Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac or PC;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
98 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 17:13

Γεια σας...Εδω και καιρο προβληματιζομαι και το ψαχνω αρκετα θα ελεγα για να αποφασισω τι θα παρω....Θα ηθελα να μου δωσετε και εσεις τα φωτα σας...Απ οτι καταλαβαινετε και απο τον τιτλο του τοπικ θελω να παρω imac ή pc ....διαθετω 1700 ευρα...Εχω κανει μερικες ερευνες για το imac που με τρελαινει ολος ο σχεδιασμος του και η led οθονη φυσικα και τα ασυρματα magic mouse τα κομψα πληκτρολογια το γεγονος οτι μπορω να του βαλω απανω και το ps3 με εναν μετατροπεα και το γεγονος οτι εχω και ενα Iphone...Επισης εχω δει και vieakia στο youtube οτι εχουν εγκαταστισει και windows 7 απανω με bootcamp και με τρελαινει πολυ...Ειδικα σε αυτον τον τομεα θελω να ρωτησω...Επειδη ειμαι και gameras...θελω να ρωτησω με τα χρηματα που διεθετω εαν μου γυριζει αψογα τα πολυπλοκα games οπως call of duty crysis κτλπ....Α και εννοειται και τα win 7 να μην κολλανε και να δουλευουν αψογα....
Απο την αλλη ομως λεω οτι εαν δωσω τοσα χρηματα σε imac νομιζω, εχω ενστικτο καλυτερα οτι θα χαραμισω τα χρηματα μου...Γιατι δεν ειναι λιγα.......

Συγνωμη εαν σας κουρασα με το Trhead μου και εαν το εβαλα σε λαθος κατηγορια ....
Μπορειτε να μου προτεινετε και να μου δωσετε τα δικα σας φωτα για το συγκεκριμενο θεμα ???Ευχαριστω πολυ...:P
Α!! ξεχασα να σας ενημερωσω οτι σχεδιαζω imac με τα εξης χαρακτηριστικα...:

* 2.8GHz Quad-Core Intel Core i7
* 8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 4x2GB
* 1TB Serial ATA Drive
* ATI Radeon HD 4850 512MB
* 8x double-layer SuperDrive
* Apple Magic Mouse
* Apple Wireless Keyboard (English) and User's Guide

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 31/01/2010 - 17:36

Aν είσαι gamer ξέχασε το. Mε την κάρτα που έχει το πολύ να παίζεις ναρκαλιευτή 3D. Αν δεν είσαι gamer τσίμπα τον.

#3   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 17:44

Γιατι εαν παρω Imac με αυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα δεν θα τα γυριζει καλα?

γιατι εχω δει μερικα videakia στο youtube και τα γυριζουν καλα ....:S

#4   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 31/01/2010 - 17:58

Δες εδώ κάποια performance tests. Η κάρτα είναι μετρίων επιδόσεων και την αγοράζεις τώρα με σκεπτικό να σου μείνει και κάποια χρόνια. Απο εκεί και πέρα για την συνεργασία bootcamp με παιχνίδια αξιώσεων δεν έχω οπότε δεν μπορώ να έχω και άποψη.

#5   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:03

Αν θες να αγορασεις τωρα, να ξερεις οτι με τους i5 και i7 υπαρχουν μεγαλες καθυστερησεις στις παραδοσεις...

#6   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:19

Με αυτα που θες θα σου στοιχισει €2.269,00. Και θα κανει και κατι μηνες να το εχουν φανταζομαι.

#7   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:31

Με αυτα που θες θα σου στοιχισει €2.269,00. Και θα κανει και κατι μηνες να το εχουν φανταζομαι.

Kαι γιατι θα μου παει τοσο το μαλλι ??

#8   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:41

Kαι γιατι θα μου παει τοσο το μαλλι ??


να γιατί:
http://www.systemgra...emart&Itemid=27

Βασική τιμή (με 4Gb RAM) στα €2.088

Επέκταση μνήμης από 4GB σε 8GB: €184

Σύνολο: €2.272

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 31/01/2010 - 18:43


#9   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:44

πανε κανε ενα δικο σου υπολογιστη και βαλε τα windows για game και εφαρμογες και με τα βαλε τα linux για ιντερνετ...τωρα αμα θες να το παρεις για να φτιαχνεις προγραμματα για iphone παρε ενα mini mac...πολυ οικονομικο και απλο...και λειτουργικο...στο αμεσο μελλον θα αποκτισω και γω ενα mini mac...γιατι δε ειμαι ετοιμος να δωσω τοσα λεφτα για εναν υπολογιστη και τωρα ετσι που εξελισονται σημερα το παιρνεις αυριο το μετανιωνεις....

#10   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 19:04

να γιατί:
http://www.systemgra...emart&Itemid=27

Βασική τιμή (με 4Gb RAM) στα €2.088

Επέκταση μνήμης από 4GB σε 8GB: €184

Σύνολο: €2.272

Απο το site της apple ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα στο πρωτο μου τοπικ τα βρισκεις 2399 $ δλδ 1729 ευρω...γτ οχι ?

#11   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 19:06

και για το iphone λεει αλλη τιμη αλλα πανε αγορασετο να δεις...πληρωνεις μαλλον και τελωνειο νομιζω

#12   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 19:08

Απο το site της apple ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα στο πρωτο μου τοπικ τα βρισκεις 2399 $ δλδ 1729 ευρω...γτ οχι ?


Γιατι αυτες ειναι οι τιμες απο το site της Apple που στελνει σε Αμερικη.. Και δεν στελνουν στην Ελλαδα. Για Ελλαδα εχεις Document, Systemgraph, Madmacs etc.. Ολα εχουν τις ιδιες τιμες.

#13   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 31/01/2010 - 20:51

Αν θέλεις να παίζεις παιχνίδια πάρε ένα XBOX ή PS3 ή Wii, και για υπολογιστή με όλη τη σημασία της λέξης ... πάρε ένα iMac.

Good things come to those who wait...


#14   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:10

Φιλε μου για να συνδεσεις το ps3 πανω στο iMac ξεχνα το δε γινεται. Δεχεται συσκευες ΜΟΝΟ minidisplay port ΧΩΡΙΣ ανταπτορα. Το εψαξα σε ξενα φορουμ και ξενερωσα πριν ενα μηνα...

#15   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:14

Aν είσαι gamer ξέχασε το. Mε την κάρτα που έχει το πολύ να παίζεις ναρκαλιευτή 3D. Αν δεν είσαι gamer τσίμπα τον.


Ακριβως ετσι. Αν εισαι gamer ξεχασε το! Οπως προτεινει και ο iPH αγορασε ενα Xbox 360 ή Wii ή PS3.

Αν θέλεις H/Y για να κανεις δουλεια σαν ανθρωπος πάρε Mac.

Αν θες να κανεις λιγο απο ολα και να βλαστημας την ωρα και την στιγμη που ζητησες τη γνωμη μας παρε PC με Windows. Ακομα καλυτερα αγορασε ενα φτιαξτο μονος σου για να εχεις ακομα περισσοτερα προβληματα ασυμβατοτητας με καρτες/μητρικες και μνημες :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες