοιτάξεις την μπαταρία σου. Εγώ μιλάω για τις λεπτομέρειες



#264   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 19/05/2017 - 16:09

Tο 'χουμε πει πολλές φορές. Εφόσον έχεις διαθέσιμο PC, παίρνεις Backup και κάνεις Restore μέσω iTunes.

Μόνο έτσι κάνεις καθαρή εγκατάσταση, σε αντίθεση με το απλό Update που οι αλλαγές περνάνε "απο πάνω".

Αυτό ισχύει φυσικά γενικότερα, όχι μόνο εδώ. Να το προτιμάτε για να αποφεύγετε διάφορα προβλήματα όπως αυτό της κατανάλωσης.

το θέμα είναι με κάποιες εφαρμογές που δεν μπορείς στην συνέχεια στην clean εγκατάσταση να κανεις import τα δεδομένα για να μην τα χάσεις ...αν μετά το restore στο iPhone επαναφέρεις το backup που έχεις πάρει στο pc επανέρχονται πιθανά bugs η μόνο data επαναφερει και σημειώσεις φωτό κτλ ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#265   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/05/2017 - 16:54

Τα όποια Bugs είναι θέμα iOS.

 

Αν πρίν δεν είχες κάποιο πρόβλημα, δεν υπάρχει λόγος να μην επαναφέρεις το Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#266   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 19/05/2017 - 18:50

Κατάντια είναι το να κυκλοφορούμε με power banks επειδή κάτι καίει τη μπαταρία χωρίς λόγο, όπως τώρα σε εμένα π.χ. έγραψε όλο το βράδυ 11 ώρες χρήση χωρίς να αγγίξω τη συσκευή.

Πανο ας κρατάει τόσο η μπαταρια του(όσο του iphone 7plus) ...δεν με χαλάει .

Ας φτιάξουν τεχνολογικά κάτι το οποιο θα φορτίζει την μπαταρια σε 0-100% σε 5 λεπτάκια χωρίς φυσικά να δημιουργεί προβλήματα σε μπαταρια κτλ και δεν έχω κανένα πρόβλημα .

Θεωρώ ότι αυτό είναι πιο εφικτό να γινει απ το να φτιάξουν μπαταριες τεραστιας χωριτικοτητας που θα χωράνε σε μια τόσο λεπτη συσκευή 


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 19/05/2017 - 18:50

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#267   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/05/2017 - 19:15

Πανο ας κρατάει τόσο η μπαταρια του(όσο του iphone 7plus) ...δεν με χαλάει .

Ας φτιάξουν τεχνολογικά κάτι το οποιο θα φορτίζει την μπαταρια σε 0-100% σε 5 λεπτάκια χωρίς φυσικά να δημιουργεί προβλήματα σε μπαταρια κτλ και δεν έχω κανένα πρόβλημα .

Θεωρώ ότι αυτό είναι πιο εφικτό να γινει απ το να φτιάξουν μπαταριες τεραστιας χωριτικοτητας που θα χωράνε σε μια τόσο λεπτη συσκευή 

Μα υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν το συζητάμε ότι είναι τέρας η μπαταρία ρε συ.

 

Το παράπονο μου είναι να πρέπει να έχω π.χ. Power Bank επειδή δεν ξέρω αν θα βγάλει τη μέρα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#268   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:05

Μα υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν το συζητάμε ότι είναι τέρας η μπαταρία ρε συ.

Το παράπονο μου είναι να πρέπει να έχω π.χ. Power Bank επειδή δεν ξέρω αν θα βγάλει τη μέρα.

Δεν ξέρω αλλά εγώ θέμα μπαταρίας αυτονομίας στο 7plus απέκτησα τώρα με την 10.3.2 πριν δεν είχα θεματάκια ,με τελευταίο μέτρο σύγκρισης το iPhone 7 που είχα επίσης στην κατοχή μου .
Γενικά πάντως Πάνο όλες οι ναυαρχίδας όλων σχεδόν των εταιριών έχουν θέματα αυτονομίας .
Πάνω κάτω όσα συγκριτικά έχω δει ,οι διάφορες μεταξύ συσκευών όσων αφορά αυτονομία είναι πολύ κοντά όλες


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 20/05/2017 - 00:11

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#269   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:09

εμενα παντως με απογοητευσε λιγο η μπαταρια του 6s με 39% με gps 3g ανοιχτο και ραδιο επεσε μεσα σε 45 λεπτα 1%



#270   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:11

Δεν ξέρω αλλά εγώ θέμα μπαταρίας αυτονομίας στο 7plus απέκτησα τώρα με την 10.3.2 πριν δεν είχα θεματάκια ,με τελευταίο μέτρο σύγκρισης το iPhone 7 που είχα επίσης στην κατοχή μου .
Γενικά πάντως Πανό όλες οι ναυαρχίδας όλων σχεδόν των εταιριών έχουν θέματα αυτονομίας .
Πάνω κάτω όσα συγκριτικά έχω δει οι διάφορες μεταξύ συσκευών όσων αφορά αυτονομία είναι πολύ κοντά όλες


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.

Μα στην 10.3.2 το απέκτησα και εγώ τα προβλήματα.

 

Πριν ήταν μια χαρά και μόνιμα με ΟΤΑ. 

 

Έκανα τώρα Restore > Restore from Backup μήπως δεν έκατσε καλά το ΟΤΑ. Απογοήτευση πάντως, μέρα δεν φαίνεται να βγάζει όπως το βλέπω (μέρα εννοώ πρωί με βράδυ, όχι 24ωρο).

 

 


εμενα παντως με απογοητευσε λιγο η μπαταρια του 6s με 39% με gps 3g ανοιχτο και ραδιο επεσε μεσα σε 45 λεπτα 1%

 

 

Δεν μου φαίνεται πολύ περίεργο πάντως με αυτά που μου λες, δλδ και εμένα εχθές σε 1 ώρα περίπου μονο με Facebook και 1-2 βίντεο έπεσε από το 58 στο 25 περίπου, και μιλάμε για plus...


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 20/05/2017 - 00:14

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες