Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac or PC;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
98 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 16:21

Αυτο που λες, απλα ΔΕΝ ισχυει!!!

Καλα ok...Ολοι οι φιλοι σου εχουν παιχνιδομηχανες και μπαινετε μαζι και παιζεται online????Αν ναι μπραβο σας..αλλά εξακολουθώ να λέω πως οι περισσότεροι παίζουν με pc που είναι πιο απλή η διαδικασία και κυρίως φτηνή!!! :P (πάντα μιλάω για Ελλάδα!!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/02/2010 - 16:29

Οχι, δεν εχουν ολοι οι φιλοι μου παιχνιδομηχανη... και μαλιστα καποιοι δεν παιζουν καν παιχνιδια...
το θεμα ομως ειναι οτι εκατομμυρια χρηστες σε ολο τον κοσμο παιζουν online απο xbox και PS3 σε οποιοδηποτε παιχνιδι μπορεις να φανταστεις...

εξαλλου το online gaming ειναι τελειως straight forward στις κονσολες... φορτωνεις το παιχνιδι και παιζεις!
οχι, οπως στο PC που θα κανεις εγκαταστασεις κτλ, που θα περιμενεις ποτε θα βγει το ταδε crack, το ταδε patch και serial για να μπορεις να παιξεις σε servers που τελικα ειναι γεματοι απο cheaters...

#33   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 16:35

Καλα ok...Ολοι οι φιλοι σου εχουν παιχνιδομηχανες και μπαινετε μαζι και παιζεται online????Αν ναι μπραβο σας..αλλά εξακολουθώ να λέω πως οι περισσότεροι παίζουν με pc που είναι πιο απλή η διαδικασία και κυρίως φτηνή!!! :P (πάντα μιλάω για Ελλάδα!!)


Καλα πλακα μου κανεις? Με 300 ευρω μπορεις να παρεις PC και να παιζεις παιχνιδια τυπου Call of Duty MW2, χωρις κανενα προβλημα? Εδω το παιδι λεει εχει 1700 ευρω και του λετε οτι το iMac που θελει και στοιχιζει 2200 ευρω δεν θα ειναι οκ. Και μπορει να στησει δικο του PC με 300 και να ειναι ολα οκ? :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 01/02/2010 - 16:36


#34   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 16:54

Καλα πλακα μου κανεις? Με 300 ευρω μπορεις να παρεις PC και να παιζεις παιχνιδια τυπου Call of Duty MW2, χωρις κανενα προβλημα? Εδω το παιδι λεει εχει 1700 ευρω και του λετε οτι το iMac που θελει και στοιχιζει 2200 ευρω δεν θα ειναι οκ. Και μπορει να στησει δικο του PC με 300 και να ειναι ολα οκ? :lol:

Είπα τέτοιο πράγμα???Όταν ειπα πιο φτηνη δεν εννοουσα pc και consoles...απο άποψη παιχνιδιών το λέω και με το online gaming...ελεος..

#35   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 17:13

Είπα τέτοιο πράγμα???Όταν ειπα πιο φτηνη δεν εννοουσα pc και consoles...απο άποψη παιχνιδιών το λέω και με το online gaming...ελεος..


Ναι ρε φιλε, αλλα για να παιζει καποιος αυτα τα Games, χρειαζεται και το αναλογο computer. Και πως να το κανουμε, δεν εχουμε ολοι μας απο εναν υπολογιστη αξιας 2000 ευρω..

#36   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:18

Τελικα το ερωτημα μου εαν γινεται να συνδεσεις το πσ3 στον ιμακ με αυτον τον μετατροπεα... http://www.tekserve..../414/HDMI/-6323 μενει ακομα αναπαντητο... :rolleyes: ειναι πολυ σημαντικο για μενα ....γιατι εαν γινεται κατι τετοιο θα μπορω να εχω μια τελοια ΄΄παιχνιδομηχανη να ασχολουμαι η οποια θα ειναι απανω σε μια 27αρα λεντ οθονη΄΄και επειτα απο κει και περα εχω και τν ιμακ σαν κορυφαιο υπολογιστη να μαθω καινουρια πραγματα και να μπω στην τεχνολογια των ιμακ...θα γω δλδ 2 σε ενα...νοικοκυρεμενα...εεε και θα στησω ετσι με bootcamp τα Win7 για να εχω και 3 σε ενα...ΙΜΑΚ ΠΣ3 και Win7 μαζί...Εεεε και του κερατα με ενα win7 απανω στον ιμακ δεν θα μπορω να γυρισω ας πουμε ενα online game ??το counter ας πουμε για να κανω και εγω την πλακα μου με τα φιλαρακια μου???εεε του κερατα...:D....Εχω αλλη μια ερωτηση...Εχω κατι ηχεια 5.1 πως μπορω να τα βαλω πανω στον ιμακ και να δουλεψουν και τα woofer και ολα ??Επισης δυο αποδειξεις οτι μπορει να μπει το πσ3 πανω στον ιμακ...1st 2nd οταν τν βρω στο youtube ξανα θα σας τν πλασαρω...:D

Τελευταία επεξεργασία από: edafermosjunior, 01/02/2010 - 21:20


#37   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:27

Πολυ απλα μπορεις να στειλεις ενα mail και να σου πουν. Το κανω εγω για εσενα και σου λεω. Βεβαια και να γινεται, εσυ παλι θα πρεπει να δινεις πολλα λεφτα για PS3 Games οποτε παλι θα πρεπει να εχεις εναν υπολογιστη που να μπορει να παιξει ολα τα παιχνιδια που θες και οι υπολοιποι λενε οτι με τον iMac 27inch i7 δεν θα τα καταφερεις και πολυ καλα. Οταν μαθω θα σου πω. Εσυ μιλας παντα για HD ποιοτητα?

Edit: Αν και δες τι λεει στο λινκ που εβαλες: "By setting your HDMI source to 720p or 1280x720 resolution you will be able to output your content through our converter. PS3, Xbox 360 Elite, Blu-Ray players need to be set to 720p output." Οποτε φανταζομαι οτι ειναι οπως τα λες.

#38   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:32

Σου εχω νεα, πιστευω οτι ειναι πολυ καλα.(ειμαι γρηγορος τελικα εε??)



#39   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:36

Αν και να σε ρωτησω κατι? Επειδη και εγω θελω να παρω iMac 27inch και εχω και εγω PS3 και θελω να το συνδεω στο iMac.. Απο που θα το αγορασεις αυτο το Converter? Δεν βλεπω να το στελνουν Ελλαδα..

P.S. Εγω που θελω και iMac, και Hauppauge HD PVR, και EyeTV και αυτο το Converter, τι θα κανω, ΜΟΥ ΛΕΤΕ????? :lol:

P.S2 Ειμαι 14 χρονων, αυτο ισως ειναι προβλημα αν κανουμε την πραξη για το κοστος..

#40   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:36

Πολυ απλα μπορεις να στειλεις ενα mail και να σου πουν. Το κανω εγω για εσενα και σου λεω. Βεβαια και να γινεται, εσυ παλι θα πρεπει να δινεις πολλα λεφτα για PS3 Games οποτε παλι θα πρεπει να εχεις εναν υπολογιστη που να μπορει να παιξει ολα τα παιχνιδια που θες και οι υπολοιποι λενε οτι με τον iMac 27inch i7 δεν θα τα καταφερεις και πολυ καλα. Οταν μαθω θα σου πω. Εσυ μιλας παντα για HD ποιοτητα?

Edit: Αν και δες τι λεει στο λινκ που εβαλες: "By setting your HDMI source to 720p or 1280x720 resolution you will be able to output your content through our converter. PS3, Xbox 360 Elite, Blu-Ray players need to be set to 720p output." Οποτε φανταζομαι οτι ειναι οπως τα λες.



ναι ετσι πρεπει να ειναι...νταξει και απο την αλλη ρε παιδια βλεπω κατι βιντεακια στο youtube και γυριζουν οι ιμακ crysis call of duty modern warfare 2 και εαν πατε στο σιτε της αππλε και δειτε το video που εχουν και διαφημιζουν τον καινουριο τους ιμακ διαφημιζουν και το call of duty 4 να το τρεχει ο μακ...

Οριστε και μερικα video που τρεχουν τα ιμακ games...

http://www.youtube.com/watch?v=0dMUFr57ens

crysis... :D

...και για τσεκαρετε και

http://www.youtube.com/watch?v=RjzQ8KljFBw

αυτο το videaki...μα τι στο καλο...ολο περιεργεια ειναι αυτοι οι μακ...τελικα ειναι καλοι η δεν ειναι ??και ειναι αυτος και ο μακ που θελω να παρω...οπως ειναι αυτος στο τελευταιο videaki με 8 γιγα ραμ... ???

#41   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 22:18

Πηρα απαντηση και ειπαν οτι ειναι για να συνδεσεις το PS3 με iMac 27inch για παραδειγμα. Οποτε σιγουρα ετσι θα ειναι. ;)

#42   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 22:31

Ειδατε που σας τα λεγα ??? σε hd ειναι αυτο παντα ετσι ???Ωραια τωρα εγω εχω την εξης ερωτηση...Εχω ενα σετ ηχειων 5.1 πως μπορω να το κατσω πανω στο ιμακ???ρε φιλε εχεις μσν να τα λεμε απο εκει να μη πρηζουμε και τν κοσμο ?

#43   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 22:39

Καλα δεν πειραζει, γι'αυτο υπαρχει το φορουμ. Επισης, για αυτο που λες για τα ηχεια δεν ξερω. Επισης, δεν κανουνε International Shipping(και στοιχιζει και 150 δολλαρια αυτο το πραμα(σκεψου οτι το PS3 στοιχιζει 299). Ναι HD σε 720p.

#44   edafermosjunior

edafermosjunior

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 22:41

και απο που αλλου μπορουμε να το βρουμε αφου δεν κανουν international shipping ??

Ειδού η απορία

#45   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 22:45

Yep.. Αυτο πρεπει να μαθουμε. Μου ειπαν να κανω sign up για το newsletter ετσι ωστε οταν θα εχουν international shipping να το μαθω.. Τους ρωτησα αν μπορω να το βρω απο eBay ή Amazon ή καποιον αλλο site.. Ακομα να απαντησουν. Μια αλλη φορα που εψαχνα κατι αλλο μου ειπαν οτι επειδη δεν το εχουν σε stock να κοιταξω στο eBay :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες