Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac or PC;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
98 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:46

Φιλε μου για να συνδεσεις το ps3 πανω στο iMac ξεχνα το δε γινεται. Δεχεται συσκευες ΜΟΝΟ minidisplay port ΧΩΡΙΣ ανταπτορα. Το εψαξα σε ξενα φορουμ και ξενερωσα πριν ενα μηνα...


Αν εχεις κατι σαν EyeTV ομως μπορεις να συνδεσεις το PS3.. Οχι σε HD ποιοτητα βεβαια, αλλα σε κανονικη.

Και εγω πιστευω οτι η καλυτερη λυση απο ολες, αφου εχεις διαθεσιμα περιπου 1700 ειναι να παρεις ενα PS3/XBOX 360 και να παρεις και ενας iMac 21.5 ινζτες που θα βρεις και ποιο ευκολα απο οτι τα 27 ιντζων και μαλιστα με i5/i7.. Και θα εχεις και οτι καλυτερο για Gaming και ενα πολυ δυνατο υπολογιστη. Και δεν θα ξεπερασεις τα 1700 ευρω που λες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:51

http://www.document....emart&Itemid=56

Παρε αυτο και ενα Playstation 3 Slim(για να μην πληρωνεις για Online) και θα σου στοιχισει 1,429+299=1728

Απο το site της apple ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα στο πρωτο μου τοπικ τα βρισκεις 2399 $ δλδ 1729 ευρω...γτ οχι ?


Και θα σου ερθει και φθηνοτερα απ'οτι το περιμενες!!!!!!!!!!!!! :lol:

#18   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:35

http://www.document.gr/store/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=683&category_id=131&option=com_virtuemart&Itemid=56

Παρε αυτο και ενα Playstation 3 Slim(για να μην πληρωνεις για Online) και θα σου στοιχισει 1,429+299=1728



Και θα σου ερθει και φθηνοτερα απ'οτι το περιμενες!!!!!!!!!!!!! :lol:

Ρε παιδια εχω ηδη playstation 3...και οσον αφορα να συνδεσω το ps3 πανω στον imac γιατι μου φενεται οτι δεν ειναι και τοσο ακατορθωτο ?? http://www.tekserve..../414/HDMI/-6323 και παρτε και ενα videaki apo youtube εαν ειναι ετσι οπως τα λενε....Δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια αλλα....

#19   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:44

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειστε τοσο αρνητικοι στην αποψη οτι οι imac δεν ειναι τοσο καλοι στο gaming??? ριξτε μια ματια...Θελω να μαθω τα παντα πριχου κανω καμια αγορα και το μετανιωσω... http://www.youtube.c...2jZHvgo8...ισως θα πρεπε να το ξανα σκεφτουμε το θεμα με το gaming tou imac ...??Μπορει και εγω σαν αρχαριος να κανω λαθος...Συγχωρεστε με εαν εχω αδικο αλλα καταλαβαινετε το ανγχος μου...:D

Τελευταία επεξεργασία από: edafermosjunior, 31/01/2010 - 23:46


#20   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:44

Ρε παιδια εχω ηδη playstation 3...και οσον αφορα να συνδεσω το ps3 πανω στον imac γιατι μου φενεται οτι δεν ειναι και τοσο ακατορθωτο ?? http://www.tekserve..../414/HDMI/-6323 και παρτε και ενα videaki apo youtube εαν ειναι ετσι οπως τα λενε....Δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια αλλα....


Αφου εχεις PS3, γιατι θες να παιζεις τα παιχνιδια στο PC?? :rolleyes:

#21   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:52

Αφου εχεις PS3, γιατι θες να παιζεις τα παιχνιδια στο PC?? :rolleyes:

Γιατι δεν εχω τοσα πολλα λεφτα να πληρωνω καθε παιχνιδι του ps3 70 ευρα...ενω στο πσ μπορω να τα παιξω...:P..και επισης θα εκανα ενα συνδιασμο με την οθονη led του imac με το πσ3....και θα μπορουσα και εκει ανετα να παιξω τα games...:P

#22   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 31/01/2010 - 23:59

παιδιά καθώς διάβαζα το topic μου γεννηθηκε η απορία...στα mac βρισκεις σπασμενα παιχνιδακια και γενικα εφαρμογες οπως στα pc?? επειδή και εγω ψήνομαι να αγοράσω mac...

#23   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 00:00

Γιατι δεν εχω τοσα πολλα λεφτα να πληρωνω καθε παιχνιδι του ps3 70 ευρα...ενω στο πσ μπορω να τα παιξω...:P..και επισης θα εκανα ενα συνδιασμο με την οθονη led του imac με το πσ3....και θα μπορουσα και εκει ανετα να παιξω τα games...:P


Παντως ο θειος μου εχει LED Cinema Display 30inch και εχει και EyeTV(με αυτο τον τροπο εχει τηλεοραση) και με το EyeTV ενωνει το PS3 του στην Cinema Display, οχι ομως σε HD.

#24   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 00:01

παιδιά καθώς διάβαζα το topic μου γεννηθηκε η απορία...στα mac βρισκεις σπασμενα παιχνιδακια και γενικα εφαρμογες οπως στα pc?? επειδή και εγω ψήνομαι να αγοράσω mac...

Εγω φιλε μου απο το συμπερασμα που εχω βγαλει...ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σαν ενα κανονικο πσ τον ιμακ σου στηνοντας του τα windows απανω του...Και μετα πανω στα windows μπορεις να κανεις τα παντα...οπως σαν ενας κανονικος pc...αυτα παντα πιστευω εγω οχι πως ειναι ολοσωστα...γιατι ειμαι αρχαριος....:P

#25   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 00:25

Παιδιά, παιδιά! Έκαστος στο είδος του και ο Λαβάτζα στους εσπρέσσο!
Θέλετε παιχνίδια για να σκοτώνετε την ώρα σας, άμα βαριέστε; iPhone!
θέλετε παιχνίδια για να χτυπάτε κάρτα και οχτάωρα (συν υπερωρίες) και να μαζεύετε την παλιοπαρέα; PS3!
Θέλετε κάποιον υπολογιστή και σαν εργαλείο στη δουλειά σας; Laptop!
Θέλετε έναν υπολογιστή για το σπίτι; Φτιάξτε ένα απλό και όμορφο συστηματάκι (να τρέχει Windows) που να καλύπτει τις ανάγκες σας!
Εάν είσαστε σοβαρός και απαιτητικός gamer και θέλετε να παίζετε παιχνίδια στον υπολογιστή σας, τότε θα πρέπει ν' ακολουθείτε και το ρεύμα και τις εξελίξεις... Με λίγα λόγια, θα πρέπει κάθε 6 μήνες ν' αναβαθμίζετε το PC σας -τουλάχιστον με κάρτα γραφικών.

xilaren

#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 01:02

παιδιά καθώς διάβαζα το topic μου γεννηθηκε η απορία...στα mac βρισκεις σπασμενα παιχνιδακια και γενικα εφαρμογες οπως στα pc?? επειδή και εγω ψήνομαι να αγοράσω mac...

οι συλλογες για παιχνιδια mac ειναι περιορισμενες σε ελληνικα μαγαζια μεχρι sims 3 φτανεις μονο αυτα υπαρχουν πχ pyblic.μπορεις ομως να παραγγειλεις απεξω μερικα απο το site της apple η ebay μεγαλυτερες συλλογες και ωραιοτερα παιχνιδια οπως age of empire 4.τωρα για crackarisma ναι υπαρχουν στα torrent στα rapidshare παντου....Τελος ξεχαστε καρτα γραφικων δεν εχει σημασια σε μακ για να παιξεις παιχνιδια στις απαιτησεις παιχνιδιου για mac γραφει ΜΟΝΟ συμβατο με την 10.5 η ΜΟΝΟ με την snowleopard δεν νομιζω οτι εχει σημασια η καρτα γραφικων κατα τη γνωμη μου

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 01/02/2010 - 01:05


#27   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 13:32

Αν θέλεις να παίζεις παιχνίδια πάρε ένα XBOX ή PS3 ή Wii, και για υπολογιστή με όλη τη σημασία της λέξης ... πάρε ένα iMac.


ετσι ακριβως
και εγω παω για τον imac 21.5 500gb 6gb ram 1169euro
και εχω για παιχνιδια το ps3

To iMac είναι πολυ μπροστα
Απλως περιμενουν 27 φεβρουαριου την καινουργια παρτιδα
Εχουν αργησει λογω οτι διορθωσαν καποια προβληματα που παρουσιάστηκαν πχ με την οθονη
περιεργους θορυβους

#28   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 14:18

Αφου εχεις PS3, γιατι θες να παιζεις τα παιχνιδια στο PC?? :rolleyes:

Αμα θελει το παληκάρι να παιξει ενα game με τους φιλους του μεσω internet πχ κανενα gatherακι μεσω irc???Βλεπω παραπάνω που ολοι του λετε να παρει ενα xbox/ps3..Πολύ λίγα άτομα ομως παίζουν online με παιχνιδομηχανες..(και δεν λεει και τοσο να παιζεις μονος σου.. ::) )

#29   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 15:19

τελικα με τα τοπικς που εκανα βγαλατε εκρη εαν μπορειτε να συνδεθει το πσ3 με το ιμακ ??Α και για πειτε μου το συμπερασμα gia to gaming με τα βιντεο του youtube που σας ανεφερα σε ενα τοπικ....:P

#30   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/02/2010 - 15:24

Πολύ λίγα άτομα ομως παίζουν online με παιχνιδομηχανες..


Αυτο που λες, απλα ΔΕΝ ισχυει!!!

@edafermosjunior

Με MAC δεν προκειται να κανεις τιποτα out of the box, και με bootcamp επισης θα παιδευτεις.. τωρα αν θες να μπεις στη διαδικασια να ακολουθησεις καθε λογης οδηγους και βιντεακια στο youtube, ειναι δικο σου θεμα... για μενα, απλα χασιμο χρονου...
ολα τα τελευταια PC games εχουν πολυ υψηλες απαιτησεις για να παιζεις ικανοποιητικα τουλαχιστον... και η καρτα γραφικων του iMac δεν ειναι για αυτα... αντε κανα παιχνιδι στρατηγικης να παιξεις κτλ... ουτε αναβαθμισεις μπορεις να κανεις, ουτε τιποτα απολυτως...

Κρατα το PS3 που ειναι φοβερη κονσολα, και αν δεν θες να αγοραζεις ακριβα παιχνιδια οπως λες, τοτε βγαλε μια προπληρωμενη καρτα απο μια τραπεζα και μπορεις να παραγγελνεις παιχνιδια απο εξωτερικο σε εξωφρενικα χαμηλες τιμες!

http://www.play.com/
http://www.zavvi.com/
http://www.game.co.uk/
http://hmv.com/hmvweb/home.do

Οσον αφορα τωρα την αγορα του υπολογιστη, ή παρε ενα πολυ δυνατο Windows PC ή αγορασε ενα αρκετα καλων δυνατοτητων iMac οπως αυτο εδω http://www.systemgra...emart&Itemid=27 και με το οποιο μπορεις να τρεξεις και Windows οποτε θες...

επισης οπως ειχα αναφερει και προηγουμενως τα i7 και ειδικα τα i5 iMac, εχουν αρκετο καιρο αναμονης (που πολλες φορες μεταφραζεται σε αρκετους μηνες)...

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 01/02/2010 - 15:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες