Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1546   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2017 - 22:11

1) Μια εφαρμογη, το in.gr, δεν δουλευει. Τι κανω ;

2) Επισης ο φακελλος 'αρχεια' τι ρολο παιζει ;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1547   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/09/2017 - 22:14

1) Μια εφαρμογη, το in.gr, δεν δουλευει. Τι κανω ;
2) Επισης ο φακελλος 'αρχεια' τι ρολο παιζει ;


1) Περιμένεις update από την εταιρεία
2) Είναι σαν ένας file manager για τα αρχεία που έχεις στο iCloud.


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#1548   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2017 - 22:17

Παιδιά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές στο θέμα αν κολλάει ή όχι (έχω 6Plus 128άρι) καθώς ήδη από τις προηγούμενες εκδόσεις του iOS σερνόταν η συσκευή μου επειδή το έχω πάντοτε φορτωμένο με φωτογραφίες και βίντεο (άντε να έχω κανα Gb ελεύθερο)  :P

 

Η αλήθεια είναι πως εδώ και 2 χρόνια που το έχω περίμενα να φτάσει στα 450ΜΒ για να ξεφορτώσω την πρώτη δόση φωτογραφιών και βίντεο...

...ε το χαλάρωσα στα 10gb και μετά πάλι το ξανατίγκαρα!!  :P

Ναι το ξέρω δεν τη παλεύω, θέλω να τις έχω όλες τις φωτογραφίες μου μέσα στο κινητό και να κάνω flash-back οποιαδήποτε στιγμή.

 

Αν και θα αγοράσω το Χ (θα αργήσει ακόμα όμως), για πείτε μου πόσα GB πρέπει να έχουμε ελεύθερα για να είναι γρήγορο;

 

Δηλαδή φανταστείτε πατάω να ανοίξει το Instagram ή το fb και πέρνει κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστεί η αρχική τους..

Να μη σχολιάσω όταν θέλω να ανεβάσω φώτο στο ίνστα που ανοίγει τη βιοβλιοθήκη μετά από κάποια δεύτερα.

Ακόμα και στις οθόνες των κεντρικών μενού τη "δαχτυλιά" μου   :P την καταλαβαίνει μετά από 3 δευτερόλεπτα μερικές φορές, παγώνει αλλά όπως ξαναείπα αυτό δεν συνέβη τώρα με τη νέα έκδοση αλλά και από τις παλιότερες!


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 20/09/2017 - 22:23


#1549   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 20/09/2017 - 22:18

Καλη χρυση η αναβαθμιση (iPh 7 plus), αλλα το οτι απλα αποσυνδεει το wi-fi και το bluetooth απο το control center και δεν το απενεργοποιει εντελως δεν μπορω να το καταλαβω...
Λες και θελουν να μπαινεις στις ρυθμισεις με το ζορι! 



#1550   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2017 - 22:31

Παιδιά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές στο θέμα αν κολλάει ή όχι (έχω 6Plus 128άρι) καθώς ήδη από τις προηγούμενες εκδόσεις του iOS σερνόταν η συσκευή μου επειδή το έχω πάντοτε φορτωμένο με φωτογραφίες και βίντεο (άντε να έχω κανα Gb ελεύθερο) :P

Η αλήθεια είναι πως εδώ και 2 χρόνια που το έχω περίμενα να φτάσει στα 450ΜΒ για να ξεφορτώσω την πρώτη δόση φωτογραφιών και βίντεο...
...ε το χαλάρωσα στα 10gb και μετά πάλι το ξανατίγκαρα!! :P
Ναι το ξέρω δεν τη παλεύω, θέλω να τις έχω όλες τις φωτογραφίες μου μέσα στο κινητό και να κάνω flash-back οποιαδήποτε στιγμή.

Αν και θα αγοράσω το Χ (θα αργήσει ακόμα όμως), για πείτε μου πόσα GB πρέπει να έχουμε ελεύθερα για να είναι γρήγορο;

Δηλαδή φανταστείτε πατάω να ανοίξει το Instagram ή το fb και πέρνει κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να εμφανιστεί η αρχική τους..
Να μη σχολιάσω όταν θέλω να ανεβάσω φώτο στο ίνστα που ανοίγει τη βιοβλιοθήκη μετά από κάποια δεύτερα.
Ακόμα και στις οθόνες των κεντρικών μενού τη "δαχτυλιά" μου :P την καταλαβαίνει μετά από 3 δευτερόλεπτα μερικές φορές, παγώνει αλλά όπως ξαναείπα αυτό δεν συνέβη τώρα με τη νέα έκδοση αλλά και από τις παλιότερες!


Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά με 6s 16GB έχω στην διάθεση μου 14.000 φωτογραφίες (8,5 GB) στο κινητό μέσω του iCloud.

Η μόνη επιβάρυνση είναι αν θέλω να την δω σε πλήρη ανάλυση και όχι μικρογραφία , να περιμένω στη κυριολεξία 2 δεύτερα για να κατέβει.

Από χωρητικότητα και εγώ είμαι μονίμως φουλ.
Συνήθως όταν πέσει κάτω από 400 300 MB ο ελεύθερος χώρος , καθηστερει λιγο σβήνοντας από μόνο του προσωρινά αρχεία για να φορτώσει αυτό που του ζητάω.
Παίζω άνετα χωρίς να κάνει τέτοιες διαχειρίσεις όταν είμαι περίπου πάνω από 500 - 700 ΜΒ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1551   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/09/2017 - 23:05

Λοιπόν περαστηκε σε Air 2 καθαρή και πάει επίσης τρένο. Πολύ βολικό το καινούργιο πληκτρολόγιο. Λίγο το CC με μπερδεύει, πρέπει αναγκαστικά να κάνω διπλό κλικ το home;; Έχει ενσωματωθεί με το multitasking ας πούμε?? Για μένα που έχω το cellular μοντέλο (χωρις να του έχω σιμ μέσα) επιτέλους έφυγε αυτό το ενοχλητικό no sim πάνω αριστερά και πλέον γράφει απλώς iPad. Με το dock πιστεύω θα χρειαστώ καρό μέχρι να το συνηθίσω γιατί mac δεν έχω όποτε αυτό swipe up θα το κάνω θέλοντας να ανοίξω το cc. Περάστε το άφοβα οι κάτοχοι του air 2.

Edit: στην hs κάνοντας swipe up εμφανίζεται το cc.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 20/09/2017 - 23:12


#1552   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 20/09/2017 - 23:05

Εκτός του in.gr που διάβασα παραπάνω ... ποιες άλλες Εφαρμογές ΔΕΝ σας δουλεύουν ?  Έχω μείνει ακόμα προ ios 11 και δεν βλέπω update σε εφαρμογές



#1553   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2017 - 23:12

Μια παρατήρηση, σε third party εφαρμογές τύπου Spotify instagram έχουν γειώσει το 3D Touch και βγάζει μόνο share. Θέλω να πιστεύω πως είναι παροδικό. Το είδε κανείς άλλος;


On iPad Air 2

 

 

To insta δουλεύει σωστά όσο το Spotify θέλει μάλλον Update.. 

Συνημμένα αρχεία


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1554   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/09/2017 - 23:13

Εκτός του in.gr που διάβασα παραπάνω ... ποιες άλλες Εφαρμογές ΔΕΝ σας δουλεύουν ? Έχω μείνει ακόμα προ ios 11 και δεν βλέπω update σε εφαρμογές


App zap pro. Αλλα ειναι καθαρα θεμα προγραμματιστη. Δεν την εχει ενημερωσει.
discord.gg/ajkUM8J

#1555   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/09/2017 - 23:59

Εκτός του in.gr που διάβασα παραπάνω ... ποιες άλλες Εφαρμογές ΔΕΝ σας δουλεύουν ?  Έχω μείνει ακόμα προ ios 11 και δεν βλέπω update σε εφαρμογές

futbol 24 HD ( o καθένας με τον πόνο του :P )



#1556   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2017 - 00:00

Κλείσε τον διακόπτη, κάνε ένα Reboot και εν/ποίησε τον ξανά.
Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Νίκο same story σε air 2 έπειτα από 3φορες reboot και ανοιγοκλεινοντας το διακόπτη σκαλώνει στο updating.


On iPad Air 2

#1557   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/09/2017 - 00:23


Και εμένα τώρα δουλεύει και το Spotify !


On_6s

@CaLi@


#1558   Caveman

Caveman

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2017 - 00:40

Καλησπέρα. Πριν λίγο πέρασα στο ipad Air 2 την 11.
 
Μια ερώτηση που πιθανόν έχει απαντηθεί. Η side bar στα δεξιά με τις εφαρμογές που είχαμε τη δυνατότητα να έχουμε άμεσα (πχ να απαντήσουμε σε ένα μήνυμα) τι έγινε? Δοκίμασα να προσθέσω πχ το messeger το οποίο δούλεψε για λίγο. Όμως λίγα λεπτά μετά που θέλησα να κάνω το επαναφέρω δε γινόταν και έπρεπε πάλι να το προσθέσω. Δε γίνεται να ορίσουμε κάποιες εφαρμογές και να τις βάλουμε μόνιμα? Ήταν πολύ βολικό. Ελπίζω να μην το κατάργησαν.


Τελικά;

#1559   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 21/09/2017 - 00:54

Τραγικοί με το control center και τις συντομεύσεις wifi, bluetooth, mobile data. Καμία λογική.



#1560   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2017 - 01:04

Τελικά;

οτι εφαρμογες θες να χρησιμοποιεις στο πλαι καλυτερα να τις περασεις στο Dock μονιμα (ελπιζω να μην ειναι πανω απο 2-3) και απο κει γρηγορα και απλα να τις ανεβαζεις με το δαχτυλο σου οταν εισαι μεσα σε ανοιχτη εφαρμογη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες