Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2116   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 07:31

εχω ενα θεμα μαλλον με το iphone x ποιο ειναι

οτι αργει να φορτιση δηλαδη το βαζω στον ασυρματο φορτιστη που προβλεπει η apple και φορτιζει κοντα 7 ωρες αλλα δεν φτανει στο 100% την μπαταρια μια φορα το ειχα δει στο 100 με φορτιση περιπου 8 η 9 ωρων δεν αναφερομαι σε φορτιση απο usb γιατι εκει καταλαβαινω τι φταιει επισης δεν εχω δοκιμασει την πριζα εχει ακουσει καποιος κατι?

το κινητο ειναι καινουργιο δηλαδη ουτε 2 εβδομαδων



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2117   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 07:39

Στην isystem εσταλει! Αλλα μου κανει εντυπωση ποσο απατεωνες ειναι αυτοι εκει! Σκεφτομαι να το παω εγω ο ιδιος στην infoquest μηπως κ εχω αλλη αντιμςτωπιση!


Με ποια αιτιολογία στο έβγαλαν εκτός εγγύησης;

#2118   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/06/2018 - 11:17

Στην isystem εσταλει! Αλλα μου κανει εντυπωση ποσο απατεωνες ειναι αυτοι εκει! Σκεφτομαι να το παω εγω ο ιδιος στην infoquest μηπως κ εχω αλλη αντιμςτωπιση!

Το θέμα είναι πως αν η συσκευή έχει δηλωθεί με τα παραπάνω στο GSX της Apple, όπου και να πας τα ίδια θα σου πουν.

 

Αν όντως δεν έχει μπεί χέρι στη συσκευή καλό θα ήταν να ανοίξεις Case πρώτα στο Support.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2119   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/06/2018 - 16:01

Καταρχάς όπως έχουμε ξαναπεί, ο Γερμανός ως ένα απο τα πρώτα επίσημα APR στην Ελλάδα έχει δικό του επισκευαστικό, δεν συνεργάζεται με τα εξουσιοδοτημένα.

 

Απο 'κει και πέρα αφού είσαι στο 1ο χρόνο της εγγύησης, Document ή InfoQuest.

 

Ήταν γνωστό θέμα το παραπάνω στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας.

 

Θα σου κάνουν αντ/σταση οθόνης.

:excl:

Καλησπέρα παιδιά . Είχα το πρόβλημα με τη πράσινη γραμμή στην οθόνη. Τελικά το πήγα στο γερμανό, γιατί μου είπαν το πολύ 7 μέρες. Μετά απο 7 μέρες  ήρθε νέο iphone x με τη ζελατίνα του . Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας 


Τελευταία επεξεργασία από: AlexSandros, 27/06/2018 - 16:02


#2120   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 27/06/2018 - 20:46

το θεμα με το wifi,που εν τελη χρησιμοποιει τα δεδομενα λυνεται τελικα με την 11.4?



#2121   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 03/07/2018 - 10:21

Αντιμετωπίζω κάποια θεματάκια με το Χ. Αρχικά το κινητό είναι 2,5 μηνών και έχει 60 κύκλους η μπαταρία. Προχθές ενώ το χρησιμοποιούσα ζεστάθηκε αρκετά και βλέπω εκείνη την ώρα πως η υγεία της μπαταρίας έπεσε στο 97% και μαζί και η αυτονομία. Δηλαδή ενώ πρώτα μου έβγαζε 26 ώρες αναμονή και 6,5 ώρες χρήσης και το ποσοστό ήταν 25 με 30 %, πλέον με το ζόρι μου βγάζει 4,5 με 5 ώρες χρήσης, αναμονή περίπου 18 με 20 ώρες και δεν έχω κατεβάσει κάποια καινούργια εφαρμογή. Η εγκατάσταση έχει γίνει με Restore και στήσιμο από την αρχή. Το δεύτερο θέμα που παρατήρησα προχθές, καθώς πάω να μπω στις ρυθμίσεις και μόνο όταν η εφαρμογή δεν τρέχει στο παρασκήνιο, μου εμφανίζει για πολύ λίγο μια λευκή λωρίδα κάθετα της οθόνης και αριστερά που πιάνει από πάνω ως κάτω, όταν όμως η εφαρμογή των ρυθμίσεων τρέχει στο παρασκήνιο και την ανοίξω δεν φαίνεται. Επίσης αυτό το κάνει μόνο με τις ρυθμίσεις, σε καμία άλλη εφαρμογή, λέτε να είναι το γνωστό που Burn-in που εμφανίζεται στις Oled οθόνες? Και το τρίτο θέμα είναι ότι υπάρχει σκόνη στην κάμερα. 

 

Σκέφτομαι να πάω για αντικατάσταση.



#2122   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2018 - 10:31

Αντιμετωπίζω κάποια θεματάκια με το Χ. Αρχικά το κινητό είναι 2,5 μηνών και έχει 60 κύκλους η μπαταρία. Προχθές ενώ το χρησιμοποιούσα ζεστάθηκε αρκετά και βλέπω εκείνη την ώρα πως η υγεία της μπαταρίας έπεσε στο 97% και μαζί και η αυτονομία. Δηλαδή ενώ πρώτα μου έβγαζε 26 ώρες αναμονή και 6,5 ώρες χρήσης και το ποσοστό ήταν 25 με 30 %, πλέον με το ζόρι μου βγάζει 4,5 με 5 ώρες χρήσης, αναμονή περίπου 18 με 20 ώρες και δεν έχω κατεβάσει κάποια καινούργια εφαρμογή. Η εγκατάσταση έχει γίνει με Restore και στήσιμο από την αρχή. Το δεύτερο θέμα που παρατήρησα προχθές, καθώς πάω να μπω στις ρυθμίσεις και μόνο όταν η εφαρμογή δεν τρέχει στο παρασκήνιο, μου εμφανίζει για πολύ λίγο μια λευκή λωρίδα κάθετα της οθόνης και αριστερά που πιάνει από πάνω ως κάτω, όταν όμως η εφαρμογή των ρυθμίσεων τρέχει στο παρασκήνιο και την ανοίξω δεν φαίνεται. Επίσης αυτό το κάνει μόνο με τις ρυθμίσεις, σε καμία άλλη εφαρμογή, λέτε να είναι το γνωστό που Burn-in που εμφανίζεται στις Oled οθόνες? Και το τρίτο θέμα είναι ότι υπάρχει σκόνη στην κάμερα. 
 
Σκέφτομαι να πάω για αντικατάσταση.



Μόνο document έτσι? Πουθενά άλλου!

#2123   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 03/07/2018 - 11:02

Μόνο document έτσι? Πουθενά άλλου!

Ελλάδα μόνο Document ναι. Αλλά την ερχόμενη Δευτέρα θα βρίσκομαι Ισπανία, οπότε μόλις έκλεισα ραντεβού στο Apple Store της Βαρκελώνης για την επόμενη Τρίτη.



#2124   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2018 - 11:06

Ελλάδα μόνο Document ναι. Αλλά την ερχόμενη Δευτέρα θα βρίσκομαι Ισπανία, οπότε μόλις έκλεισα ραντεβού στο Apple Store της Βαρκελώνης για την επόμενη Τρίτη.


Υποθέτω εάν εμφανίζει άσπρη γραμμή όπως λες πως θα γίνει αντικατάσταση συσκευής και όχι οθόνης. Κάτι παίζει με τα 8/8+/x και γίνεται αντικατάσταση συσκευής.


Παρατήρησε τα γράμματα εάν η συσκευή που σου δώσουν αρχίζει από N είναι προϊόν αντικατάστασης και όχι refurbished.


Υγ: να περάσεις υπέροχα αλί σε εμάς που τρέμουμε τα αεροπλάνα.

#2125   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 03/07/2018 - 11:12

Υποθέτω εάν εμφανίζει άσπρη γραμμή όπως λες πως θα γίνει αντικατάσταση συσκευής και όχι οθόνης. Κάτι παίζει με τα 8/8+/x και γίνεται αντικατάσταση συσκευής.


Παρατήρησε τα γράμματα εάν η συσκευή που σου δώσουν αρχίζει από N είναι προϊόν αντικατάστασης και όχι refurbished.


Υγ: να περάσεις υπέροχα αλί σε εμάς που τρέμουμε τα αεροπλάνα.

 

Θα τους αναφέρω όλα τα θέματα, λογικά για αντικατάσταση θα πάει. Έγινε θα το τσεκάρω. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ έτσι ήμουν, δεν έμπαινα ποτέ, αλλά το πήρα απόφαση πέρσι που είχα πάει Άμστερνταμ και πλέον δεν έχω θέμα.



#2126   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2018 - 11:16

Θα τους αναφέρω όλα τα θέματα, λογικά για αντικατάσταση θα πάει. Έγινε θα το τσεκάρω. 
Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ έτσι ήμουν, δεν έμπαινα ποτέ, αλλά το πήρα απόφαση πέρσι που είχα πάει Άμστερνταμ και πλέον δεν έχω θέμα.


http://osxdaily.com/...ished-replaced/ ορίστε! ευτυχώς που υπάρχουν και τα καράβια

#2127   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 03/07/2018 - 18:37

http://osxdaily.com/...ished-replaced/ ορίστε! ευτυχώς που υπάρχουν και τα καράβια

2084407a6570baf000bd02650d9bc62a.png

Έτσι είναι η γραμμή.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2128   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/07/2018 - 17:20

Να ρωτησω κάτι,

Είναι φυσιολογικό μετά από αρκετή ώρας χρήσης του κινητού που η θερμοκρασία του σίγουρα έχει ανεβεί,μιας και εχει πολυ ζέστη τις τελευταίες μερες, εκεί που η φωτεινότητα της οθόνης είναι 100% για παράδειγμα, ξαφνικά μειώνεται λίγακι!! Μετά από λίγο επανέρχεται πάλι στο 100% που ήταν.

Είναι φυσιολογικο αυτό; Είναι από τη ζέστη;; Έχει παρατηρήσει καποιος κάτι αντίστοιχο; Μηπως εχω κανει κάποια «ρύθμιση» κατακάθια άθελα μου;

Λέω για τη ζέστη γιατί διάβασα ότι μερικές φορές κολλάει η ένδειξη της στο 80% και με ένα Reboot σου δείχνει το πραγματικό ποσοστό που έχει η μπαταρια. (Έχει τύχει και σε εμενα)

iPhone X - JB - iOS 11.1.2


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2129   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2018 - 20:50

Μάλλον έχεις την αυτόματη φωτεινότητα ενεργοποιημένη..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2130   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/07/2018 - 20:52

Μάλλον έχεις την αυτόματη φωτεινότητα ενεργοποιημένη..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το True Tone εννοείς ε;;;
Ναι οντως αυτό είναι ενεργοποιημένο!
Λες από εκεί να γίνεται όλο αυτό;;

Edit:

Η αυτόματη φωτεινότητα είναι απενεργοποιημένη.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: tsoupri, 23/07/2018 - 20:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες