Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Θήκες iPhone Χ/XS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1990 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1801   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 02/07/2019 - 12:43

νομίζω έχω μια σαν καινούργια αν σε ενδιαφέρει θα το δω το απόγευμα που θα πάω σπίτι . 

στείλε μήνυμα οποτε μπορέσεις φίλε! ευχαριστω 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1802   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/07/2019 - 12:44

στείλε μήνυμα οποτε μπορέσεις φίλε! ευχαριστω 

οκ 



#1803   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/07/2019 - 22:47

Αφήνω -ξανά- αυτό εδώ.

 

952b04a47c1604330357645f36693a04_origina

 

32f130ec299b0e4ffa3f5eb8106a2bff_origina

 

34a9a547264c410c65dc31f3556cdb32_origina

 

1a567f4b19bb8ef60273bfebb5b3cf38_origina


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1804   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/07/2019 - 14:21

Όλες οι θήκες της caudabe 20% έκπτωση με τον κωδικό USA2DAY.



#1805   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 05/07/2019 - 00:05

Θέλω να δοκιμάσω μια clear πολυ λεπτή και είμαι πλέον ανάμεσα στην totallee, την artwizz, και την άλλη που πρότεινε πιο πάνω ο φίλος από άμαζον! Κοιτούσα και της ESR αλλά φαίνεται λιγάκι πιο χοντρή! Ποια θα προτιμούσατε και γιατι; Κλίνω περισσότερο προς την totallee και περιμένω να βγει καμμία καλή προσφορά!


Artwizz Furo CecullarLine που έχω δοκιμάσει είναι ολόιδιες παχος και ποιοτητα στις clear σιλικόνες.Δεν κιτρινίζουν λεπτές και μια χαρα τις βρίσκω. Artwizz CecullarLine τις βρίσκεις ebay/amazon την Furo την ειχα πάρει απο Πλαίσιο.Αν ψαχνεις clear hard case τώρα εκει δεν ξέρω αλλα νομίζω η humixxx ειναι clear hard και οντως λεπτή.Αν κάνω λαθος ας με διορθώσει κάποιος.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#1806   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/07/2019 - 15:56

Artwizz Furo CecullarLine που έχω δοκιμάσει είναι ολόιδιες παχος και ποιοτητα στις clear σιλικόνες.Δεν κιτρινίζουν λεπτές και μια χαρα τις βρίσκω. Artwizz CecullarLine τις βρίσκεις ebay/amazon την Furo την ειχα πάρει απο Πλαίσιο.Αν ψαχνεις clear hard case τώρα εκει δεν ξέρω αλλα νομίζω η humixxx ειναι clear hard και οντως λεπτή.Αν κάνω λαθος ας με διορθώσει κάποιος.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Σε ευχαριστώ παρά πολυ φίλε μου, θα τα έχω υπόψιν μου! Προς το παρόν παρειγγηλα την totallee που μου καρφώθηκε στο μυαλό και αργότερα βλέπουμε! Εντυπώσεις και φωτογραφίες όταν με το καλό παραλάβω, αν και ακόμα δεν την έχουν στείλει καν!

#1807   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 06/07/2019 - 08:58

Σε ευχαριστώ παρά πολυ φίλε μου, θα τα έχω υπόψιν μου! Προς το παρόν παρειγγηλα την totallee που μου καρφώθηκε στο μυαλό και αργότερα βλέπουμε! Εντυπώσεις και φωτογραφίες όταν με το καλό παραλάβω, αν και ακόμα δεν την έχουν στείλει καν!


Στείλε φώτο οταν έρθει να δούμε τι πάχος έχει.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#1808   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/07/2019 - 01:09

Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα συμβουλή για θήκη με μπαταρία για το Χ. Η αυθεντική όσο και να την γουστάρω είναι ακριβή. Στο Σκρουτζ έχω δει θήκες από 25€-60€ από 2300 μέχρι 5000 mah. Αλλά δεν έχει κριτικές. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να δώσω παραπάνω. Έχετε δοκιμάσει κάποια από ελληνικά καταστήματα σε αυτές τις τιμές;;;

#1809   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/07/2019 - 01:25

ψαχνω μια θηκη που να δινει αρκετο παχος στην συσκευη....... η UAG λενε τιποτα? 



#1810   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 12/07/2019 - 07:50

ψαχνω μια θηκη που να δινει αρκετο παχος στην συσκευη....... η UAG λενε τιποτα?


Από προστασία σούπερ ίσως από τις καλύτερες που κυκλοφορούν αλλά με extreme design που δεν αρέσει σε όλους και φυσικά κουμουτσα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1811   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2019 - 13:41

Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα συμβουλή για θήκη με μπαταρία για το Χ. Η αυθεντική όσο και να την γουστάρω είναι ακριβή. Στο Σκρουτζ έχω δει θήκες από 25€-60€ από 2300 μέχρι 5000 mah. Αλλά δεν έχει κριτικές. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να δώσω παραπάνω. Έχετε δοκιμάσει κάποια από ελληνικά καταστήματα σε αυτές τις τιμές;;;

Κανε μια χαρη στον εαυτο σου και παρε ενα εξωτερικο φορτιστη της Anker η καποιας αλλης εταιρειας.Ακομα και για την αυθεντικη θηκη ακουγονται διαφορα απο χρηστες οποτε δεν θα σου συστηνα να ρισκαρεις.Παρολα αυτα αν κποιος εχει θετικη εμπειρια με θηκη απο τριτο κατασκευαστη ισως σε βοηθησει



#1812   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/07/2019 - 02:45

Σε ευχαριστώ παρά πολυ φίλε μου, θα τα έχω υπόψιν μου! Προς το παρόν παρειγγηλα την totallee που μου καρφώθηκε στο μυαλό και αργότερα βλέπουμε! Εντυπώσεις και φωτογραφίες όταν με το καλό παραλάβω, αν και ακόμα δεν την έχουν στείλει καν!

 

 

Στείλε φώτο οταν έρθει να δούμε τι πάχος έχει.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

4 Thin cases + 2

 

Συγκριτικη παρουσιαση αναμεσα σε 4 λεπτες θηκες + 2 θηκες, για Χ

 

Guest starring, με σειρα αναφορας ειναι οι : Cafele, Tozo, Totallee και Caudabe

Οι επομενες δυο ειναι οι : RhinoShield Solid Suit και Goosepery Jelly

Ολες οι θηκες ειναι σε λευκο χρωμα ημιδιαφανεις, διατιθονται και σε αλλα χρωματα

 

1. Cafele

0,4mm μαλακη αισθηση, παρα πολυ καλο φινιρισμα, με καλυψη στα πλαινα κουμπια του ηχου, ευκολη εφαρμογη, ελαχιστη αλλοιωση του μεγεθους του τηλεφωνου

Ελαχιστα πιο bulky απο τις επομενες (μιλαμε για μισο χιλιοστο), αλλα δινει την αισθηση της περισσοτερης προστασιας

Πλαινο χειλος προς την οθονη χαμηλο και λιγο glossy, μην σας ξεγελαει αυτο, η υπολοιπη θηκη ειναι ματ

Μερικο grip

Την φορω πολυ ευχαριστα, απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει

Διαθεσιμα χρωματα : Λευκο, solid black, μπλε, γκρι και ροζ (που σε λευκο τηλεφωνο δινει ενα πολυ γλυκο τονο)

 

IMG_4330.jpg

 

IMG_4331.jpg

 

IMG_4332.jpg

 

 

2. Tozo

0,35mm πιο σκληρη αισθηση απο την προηγουμενη, λιγο σκληρη ομως απο την επομενη, καλο fitting και cutout περιμετρικα, επισης και αυτη εχει χαμηλο χειλος προς την οθονη, πιο ψηλο χειλος στην πισω καμερα (λιγο πιο μεγαλο απ οσο χρειαζοταν), λευκη ημιδιαφανη ματ

Εχει διαφορα απο την προηγουμενη ως προς το παχος, παρολα τα μονο 0,5mm, μπορουμε να την πουμε οντως ulta thin, ως αισθηση προστασιας ομως, θα την εμπιστευομουν μονο για γρατζουνιες και σιγουρα οχι σε πτωση

Διαθεσιμα χρωματα : σε λευκο, μπλε, ροζ (αλλα περισσοτερο σε κοραλλι παει) και γκρι

 

IMG_4333.jpg

 

IMG_4334.jpg

 

IMG_4335.jpg

 

 

3. Totallee Frosted Clear

0,20mm η πιο λεπτη απ ολες και η πιο ακριβη

Τελεια cutouts, εξαιρετικη εφαρμογη

Τραχια αισθηση, μηδενικο grip, προστασια ουσιαστικα μονο για γρατζουνιες, πραγματικα παρα πολυ λεπτη

Διαθεσιμη σε πολλα χρωματα : Διαφανη (ματ, οπως αυτη στις φωτο), σκουρη και ανοιχτη γκρι, μαυρη, κοκκινη, μπλε και πρασινη

 

IMG_4336.jpg

 

IMG_4337.jpg

 

IMG_4338.jpg

 

 

4. Caudabe Veil XT

Η αγαπημενη μας (πρωην)

0.35 και αυτη οπως η Tozo,

Οριακα σωστη στα cutouts, η Totallee ειναι πολυ καλυτερη, ακομη πιο τραχια αισθηση απο την προηγουμενη

Σημαντικη διαφορα με την προηγουμενη, στην εφαρμογη στο bezel, η Totallee ειναι πιο καμπυλη στο τελειωμα και σφιγγει περισσοτερο, η Veil πιο αναλαφρη δινοντας το ιδιο σχεδον αποτελεσμα χωρις να ειναι τοσο σφικτη

Ειναι ενα κλικ πιο ευλυγιστη απο την Totallee

Παρολο που στα προηγουμενα τηλεφωνα που ειχα, οφειλω να πω πως ηταν απο τις πολυ αγαπημενες μου θηκες και μια παγια αγορα χωρις ανησυχιες, στην συγκεκριμενο μοντελο για το Χ δυστυχως απογοητευτηκα, οχι απο την ποιοτητα της, αλλα κυριως απο την αισθηση της

Διαθεσιμα χρωματα : Frost (ημιδιαφανο λευκο), Seath black, κοκκινο και μπλε

 

IMG_4339.jpg

 

IMG_4340.jpg

 

IMG_4341.jpg

 

Ολες μαζι

 

IMG_4342.jpg

 

Τωρα που ειδαμε τις πολυ λεπτες θηκες ας δουμε και δυο ακομη, που δεν συγκαταλεγονται στις λεπτες αλλα σε ασφαλεις επιλογες ως προς πιθανες πτωσεις

 

 

 

1. Rhinoshield Solid Suit (Classic - White)

3.00mm στιβαρη αισθηση, καμια φοβια για πτωση, κυψελωτο εσωτερικο της πλατης, μαλακη εσωτερικα και πλαγια

Για το δικο μου χερι, προσδινει αρκετο ογκο, χαριν προστασιας, δεν εχω καμια ανησυχια για πτωση

Το χειλος προς την οθονη ανεβαινει αρκετα και φτανει πιο ψηλα απο το προσθετο γυαλι που εχω φορεσει, φουλ προστασια

Χρωματα : Λευκο, μαυρο και απαλο γκρι

 

IMG_4343.jpg

 

IMG_4344.jpg

 

IMG_4345.jpg

 

 

2. Goosepery Jelly

Δεν αναφερεται το παχος της, πρεπει να ειναι γυρω στο 1-1,5mm

Στα cutouts ειναι οσο χρειαζεται, οριακη στα πλαινα και αψογη στην πισω καμερα

Πλαγια ανεβαινει οσο να βρει το προσθετο γυαλι που εχω περασει (ουτε πιο ψηλα οπως η RhinoShield, ουτε πιο χαμηλα οπως οι πολυ λεπτες)

 

Τι με κερδισε και φοραω αυτην τελικα (εναλλακτικα με την Cafele)

Ειναι η ιδανικη σε σχεση ογκου και προστασιας, grip εχει καταπληκτικο, χωρις να την κανει πολυ ογκωδη και βαρια

Ειναι πολυ οικονομικη, οποτε δεν με προβληματιζει να την αλλαξω ανα πασα στιγμη

Αν αποφασισετε να την αγορασετε, αποφυγετε τη επισημη σελιδα τους, αργουν πραγματικα περαν καθε υπομονης

Χρωματα : Διαφανη, Λευκη, Μαυρη, Χρυση, Κιτρινη, Κοκκινη (τριανταφυλλι), Μπλε, Ροζ, Πρασινη (λαχανι και πετρολ) και σκουρη κοκκινη

 

IMG_4346.jpg

 

IMG_4347.jpg

 

IMG_4348.jpg

 

Για οσους αγωνιουν για τις Totallee, Tozo και XT

Σας υπενθυμιζω το συγκριτικο που ειχα ανεβασει :)

Cafele (ως λεπτη) και Goosepery Jelly (υπενθυμιζω βγαινει σε πολλα χρωματα, ειναι πολυ οικονομικη και προστατευτικη) παραμενουν αγαπημενες

 

Καλες αγορες !!



#1813   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/07/2019 - 16:58

Xθες έγινε κ η αγορά της κόκκινης δερμάτινης θήκης της Apple σε Xs. Kαλη η spigen που είχα αλλά αυτή πραγματικά το μεταμορφώνει. Πλαισιώνετε το κινητό με το κόκκινο κ βγάζει ένα ωραίο σύνολο. Χαρίζει μια ωραία υφή κ σε μέγεθος όπως την ήθελα. Tζαμακι spigen αλλά για άλλη μια φορά πάνω αριστερά μετά από μήνα το ίδιο αποτέλεσμα. Από βδομάδα γίνεται η αγορά τζάμι από Icarez.

ppp.jpg

pppp.jpg

pp.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 21/07/2019 - 17:03


#1814   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/07/2019 - 17:37

ωραια αλλα το κάτω μερος είναι ακάλυπτο δυστυχώς κ φίλος μου την έχει πατήσει έτσι..



#1815   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/07/2019 - 00:46

ωραια αλλα το κάτω μερος είναι ακάλυπτο δυστυχώς κ φίλος μου την έχει πατήσει έτσι..

Ίσα ίσα ας βλέπουμε κ λίγο το απίθανο space grey!! Aπο την ώρα που το αγοράζουμε το ντύνουμε κ δεν βλέπουμε τίποτα όποτε ας μένει κ λίγο ακάλυπτο.


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 22/07/2019 - 00:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες