Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

κλοπη iphone βοηθεια?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/05/2017 - 13:22

Για αυτό ας προσέχουμε για να έχουμε...

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/05/2017 - 13:34

Αναλυτικές οδηγίες και πληροφορίες για την ενεργοποίηση της επαλήθευσης 2 βημάτων και για το κλειδί ανάκτησης, μπορείς να διαβάσεις εδώ

πες οτι θες από μέσα σου :) αλλά.... είναι λίγο δύσκολο όλο αυτό που διάβασα.:(

 

Εάν κάνω το εξής είναι σωστό? :

 

Στο δικό μου iphone , στην εφαρμογή "εύρεση iphone" έχω κάνει login με το δικό μου Apple id και όταν ανοίγω την εφαρμογή "εύρεση iphone" από το τηλέφωνό μου, μου δείχνει το στίγμα της δικής μου συσκευής.

 

Αντίστοιχα , η γυναίκα μου στο δικό της iphone, στην εφαρμογή "εύρεση iphone" έχει κάνει login, με το δικό της Apple id και όταν ανοίγει την εφαρμογή "εύρεση iphone" από το τηλέφωνό της, της δείχνει το στίγμα της δικής της συσκευής.

 

Εάν στο δικό μου iphone στην εφαρμογή "εύρεση iphone", απενεργοποιήσω το δικό μου apple id και κάνω login με το apple id της γυναίκας μου.

Αντίστοιχα η γυναίκα μου, στο δικό της iphone στην εφαρμογή "εύρεση iphone", εάν απενεργοποιήσει το δικό της apple id και κάνει login με το δικό μου apple id?

 

τότε δεν θα βλέπουμε ο ένας το στίγμα του κινητού του άλλου από τις δικές μας συσκευές?

είναι σωστό?



#48   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/05/2017 - 16:04

Σωστά. Θα βλέπει ο καθένας σας τις συσκευές που αντιστοιχούν στο AppleID που χρησιμοποίησε για να κάνει login.

Μπορείς βέβαια να ενεργοποιήσεις την οικογενειακή κοινή χρήση, για να εμφανίζονται όλες οι συσκευές και στους δυο, χωρίς εναλλαγή των AppleID κάθε φορά.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες