Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 8 / 8Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1514 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1306   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2018 - 06:27

Καλησπέρα. Δεν έχω καθόλου καλό σήμα γενικά. Στο σπίτι και στη δουλειά. Έχω κόσμοτε. Τι μπορώ να κάνω πάνω σε αυτό.
Όσον αφορά το tinder το έχω κατά την χρήση της εφαρμογής το gps όπως και όλες τις εφαρμογές.
Έχω την 11.2.2 και έκανα ξανά από την αρχή σαν νέο iPhone..
Άρα που καταλήγουμε τι συμβαίνει;;

Μπορεί και το πιο πιθανό να είναι από το σήμα σου. Μίλα με τον πάροχο σου. Ζήτα λύση και πες τους οτι έχεις αρχίσει να χάνεις κλήσεις. Ίσως σου δώσουν δωρεάν το femtocell για το σπίτι. Όταν δεν έχεις καθόλου καλό σήμα προσπαθεί η συσκευή σου να πιάσει σήμα οπότε μπορεί να έχεις και αυτό το φαινόμενο.

 

Πάντως εάν έχεις το plus και βγάζεις αυτές τις ώρες είναι λίγες. Εγώ πιστεύω ο ένοχος σε αυτή την περίπτωση είναι το σήμα. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1307   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2018 - 06:34

Κάθε φορά που διαβάζω στο φόρουμ διάφορα θέματα για 8αρια κτλ τρέμω και με πιάνει πανικός. Τόσα προβλήματα πια περιμένω πότε θα σκάσει και σε μένα κάτι (8αρι της γυναίκας μου). Χαμός γίνεται ρε παιδιά. Τί να πω

Ναι τελικά έχουν αρκετά θεματάκια. Το δικό μου έκανε shut off η οθόνη από μόνη της σα να κλείδωνε η οθόνη. Εν τέλει πρέπει να είχε θέμα η συσκευή



#1308   pasxalismp

pasxalismp

    iPH Enthousiast

  • 450 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 24/01/2018 - 09:18

Μπορεί και το πιο πιθανό να είναι από το σήμα σου. Μίλα με τον πάροχο σου. Ζήτα λύση και πες τους οτι έχεις αρχίσει να χάνεις κλήσεις. Ίσως σου δώσουν δωρεάν το femtocell για το σπίτι. Όταν δεν έχεις καθόλου καλό σήμα προσπαθεί η συσκευή σου να πιάσει σήμα οπότε μπορεί να έχεις και αυτό το φαινόμενο.
 
Πάντως εάν έχεις το plus και βγάζεις αυτές τις ώρες είναι λίγες. Εγώ πιστεύω ο ένοχος σε αυτή την περίπτωση είναι το σήμα.


Λίγες ώρες εννοεις σε χρήση;; Δλδ πόσο πρέπει να έχει;

#1309   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 24/01/2018 - 11:31

Παιδιά καλημέρα! Μου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν φταίει η 11.2.5 ή κάτι άλλο.  Τράβηξα πριν λίγο κάτι βιντεάκια τον γιο μου και δεν μου εμφανίζονται στις συλλογές μου , ενώ αν παω στα άλμπουμ , θα τα δω. Και φυσικά δεν μου τα έχει σώσει στο icloud.



#1310   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2018 - 11:54

καλησπερα σε ολους!θα ηθελα τα φωτα σας!κατοχος 4αρι κ ετοιμη να αγορασω κινητο.εχω προβληματιστει σε ποιο να καταληξω.στην αρχη σκεφτομουν το 7 plus λογω καμερας αλλα με την αποτομη αυξηση της τιμης του που εφτασε το 8 plus σκεφτομαι σε ποιο θα ηταν καλυτερα να παω.επισης σκεφτομαι κ το 8 λογω μεγεθους κ αυτο ειναι που με εχει μπερδεψει πολυ.εχω παει τα εχω δει απο κοντα,με κεντριζει το πλας αλλα οταν το βλεπεις χωρις θηκη κτλ φαινεται νορμαλ.το θεμα ειναι τι γινετε με την θηκη κ ποσο βολικο θα ειναι οταν μιλας.εχω συνηθισει να γραφω μηνυματα κ με τα δυο χερια οποτε δεν ειναι θεμα.το βαρος δεν το ειχα σκεφτει .γενικα οσοι απο εσας εχουν εμπειρια κ με τα 3 που αναφερω τι με συμβουλευετε να δωσω προσοχη για να κατασταλαξω επιτελους?

καλημερα!οι δυνατοτητες μου ειναι για το 7 plus η το 8.ποιο προτεινετε?



#1311   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:08

απο την στιγμη που δεν εχεις καποιο απο τον προκατοχο του 6/6s/7... θα σε συμβουλευα να πας στο 8 ή 8+ λογο οτι ειναι το τελευταιο, ελαχιστα καλυτερη καμερα απο το 7/7+ , καλυτερο επεξεργαστη απο τα προηγουμενα. + τα Plus μοντελα εχουν καλυτερη καμερα.

Υπαρχουν θηκες που δινουν ελαχιστα ογκο στην συσκευη,οποτε δεν εχεις προβλημα οταν μιλας.

Απο την αλλη δεν θα καταλαβεις τις διαφορες μεταξυ 7/7+ και 8/8+.

 

ΑΝ δεν ειναι προβλημα το οικονομικο κινησου στο 8/8+ ..διαφορετικα προτιμησε το 7+


Τελευταία επεξεργασία από: PariS21, 24/01/2018 - 12:11


#1312   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:10

επειδη ειναι προβλημα το οικονομικο μπορω να παρω το 32gb 7 plus h 8 64gb.απλα επειδη ξερω οτι τα πλας εχουν καλυτερη καμερα κ μεγαλυτερη οθονη γιια αυτο κ ρωταω τους χρηστες για βοηθεια.εχω μπερδευτει πολυ κ δεν ξερω που να καταληξω..



#1313   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:14

καλημερα!οι δυνατοτητες μου ειναι για το 7 plus η το 8.ποιο προτεινετε?


Εγώ πηγα από 6s σε 7plus και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το προτίμησα από το 8 κυρίως λόγω κάμερας .Το μέγεθος συνηθίζεται σε 2 μέρες χρήσης.Σε καθημερινή χρήση οι διάφορες 7plus με 8 είναι ανεπαίσθητες.Θελεις καλη κάμερα,πας σε 7 plus.Θελεις πιο βολικό στο χέρι μέγεθος και πιο καινούριο χρονολογικά,πας σε 8!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1314   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:17

αν το μεγεθος δεν σε ενοχλει...(ειναι κατι που συνηθιζεται βασικα)...παρε το 7+ .

 

Υπερ 7 plus

-καμερα

-μπαταρια

-οθονη

 

Υπερ 8

-τελευταιο μοντελο

-φορητοτητα

-64gb αντι 32 του 7+

 

(διαφορες στις καμερες παντως δεν θα δεις μεγαλες... απλα το 7 plus εχει το Portrait mode + ζοομ τις 2ης καμερας που το 8 δεν τα εχει )



#1315   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:23

επειδη με ενδιαφερει η καμερα μαλλον θα παω προς το 7 πλας.ηθελα τα 128gb αλλα μεσα σε μια βδομαδα εχει γινει  η τιμη του ιδια με του 8 πλας κ δεν προλαβα να το παρω για αυτο κ ρωταω αν θα ειναι απελπιστικα λιγα τα 32 gb σε ενα τετοιο κκινητο..



#1316   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:31

επειδη με ενδιαφερει η καμερα μαλλον θα παω προς το 7 πλας.ηθελα τα 128gb αλλα μεσα σε μια βδομαδα εχει γινει  η τιμη του ιδια με του 8 πλας κ δεν προλαβα να το παρω για αυτο κ ρωταω αν θα ειναι απελπιστικα λιγα τα 32 gb σε ενα τετοιο κκινητο..

Εγώ νομίζω πως τα 32 είναι πολύ λίγα. Εάν ήταν το 6αρη θα σου έλεγα οριακά φτάνουν. Απλώς σε 6s και μετά το live photo θα σου φαει όλη τη μνήμη ειδικά εάν βάλεις καμιά 10 εφαρμογές.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 24/01/2018 - 12:31


#1317   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:35

ωχ πανω που ειπα οτι θα παρω το 7 πλας 32 τωρα παλι το σκεφτομαι.ειναι πολλα ρε γμτ τα 200 ευρω συν για το 128 .αυτος ηταν κ ο λογος που σκεφτομουν το 8 αλλα οσο ναναι το πλας εχει αλλα καλα.πφφ δεν περιμενα να μπερδευτω τοσο πολυ.δεδομενου ομως οτι με ενδιαφερει η καμερα αρκετα θα χρειαστω χωρο απο οτι φανταζομαι..οποτε καταληγω λογω χρηματων στο 8 κ αν πω οτι δινω παραπανω μαλλον το 8 πλας.καμια θηκη για 8 πλας γιατι ειμαι κ λιγο απροσεκτη στα πεσιματα! :P



#1318   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:39

ωχ πανω που ειπα οτι θα παρω το 7 πλας 32 τωρα παλι το σκεφτομαι.ειναι πολλα ρε γμτ τα 200 ευρω συν για το 128 .αυτος ηταν κ ο λογος που σκεφτομουν το 8 αλλα οσο ναναι το πλας εχει αλλα καλα.πφφ δεν περιμενα να μπερδευτω τοσο πολυ.δεδομενου ομως οτι με ενδιαφερει η καμερα αρκετα θα χρειαστω χωρο απο οτι φανταζομαι..οποτε καταληγω λογω χρηματων στο 8 κ αν πω οτι δινω παραπανω μαλλον το 8 πλας.καμια θηκη για 8 πλας γιατι ειμαι κ λιγο απροσεκτη στα πεσιματα! :P

Για θήκη είπαμε πoια προστατεύει πολύ πολύ καλά. Έχει και τρομερά σχόλια και είναι διακριτική και με τιμή καλή. Από εκεί και πέρα το μέγεθος θα το αντέξεις για το plus? Είναι μεγάλο και εάν βάλεις και θήκη θα αυξηθεί και άλλο. Επίσης στις τσέπες δύσκολα χωράει. Εάν τα παρακάμψεις όλα αυτά και δεν σε ενοχλούν τότε καρφί για το plus


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 24/01/2018 - 12:39


#1319   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:41

θα ξανακανω μια βολτα για να τα δω κ να καταληξω.προτεινεται καποιο καταστημα ονλαιν που να ειναι οκ στις συναλλαγες του?



#1320   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2018 - 12:52

Να ρωτήσω. Το κινητό το έστειλα αψεγάδιαστο στο Istorm. Σε περίπτωση που μου δώσουν συσκευή που φέρει χαρακιές ή σημάδια ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, μπορώ να μην παραλάβω την συσκευή και να αρνηθώ? Το κινητό έφυγε από μένα αψεγάδιαστο. Με θήκες και tempered και μέσα στην εγγύηση. Μου ανέφεραν πως θα το έβλεπαν οι τεχνικοί και εάν υπήρχε όντως πρόβλημα θα έφευγε Ολλανδία.

??? Κανείς?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες