Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 8/Plus & iPhone X [Γενική Συζήτηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:39

Πανο δεν προσπαθώ να πίσω κανέναν για το ποιο είναι καλύτερο ποιο είναι μικροτερο και ποιο μεγαλύτερο ποιο έχει ιδανικό μέγεθος ,αυτό θα το κρίνει ο καθένας βάσει των αναγκών του και πως το βλέπει μετά δικά του μάτια .

Μα τον εαυτό σου προσπαθείς να πείσεις όπως το βλέπω εγώ. 

 

Δεν το λέω για κακό, απλά δες τι γράφεις στη μια και τι στην άλλη περίπτωση. 

 

Κάνεις κατάταξη μεγέθους ανάλογα με τη συσκευή που έχεις, εκτός αν εγώ παρερμηνεύω αυτά που διαβάζω στις 2 παραπάνω περιπτώσεις.

 

Το Χ όταν το πήρες ήταν ιδανικό και γαμάτο , και ξαφνικά έγινε 5,8 ίντσες , με το ζόρι 5 και για γέλια.

 

Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:42

Εγω οταν εσκασε η πληροφορια για το Χ, λεω οκ μαζευω φραγκα.
Πηρα το 8+ και περιμενα...
2 μετρα με χερι φτυαρι, το Χ μου φανηκε μικρο.
Επισης αυτο το μικρο πλατος με χαλασε, βαλε και οι εφαρμογες που ειναι ανημερωτες....
Τεσπα, αν το βγαλει σε plus του χρονου το συζηταμε...

Και αυτο με την τιμη ας σταματησει...Δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα τους, κανεις δεν κολωνει οταν φτασει κοντα στο 1000€ για να παει στο Χ.
Ειναι απλα θεμα γουστου και προτιμησης.
Οποτε οχι φαγωμαρες για τηλεφωνα.
Ο Μανος το πηρε, δεν το γουσταρε, πηγε στο 8+ παλι...
Ε και???

#738   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:44

Μα τον εαυτό σου προσπαθείς να πείσεις όπως το βλέπω εγώ. 
 
Δεν το λέω για κακό, απλά δες τι γράφεις στη μια και τι στην άλλη περίπτωση. 
 
Κάνεις κατάταξη μεγέθους ανάλογα με τη συσκευή που έχεις, εκτός αν εγώ παρερμηνεύω αυτά που διαβάζω στις 2 παραπάνω περιπτώσεις.
 
Το Χ όταν το πήρες ήταν ιδανικό και γαμάτο , και ξαφνικά έγινε 5,8 ίντσες , με το ζόρι 5 και για γέλια.
 
Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω;

Ναι ρε φίλε μια χαρά καταλαβαίνω τι θες να πεις ,απλά δεν είναι κακό καμία φορά όταν μας περνάει η τρέλα του νέου να πούμε ναι δεν είναι το Χ η σούπερ συσκευή που η Apple μας παρουσιάζει .

#739   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 19/12/2017 - 19:44

Αυτό με το μέγεθος δεν μπορώ να το καταλάβω.. Δηλαδή κάποιον που δεν τον βολεύει σώνει και καλά κάνει λάθος το x είναι ιδανικό σε όλα. Στην τελική ο τύπος δοκίμασε και επέλεξε αυτό που του ταιριάζει που είναι το πρόβλημα; Οκ όσοι έχετε το x έχετε το καλύτερο κινητό ever, x Uber alles κτλ. Χαρείτε το όσο μπορείτε μπράβο


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#740   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/12/2017 - 20:05

Ο καθένας αγοράζει αυτό που τον βολεύει όπως έχουμε πει άπειρες φορές, και αυτό που του κάνει κλικ.

 

Όπως επίσης τα λάθη είναι ανθρώπινα.

 

Αλλά όπως εξήγησα και πιο πάνω (χωρίς να έχω αναφερθεί καν στο Χ όπως θα δείτε, και στο αν είναι καλύτερο, χειρότερο κλπ, με εξαίρεση το ειρωνικό μου σχόλιο) , και κυρίως παίρνοντας το σχόλιο του Μάνου σαν παράδειγμα, βλέπω ότι ξαφνικά το Χ από εκεί που ήταν κινητάρα και ιδανικό, έγινε μικρό, με κακή μπαταρία και πολλά άλλα.

 

Και όχι, δεν μπορώ να δεχτώ ότι ο ενθουσιασμός της νέας συσκευής τα προκαλεί όλα αυτά και στο τέλος ξεφουσκώνουν.

 

Γιατί η συσκευή 4ετίας, θα παραμείνει συσκευή 4ετίας στο σχεδιασμό, τα bezel θα συνεχίσουν να υπάρχουν και όλα αυτά που κατά καιρούς έχουμε διαβάσει σαν αρνητικά για τα 8/8 Plus και σαν θετικά για το Χ θα συνεχίσουν να ισχύουν (αναφέρομαι σε αντικειμενικά κριτήρια και όχι σε υποκειμενικά, όπως "αυτό είναι πιο όμορφο").

 

Μπορούμε αν θέλετε να βάλουμε την "καυ*α" σαν δικαιολογία, αλλά δικαιολογία σε τι; 

 

Ναι, σε θέματα υποκειμενικά θα μπορούσε να παίξει το ρόλο του ο ενθουσιασμός της στιγμής και της νέας συσκευής, αλλά σε αντικειμενικά όχι.

 

Και ξαναλέω, δεν σημαίνει ότι όσα κάποιος γράφει για το 8 είναι λάθος ή άκυρα ή όπως είπα στο Μάνο, προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του, το ίδιο μπορεί να ίσχυε στην περίπτωση του Χ, όπου εκεί μπορεί να προσπαθούσε να δικαιολογήσει την αγορά των 1200+ ευρω και να τα έλεγε όλα αυτά (όχι μονο ο Μάνος, αλλά και ο κάθε Μάνος).

 

P.S. Μάνο ελπίζω να μην έχεις λόξυγγα με τόσες φορές που έγραψα το όνομα σου :P 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#741   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2017 - 20:14

Όχι Πανό καλά είμαι ,αλλά πραγματικά δεν θέλω να δικαιολογήσω καμία αγορά ούτε τα 1200 ευρώ ,τα είχα τα έσκασα κασέρι το πήρα δεν είμαι ούτε κλαψας ούτε τσιγκούνης και αν μου την βαρέσει σε κανένα δίμηνο μπορεί να το πάρω ξανά ,αυτό που θέλω να πω είναι να μην βιάζονται δεν είναι η τέλεια συσκευή που η Apple θέλει να μας περάσει .

#742   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/12/2017 - 21:07

Εγώ να πω ότι σκεφτόμουν να πάω πίσω στις αρχές στο 8 plus μου και μου μπήκαν ιδέες λέω πολύ νωρίς το πήρα πολλές εφαρμογές δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμα και άλλα πολλά που έβλεπα και έλεγα μήπως έκανα βλακεία και δεν έπρεπε να αναβαθμιστώ σε X και μήπως έπρεπε να μείνω όπως είμαι καλά είμαι και ξέρετε και άλλα τέτοια . 

Τελικά μόλις έπιασα στα χέρια μου ένα 7 plus της οικογένειας μου λύθηκαν όλα . Ήταν λες και έπιασα ένα πανάρχαιο ας με συγχωρήσουν τα παιδιά που το έχουν τρόπος του λέγειν σε σχέση με το X το λέω και σε σχέση με το design που από το 6 plus η Apple δεν έχει κάνει καμία τραγική αλλαγή .

Έψαχνα έσπρωχνα την οθόνη την κοιτούσα να ξεκλειδώσει και γέλαγα με τον εαυτό μου που τελικά σε πόσο μικρό χρονικό διάστημα προσαρμόστηκα στο νέο τηλέφωνο και τώρα τα υπόλοιπα μου φαίνονται παλιά και αρχαία που μέχρι ΄΄προχθές΄΄τα είχα και εγώ και έλεγα κινητάρες . 

Όλα αυτά είναι όμως δικές μου απαντήσεις σε δικές μου απορίες που ευτυχώς μου λύθηκαν και με έκαναν να καταλάβω ότι έκανα μια καλή και σωστή αγορά για τα δικά μου γούστα .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#743   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 21:52

2 ερωτησεις εχω παιδια

 

1. Ειχα δει σε ενα βιντεο που σε μια beta του 11.2 μπορουσε ο beta tester να κατεβασει το control center με μια κινηση παρομια με αυτη που κανουμε για να κατεβασουμε την αναζητηση του ιphone στην κορυφη αλλα το εκανε αυτο στην δεξια πλευρα κατω απο την μεση της οθονης του iphone (για να μην το τραβας απο δεξια πανω) . τελικα αυτο το χαρακτηριστικο μπηκε στην τελικη εκδοση??

 

2. εσεις που διαβαζετε και απο εξω υπαρχουν παραπονα με την ελειψη της ενδειξης του ποσοστου της μπαταριας πανω δεξια? υπαρχει περιπτωση να το επιστρεψουν και να το κανουν οπως ειναι εδω και 10 χρονια?? δεν καταλαβαινω γιατι το βγαλαν. ηταν πολυ σημαντικο χαρακτηριστικο!!!!!


Τελευταία επεξεργασία από: Kostinios, 29/12/2017 - 21:54


#744   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 22:00

2 ερωτησεις εχω παιδια

 

1. Ειχα δει σε ενα βιντεο που σε μια beta του 11.2 μπορουσε ο beta tester να κατεβασει το control center με μια κινηση παρομια με αυτη που κανουμε για να κατεβασουμε την αναζητηση του ιphone στην κορυφη αλλα το εκανε αυτο στην δεξια πλευρα κατω απο την μεση της οθονης του iphone (για να μην το τραβας απο δεξια πανω) . τελικα αυτο το χαρακτηριστικο μπηκε στην τελικη εκδοση??

 

2. εσεις που διαβαζετε και απο εξω υπαρχουν παραπονα με την ελειψη της ενδειξης του ποσοστου της μπαταριας πανω δεξια? υπαρχει περιπτωση να το επιστρεψουν και να το κανουν οπως ειναι εδω και 10 χρονια?? δεν καταλαβαινω γιατι το βγαλαν. ηταν πολυ σημαντικο χαρακτηριστικο!!!!!

Δεν το έχω δει κατεβάζω κανονικά εγώ από δεξια το κοντρόλ center .

Τώρα η μπαταρία να σου πω ναι ήταν πολύ σπαστικό αλλά οκ το συνήθισα . Ας φτιάξουν τα υπόλοιπα και αυτό το τρώμε όπως πχ updates ακόμα δεν έχουν βγάλει οι τράπεζες τόσους μήνες μετά για το X πράγμα απαράδεκτο έπρεπε η Apple να τους επιβάλει όσοι αναβαθμίσουν μετά τις 03/11 να συμπεριλαμβάνουν και το X.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#745   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 22:08

 

στο 3:25. εκει το κανει με το control center!!!



#746   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2017 - 22:40

 

στο 3:25. εκει το κανει με το control center!!!

κατεβασε κανονικα το CC απο πανω και μετα βαλε δαχτυλο στην οθονη και συρε το δαχτυλο πανω κατω ελαχιστα χωρις να αφησεις την οθονη



#747   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 22:47

καταλαβα. δεν κραταει για παντα!


Τελευταία επεξεργασία από: Kostinios, 29/12/2017 - 22:47


#748   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 22:49

εχετε δει πουθενα να λενε γιατι η apple σταματησε να δειχνει το ποσοστο της μπαταριας στα ιphone x?



#749   HuskerDu

HuskerDu

    iPH Addict

  • 605 μηνύματα
  • Twitter:@patsio_thess
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/12/2017 - 23:23

Σήμερα αναβαθμίστηκε το DasherX, δίνοντας μια επιπλέον πληροφορία, την Max Freq της cpu. Στο iphoneX είναι 2390 και δικό μου current έχει 2064Mhz, είναι φυσιολογικό αυτό?

 

 

Συνημμένο αρχείο  IMG_0591.PNG   554,68KB   38 λήψεις



#750   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2017 - 01:09

Σήμερα αναβαθμίστηκε το DasherX, δίνοντας μια επιπλέον πληροφορία, την Max Freq της cpu. Στο iphoneX είναι 2390 και δικό μου current έχει 2064Mhz, είναι φυσιολογικό αυτό?

 

 

attachicon.gifIMG_0591.PNG

πριν την αναβαθμιση εδειχνε 2064 και μενα , μετα δειχνει 2376. Οτι ναναι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες