Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Το Apple Watch Series 3 θα διαθέτει αυτόνομη σύνδεση με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
390 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:52

Το GPS ( glonass)και συναφή που αναφέρεις ότι δεν χρειάζονται αφορούν μόνο εσένα .
Εγώ ως αθλητής το χρειάζομαι
Με αυτό το σκεπτικό ειδοποιήσεις , ώρα κτλ τα βλέπεις επίσης από το κινητο
Επίσης με αυτό σκεπτικό γιατί να πας από το 7plus στο 8plus πχ μιας και οι διάφορες είναι ελάχιστες
Ο καθένας το χρησιμοποιεί για τους δικούς του λόγους και για το καθένα κάτι είναι πάντα απαραίτητο
Τέλος εννοείται για μένα η μετάβαση στο Apple Watch 3 από παλιότερα μοντέλα διότι έχει πολλά περισσότερα να σου προσφέρει με γρήγορη ταχύτητα και περισσότερη αυτονομία .
Υ.Γ τώρα αν κάποιος πλήρωσε την ακριβή έκδοση κάποια στιγμή , αυτό δεν σημαίνει ότι η νεότερη με φθηνότερα υλικα είναι υποδεέστερη


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας και μπορώ να πω πως με βοηθήσατε να απομακρύνω για λίγο το μυαλό μου από την αγορά νέου aw. Νομίζω ότι το πολλά περισσότερα για την ώρα αφορά μόνο την ταχύτητα γιατί δέκτη gps έχει και το 2, (αν και χωρίς glonass),τις όποιες εφαρμογές τις τρέχει και το 2, αδιάβροχο είναι και το 2. Το lte στο 3 είναι σε νηπιακό στάδιο για να κάνει τη διαφορά οπότε μάλλον κάθομαι εδώ που είμαι μια και ποιοτικά δεν συγκρίνεται το Space Black Stainless Steel Case που έχω με το Space Gray Aluminum Case που αναγκαστικά θα έπαιρνα αφού το lte είναι μούφα για Ελλάδα.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 16:51

Το GPS ( glonass)και συναφή που αναφέρεις ότι δεν χρειάζονται αφορούν μόνο εσένα .
Εγώ ως αθλητής το χρειάζομαι
Με αυτό το σκεπτικό ειδοποιήσεις , ώρα κτλ τα βλέπεις επίσης από το κινητο
Επίσης με αυτό σκεπτικό γιατί να πας από το 7plus στο 8plus πχ μιας και οι διάφορες είναι ελάχιστες
Ο καθένας το χρησιμοποιεί για τους δικούς του λόγους και για το καθένα κάτι είναι πάντα απαραίτητο
Τέλος εννοείται για μένα η μετάβαση στο Apple Watch 3 από παλιότερα μοντέλα διότι έχει πολλά περισσότερα να σου προσφέρει με γρήγορη ταχύτητα και περισσότερη αυτονομία .
Υ.Γ τώρα αν κάποιος πλήρωσε την ακριβή έκδοση κάποια στιγμή , αυτό δεν σημαίνει ότι η νεότερη με φθηνότερα υλικα είναι υποδεέστερη


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όσον αφορά το gps αν το χρησιμοποιείς μόνο του όλη την ώρα ναι, αν το χρησιμοποιείς με το κινητό τότε δεν έχει κανένα νόημα αν εχει πάνω glonass και ότι άλλο θέλεις. Και μην νομιζεις οτι θα δεις και τις απίστευτες διαφορές στην πράξη όσον αφορά το glonass.

Η φθηνότερη έκδοση έχει φθηνότερα υλικα ανεξάρτητα από ποια σειρά είναι. Στον τομέα αυτόν πάντα θα είναι υποδεέστερη. Το εσωτερικό κάθε χρόνο θα βελτιώνεται είτε λίγο είτε πολύ, λογικό και αναμενόμενο είναι. 

Οταν συγκρίνουμε series 2 stainless steel με series 3 aluminum τότε για μένα είναι downgrade ειδκά από την στιγμή που οι διαφορές στο εσωτερικό ειναι αμελητέες. Σίγουρα το Series 0 σαν το δικό μου είναι μακραν το χειροτερο πλεον σε απόδοση.

Το μόνο θετικό της υπόθεσης μέχρι στιγμής είναι ότι κρατάει το ίδιο design και σου μένουν τα λουράκια. Οπότε αν αποφάσιζα να άλλαζα σε LTE θα αγόραζα το απλό stainless steel γιατί έχω ήδη το link bracelet από το τωρινό μου.


