Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Το Apple Watch Series 3 θα διαθέτει αυτόνομη σύνδεση με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
390 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   bestman

bestman

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2017 - 00:32

Ερώτηση

 

Το apple watch συνδεεται με το κινητό και με Blueooth headset ταυτοχρονα  δηλ σε περ'ιπτωση τηλεφωνικής κλήσης απαντώ απο το bluetooth απ ευθείας ;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 17:07

Ερώτηση

Το apple watch συνδεεται με το κινητό και με Blueooth headset ταυτοχρονα δηλ σε περ'ιπτωση τηλεφωνικής κλήσης απαντώ απο το bluetooth απ ευθείας ;


Σωστά.

#228   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/11/2017 - 12:18

iPhone

Apple Watch

AirPods

 

Όταν έχω φορεμένα τα AirPods, και υπάρχει εισερχόμενη κλήση, εμφανίζεται στο ρολόι ο καλούντας και 2 κουμπιά. Το ένα είναι το κόκκινο του τερματισμού κλήσης, και το άλλο δείχνει την λήψη της κλήσης μέσω των AirPods.



#229   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/11/2017 - 13:23

Σε μένα με plantronics hands free πρέπει να απαντήσω από το handsfree αλλιώς αν απαντήσω από το ρολόι μένει εκεί η κλήση. Στα AirPods είναι όπως τα λέει ο iAthanasios

#230   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2017 - 16:06

Σε μένα με plantronics hands free πρέπει να απαντήσω από το handsfree αλλιώς αν απαντήσω από το ρολόι μένει εκεί η κλήση. Στα AirPods είναι όπως τα λέει ο iAthanasios

 

Το handsfree που το έχεις κάνει pair; Στο iPhone ή στο ρολόι;

Σε εμένα, ότι ακουστικά bluetooth έχω δοκιμάσει να κάνω pair με το ρολόι (εκτός airpods που δεν έχω ακόμα)  δουλεύουν όλα καλά εκτός από απάντηση κλήσης. Αν δηλαδή χτυπήσει το ρολόι για εισερχόμενη κλήση (ακόμα και facetime audio), τότε αν απαντήσω πατώντας το κουμπί του handsfree η κλήση θα γίνει απόρριψη. Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να απαντήσω και να μιλήσω αναγκαστικά από το ρολόι αν δεν έχω το τηλέφωνο κοντά.

Ρώτησα για αυτό στο support και δυστυχώς μου είπαν πως αυτό δεν υποστηρίζεται.


Τελευταία επεξεργασία από: loukandr, 23/11/2017 - 16:07


#231   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2017 - 16:17

Έχω συνδέσει το aw3 με το 7plus με ios 11.1.1.

Τα φορτίζω και τα δύο στο 100%.

 

Μετά από 5 ώρες, με κλήσεις σε bluetooth plantronics, viber από aw, messenger από aw και μηνύματα από το κινητό, το κινητό έχει πέσει στο 88% και το aw στο 100% ακόμα.

 

Είναι νορμαλ αυτό? 

Ναι μεν καταλαβαίνω πως όλα γίνονται από το κινητό στην ουσία και όχι από το aw, αλλά δεν είναι περίεργη η κατανάλωση? 

Στους χρόνους της μπαταρίας του κινητού έχω 5 ώρες αναμονή και 1.30 ώρα χρήση.

 

Το aw περίμενα να μην κρατάει μέρα και αυτό μου βγάζει 2 μέρες ενώ το plus πέφτει περίεργα και θέλει φόρτιση νωρίτερα.



#232   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/11/2017 - 19:13

Το handsfree που το έχεις κάνει pair; Στο iPhone ή στο ρολόι;
Σε εμένα, ότι ακουστικά bluetooth έχω δοκιμάσει να κάνω pair με το ρολόι (εκτός airpods που δεν έχω ακόμα) δουλεύουν όλα καλά εκτός από απάντηση κλήσης. Αν δηλαδή χτυπήσει το ρολόι για εισερχόμενη κλήση (ακόμα και facetime audio), τότε αν απαντήσω πατώντας το κουμπί του handsfree η κλήση θα γίνει απόρριψη. Αυτό σημαίνει πως θα πρέπει να απαντήσω και να μιλήσω αναγκαστικά από το ρολόι αν δεν έχω το τηλέφωνο κοντά.
Ρώτησα για αυτό στο support και δυστυχώς μου είπαν πως αυτό δεν υποστηρίζεται.


Δεν κάνουμε pair το handfree με το ρολόι! Αυτό το κανείς μόνο όταν θέλεις να ακούσεις μουσική και δεν έχεις το κινητό μαζί σου!! Ειδάλλως ποιος ο λόγος να κανείς pair με το ρολόι και όχι με το κινητό που έχεις μαζί σου.
Το σκέφτεσαι λάθος νομίζω.

#233   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2017 - 19:28

Εγώ πάντως με τα AirPods αν απαντήσω με το ρολόι συνδέονται στο ρολόι, αν με το κινητό στο κινητό, αν κάνω διπλό χτύπημα στο AirPod συνδέεται με το τηλέφωνο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#234   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2017 - 17:04

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά σήμερα είδα στο skroutz και cellural aw3

#235   georgemv

georgemv

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@gmavrikas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2017 - 18:14

Άλλαξε η διατύπωση του roaming για το Apple Watch 3 cellular από την Apple. Πλέον λέει ότι υπάρχουν 3 μοντέλα για να καλύψουν τον κόσμο και κάθε μοντέλο δεν μπορεί να κάνει roaming ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ REGION, όχι της χώρας.
Έρχεται το EU roaming!

#236   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2017 - 21:15

Λογικά θα πρέπει πλέον να κυκλοφορίσει στην Ελλάδα και το μοντέλο GPS+Cellular.
Άσχετα αν δεν υποστηρίζεται ακόμη από τα ελληνικά δίκτυα, θα πρέπει να το καλωσορίσουμε σύντομα στην Ελλάδα!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 29/11/2017 - 21:15


#237   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2017 - 00:52

Δεν κάνουμε pair το handfree με το ρολόι! Αυτό το κανείς μόνο όταν θέλεις να ακούσεις μουσική και δεν έχεις το κινητό μαζί σου!! Ειδάλλως ποιος ο λόγος να κανείς pair με το ρολόι και όχι με το κινητό που έχεις μαζί σου.
Το σκέφτεσαι λάθος νομίζω.

Για τον λόγο ακριβώς που ανέφερες! Όταν θέλεις να ακούσεις μουσική και δεν έχεις το κινητό μαζί σου. Πχ. γυμναστήριο, τρέξιμο κλπ.


Τελευταία επεξεργασία από: loukandr, 30/11/2017 - 00:53


#238   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2017 - 00:56

Εγώ πάντως με τα AirPods αν απαντήσω με το ρολόι συνδέονται στο ρολόι, αν με το κινητό στο κινητό, αν κάνω διπλό χτύπημα στο AirPod συνδέεται με το τηλέφωνο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, πατάς απάντηση από το ρολόι και η κλήση μεταφέρεται αυτόματα στα airpods, σωστά; Αν είναι έτσι, αυτός είναι ένας ακόμα λόγος να προχωρήσω στην αγορά τους. Θα το είχα κάνει ήδη δηλαδή αλλά περιμένω τα series 2 με την ασύρματη φόρτιση.



#239   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/11/2017 - 07:55

Για τον λόγο ακριβώς που ανέφερες! Όταν θέλεις να ακούσεις μουσική και δεν έχεις το κινητό μαζί σου. Πχ. γυμναστήριο, τρέξιμο κλπ.


Φίλε μου μίλησες για κλήσεις και μέχρι να «έρθει» εδώ το LTE θα έχεις ανάγκη το κινητό. Επίσης, αφού κατασταλάξει προχωρά στην αγορά γιατί αν περιμένεις την δεύτερη έκδοση των AirPods καλό Μάρτιο ή Σεπτέμβριο. Εδώ δεν βγήκε η θήκη ακόμα σκέτη εσυ περιμένεις και το bundle?!

#240   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2017 - 09:20

Φίλε μου μίλησες για κλήσεις και μέχρι να «έρθει» εδώ το LTE θα έχεις ανάγκη το κινητό. Επίσης, αφού κατασταλάξει προχωρά στην αγορά γιατί αν περιμένεις την δεύτερη έκδοση των AirPods καλό Μάρτιο ή Σεπτέμβριο. Εδώ δεν βγήκε η θήκη ακόμα σκέτη εσυ περιμένεις και το bundle?!

Για κλήσεις δεν σημαίνει απαραίτητα LTE. Μπορείς άνετα να επικοινωνήσεις με facetime audio (που το χρησιμοποιώ αρκετά), ακόμα και κανονικές κλήσεις (WiFi calling), χωρίς να κουβαλάς κινητό μαζί σου. Αρκεί να έχεις κάλυψη WiFi φυσικά. Οπότε η λύση handfree επεκτείνεται και πέραν της μουσικής για μένα. Τα ακουστικά θα περιμένω, δεν με επείγει τόσο. Εκτός βέβαια αν προκύψει καμία καλή ευκαιρία στα υπάρχοντα κατά τα Χριστούγεννα.


Τελευταία επεξεργασία από: loukandr, 30/11/2017 - 09:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες