Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 8/Plus & iPhone X [Γενική Συζήτηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/12/2017 - 17:12

Αν φανταστείς ότι με το Χ είχα 50% τότε αυτό ναι είναι τούμπανο .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό το Χ, απόλυτη αποτυχία. 

 

Ξέρω.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 19/12/2017 - 17:45

Τούμπανο η μπαταρία του 8plus
94eefcd1bdbdedeeca713f02d89d2185.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρομοιους χρονους εχω και στο 7(απλο οχι plus)... αρα αυτο που λες οτι με τους ιδιου χρονους ειχες 50% στο Χ ...δεν μου φαινεται σοι...μηπως μπερδευεσαι?


Τελευταία επεξεργασία από: PariS21, 19/12/2017 - 17:46


#723   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/12/2017 - 17:47

Μετονομασια του τοπικ σε "νοσταλγους των bezel...". :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#724   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 17:51

Παρομοιους χρονους εχω και στο 7(απλο οχι plus)... αρα αυτο που λες οτι με τους ιδιου χρονους ειχες 50% στο Χ ...δεν μου φαινεται σοι...μηπως μπερδευεσαι?

Καθόλου ένα μήνα το είχα προκοπή με την μπαταρία δεν είδα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#725   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 17:55

Μετονομασια του τοπικ σε "νοσταλγους των bezel...". :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τολη τα bezel είναι το μόνο που δεν με ενόχλησε ποτέ αντιθέτως στο Χ με 5,8 είναι σαν να είχα ξανά ένα 6s ,μπαταρία και μέγεθος οθόνη με έκαναν και γύρισα ξανά στα bezel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#726   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2017 - 17:57

Μετονομασια του τοπικ σε "νοσταλγους των bezel...". :P
Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα έχουμε και τα χαιρόμαστε. Σύντομα θα τα δώσουμε και αντιπαροχή :P

#727   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/12/2017 - 18:08

Τολη τα bezel είναι το μόνο που δεν με ενόχλησε ποτέ αντιθέτως στο Χ με 5,8 είναι σαν να είχα ξανά ένα 6s ,μπαταρία και μέγεθος οθόνη με έκαναν και γύρισα ξανά στα bezel.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω απο το 7 plus που ειχα η μπαταρια στο Χ ειναι καλυτερη. Το μονο plus που ειχα παθει πλακα ισως προερχομενος και απο 5 με την χειροτερη μπαταρια εβερ ηταν το 6 plus. Μπαταρια πραγματικα απο αλλο ανεκδοτο.

Οσον αφορα το μεγεθος προσωπικα δεν ισχυει τπτ. Το βλεπω διπλα σε 7 και δεν εχει καμια σχεση. Οτι χανει σε πλατος το χει σε υψος. Και το καλο ειναι οτι δε μοιαζει σε κοντρολ οπως τα s8.

Τωρα για τα πλεονεκτηματα που να αρχισω και που να τελειωσω. Εφυγε το home, gestures (τα ζηλευαμε τοσο καιρο με jb), επιτελους οχι αλλα bezel και επιστροφη σε κανονικο μεγεθος κιν με ικανοποιητικη σε μεγεθος οθονη (δε κρυβω οτι θα μου αρεσε να ηταν ενα τικ μεγαλυτερη αλλα εννοειται δε με χαλαει κιολας).

Οπως ειπε και ο @atari4 το μονο θεμα του #moneygate.

Και πειτε μου εσεις που γυρισατε απο Χ σε 8 Plus τι διαφορα εχει απο το 7 Plus? Ιδιο κιν 4 χρονια. Κουρασε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 19/12/2017 - 18:10


#728   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 18:23

Ρε παίδες θα τρελαθούμε μέχρι χθες ακόμα και το Tapatalk δεν είχε πάρει update δίνουν update και δεν βάζουν μέσα το Χ και αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με plus συσκευές γελάς μια εβδομάδα από την σούπερ οθόνη 5,8 που στην ουσία αν βάλεις το δόντι στην κορυφή και το πληκτρολόγιο κάτω ανάθεμα με και μένουν 5 ίντσες ,ναι οκ είναι ποιο βολικό αλλά αν ήθελα κάτι ποιο μικρό περνώ το απλό με τα μισά χρήματα και όλα αυτά δεν τα λέω γιατί δεν μπορώ να αγοράσω την συσκευή ένα μήνα και κάτι την είχα .

#729   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/12/2017 - 18:42

Ρε παίδες θα τρελαθούμε μέχρι χθες ακόμα και το Tapatalk δεν είχε πάρει update δίνουν update και δεν βάζουν μέσα το Χ και αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με plus συσκευές γελάς μια εβδομάδα από την σούπερ οθόνη 5,8 που στην ουσία αν βάλεις το δόντι στην κορυφή και το πληκτρολόγιο κάτω ανάθεμα με και μένουν 5 ίντσες ,ναι οκ είναι ποιο βολικό αλλά αν ήθελα κάτι ποιο μικρό περνώ το απλό με τα μισά χρήματα και όλα αυτά δεν τα λέω γιατί δεν μπορώ να αγοράσω την συσκευή ένα μήνα και κάτι την είχα .


Δλδ φταιει η Apple που αναβαθμιζουν τις εφαρμογες οποτε τους ερθει.

I rest my case.

Και για να μη το κουραζουμε περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Απλα διαβαζουμε κατι πραγματα απιστευτα εδω μεσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#730   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 18:45

Σωστά φίλε όντως απίστευτα .

#731   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:09

Τολη τα bezel είναι το μόνο που δεν με ενόχλησε ποτέ αντιθέτως στο Χ με 5,8 είναι σαν να είχα ξανά ένα 6s ,μπαταρία και μέγεθος οθόνη με έκαναν και γύρισα ξανά στα bezel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ρε παίδες θα τρελαθούμε μέχρι χθες ακόμα και το Tapatalk δεν είχε πάρει update δίνουν update και δεν βάζουν μέσα το Χ και αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με plus συσκευές γελάς μια εβδομάδα από την σούπερ οθόνη 5,8 που στην ουσία αν βάλεις το δόντι στην κορυφή και το πληκτρολόγιο κάτω ανάθεμα με και μένουν 5 ίντσες ,ναι οκ είναι ποιο βολικό αλλά αν ήθελα κάτι ποιο μικρό περνώ το απλό με τα μισά χρήματα και όλα αυτά δεν τα λέω γιατί δεν μπορώ να αγοράσω την συσκευή ένα μήνα και κάτι την είχα .

 

 

Σωστά φίλε όντως απίστευτα .

 

ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ

 

 


προσωπικά έκανα μετάβαση από 7plus σε 8plus για να λέμε αλήθειες  τώρα έτσι παίδες ,οι διάφορες ελάχιστες έως ανύπαρκτες μόνο το ότι ήταν ποιο βαρύ καταλάβαινα  ότι κρατούσα το 8plus στην εβδομάδα  έφυγε ,βαρέθηκα το ίδιο σχέδιο τόσα χρόνια αναμένω και εγώ το Χ και βλέπουμε.   

 

 

Καλήμερα μετά από περίπου μια  μέρα χρήσης του νέου iphone x οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές η οθόνη αν και σε σχέση με το Plus φαίνεται πιο μικρή χωρίς όμως να σε ξενίζει και φυσικά δεν είναι στο μέγεθος του 7-8  ,είναι ταχύτατο σε όλα του ,το μέγεθος πραγματικά είναι ιδανικό στο κράτημα χωρίς να σε κουράζει τώρα όσο άφορα το face id  είναι ότι ποιο σούπερ υπαρχει χωρίς καμιά δόση υπερβολής ανοίγει παντού σε απόλυτο σκοτάδι με κουκούλες γυαλιά ηλίου και άμεσα από χθες όλες τις φόρες μου ξεκλείδωσε ενώ με το   touch id λίγο βρεγμένα -ιδρωμένα δεν άνοιγε, τώρα το αν αξίζει τα 1200 ευρώ θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα την τσέπη του ,κάμερα δεν εχω προλάβει να δουλέψω ακόμα όπως και η σύγκριση με τα 7plus-8plus δεν παίζει γιατί μιλάμε για μια άλλη συσκευη  ,αυτά προς το παρών.  

 

 

 

 

Ξέχασα να αναφέρω και την έλλειψη home button  είναι σαν να εχω ξανά jb συσκευη ναιιιιιιιι  :lol:

 

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#732   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:13

ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ

Ώπα ώπα κάπου εδώ το χάνουμε πουθενά δεν λέω ότι το 8plus είναι καλύτερο από το Χ η το αντίθετο η κάθε μια συσκευή έχει τα υπέρ και τα κατά μετά λοιπόν από ένα μήνα χρήσης και αφού μου πέρασε και η κ@λα τα έβαλα κάτω και με κέρδισε το plus προς το παρών στο μέλλον βλέπουμε .

#733   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:24

Το τοπικ ειναι 8/8+ και Χ.
Ο καθενας λοιπον μπορει να αναφερει οτι θελει για τα 2 αυτα μοντελα (ειναι δεν ειναι κρυωμενος)

#734   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:29

Ώπα ώπα κάπου εδώ το χάνουμε πουθενά δεν λέω ότι το 8plus είναι καλύτερο από το Χ η το αντίθετο η κάθε μια συσκευή έχει τα υπέρ και τα κατά μετά λοιπόν από ένα μήνα χρήσης και αφού μου πέρασε και η κ@λα τα έβαλα κάτω και με κέρδισε το plus προς το παρών στο μέλλον βλέπουμε .

Μάνο απλά εκτίθεσαι. Αυτό θέλω να πω. Διάβασε τα υπογραμμισμένα, και θα καταλάβεις τι θέλω να πω.

 

 

Ρε παίδες θα τρελαθούμε μέχρι χθες ακόμα και το Tapatalk δεν είχε πάρει update δίνουν update και δεν βάζουν μέσα το Χ και αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με plus συσκευές γελάς μια εβδομάδα από την σούπερ οθόνη 5,8 που στην ουσία αν βάλεις το δόντι στην κορυφή και το πληκτρολόγιο κάτω ανάθεμα με και μένουν 5 ίντσες ,ναι οκ είναι ποιο βολικό αλλά αν ήθελα κάτι ποιο μικρό περνώ το απλό με τα μισά χρήματα και όλα αυτά δεν τα λέω γιατί δεν μπορώ να αγοράσω την συσκευή ένα μήνα και κάτι την είχα .

 

Ο χρήστης manosvitacar, στις 08 Nov 2017 - 10:30, έγραψε:snapback.png

Καλήμερα μετά από περίπου μια  μέρα χρήσης του νέου iphone x οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές η οθόνη αν και σε σχέση με το Plus φαίνεται πιο μικρή χωρίς όμως να σε ξενίζει και φυσικά δεν είναι στο μέγεθος του 7-8  ,είναι ταχύτατο σε όλα του ,το μέγεθος πραγματικά είναι ιδανικό στο κράτημα χωρίς να σε κουράζει τώρα όσο άφορα το face id  είναι ότι ποιο σούπερ υπαρχει χωρίς καμιά δόση υπερβολής ανοίγει παντού σε απόλυτο σκοτάδι με κουκούλες γυαλιά ηλίου και άμεσα από χθες όλες τις φόρες μου ξεκλείδωσε ενώ με το   touch id λίγο βρεγμένα -ιδρωμένα δεν άνοιγε, τώρα το αν αξίζει τα 1200 ευρώ θα το κρίνει ο καθένας ανάλογα την τσέπη του ,κάμερα δεν εχω προλάβει να δουλέψω ακόμα όπως και η σύγκριση με τα 7plus-8plus δεν παίζει γιατί μιλάμε για μια άλλη συσκευη  ,αυτά προς το παρών.  

 

 

 

 

Ξέχασα να αναφέρω και την έλλειψη home button  είναι σαν να εχω ξανά jb συσκευη ναιιιιιιιι   :lol:

 

 

Τελικά είναι ίδιο με το μικρό; ή είναι ιδανικό και καμία σχέση με το μικρό;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#735   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:36

Μάνο απλά εκτίθεσαι. Αυτό θέλω να πω. Διάβασε τα υπογραμμισμένα, και θα καταλάβεις τι θέλω να πω.






Ο χρήστης manosvitacar, στις 08 Nov 2017 - 10:30, έγραψε:snapback.png




Τελικά είναι ίδιο με το μικρό; ή είναι ιδανικό και καμία σχέση με το μικρό;

Πανο δεν προσπαθώ να πίσω κανέναν για το ποιο είναι καλύτερο ποιο είναι μικροτερο και ποιο μεγαλύτερο ποιο έχει ιδανικό μέγεθος ,αυτό θα το κρίνει ο καθένας βάσει των αναγκών του και πως το βλέπει μετά δικά του μάτια .

Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 19/12/2017 - 19:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες