Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Θήκες iPhone Χ/XS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1990 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/07/2019 - 21:52

Xθες έγινε κ η αγορά της κόκκινης δερμάτινης θήκης της Apple σε Xs. Kαλη η spigen που είχα αλλά αυτή πραγματικά το μεταμορφώνει. Πλαισιώνετε το κινητό με το κόκκινο κ βγάζει ένα ωραίο σύνολο. Χαρίζει μια ωραία υφή κ σε μέγεθος όπως την ήθελα. Tζαμακι spigen αλλά για άλλη μια φορά πάνω αριστερά μετά από μήνα το ίδιο αποτέλεσμα. Από βδομάδα γίνεται η αγορά τζάμι από Icarez.
ppp.jpg
pppp.jpg
pp.jpg

Σε 10-15 μέρες (και πολλές λέω) όλες οι δερμάτινες μαυρίζουν.Εκτος της μαύρης φυσικά.
Την έχω κι εγώ την κόκκινη στο XS Max.
Ωραία θήκη αλλά για πολύ λίγο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   hercoulis

hercoulis

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/08/2019 - 19:58

help! που μπορουμε να βρουμε γνησια apple leather case σε μαυρο χρώμα για Χ ??
Δεν παιζει πουθενά , αν ειναι δυνατον!



Θέλω και εγώ μια σε μαύρο. Αν πάρω για το Xs θα κάνει για το Χ, θα εφαρμόζει σωστά;

#1818   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 09/08/2019 - 20:10

Θέλω και εγώ μια σε μαύρο. Αν πάρω για το Xs θα κάνει για το Χ, θα εφαρμόζει σωστά;


Εφαρμόζει απλά έχει μεγαλύτερο κενό στην κάμερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1819   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 09/08/2019 - 20:49

Θέλω και εγώ μια σε μαύρο. Αν πάρω για το Xs θα κάνει για το Χ, θα εφαρμόζει σωστά; 

εγω παντως φιλε πηρα μια για XS γιατι για Χ δεν υπήρχε πουθενά , βασικα υπήρχε σε ενα κατάστημα και ηταν στα 65 ευρω με τα μεταφορικα οποτε ουτε καν...

Ειμαι φουλ ψυχαναγκαστικός , με πείραζε απειρα τις πρώτες μέρες αλλα πλέον δεν το βλέπω καν οποτε δεν το μετανιωνω.

 

ΥΓ Πριν 5 μηνες ειχα παρει την μαυρη για XS και την έδωσα σε αγγελια στα μισα λεφτα γιατι δεν μου αρεσε που ειχε το κενο οποτε beware , κρινε και πράξε.



#1820   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/08/2019 - 10:16

Μην παίρνετε θήκες που δεν καλύπτουν περιμετρικά θα κλαίτε κάποια στιγμή με το wear. Η spigen έχει το neohybrid που είναι άψογο. Επίσης tempered glass μόνο με ότι έρχεται με frame (πλαίσιο) τοποθέτησης

 

XS είναι το ίδιο με Χ


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 10/08/2019 - 10:16


#1821   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 10/08/2019 - 10:30

Μην παίρνετε θήκες που δεν καλύπτουν περιμετρικά θα κλαίτε κάποια στιγμή με το wear. Η spigen έχει το neohybrid που είναι άψογο. Επίσης tempered glass μόνο με ότι έρχεται με frame (πλαίσιο) τοποθέτησης

XS είναι το ίδιο με Χ


Εγώ προσωπικά με θήκη της Apple, δεν είχα ποτε πρόβλημα με γρατζουνιές ή σημάδια, παρόλο που από κάτω δεν καλύπτεται το τηλέφωνο. Τώρα εχω 3 μήνες την Red leather στο Max. Με spigen απ την άλλη , μια με την liquid και μια με την ultra hybrid σε IPhone X και Xs αντίστοιχα έχω δει σημάδια περιστατικά και εβγαζα πάντα την θήκη 1-2 φορες εβδομάδα για να καθαρίσω σκόνες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1822   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 10/08/2019 - 10:31

Εγώ προσωπικά με θήκη της Apple, δεν είχα ποτε πρόβλημα με γρατζουνιές ή σημάδια, παρόλο που από κάτω δεν καλύπτεται το τηλέφωνο. Τώρα εχω 3 μήνες την Red leather στο Max. Με spigen απ την άλλη , μια με την liquid και μια με την ultra hybrid σε IPhone X και Xs αντίστοιχα έχω δει σημάδια περιστατικά και εβγαζα πάντα την θήκη 1-2 φορες εβδομάδα για να καθαρίσω την σκόνη.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1823   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/08/2019 - 11:00

65637dd9a6792307308128adf9f0f0b5.jpg

Ηρθε και η Lucid Clear το υλικό καλό ειναι σφιχτή δηλαδη βγαίνει μονο απο κάτω απο τις εγκοπές είναι λεπτή γενικά οχι και χαλι αλλα βρίσκω και καλύτερες με τα 26.
Στο φούρνο μαζι με τις πατάτες! 3fb1538376465192042b15f2763914f5.jpg


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro



Εκει εχω παρκαρει κ Εγω τη δικη μου. Τους κλαψτηκα αλλα μου δωσαν μονο 30% εκπτωση


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#1824   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/08/2019 - 11:19

Εγώ προσωπικά με θήκη της Apple, δεν είχα ποτε πρόβλημα με γρατζουνιές ή σημάδια, παρόλο που από κάτω δεν καλύπτεται το τηλέφωνο. Τώρα εχω 3 μήνες την Red leather στο Max. Με spigen απ την άλλη , μια με την liquid και μια με την ultra hybrid σε IPhone X και Xs αντίστοιχα έχω δει σημάδια περιστατικά και εβγαζα πάντα την θήκη 1-2 φορες εβδομάδα για να καθαρίσω σκόνες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ίσως και να κάνω και λάθος, πάντως τα 2 τελευταία μου κινητά συνήθως έτρωγαν χτυπήματα εκεί (bumps) δεν το ρίσκαρα με τόσο γυαλί στο τηλέφωνο. ευχαριστώ πάντως αν βρω καμιά προσφορά θα την τσεκάρω



#1825   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 10/08/2019 - 11:38

ίσως και να κάνω και λάθος, πάντως τα 2 τελευταία μου κινητά συνήθως έτρωγαν χτυπήματα εκεί (bumps) δεν το ρίσκαρα με τόσο γυαλί στο τηλέφωνο. ευχαριστώ πάντως αν βρω καμιά προσφορά θα την τσεκάρω

 

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι με θήκη της apple είναι πιο πιθανό να κάνεις κάποιο σημάδι στο τηλέφωνο γιατί απλά το κάτω μέρος δεν καλύπτεται. Εγώ όμως είμαι αρκετά προσεκτικός και γι αυτό ποτέ δεν έχω δει σημάδι στο κάτω μέρος με θήκες τις apple.

 

Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι το υλικό που υπάρχει στο εσωτερικό των θηκών της apple ίσως βοηθάει στο να μην βλέπεις σημάδια από σκόνη όπως παράδειγμα με άλλες θήκες. Βέβαια αυτό είναι δική μου εικασία.



#1826   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/08/2019 - 11:42

Εκει εχω παρκαρει κ Εγω τη δικη μου. Τους κλαψτηκα αλλα μου δωσαν μονο 30% εκπτωση


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγω την φοράω εδώ και ένα μήνα.Τελικά δεν είναι και ασχημη και καλυπτει μια χαρά το κινητό γύρω γύρω.Καθαρίζει μια χαρά τώρα καλοκαίρι με τα αντιηλιακά κτλ την βγάζω εύκολα και με το υγρό για τα πιάτα γίνεται καινούργια.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#1827   hercoulis

hercoulis

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/08/2019 - 14:51

Ωραία. Κατάλαβα. Παρήγγειλα τη σύνθεσης τη μαύρη που έχει έκπτωση με τον κωδικό BLACKISBACK από το caudabe. Οι περισσότερες θήκες μου από εκεί είναι γιατί έχουν πολύ καλή εφαρμογή.
Μαζί με τη θήκη και ένα ζεύγος προστασία οθόνης + DHL μου βγήκε στα 41€. Λίγο χαμηλότερα στη τιμή από όσο θα έκανε η δερμάτινη.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: hercoulis, 10/08/2019 - 14:55


#1828   imob

imob

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 10/08/2019 - 15:29

Έχετε να προτείνετε θήκη στο στυλ της Spigen Neo Hybrid;

Σκέφτομαι και για την Spigen αλλα τελευταία λένε πως εχει χαλάσει η ποιότητα της. Καποιος που να την εχει να πει τη γνώμη του;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1829   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 10/08/2019 - 15:33

Έχετε να προτείνετε θήκη στο στυλ της Spigen Neo Hybrid;

Σκέφτομαι και για την Spigen αλλα τελευταία λένε πως εχει χαλάσει η ποιότητα της. Καποιος που να την εχει να πει τη γνώμη του;


Sent from my iPhone using Tapatalk


The Synthesis της Caudabe. Πολύ καλύτερη απ την spigen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1830   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/08/2019 - 15:37

Από Caudabe μπορεί κάποιος να πει ποιες ειναι οι δύο πιο ανθρεκτικές εκδόσεις; λίγο με τις περιγραφές δε βγάζω άκρη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)