Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 10.3.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
491 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:15

Μα στην 10.3.2 το απέκτησα και εγώ τα προβλήματα.

Πριν ήταν μια χαρά και μόνιμα με ΟΤΑ.

Έκανα τώρα Restore > Restore from Backup μήπως δεν έκατσε καλά το ΟΤΑ. Απογοήτευση πάντως, μέρα δεν φαίνεται να βγάζει όπως το βλέπω (μέρα εννοώ πρωί με βράδυ, όχι 24ωρο).

Οκ τώρα το κατάλαβα
Και εγώ ΟΤΑ πήγα , πάντα ΟΤΑ πάω πλέον από τότε που σταμάτησα να ασχολούμαι με το jailbreak και δεν είχα θέματα
Το σκέφτομαι να το κάνω και εγώ ένα restore , αλλά βαριέμαι αφάνταστα .
Αν δεις διαφορά ενημέρωσε διότι όντως την μέρα ( πρωί με βράδυ) με τα ζόρια την παλεύει να κρατηθεί η συσκευή μετά το τελευταίο update


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:21

Μα στην 10.3.2 το απέκτησα και εγώ τα προβλήματα.

 

Πριν ήταν μια χαρά και μόνιμα με ΟΤΑ. 

 

Έκανα τώρα Restore > Restore from Backup μήπως δεν έκατσε καλά το ΟΤΑ. Απογοήτευση πάντως, μέρα δεν φαίνεται να βγάζει όπως το βλέπω (μέρα εννοώ πρωί με βράδυ, όχι 24ωρο).

 

 


 

 

Δεν μου φαίνεται πολύ περίεργο πάντως με αυτά που μου λες, δλδ και εμένα εχθές σε 1 ώρα περίπου μονο με Facebook και 1-2 βίντεο έπεσε από το 58 στο 25 περίπου, και μιλάμε για plus...

ναι αλλα ηταν ολη την ωρα η οθονη μου κλειστη



#273   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:22

Κι στο πενταρι μου η μπαταρια δεν ειναι το ιδιο καλη οπως στην 10.3.1

Σκεφτομαι μιας και δεν βλεπω jailbreak για 32 bit συσκευές να γυρίσω είτε πισω στην 10.3.1 είτε μιας και διάβασα καλα λόγια απο τα παιδια που πέρασαν την beta 1 της 10.3.3 να περάσω εκείνη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#274   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:27

Οκ τώρα το κατάλαβα
Και εγώ ΟΤΑ πήγα , πάντα ΟΤΑ πάω πλέον από τότε που σταμάτησα να ασχολούμαι με το jailbreak και δεν είχα θέματα
Το σκέφτομαι να το κάνω και εγώ ένα restore , αλλά βαριέμαι αφάνταστα .
Αν δεις διαφορά ενημέρωσε διότι όντως την μέρα ( πρωί με βράδυ) με τα ζόρια την παλεύει να κρατηθεί η συσκευή μετά το τελευταίο update


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.

Το πρώτο που βλέπω (με το που τελείωσε το restore) είναι ότι το Compass Calibration φαίνεται έχει ηρεμήσει κάπως (πριν άνοιγα Privacy > Location Settings και το Compass Calibration ήταν μόνιμα μωβ. Τώρα το βλέπω να έχει γκριζάρει και να μην μπαίνει στη διαδικασία να μωβίσει όταν ανάβει το Location). Ελπίζω να μείνει έτσι, για να δούμε.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#275   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:31

Το πρώτο που βλέπω (με το που τελείωσε το restore) είναι ότι το Compass Calibration φαίνεται έχει ηρεμήσει κάπως (πριν άνοιγα Privacy > Location Settings και το Compass Calibration ήταν μόνιμα μωβ. Τώρα το βλέπω να έχει γκριζάρει και να μην μπαίνει στη διαδικασία να μωβίσει όταν ανάβει το Location). Ελπίζω να μείνει έτσι, για να δούμε.

Για να δούμε ...
Μακάρι Πάνο γιατί με βλέπω να γυρνάω πίσω στην 10.3.1 ,αν και γενικά πισωγυρίσματα δεν τα θέλω.
Καλο βράδυ



Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#276   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/05/2017 - 00:40

Για να δούμε ...
Μακάρι Πάνο γιατί με βλέπω να γυρνάω πίσω στην 10.3.1 ,αν και γενικά πισωγυρίσματα δεν τα θέλω.
Καλο βράδυ



Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.

Βέβαια τώρα διαβάζω ότι στο θέμα της πυξίδας (για 6S/6S Plus - οπότε προφανώς και για 7/7 Plus) η Apple έχει δώσει την παρακάτω απάντηση:

cc @vrachamis τσέκαρε το και εσύ.

 

This issue behaves as intended based on the following:

For the 6s/6s+ there is a new compass calibration algorithm that is always running on the motion coprocessor, so that is why you notice that the service is on frequently compared to older phone models. On older devices, the compass calibration service only ran when a client requested compass data.  

However, this service does not turn on GPS, it simply uses GPS data when available (such as another app/service using location updates). Thanks for filing!

We are now closing this bug report.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 20/05/2017 - 00:40

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#277   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 21/05/2017 - 14:36

Γενικά τη 10.3 και στη 10.3.2 έχω το εξής θέμα αρκετές φορές με καλούν χτυπάει  η οθόνη  δεν ανάβει ακόμα και αν πατήσω κάποιο κουμπί. Επίσης αν πατήσω μια  το power το κλείνει στεγνά αντί να σταματήσει μόνο τον ήχο και τότε ανάβει η οθόνη και το βγάζει ως αναπάντητη. Και τέλος 2-3 φορές ενώ το κεντρικό έχει haptic δεν κάνει wake αμέσως 



#278   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/05/2017 - 14:59

Βέβαια τώρα διαβάζω ότι στο θέμα της πυξίδας (για 6S/6S Plus - οπότε προφανώς και για 7/7 Plus) η Apple έχει δώσει την παρακάτω απάντηση:
cc @vrachamis τσέκαρε το και εσύ.

Πάνο μετά το restore πως πάει η κατάσταση της μπαταρίας ;


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#279   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2017 - 15:14

Βέβαια τώρα διαβάζω ότι στο θέμα της πυξίδας (για 6S/6S Plus - οπότε προφανώς και για 7/7 Plus) η Apple έχει δώσει την παρακάτω απάντηση:

cc @vrachamis τσέκαρε το και εσύ.

Νομίζω πως αυτό που βρήκες τα εξηγεί όλα. Πόσο μάλλον προσωπικά σε εμένα που έχω το Raise to Wake ενεργό.

 

Ο M9 λοιπόν "φταίει" για όλα αλλά.....

 

Εφόσον η Apple διαβεβαιώνει ότι "does not turn on GPS, it simply uses GPS data when available" ...δεν θα έπρεπε σε αυτή και μόνο την περίπτωση να εμφανίζεται το Location Icon, μιας και ταυτίζεται με την χρήση GPS


Big things have small beginnings

#280   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 22/05/2017 - 15:46

Πάνο μετά το restore πως πάει η κατάσταση της μπαταρίας ;


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.

Τα ίδια, αλλά κάτσε να κάνει 4-5 φορτίσεις και βλέπουμε.

 

Πολύ φοβάμαι ότι φταίει η έκδοση.

 

Νομίζω πως αυτό που βρήκες τα εξηγεί όλα. Πόσο μάλλον προσωπικά σε εμένα που έχω το Raise to Wake ενεργό.

 

Ο M9 λοιπόν "φταίει" για όλα αλλά.....

 

Εφόσον η Apple διαβεβαιώνει ότι "does not turn on GPS, it simply uses GPS data when available" ...δεν θα έπρεπε σε αυτή και μόνο την περίπτωση να εμφανίζεται το Location Icon, μιας και ταυτίζεται με την χρήση GPS

Σε πιάνω αδιάβαστο. 

 

Το Location icon σύμφωνα με τα όσα γράφει η Apple στο κάτω μέρος της καρτέλας Settings>Privacy>Location Settings έχει να κάνει με τη χρήση γενικά του Location και όχι αποκλειστικά του GPS αν διαβάσεις. Συνεπώς η ανταλλαγή πληροφορίας για το Location μας ανάμεσα σε 2 ή παραπάνω εφαρμογές μπορεί να κάνει triger το Icon θεωρητικά.

 

Βέβαια το γιατί μέχρι τώρα εγώ δεν είχα δει Location Icon και βλέπω τώρα ξαφνικά, είναι άλλη ιστορία.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 22/05/2017 - 15:52

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#281   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/05/2017 - 16:33

Τα ίδια, αλλά κάτσε να κάνει 4-5 φορτίσεις και βλέπουμε.

Πολύ φοβάμαι ότι φταίει η έκδοση.


Οκ Πάνο σε ευχαριστώ


Sent from my iPhone 7plus using Tapatalk Pro.
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#282   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2017 - 17:02

Τα ίδια, αλλά κάτσε να κάνει 4-5 φορτίσεις και βλέπουμε.

 

Πολύ φοβάμαι ότι φταίει η έκδοση.

 

Σε πιάνω αδιάβαστο. 

 

Το Location icon σύμφωνα με τα όσα γράφει η Apple στο κάτω μέρος της καρτέλας Settings>Privacy>Location Settings έχει να κάνει με τη χρήση γενικά του Location και όχι αποκλειστικά του GPS αν διαβάσεις. Συνεπώς η ανταλλαγή πληροφορίας για το Location μας ανάμεσα σε 2 ή παραπάνω εφαρμογές μπορεί να κάνει triger το Icon θεωρητικά.

 

Βέβαια το γιατί μέχρι τώρα εγώ δεν είχα δει Location Icon και βλέπω τώρα ξαφνικά, είναι άλλη ιστορία.

Χρησιμοποίησα λάθος διατύπωση. Ως GPS εννόησα όχι τον Hardware δέκτη, αλλά την χρήση/αναζήτηση τοποθεσίας/προσανατολισμού.

 

Απλά πλέον η παρουσία του Location Icon από μόνη της πλέον δεν σημαίνει ότι  a client requests compass data.

 

.


Big things have small beginnings

#283   Magichoom

Magichoom

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 22/05/2017 - 23:55

Παιδιά αυτο με το βελάκι και την compass το έκανε και στο καινούργιο μου iPhone 7. (Έκανα το update μέσω iTunes 10.3.2 και restore από iCloud). Μόλις άνοιγες το κινητό άναβε κατευθείαν το βελάκι. Το έψαξα λίγο, έκανα επαναφορά - τοποθεσια και απόρρητο και έστρωσε κατευθείαν.

Τελευταία επεξεργασία από: Magichoom, 22/05/2017 - 23:56


#284   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/05/2017 - 00:32

Παιδιά αυτο με το βελάκι και την compass το έκανε και στο καινούργιο μου iPhone 7. (Έκανα το update μέσω iTunes 10.3.2 και restore από iCloud). Μόλις άνοιγες το κινητό άναβε κατευθείαν το βελάκι. Το έψαξα λίγο, έκανα επαναφορά - τοποθεσια και απόρρητο και έστρωσε κατευθείαν.

 

Έχεις ανοίξει πάλι τις τοποθεσίες;

 

Έχεις ενεργοποιήσει πάλι πυξίδα κλπ; 

 

Έχεις ενεργοποιήσει να φαίνεται το βελάκι στη μπάρα μέσα από τις ρυθμίσεις τοποθεσίας;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#285   Magichoom

Magichoom

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 23/05/2017 - 06:45

Ναι τα έχω ενεργοποιήσει και δουλεύουν κανονικά.(πυξίδα,sos, εύρεση iPhone και βελάκι)

Τελευταία επεξεργασία από: Magichoom, 23/05/2017 - 06:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες