Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1561   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 21/09/2017 - 04:26

Έχει παρατηρήσει κανεις αλλος αυτό το bug στο mail app; Είμαι με iPhone SE.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1562   Cloudless

Cloudless

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2017 - 04:50

Να ρωτήσω κάτι: Πολλοί αναφέρουν και κάνουν clean install θεωρώντας ότι είναι καλύτερα. Άλλοι πάλι θεωρούν ότι δεν έχει σημασία και απαιτείται μόνο όταν το κινητό είναι JB. Μπορούμε με κάποιο πιο εμπεριστατωμένο τρόπο/πηγή να μάθουμε με σιγουριά αν τελικά προσφέρει ή όχι κάτι παραπάνω το να το κάνει κάποιος clean install;



#1563   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 21/09/2017 - 05:13

Να ρωτήσω κάτι: Πολλοί αναφέρουν και κάνουν clean install θεωρώντας ότι είναι καλύτερα. Άλλοι πάλι θεωρούν ότι δεν έχει σημασία και απαιτείται μόνο όταν το κινητό είναι JB. Μπορούμε με κάποιο πιο εμπεριστατωμένο τρόπο/πηγή να μάθουμε με σιγουριά αν τελικά προσφέρει ή όχι κάτι παραπάνω το να το κάνει κάποιος clean install;

Αν κάνεις upgrade στο 11 μεσα απο το iTunes, δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα, και κρατάς και ό,τι είχες πριν. Το OTA update μπορεί να είναι ελαφρώς επίφοβο, και clean install κανεις όταν εισαι JB. 
Εγω για major updates (π.χ. απο iOS 9 σε 10 και μετα απο το 10 στο 11) χρησιμοποιώ το iTunes ενώ τα μικρα updates (π.χ. iOS 10.3.2 σε 10.3.3) τα κανω OTA και δεν είχα ποτέ προβλήματα.


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 21/09/2017 - 05:13


#1564   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/09/2017 - 06:40

Έχεις κανείς πρόβλημα με 7Plus στον προσανατολισμό οθόνης; Κολλάει αρκετά να επανέλθει ή και πολλές φορές δεν επανέρχεται. Συνεχώς το έχω κλειδωμένο. Το θέμα το έχω αυτό όταν ακόμα ήμουν σε beta


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1565   assterix78

assterix78

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 21/09/2017 - 06:53

Καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν σε iPad Air 2 σας δουλεύει η προεπισκόπηση στο dock.Ευχαριστώ πολύ.

#1566   assterix78

assterix78

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 21/09/2017 - 07:00

Καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν σε iPad Air 2 σας δουλεύει η προεπισκόπηση στο dock.Ευχαριστώ πολύ.

Συνημμένα αρχεία



#1567   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/09/2017 - 07:09

Λοιπόν περαστηκε σε Air 2 καθαρή και πάει επίσης τρένο. Πολύ βολικό το καινούργιο πληκτρολόγιο. Λίγο το CC με μπερδεύει, πρέπει αναγκαστικά να κάνω διπλό κλικ το home;; Έχει ενσωματωθεί με το multitasking ας πούμε?? Για μένα που έχω το cellular μοντέλο (χωρις να του έχω σιμ μέσα) επιτέλους έφυγε αυτό το ενοχλητικό no sim πάνω αριστερά και πλέον γράφει απλώς iPad. Με το dock πιστεύω θα χρειαστώ καρό μέχρι να το συνηθίσω γιατί mac δεν έχω όποτε αυτό swipe up θα το κάνω θέλοντας να ανοίξω το cc. Περάστε το άφοβα οι κάτοχοι του air 2.

Edit: στην hs κάνοντας swipe up εμφανίζεται το cc.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Προσπάθησα να σε διαβάσω και να καταλάβω τι θες να πεις (μιας και αρχάριος με όλες αυτες τις ορολογίες και τα'παιξα) :)

Μήπως να  προσπαθούσατε να τα γραφατε λίγο πιο απλά και καταννοητά σε απλά ελληνικά για να καταλαβαινουμε κι εμείς;

CC,multitasking,cellular,dock,swipe up,hs...?

:huh: :huh:



#1568   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 21/09/2017 - 07:51

Από θέμα ταχύτητας πως είναι;Είδα ένα speed test και ήταν πολύ χαμηλά στα benchmarks..

Λοιπόν περαστηκε σε Air 2 καθαρή και πάει επίσης τρένο. Πολύ βολικό το καινούργιο πληκτρολόγιο. Λίγο το CC με μπερδεύει, πρέπει αναγκαστικά να κάνω διπλό κλικ το home;; Έχει ενσωματωθεί με το multitasking ας πούμε?? Για μένα που έχω το cellular μοντέλο (χωρις να του έχω σιμ μέσα) επιτέλους έφυγε αυτό το ενοχλητικό no sim πάνω αριστερά και πλέον γράφει απλώς iPad. Με το dock πιστεύω θα χρειαστώ καρό μέχρι να το συνηθίσω γιατί mac δεν έχω όποτε αυτό swipe up θα το κάνω θέλοντας να ανοίξω το cc. Περάστε το άφοβα οι κάτοχοι του air 2.
Edit: στην hs κάνοντας swipe up εμφανίζεται το cc.
Sent from my iPad using Tapatalk Pro



#1569   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2017 - 08:23

Εμένα πάντως με βολεύει πολύ η νέα διαχείριση των CC controls...
Πχ παλιότερα αν έκλεισα το bt έχανα το Apple Pen...
Αν έκλεινα το WiFi έχανα το airplay,air drop κλπ...

Αλλωστε δεν χρειάζεται ν ανοιγοκλεινουμε τίποτα....Η διαχείριση ενέργειας στο ios είναι πολύ καλή.


Κι αν σώνει και καλά θέλουμε να κλείσουμε κάτι υπάρχουν τα Settings



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: toxotis70, 21/09/2017 - 08:25


#1570   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2017 - 08:46

εδω ο επισημος οδηγος της apple Που αναφερει αυτο ακριβως...

 

https://support.appl.../en-us/HT208086

 

 

About Wi-Fi and Bluetooth

In iOS 11 and later, when you toggle the Wi-Fi or Bluetooth buttons in Control Center, your device will immediately disconnect from Wi-Fi and Bluetooth accessories. Both Wi-Fi and Bluetooth will continue to be available, so you can use these important features:

  • AirDrop
  • AirPlay
  • Apple Pencil
  • Apple Watch
  • Continuity features, like Handoff and Instant Hotspot
  • Instant Hotspot
  • Location Services
  •  

Τελευταία επεξεργασία από: toxotis70, 21/09/2017 - 08:47


#1571   vtsotras335

vtsotras335

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2017 - 08:52

Μια ερώτηση και από εμένα μήπως κάποιος ξέρει κάτι ....
Είμαι με την gm 11 και παρατηρώ ότι πλέον δεν βγάζει ειδοποίηση νοτιφικεσιον (χαχαχα το έγραψα ελληνικά!) όταν συνδέετε με το Bluetooth του αυτοκινήτου για συχνές τοποθεσίες διαδρομών ή για το που βρίσκεται παρκαρισμένο το αυτοκίνητο....
και εξηγώ...
Παλιά μπαίνοντας στο αυτοκίνητο μου έβγαζε ειδοποίηση προβλέποντας την διαδρομή που θέλω να κάνω βάση των συχνών τοποθεσιών που έχω ενεργοποιημενες με πληροφορίες κίνησης απόσταση κτλ.
Επίσης όταν έφευγα από το αυτοκίνητο πάλι έβγαζε ειδοποίηση μέσω των χαρτών για το που έχω παρκάρει κτλ. (μόλις από συνδεόταν από το Bluetooth ).... τώρα αν μπω στους χάρτες δείχνει που έχω παρκάρει αλλά δε βγάζει ειδοποίηση (μπανερ)....ούτε όπως είπα για συχνές τοποθεσίες και πρόβλεψη διαδρομής. Ξέρει κάποιος κάτι? Δε έχω αλλάξει κάτι από τις ρυθμίσεις μου ασφαλώς! Τα φώτα σας οποίος ξέρει κάτι!?



Φίλε μου βρήκες λύση ;;; Συνεχίζει να μην σου στέλνει ειδοποιήσεις ;;; Γιατί κ σε μένα το ίδιο κάνει !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1572   VAGGEF73

VAGGEF73

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:00

Καλημέρα. Πέρασα την 11 και το navigon Europe έγινε δύσχρηστο. Μη λειτουργικό. Ψάχνει το σήμα του δορυφόρου δεν το βρίσκει ξανά ψάχνει. Πρακτικά δεν λειτουργεί. Είχε γίνει αργό από την προηγούμενη αναβάθμιση και με την 11 τελείωσε. Συμβαίνει και σε κανένα άλλο χρήστη;;;;περιμένω συμβουλές.

#1573   nikseimen

nikseimen

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:13

@nikosgnr Νίκο σε iphone 7 σε ios 10.2.1 παραμένουμε για πιθανότητα jb ή δεν έχει νόημα και περνάμε Ios 11; Ποιά η γνώμη σου;



#1574   mmarga

mmarga

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Twitter:@maikmarga
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:maikmarga

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:15

Η Μπαταρια κατεβαινει σαν νερο στο 6s plus!

3 ωρες αναμονη 46 λεπτα χρηση απο 100% στο 77%!

σε Αναμονη καθόλου κατανάλωση οπως στην 10 θα ελεγα μα...οταν ειμαι σε καποια εφαρμογη ανεξαρτήτως ποια εφαρμογή εχω μεγαλη κατανάλωση! 

 

Η Κατάσταση Υγείας τις Μπαταρίας μου ειναι στο 78% ισως να φταιει και αυτο μα ο λογος που το ανεφερα ειναι γιατι στο ios 10 δεν ειχα τοσο μεγαλο πρόβλημα κατανάλωσης.


Τελευταία επεξεργασία από: mmarga, 21/09/2017 - 10:23


#1575   mmarga

mmarga

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Twitter:@maikmarga
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:maikmarga

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:16

Καλημέρα. Πέρασα την 11 και το navigon Europe έγινε δύσχρηστο. Μη λειτουργικό. Ψάχνει το σήμα του δορυφόρου δεν το βρίσκει ξανά ψάχνει. Πρακτικά δεν λειτουργεί. Είχε γίνει αργό από την προηγούμενη αναβάθμιση και με την 11 τελείωσε. Συμβαίνει και σε κανένα άλλο χρήστη;;;;περιμένω συμβουλές.

Εγω δεν εχω θεμα με το Navigon...μονο πολυ μεγαλη κατανάλωση μπαταριας!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)