Από εκεί κ πέρα ο καθένας πράττει όπως νομίζει, γούστο κ καπέλο του εννοείται αυτό. Η τεχνολογία δεν είναι μόνο specs, αν κάτι σου γυαλίσει,το θες και μπορείς να το αποκτήσεις οι δικαιολογίες είναι περιττές από ένα σημείο και μετά. Γι'αυτό δεν κατακρίνω και όποιον πάει από το 7 στο 8 ή αλλάζει κάθε χρόνο apple watch. Το καταλαβαίνω και το σέβομαι γιατί κι εγω αγαπάω την τεχνολογία άσχετα από το αν πλεον δεν βλέπω ιδιαίτερο νόημα στο yearly upgrade.



#213   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2017 - 17:06

Κάποιο αξιόπιστο ευρωπαϊκό ηλεκτρονικό κατάστημα για αγορά του LTE παίζει ;

Κι ας μη δουλέψει ποτέ η eSIM. Μόνο για το stainless steel.

#214   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2017 - 17:06

Διαφωνώ κάθετα. Το Apple Watch ειδικά όταν έχεις αγοράσει ακριβή έκδοση δεν αξίζει ούτε για πλακα να το αλλάζεις κάθε χρόνο. Έχω ακόμα το OG, Series 0 ή όπως αλλιώς λέγεται, και αν εξαιρέσουμε την μπαταρία που έχουν τα επόμενα και τον επεξεργαστή δεν έχει κανένα νόημα να κάνω αλλαγή. Εμένα κρατάει ακόμα 1.5 μέρα άνετα και το έχω ήδη 2 χρόνια. Τα GPS και τα συναφή επίσης δεν έχουν νόημα όταν σχεδόν όλα γίνονται από το κινητό. Ακόμα και το LTE με την ελάχιστη έως ανύπαρκτη αυτονομία του λόγω μπαταρίας στο κινητό βασίζεται να κάνει την δουλειά του το 90% και βάλε του χρόνου.

Για να σας το θέσω και αλλιώς το να σκας 400-500 ευρώ κάθε χρόνο σε Apple Watch αν τα βάλουμε κάτω σε 6-7 χρόνια με τα ίδια λεφτά αγοράζεις ελβετικό ρολόι που χάνει ελάχιστα από την αξία του και σου μένει και για μία ζωή γιατί τα περισσότερα έχουν διαχρονικό design που σπανίως έως καθόλου αλλάζει. Σε αντίθεση με το marketing και τις "εξυπνάδες" που πουλάει η Apple ένα Omega ή ένα Rolex πάντα ήταν είναι και θα είναι ανώτερα από ένα Apple Watch.


Κοιτά να δεις που φτάσαμε να συγκρίνουμε το Apple Watch με τα Rolex! Αυτό και από μόνο του κάτι λέει.
Κατά ταλλα έχετε και οι δυο δίκιο. Είναι μερικοί που θέλουν να παίρνουν το καινούργιο και άλλοι που το αλλάζουν όποτε το έχουν ανάγκη. Σε αντιπαραβολή να σου θυμίσω πως τι ίδιο ισχύει και για τα Rolex όπου και εκεί αν και κρατάνε την αξία τους το target group τους κοιτάει και αυτό την ηλικία- το καινούργιο. Είναι όπως και στα αμάξια. Άλλο η καινούργια S class και άλλο η προ 30 ετιας (για αυτούς παίζει ρόλο)...

Εγώ πούλησα το καλοκαίρι το δικό μου AW0 γιατί ήξερα ότι θα βγάζανε αναβάθμιση και σύντομα θα το έχω σε black.
Αλλιώς αν είχα κάνει ήδη αναβάθμιση στο 2 δεν θα άλλαζα. Όπως και για το κινητό. Πήγα από 6 σε 8+.
Αλλά εν τελεί ο καθένας πράττει αυτό που του αρέσει. Εμείς κάνουμε εδώ συζήτηση ώστε να ακούσουν γνώμες οι μη έχοντες και να αποφασίσουν όπως θέλουν αυτοί. :)

#215   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 19:22

Καλοφόρετο το καινούργιο Apple Watch!!!

Kακά τα ψέμματα η Apple κατάφερε να δωσει prestige στο Apple Watch κάτι που δεν έγινε με άλλα αντίστοιχα άλλων εταιρειών. Σίγουρα δεν φτάνει τα Rolex, Omega και τα υπόλοιπα luxury brands σαν ιστορία ή τιμή αλλά νομίζω ότι όσο περνάει ο καιρός γίνεται και αυτό iconic με τον δικό του τρόπο.



#216   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2017 - 20:05

Μάλλον πλάκα μας κανείς! Όλα τα αξεσουάρ ταιριάζουν και υπάρχουν παντού. Δες και eBay Amazon κλπ


Ψάχνω λοιπόν Apple black buckle (2017) και Apple sport band black με ασημί pin. Και τα δυο γνήσια. Το sport band βγαίνει μόνο με space gray και το δερμάτινο με το παλιό κούμπωμα. Ελλάδα δεν έχει κανένας και φυσικά από τα υπόλοιπα μόνο ο Κοτσοβολος έχει κάποια λουράκια. Οι επίσημοι δεν έχουν ούτε για δείγμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#217   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2017 - 20:08

Ψάχνω λοιπόν Apple black buckle (2017) και Apple sport band black με ασημί pin. Και τα δυο γνήσια. Το sport band βγαίνει μόνο με space gray και το δερμάτινο με το παλιό κούμπωμα. Ελλάδα δεν έχει κανένας και φυσικά από τα υπόλοιπα μόνο ο Κοτσοβολος έχει κάποια λουράκια. Οι επίσημοι δεν έχουν ούτε για δείγμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Άλλο να ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο φίλε μου και άλλο να γράφεις εδώ που έχουμε πάρει ο καθένας από 15 λουράκια γνήσια και μη χρυσά ασημί κλπ και να λες ότι δεν έχει τίποτα από αξεσουάρ! Θα το ψάξω να δω αν μπορώ να σε βοηθήσω.

#218   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2017 - 21:28

Ψάχνω λοιπόν Apple black buckle (2017) και Apple sport band black με ασημί pin. Και τα δυο γνήσια. Το sport band βγαίνει μόνο με space gray και το δερμάτινο με το παλιό κούμπωμα. Ελλάδα δεν έχει κανένας και φυσικά από τα υπόλοιπα μόνο ο Κοτσοβολος έχει κάποια λουράκια. Οι επίσημοι δεν έχουν ούτε για δείγμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Κοιτά στο παρακάτω link έχει αυτά που θέλεις!
http://store.istorm....essories.html#/

#219   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2017 - 17:37

Όταν ανοίγω το WiFi/Bluetooth στο iPhone για να συνδεθώ με το Series 3 με WatchOS 4 δεν μου κάνει τον ήχο σύνδεσης, ενώ συνδέεται κανονικά.
Χρειάζεται μήπως να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση ή έτσι είναι πλέον, διότι στο Series 2 που είχα πριν με το WatchOS 3 έκανε τον χαρακτηριστικό ήχο σύνδεσης.

Ευχαριστώ.

#220   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2017 - 00:40

Όσοι έχετε προχωρήσει στο 3 έχετε το νού σας στο παρακάτω.

 

---

 

apple-watch-3-edge-stripes.jpg

 

Apple Acknowledges Apple Watch Series 3 Issue Where 'Edge Stripes' Appear on Display

 

To verify the issue, a Genius Bar or Apple Authorized Service Provider employee will ask the customer to rub their finger on the display to allow smearing to appear. If no edge stripes are found, Apple's instructions are to clean the display and have the customer breathe on the display edge to create humidity.

Apple's memo doesn't confirm the underlying reason for the issue. Given the steps to reproduce the issue, however, it sounds like the edge stripes may appear as a result of moisture collecting under the display.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/11/2017 - 00:40

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#221   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2017 - 07:15

Μετά το WatchOS4.1 όλα οκ.

#222   arisikaria

arisikaria

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 01/11/2017 - 21:27

Αυτό το μοντέλο μπορεί να μου πει κανείς γιατί δεν το γράφει αν υποστηρίζει LTE ή είναι το απλό μοντέλο WIFI??

 

http://store.istorm....sport-band.html


Τελευταία επεξεργασία από: arisikaria, 01/11/2017 - 21:30


#223   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/11/2017 - 21:30

Αυτό το μοντέλο μπορεί να μου πει κανείς γιατί δεν το γράφει αν είναι LTE ??

 

http://store.istorm....sport-band.html

 

Γιατί δεν είναι. Δεν θα έρθουν επίσημα Ελλάδα τα LTE όπως και σε όλες σχεδόν τις χώρες.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 01/11/2017 - 21:31


#224   arisikaria

arisikaria

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 01/11/2017 - 21:56

Γιατί δεν είναι. Δεν θα έρθουν επίσημα Ελλάδα τα LTE όπως και σε όλες σχεδόν τις χώρες.

 

Καταλαβα και ετοιμαζομουν να το αγορασω. Και τωρα με το προβλημα  που βγαζει στο κατω ακρο της οθονης ειδικα στην σειρα με το wifi θα περιμενω για αργοτερα.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση



#225   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2017 - 21:47

Ερώτηση .το 3 έχει συνθετική πλάτη (μόνο το Lte θα έχει κεραμική ) ενώ το 2 είχαν όλα κεραμική πλάτη ;ξενερα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες