Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Το Apple Watch Series 3 θα διαθέτει αυτόνομη σύνδεση με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
390 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/11/2017 - 18:28

Φίλε μου μπορεί να το κατάλαβα λάθος αλλά στο πρώτο σου ποστ νομίζω ότι ήταν σαφές ότι μιλούσες για «κανονικές» κλήσεις και όχι μόνο για WiFi , και πάνω εκεί πάτησα και την απάντηση μου. Τώρα για το FaceTime (που στο πρώτο ποστ το έβαλες σε παρένθεση ως εναλλακτική λύση) ναι πρέπει να έχεις WiFi, μπορείς να το κανείς όπως λες.
Σε κάθε περίπτωση αφού μιλάμε υποθετικά ελπίζω να σου λύθηκαν οι απορίες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/12/2017 - 20:16

4 νέες διαφημίσεις για το Apple Watch Series 3, μέρος της σειράς "The Gift of Go":
 








Behind the Scenes...

#243   makissp

makissp

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/12/2017 - 14:43

Καλησπέρα σκεφτομαι να αγοράσω το Apple Watch 3 από Αμερική γνωρίζει κάποιος αν θα με χρεώσουν στο τελωνείο ?Την αγορα θα την κάνω μέσω Aramex



#244   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/12/2017 - 14:57

Πέρα του τότι θα πρέπει να το βάλεις με απλό ταχυδρομείο για να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες, το τελωνείο δε θα το γλυτώσεις.

 

Το ιδανικό θα ήταν να είχες κάποιον άνθρωπο να στο έφερνε απο εκεί, αλλιώς Skroutz.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#245   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2017 - 22:49

Ήρθε και το δικό μου!! Πολύ ωραίο εκ πρώτης όψεως, γιατί είναι κ το πρώτο μου!! Δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί κ θα κανω και μερικές μέρες ακόμα για να μάθω!! 😀😀Πρέπει να περιμένω το Χ γιατί δεν θέλω να αναβαθμισω το τηλ μου σε iOS 11!! 😃😃

Συνημμένα αρχεία



#246   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/12/2017 - 22:53

Καλοφόρετο!!!



#247   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2017 - 22:55

Ευχαριστω, να σαι καλά!!

#248   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 06/12/2017 - 23:09

Παιδιά ξέρουμε αν τελικά ισχύει ότι τα ρολογάκια θα δουλεύουν εντός region που αγοράστηκαν; πχ Ευρώπη, Ασία, Αμερική κλπ;;;

Αν ναι... τότε θα αξίζει να πάρουμε ένα LTE μοντέλο ή καλύτερα να περιμένουμε να έρθουν εδώ καααααααάποια στιγμή που θα αποφασίσουν οι πάροχοι να το υποστηρίξουν;;;

Επίσης νομίζω ότι πήρε το μάτι μου κάτι, ότι το LTE μοντέλο δουλεύει μόνο ως σύνδεση και όχι σαν καρτοκινητό... γνωρίζουμε αν ισχύει;



#249   SkyNet

SkyNet

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2017 - 23:41

Πολύ καλή ερώτηση. Έχει νόημα η αγορά του LTE μοντέλου ή πολύ απλά θα τα κλαίμε;



#250   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/12/2017 - 01:21

Πολύ καλή ερώτηση. Έχει νόημα η αγορά του LTE μοντέλου ή πολύ απλά θα τα κλαίμε;

Μάλλον θα το κλαίει όποιος το τολμήσει, γιατί και να το υποστηρίξουν κάποτε εδώ, πιστεύω επειδή δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για την esim, οι πάροχοι θα αλωνίζουν, και η ΕΕΤΤ, λέμε τώρα, θα έχει δεμένα τα χέρια της,



#251   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2017 - 08:44

Smart Watch το μόνο που είχε κάρτα σιμ και το είχα κατά χαρεί και ήταν φοβερό design ήταν το πρώτο Samsung μετά όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται οδοντοκρεμες. Κουρμπα οθόνη τότε εκείνη την εποχή ακόμα και σήμερα κανένα smart watch δεν ξανά έβγαλε. Σιμ ελάχιστα επώνυμα.
Και το καλό που μου άρεσε σε εκείνο το ρολόι ήταν ότι αν έβγαινε εκτός εμβέλειας σου έγραφε στα Ελληνικά και καταλαβαίνες ότι ξέχασες πχ το κινητό σου. Ήταν ένα συν παραπάνω. Μακάρι η Apple κάποια στιγμή να βγάλει κάτι αντίστοιχο.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#252   georgemv

georgemv

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@gmavrikas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/12/2017 - 10:29

Μάλλον θα το κλαίει όποιος το τολμήσει, γιατί και να το υποστηρίξουν κάποτε εδώ, πιστεύω επειδή δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για την esim, οι πάροχοι θα αλωνίζουν, και η ΕΕΤΤ, λέμε τώρα, θα έχει δεμένα τα χέρια της,


Το έχουμε πει και στο παρελθόν, ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ REGION ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ LTE. Θέλετε δηλαδή ρολόι από Ευρώπη ή Αυστραλία. Στα άλλα λείπουν οι συχνότητες, αδύνατον να βρουν δίκτυο ακόμα και αν ενεργοποιηθούν.

#253   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 16/12/2017 - 19:33

Το έχουμε πει και στο παρελθόν, ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ REGION ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ LTE. Θέλετε δηλαδή ρολόι από Ευρώπη ή Αυστραλία. Στα άλλα λείπουν οι συχνότητες, αδύνατον να βρουν δίκτυο ακόμα και αν ενεργοποιηθούν.

Το σχόλιό μου αφορά τα iw που εννοείτε ότι έχουν συμβατό region. Απλώς είμαι πολύ περίεργος τι θα συμβεί όταν π.χ. ένας Γάλλος ή Άγγλος που στην χώρα του κάποια στιγμή θα δουλεύει η esim, έρθει στην Ελλάδα.



#254   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 16/12/2017 - 19:53

Η ίδια η Apple δεν έχει κάνει πολύ ξεκάθαρο το αν το Apple Watch δουλεύει μόνο στη χώρα όπου αγοράστηκε ή στο γενικότερο region.

 

Αν ισχύει το δεύτερο, τότε προφανώς για να δουλέψει σε άλλη χώρα θα πρέπει στο πρόγραμμα συμβολαίου με τον πάροχο για το Apple Watch να υποστηρίζεται και το roaming.



#255   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2017 - 20:31

Το aw4 το βλέπω με κάρτα sim


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες