Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

κλοπη iphone βοηθεια?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 05/04/2017 - 16:03

Τσουτσουριασαμε να πούμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

:lol:  :lol:


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/04/2017 - 20:23

Απίστευτο .Δηλ όλα τα συστήματά ασφαλείας της Apple ισοπεδωθήκανε ; find my iPhone , κωδικοί  οθόνης Apple ID ;



#33   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 05/04/2017 - 22:15

Απίστευτο .Δηλ όλα τα συστήματά ασφαλείας της Apple ισοπεδωθήκανε ; find my iPhone , κωδικοί οθόνης Apple ID ;

αν διάβαζες φίλε μου το find my phone πρέπει να το είχε κλειστώ η κοπέλα

598baf08be825c56635263e5a0b0bbbd.jpg

Τέλος πάντων πρέπει να προσέχουμε αυτούς που περνάνε κι αφήνουν κάτι στο τραπέζι που καθόμαστε γιατί πρόσφατα άκουσα κι άλλη κλοπή με τον ίδιο τρόπο


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#34   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2017 - 00:41

αν διάβαζες φίλε μου το find my phone πρέπει να το είχε κλειστώ η κοπέλα


 

Άν το είχε ανοικτό και έναν σοβαρό κωδικό δεν θα γινόταν τίποτα. Ακόμη και το itunes για να κάνει επαναφορά θέλει να το απενεργοποιήσεις. Κάτι σαν το selfe Defense στα antivirus...περίπου.



#35   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/05/2017 - 21:19

Έχω μια απορία σε μια υποτιθέμενη κλοπή του iphone.

 

Ας υποθέσουμε ότι βρίσκομαι έξω με την παρέα μου, έχω ενεργοποιημένο το find my iphone στο κινητό μου, ανοιχτές τις τοποθεσίες και με κάποιο μαγικό τρόπο μου το κλέβουν.

 

Πως μπορώ εγώ εκείνη την στιγμή από κινητού κάποιου άλλου φίλου στην παρέα, να δω το στίγμα του τηλεφώνου μου?



#36   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/05/2017 - 21:24

Έχω μια απορία σε μια υποτιθέμενη κλοπή του iphone.

Ας υποθέσουμε ότι βρίσκομαι έξω με την παρέα μου, έχω ενεργοποιημένο το find my iphone στο κινητό μου, ανοιχτές τις τοποθεσίες και με κάποιο μαγικό τρόπο μου το κλέβουν.

Πως μπορώ εγώ εκείνη την στιγμή από κινητού κάποιου άλλου φίλου στην παρέα, να δω το στίγμα του τηλεφώνου μου?


Αν έχουν iphone απευθείας μέσα από το fund my iPhone (την εφαρμογή) βάζεις το email σου και τον κωδικό και στο δείχνει. Αν δεν έχουν iphone λογικά από smartphone απλά θα ψάξεις στην google "find my iPhone" και λογικά πρέπει να σε πάει στη σελίδα να βάλεις τα στοιχεία σου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#37   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/05/2017 - 21:32

Αν έχουν iphone απευθείας μέσα από το fund my iPhone (την εφαρμογή) βάζεις το email σου και τον κωδικό και στο δείχνει. Αν δεν έχουν iphone λογικά από smartphone απλά θα ψάξεις στην google "find my iPhone" και λογικά πρέπει να σε πάει στη σελίδα να βάλεις τα στοιχεία σου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δηλαδή όλο αυτό γίνεται απλά με το email μου?

Να ρωτήσω τότε για πιο λόγο να μη έχω περασμένο το δικό μου email στο find my iphone  της συσκευής της γυναίκας μου . Αντίστοιχα επίσης στο δικό μου "find my iphone" να έχω περασμένο το email της γυναίκας μου.

 

.



#38   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/05/2017 - 21:35

Δηλαδή όλο αυτό γίνεται απλά με το email μου?
Να ρωτήσω τότε για πιο λόγο να μη έχω περασμένο το δικό μου email στο find my iphone της συσκευής της γυναίκας μου . Αντίστοιχα επίσης στο δικό μου "find my iphone" να έχω περασμένο το email της γυναίκας μου.

.


Εγώ έτσι το έχω. Στην εφαρμογή find my iPhone έχω την γυναίκα και αυτή εμένα όποτε αν κάτι γίνει απλά θα βάλεις τον κωδικό και θα το βρεις ;

Ps: το ερωτηματικό δεν το έβαλα κατά λάθος.
Αν στο πάρουν λίγες πιθανότητες να το βρεις,απλά αν έχεις jb και έχεις pickpocket και παρόμοια tweak μεγαλώνεις τις πιθανότητες ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#39   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 26/05/2017 - 21:37

Αν έχουν iphone απευθείας μέσα από το fund my iPhone (την εφαρμογή) βάζεις το email σου και τον κωδικό και στο δείχνει. Αν δεν έχουν iphone λογικά από smartphone απλά θα ψάξεις στην google "find my iPhone" και λογικά πρέπει να σε πάει στη σελίδα να βάλεις τα στοιχεία σου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ή για πιο άμεσα συνδέεσαι στο icloud.com/find από browser.

 

Προσοχή αν έχεις ενεργοποιήσει το 2 step verification και έχεις δηλώσει μόνο μια συσκευή (αυτή που κλάπηκε υποθετικά).

Σ' αυτή την περίπτωση, πρέπει να έχεις και το AppleID και το 2 step verification Recovery key, για να δηλώσεις μία άλλη αξιόπιστη συσκευή ούτως ώστε να εντοπίσεις τη συσκευή που κλάπηκε.



#40   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/05/2017 - 01:01

Ή για πιο άμεσα συνδέεσαι στο icloud.com/find από browser.

 

Προσοχή αν έχεις ενεργοποιήσει το 2 step verification και έχεις δηλώσει μόνο μια συσκευή (αυτή που κλάπηκε υποθετικά).

Σ' αυτή την περίπτωση, πρέπει να έχεις και το AppleID και το 2 step verification Recovery key, για να δηλώσεις μία άλλη αξιόπιστη συσκευή ούτως ώστε να εντοπίσεις τη συσκευή που κλάπηκε.

 

Στράτο , τώρα με σκότωσες... :)

Μπορείς να μιλήσεις λίγο πιο απλά?

Δεν σε κατάλαβα...



#41   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/05/2017 - 01:16

Εγώ έτσι το έχω. Στην εφαρμογή find my iPhone έχω την γυναίκα και αυτή εμένα όποτε αν κάτι γίνει απλά θα βάλεις τον κωδικό και θα το βρεις ;

Ps: το ερωτηματικό δεν το έβαλα κατά λάθος.
Αν στο πάρουν λίγες πιθανότητες να το βρεις,απλά αν έχεις jb και έχεις pickpocket και παρόμοια tweak μεγαλώνεις τις πιθανότητες ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

sorry που επιμένω απλά θέλω να το καταλάβω γιατί με ενδιαφέρει το θέμα.

 

Στο δικό μου iphone , στην εφαρμογή "εύρεση iphone" έχω κάνει login με το δικό μου Apple id και όταν ανοίγω την εφαρμογή "εύρεση iphone" από το τηλέφωνό μου, μου δείχνει το στίγμα της δικής μου συσκευής.

 

Αντίστοιχα , η γυναίκα μου στο δικό της iphone, στην εφαρμογή "εύρεση iphone" έχει κάνει login, με το δικό της Apple id και όταν ανοίγει την εφαρμογή "εύρεση iphone" από το τηλέφωνό της, της δείχνει το στίγμα της δικής της συσκευής.

 

Αν καταλαβαίνω σωστά μου προτείνεις στο δικό μου iphone στην εφαρμογή "εύρεση iphone", να απενεργοποιήσω το δικό μου apple id και να κάνω login με το apple id της γυναίκας μου?

Και αντίστοιχα η γυναίκα μου, στο δικό της iphone στην εφαρμογή "εύρεση iphone", να απενεργοποιήσει το δικό της apple id και να κάνει login με το δικό μου apple id?

 

Κατάλαβα σωστά?

 

Αυτό που αναφέρεις παραπάνω περί κάποιου κωδικού, ποιον ακριβώς κωδικός εννοείς?



#42   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/05/2017 - 01:27

Ή για πιο άμεσα συνδέεσαι στο icloud.com/find από browser.

 

Προσοχή αν έχεις ενεργοποιήσει το 2 step verification και έχεις δηλώσει μόνο μια συσκευή (αυτή που κλάπηκε υποθετικά).

Σ' αυτή την περίπτωση, πρέπει να έχεις και το AppleID και το 2 step verification Recovery key, για να δηλώσεις μία άλλη αξιόπιστη συσκευή ούτως ώστε να εντοπίσεις τη συσκευή που κλάπηκε.

Απορίες:

1.ποιο είναι το "2 step verification" ?

2. ποιο είναι το "2 step verification Recovery key"



#43   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 27/05/2017 - 08:12

Αναλυτικές οδηγίες και πληροφορίες για την ενεργοποίηση της επαλήθευσης 2 βημάτων και για το κλειδί ανάκτησης, μπορείς να διαβάσεις εδώ



#44   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 27/05/2017 - 11:51

Δεν μπορώ να καταλάβω που χρησιμεύουν όλα αυτά αν σου κλέψουν το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να το ξαναβρείς; Με τίποτα.. Αυτό είναι το ζητούμενο. Τις προάλλες βρισκόμουν σε μια καφετέρια έξω, και για καλή μου τύχη έπαιζα με το κινητό στα χέρια μου.. Περνάνε 3 πιτσιρικάδες κάπου στα 14-15 με ένα φυλλάδιο ζητούσαν χρήματα προφανώς.. Περανε από μπροστά μου δεν δίνω σημασία..Στο διπλανό τραπέζι ήταν ζευγάρι, ξαφνικά ο ένας πιτσιρικάς αρπάζει το κινητό από το τραπέζι και τρέχουν σαν να μην υπάρχει αύριο.. Πάει το iPhone του ανθρώπου


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#45   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/05/2017 - 13:05

Δεν μπορώ να καταλάβω που χρησιμεύουν όλα αυτά αν σου κλέψουν το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να το ξαναβρείς; Με τίποτα.. Αυτό είναι το ζητούμενο. Τις προάλλες βρισκόμουν σε μια καφετέρια έξω, και για καλή μου τύχη έπαιζα με το κινητό στα χέρια μου.. Περνάνε 3 πιτσιρικάδες κάπου στα 14-15 με ένα φυλλάδιο ζητούσαν χρήματα προφανώς.. Περανε από μπροστά μου δεν δίνω σημασία..Στο διπλανό τραπέζι ήταν ζευγάρι, ξαφνικά ο ένας πιτσιρικάς αρπάζει το κινητό από το τραπέζι και τρέχουν σαν να μην υπάρχει αύριο.. Πάει το iPhone του ανθρώπου


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

το μεγαλύτερο ποσοστό των κλοπών έχουν την κατάληξη που περιγράφεις. Υπάρχει όμως και ένα πολύ μικρό ποσοστό κλοπών που μπορείς με λίγη τύχη να βρεις ξανά το χαμένο κινητό σου (ίσως λόγω άγνοιας του επίδοξου κλέφτη).

 

Ήμουν χθες μάρτυρας ενός τέτοιου περιστατικού, όπου τελικά ο κάτοχος του iphone μπόρεσε και εντόπισε το χαμένο του κινητό μέσα σε ένα αυτοκίνητο που ήταν σταθμευμένο σε πάρκινγκ. Περίμενε να έρθει ο ο οδηγός του αυτοκινητού,  ο οποίος μπροστά στα μάτια μου παρέδωσε τελικά το κινητό στον κάτοχό του.

 

Για αυτό και μόνο ,νομίζω ότι αξίζει από την μεριά μας να κάνουμε ότι είναι δυνατόν  προκειμένου να μπορούμε να εντοπίζουμε το χαμένο μας κινητό (και με τη βοήθεια της τύχης φυσικά...).



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες