Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2101   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 18/06/2018 - 19:32

Καλησπέρα παιδιά ! Έχω κάποιες ερωτήσεις να σας κάνω σε όσους έχουν πάει 11,4 . Την έβαλα OTA και μετά απο μισή ώρα αφου το κινητό έψηνε και μπριζόλα απο τη θερμοκρασία (iphone X ) μου πέταξε στη μέση της οθόνης τη πράσινη γραμμή τη κατακόρυφη .
1) Μήπως έχει τύχει σε κανένα ? Και αν ναί υπάρχει λύση ? Γιατί διαβάζω για καμμένα pixel.
2 ) Το κινητό το πήρα απο Γερμανό. Μου είπαν θα το στείλουν σε service δικό τους . Είναι εντός εγγυήσης και η ερώτηση μου είναι αν είναι εξουσιοδοτημένα της apple εκεί που τα στέλνουν,

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα. Δεν μου έχει τύχει και δεν γνωρίζω αν είναι η γραμμή που εμφάνισαν κάποια κομμάτια στην αρχή της κυκλοφορίας τους. Αν είναι αυτή σου κάνουν από όσο ξέρω αντικατάσταση συσκευής. Document η Infoquest πήγαινε το που είναι εξουσιοδοτημένα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2102   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/06/2018 - 19:46

Καλησπέρα παιδιά ! Έχω κάποιες ερωτήσεις να σας κάνω σε όσους έχουν πάει 11,4 . Την έβαλα OTA και μετά απο μισή ώρα αφου το κινητό έψηνε και μπριζόλα απο τη θερμοκρασία (iphone X ) μου πέταξε στη μέση της οθόνης τη πράσινη γραμμή τη κατακόρυφη .
1) Μήπως έχει τύχει σε κανένα ? Και αν ναί υπάρχει λύση ? Γιατί διαβάζω για καμμένα pixel.
2 ) Το κινητό το πήρα απο Γερμανό. Μου είπαν θα το στείλουν σε service δικό τους . Είναι εντός εγγυήσης και η ερώτηση μου είναι αν είναι εξουσιοδοτημένα της apple εκεί που τα στέλνουν,

Σας ευχαριστώ πολύ

6c09a6797184589de39b97f2db9162a4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2103   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/06/2018 - 21:07

Document η infoquest πουθενά άλλου αν θες να έχεις εγγύηση


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2104   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/06/2018 - 21:19

6c09a6797184589de39b97f2db9162a4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα καλά του samsung s7? Κρίμα φίλε μου :(



#2105   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2018 - 22:20

Καλησπέρα παιδιά ! Έχω κάποιες ερωτήσεις να σας κάνω σε όσους έχουν πάει 11,4 . Την έβαλα OTA και μετά απο μισή ώρα αφου το κινητό έψηνε και μπριζόλα απο τη θερμοκρασία (iphone X ) μου πέταξε στη μέση της οθόνης τη πράσινη γραμμή τη κατακόρυφη . 

1) Μήπως έχει τύχει σε κανένα ? Και αν ναί υπάρχει λύση ? Γιατί διαβάζω για καμμένα pixel.

2 ) Το κινητό το πήρα απο Γερμανό. Μου είπαν θα το στείλουν σε service δικό τους . Είναι εντός εγγυήσης και η ερώτηση μου είναι αν είναι εξουσιοδοτημένα της apple εκεί που τα στέλνουν,

 

Σας ευχαριστώ πολύ 

Καταρχάς όπως έχουμε ξαναπεί, ο Γερμανός ως ένα απο τα πρώτα επίσημα APR στην Ελλάδα έχει δικό του επισκευαστικό, δεν συνεργάζεται με τα εξουσιοδοτημένα.

 

Απο 'κει και πέρα αφού είσαι στο 1ο χρόνο της εγγύησης, Document ή InfoQuest.

 

Ήταν γνωστό θέμα το παραπάνω στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας.

 

Θα σου κάνουν αντ/σταση οθόνης.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2106   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/06/2018 - 22:22

Καταρχάς όπως έχουμε ξαναπεί, ο Γερμανός ως ένα απο τα πρώτα επίσημα APR στην Ελλάδα έχει δικό του επισκευαστικό, δεν συνεργάζεται με τα εξουσιοδοτημένα.

Απο 'κει και πέρα αφού είσαι στο 1ο χρόνο της εγγύησης, Document ή InfoQuest.

Ήταν γνωστό θέμα το παραπάνω στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας.

Θα σου κάνουν αντ/σταση οθόνης.

Δηλαδη χάνω την εγγύηση αν το πάω στο Γερμανό ;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2107   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2018 - 22:26

Ο Γερμανός είναι ο πωλητής. Πως να τη χάσεις? :)

 

Πας στα εξουσιοδοτημένα απευθείας για να ξεμπερδεύεις.

 

Αν ήσουν στο 2ο χρόνο, τότε υποχρεωτικά πρώτα στο Γερμανό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2108   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/06/2018 - 22:50

Ο Γερμανός είναι ο πωλητής. Πως να τη χάσεις? :)

Πας στα εξουσιοδοτημένα απευθείας για να ξεμπερδεύεις.

Αν ήσουν στο 2ο χρόνο, τότε υποχρεωτικά πρώτα στο Γερμανό.

Επειδή είπες ότι έχει δικό του service .Αρα αν μου το φτιάξουν και ξαναπάθει το ίδιο εντός του 1 έτους δε θα έχω στα εξουσιοδοτημένα αφού θα έχει ανοιχτεί φαντάζομαι .Ειναι πιο γρήγοροι Infoquest kai document ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2109   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2018 - 23:08

Όπου θες στο πας ακόμα και αν το 'χαν αναλάβει αυτοί τη πρώτη φορά.

 

Στη Document θα κάνει μαξ 7 μέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2110   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/06/2018 - 23:31

Όπου θες στο πας ακόμα και αν το 'χαν αναλάβει αυτοί τη πρώτη φορά.

Στη Document θα κάνει μαξ 7 μέρες.


Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2111   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2018 - 23:46

Τίποτα. Θα ξεμπερδέψεις γρήγορα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2112   teopap84

teopap84

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2018 - 18:33

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα την βοηθεια σας! Κατοχος ενος iphone x απο το Δεκεμβρη! Πριν απο περιπου 3 εβδομαδες αντιμετωπισα προβλημα με την οθονη του κινητου! Ουσιαστικα δεν ανταποκρινεται σε στη αφη η οθονη! Αναβει κ λειτουργει κανονικα η συσκευη, δεχεται κλησεις, φορτιζει, οταν το πιανω στα χερια μου αναβει η οθονη οπως την ειχα αρυθμισει εξ αρχης αλλα μεχρι εκει αφου δεν μπορω να το ξεκλειδωσω γιατι εκτος απο το face id οπως ολοι γνωριζετε πρεπει να κανω κ slide προς τα πανω! Δοκιμασα επαναφορα και hard reset, του κανω μεσω itunes και αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου αλλα το προβλημα συνεχιζει και υφισταται! Με καλυπτει η εγγυηση φυσικα και το πηγαινω στο σκρουτσομαγαζο π το αγορασα και απο εκει το εστειλαν στον επισημο service οχι infoquest! Απο εκει με παιρνουν τηλ και μ λενε οτι για να το επισκευασουν θελουν 350 € κ δεν με καλυπτει η εγγυηση γιατι υπαρχει μη εξουσιοδοτωμενη παρεμβαση στην συσκευη οπως μου ειπαν ακριβως! Κατι τετοιο φυσικα και δεν υφισταται λογω του οτι το κινητο ειναι 6 μηνων ουσιαστικα και αν ειχε παρουσιασει το οποιοδηποτε προβλημα θα ειχα απευθυνθει στο επισημο service οπως εκανα και τωρα παρουσιαστηκε το προβλημα! Για να μην σας κουραζω επειδη δεν ειχα διαθεση και χρονο να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας τους ειπα δεν δεχομαι να το επισκευασω με επιβαρυνση δικια μου και το παρελαβα πισω ανεπισκευαστο! Τι αλλο με συμβουλευετε να κανω;

Τελευταία επεξεργασία από: teopap84, 19/06/2018 - 18:37


#2113   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2018 - 19:26

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα την βοηθεια σας! Κατοχος ενος iphone x απο το Δεκεμβρη! Πριν απο περιπου 3 εβδομαδες αντιμετωπισα προβλημα με την οθονη του κινητου! Ουσιαστικα δεν ανταποκρινεται σε στη αφη η οθονη! Αναβει κ λειτουργει κανονικα η συσκευη, δεχεται κλησεις, φορτιζει, οταν το πιανω στα χερια μου αναβει η οθονη οπως την ειχα αρυθμισει εξ αρχης αλλα μεχρι εκει αφου δεν μπορω να το ξεκλειδωσω γιατι εκτος απο το face id οπως ολοι γνωριζετε πρεπει να κανω κ slide προς τα πανω! Δοκιμασα επαναφορα και hard reset, του κανω μεσω itunes και αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου αλλα το προβλημα συνεχιζει και υφισταται! Με καλυπτει η εγγυηση φυσικα και το πηγαινω στο σκρουτσομαγαζο π το αγορασα και απο εκει το εστειλαν στον επισημο service οχι infoquest! Απο εκει με παιρνουν τηλ και μ λενε οτι για να το επισκευασουν θελουν 350 € κ δεν με καλυπτει η εγγυηση γιατι υπαρχει μη εξουσιοδοτωμενη παρεμβαση στην συσκευη οπως μου ειπαν ακριβως! Κατι τετοιο φυσικα και δεν υφισταται λογω του οτι το κινητο ειναι 6 μηνων ουσιαστικα και αν ειχε παρουσιασει το οποιοδηποτε προβλημα θα ειχα απευθυνθει στο επισημο service οπως εκανα και τωρα παρουσιαστηκε το προβλημα! Για να μην σας κουραζω επειδη δεν ειχα διαθεση και χρονο να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας τους ειπα δεν δεχομαι να το επισκευασω με επιβαρυνση δικια μου και το παρελαβα πισω ανεπισκευαστο! Τι αλλο με συμβουλευετε να κανω;




Σε ποιο επίσημο service στάλθηκε?

#2114   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2018 - 23:03

Καλησπερα παιδια! Θα ηθελα την βοηθεια σας! Κατοχος ενος iphone x απο το Δεκεμβρη! Πριν απο περιπου 3 εβδομαδες αντιμετωπισα προβλημα με την οθονη του κινητου! Ουσιαστικα δεν ανταποκρινεται σε στη αφη η οθονη! Αναβει κ λειτουργει κανονικα η συσκευη, δεχεται κλησεις, φορτιζει, οταν το πιανω στα χερια μου αναβει η οθονη οπως την ειχα αρυθμισει εξ αρχης αλλα μεχρι εκει αφου δεν μπορω να το ξεκλειδωσω γιατι εκτος απο το face id οπως ολοι γνωριζετε πρεπει να κανω κ slide προς τα πανω! Δοκιμασα επαναφορα και hard reset, του κανω μεσω itunes και αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου αλλα το προβλημα συνεχιζει και υφισταται! Με καλυπτει η εγγυηση φυσικα και το πηγαινω στο σκρουτσομαγαζο π το αγορασα και απο εκει το εστειλαν στον επισημο service οχι infoquest! Απο εκει με παιρνουν τηλ και μ λενε οτι για να το επισκευασουν θελουν 350 € κ δεν με καλυπτει η εγγυηση γιατι υπαρχει μη εξουσιοδοτωμενη παρεμβαση στην συσκευη οπως μου ειπαν ακριβως! Κατι τετοιο φυσικα και δεν υφισταται λογω του οτι το κινητο ειναι 6 μηνων ουσιαστικα και αν ειχε παρουσιασει το οποιοδηποτε προβλημα θα ειχα απευθυνθει στο επισημο service οπως εκανα και τωρα παρουσιαστηκε το προβλημα! Για να μην σας κουραζω επειδη δεν ειχα διαθεση και χρονο να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας τους ειπα δεν δεχομαι να το επισκευασω με επιβαρυνση δικια μου και το παρελαβα πισω ανεπισκευαστο! Τι αλλο με συμβουλευετε να κανω;

Το επίσημο που στέλνουν τα Skroutz-ομάγαζα είναι η InfoQuest.

 

Εκτός της InfoQuest υπάρχει και η Document ή iSystem.

 

Καλό λοιπόν θα ήταν να το πας εσύ απευθείας στη Document π.χ. και να τους εξηγήσεις τι συμβαίνει.

 

Αν σου πούν πάλι το ίδιο (πιθανόν να έχει δηλωθεί στο GSX η συσκευή) καλό θα ήταν να κάνεις ένα τηλ. στο Support να ανοίξεις Case.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2115   teopap84

teopap84

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 06:58

Στην isystem εσταλει! Αλλα μου κανει εντυπωση ποσο απατεωνες ειναι αυτοι εκει! Σκεφτομαι να το παω εγω ο ιδιος στην infoquest μηπως κ εχω αλλη αντιμςτωπιση!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες