Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/11/2017 - 21:43

Είναι αραγε αξιόπιστες αυτες οι ασφάλειες κ τι εννοώ?
Μετα απο 10 μηνες εχει γρατζουνιστει πχ το μπροστα η πισω μερος κ εχει κ ενα σηναδι στο ατσαλι περιμετρικά

Αν ζητησω επισκευή θα γινει?
Θα πρέπει να το βαλω κατω να το πατησω :) για να παθει μεγάλη ζημια κ να μου αντικαταστήσουν κινδυνεύοντας λογω ψιλων γραμματων να την πατησω και να μεινω με το σπασμένο??

Ανεβαζω εδω να δεις τους ορους μιας και βαριεμαι να τους διαβασω :P  η ασφαλιστικη ειναι της Allianz και γινετε μονο απο αγορα του συγκεκριμενου καταστηματος και μονο την πρωτη μερα απ οτι καταλαβα. 

https://postimg.org/gallery/2rm99i8o8/



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/11/2017 - 22:02

To istorm για το Χ το έχει στα 59ευρώ..

http://www.istorm.gr/iplus

Στα 39 είναι για τα άλλα..Καλά το πήρε το μάτι μου..

Βέβαια σε συνομιλία με τον ασφαλιστή μου είχε πει 32 αλλά μετά φαντάστηκα ότι το ανέβασαν και αυτοί...

Αυτό δεν ίσχυε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του Χ.

 

Μόλις τσέκαρα την απόδειξή μου, το πήρα κανονικά στα €39 και με τους ίδιους ακριβώς όρους με τον Ξηρογιαννόπουλο, που δεν υπάρχει η αλητεία περί 99 και 149 ευρώ.

 

Οι όροι που του έχω και τυπωμένους είναι ξεκάθαροι, καλύπτει οποιαδήποτε ζημιά μέχρι 1400 ευρώ.

 

Δυστυχώς το άλλαξαν και το έκαναν έτσι, κάποια στιγμή μετά τις 4/11 που παρέλαβα εγώ...



#1053   nmamag

nmamag

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 24/11/2017 - 22:10

Εχει παρει κανεις νέο iPhone με την χρηση αυτης της ασφαλειας ?

 

διαβαζοντας τους ορους αρχίσα να αμφιβαλλω πολύ για την αξια της

 

 

1.1.1. Για συσκευές iphone

 

1.1.1.1. την επισκευή του καλυπτόμενου εξοπλισμού με τη χρήση νέων ή

 

ανακαινισμένων εξαρτημάτων που είναι ισοδύναμα με τα νέα στην απόδοση

 

και την αξιοπιστία, ή

 

1.1.1.2. αν δεν είναι πρακτικό ή οικονομικά βιώσιμο να πραγματοποιηθεί

 

επισκευή, να παρασχεθεί αντικατάσταση του καλυπτόμενου εξοπλισμού με

 

μια νέα συσκευή με το εμπορικό σήμα της Apple ή μια συσκευή με το

 

εμπορικό σήμα της Apple που να είναι ισοδύναμη με νέα σε απόδοση και

 

αξιοπιστία και του ίδιου τύπου ως το πρωτότυπο. Εάν δεν είναι διαθέσιμη μια

 

συσκευή με το εμπορικό σήμα της Apple που ταιριάζει με τον καλυπτόμενο

 

από τον εξοπλισμό σας συσκευή, θα παρέχεται μια συσκευή επωνυμίας Apple

 

η οποία είναι τουλάχιστον λειτουργικά ισοδύναμη με τον αρχικό καλυπτόμενο

 

εξοπλισμό (υπόκεινται στις ισχύουσες ενημερώσεις λογισμικού

 

καταναλωτών).


Τελευταία επεξεργασία από: nmamag, 24/11/2017 - 22:11


#1054   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/11/2017 - 22:27

Αυτοί οι όροι προστέθηκαν τώρα, σε εμένα όταν το πήρα στα 39 δεν υπήρχαν.

 

Μπορείτε να την πάρετε από εδώ που εξακολουθούν να μην έχουν τέτοιους όρους: https://www.xirogiannopoulos.gr/ασφαλίστε-το-κινητό-σας-ή-το-tablet-σας-για-έ



#1055   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/11/2017 - 22:41

http://eu.mophie.com...s-charging-base
Και της mophie φαίνεται πολύ καλός. Αν και λίγο τσιμπημένος.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1056   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2017 - 23:46

Αυτό δεν ίσχυε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του Χ.

 

Μόλις τσέκαρα την απόδειξή μου, το πήρα κανονικά στα €39 και με τους ίδιους ακριβώς όρους με τον Ξηρογιαννόπουλο, που δεν υπάρχει η αλητεία περί 99 και 149 ευρώ.

 

Οι όροι που του έχω και τυπωμένους είναι ξεκάθαροι, καλύπτει οποιαδήποτε ζημιά μέχρι 1400 ευρώ.

 

Δυστυχώς το άλλαξαν και το έκαναν έτσι, κάποια στιγμή μετά τις 4/11 που παρέλαβα εγώ...

Σε καμία περίπτωση δε σε αμφισβητώ γιατί μίλησα με την κοπέλα στο γραφείο του Ξηρογιαννόπουλου στις αρχές του μήνα και μου είχε πει 32ευρώ..Τότε είχε 39ευρώ στο istorm ..Μετά επειδή άλλαξαν τιμή στο istorm υπέθεσα (κακώς-μπορούσα να ξαναδω το site της ασφαλιστικής) ότι θα το ανεβασαν και εκει το ασφαλιστρο..Το καλό είναι ότι η ασφαλιστική με 15ευρώ παραπάνω ασφαλίζει και για 2ο γεγονός! Και αυτό είναι στα συν επίσης!

Δεν είναι μόνο η αλητεία της απαλλαγής που με ενοχλεί  αλλά γενικότερα η αντίληψη του να ξεζουμίσουν τον πελάτη και να τον αντιμετωπίσουν ως πορτοφόλι και ταυτόχρονα ως υποδεέστερο και ανίδεο! Από τους πωλητές μέχρι τους (ο  θεός να τους κανει) managers..



#1057   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2017 - 23:48

Εκανες την Αγορα του iphone απο εκει?

Ναι φίλε το έχει προσφορά τώρα η Vodafone σε όλα τα iphone δίνει δώρο αυτή την ασφάλεια

#1058   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/11/2017 - 00:23

Σε καμία περίπτωση δε σε αμφισβητώ γιατί μίλησα με την κοπέλα στο γραφείο του Ξηρογιαννόπουλου στις αρχές του μήνα και μου είχε πει 32ευρώ..Τότε είχε 39ευρώ στο istorm ..Μετά επειδή άλλαξαν τιμή στο istorm υπέθεσα (κακώς-μπορούσα να ξαναδω το site της ασφαλιστικής) ότι θα το ανεβασαν και εκει το ασφαλιστρο..Το καλό είναι ότι η ασφαλιστική με 15ευρώ παραπάνω ασφαλίζει και για 2ο γεγονός! Και αυτό είναι στα συν επίσης!

Δεν είναι μόνο η αλητεία της απαλλαγής που με ενοχλεί  αλλά γενικότερα η αντίληψη του να ξεζουμίσουν τον πελάτη και να τον αντιμετωπίσουν ως πορτοφόλι και ταυτόχρονα ως υποδεέστερο και ανίδεο! Από τους πωλητές μέχρι τους (ο  θεός να τους κανει) managers..

Πάντως ο Ξηρογιαννόπουλος επιβεβαιωμένα δεν έχει αλλάξει τίποτα. €32 σήμερα ασφάλισα ένα iPhone X φίλου.



#1059   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2017 - 10:38

Γιατι αργουν τοσο να αναβαθμιστουν οι εφαρμογες; Τι κανουν οι developers; Ξεφτιλα

Επισης το ειπα και τις προηγουμενες μερες αλλα δεν απαντησε κανεις. Εχει κανεις προβλημα με crackling ηχους στο speaker ηχειο; Εμενα αλλοιωνεται ο ηχος παντως απο το 50% εντασης και πανω. Διαβασα οτι ειναι γενικο θεμα και το ψαχνουν με update για να το φτιαξουν

#1060   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 25/11/2017 - 10:49

Γιατι αργουν τοσο να αναβαθμιστουν οι εφαρμογες; Τι κανουν οι developers; Ξεφτιλα
Επισης το ειπα και τις προηγουμενες μερες αλλα δεν απαντησε κανεις. Εχει κανεις προβλημα με crackling ηχους στο speaker ηχειο; Εμενα αλλοιωνεται ο ηχος παντως απο το 50% εντασης και πανω. Διαβασα οτι ειναι γενικο θεμα και το ψαχνουν με update για να το φτιαξουν


Προσωπικα δεν εχω καποιο θεμα με τον ηχο και αλλοιωση.

#1061   ramnoz

ramnoz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/11/2017 - 10:57

Ούτε εγώ έχω καταλάβει κάποια αλλοίωση στον ήχο.

#1062   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2017 - 10:59

Δειτε εδω:

https://www.engadget...-speaker-issue/

#1063   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 25/11/2017 - 12:42

καλημέρα έχω σετάρει 4 φορές το face id αλλά δε λειτουργεί όπως θα περίμενα. Σε σκοτάδι ή λίγο φως και περίεργες γωνίες όοοολα τέλεια όποτε πάω να το ανοίξω με ταπ ή το σηκώνω και γενικά κοντά στο πρόσωπο δηλαδή φυσιολογικά είτε απότυγχάνει είτε βγάζει τη κλεψύδρα του face id και αργεί λίγο. Το σέταρα σε σκοτάδι φυσικό φως και μέσα αλλά θεωρώ πως δεν έχει σχέση μιας και μιλάμε για υπέρυθρες. Στα υπόλοιπα το notch από την αρχή δε με ενόχλησε. Το μέγεθος μου αρέσει έως τώρα με μια ένσταση όταν χαζεύω φωτογραφίες σε  landscape και σε κάποιες από τις μη αναβαθμισμένες εφαρμογές. Επίσης δουλεύω στα βίντεο το ζουμ αλλά δεν έχω καταλάβει αν χάνω μόνο θέαση από τις άκρες ή αν παραμορφώνει κιόλας. Φοβερό ακουστικό με πεντακάθαρο και κρυστάλινο ήχο, βέβαια ίσως συμβάλλει και η cosmote σε αυτό.

Οθόνη πολύ ωραία αλλά δεν είδα και καμία τρελή διαφορά εκτός του true tone. Κάμερα δεν έχω δοκιμάσει επαρκώς για να έχω άποψη. Προερχόμενος από 7 πλας τα 1200 ως αρχική δεν δικαιολογούνται. Ας είναι καλά η επιστροφή και η πώληση του 7 πλας. θα μπορούσε να ήταν απλά το 8 το Χ με ίδιες τιμές και να μην έβγαζε 3. Τα gestures φοβερά και εύκολα. Δε μου έλλειψε ούτε παραξενεύτηκα στην αρχή από την απουσία του κουμπιού. Σημειωτέον ούτε εκθεσιακό δεν είχα δει. Κάποιες στιγμές με ξενίζει πόσο μικρό είναι,

γενικά σα μέγεθος όχι η οθόνη, πλέον το ξεχνάω στη τσέπη. Πιο εύκολη μεταφορά και κράτημα. Θα ήθελα βέβαια σε μελλοντική αναβάθμιση να εκμεταλλεύεται καλύτερα το εύρος της οθόνης ώστε η ωφέλιμη να πλησιάζει την ονομαστική. Γιατί κακά τα ψέματα 5,8 αλλά τείνει στις 4,7 και όχι στις 5,5. Και λόγω πλάτους αλλά  και με το τρόπο εκμετάλλευσης της πχ υδρόγειος στο πληκτρολόγιο κενό κάτω από το  notch και άλλα. Κλείνοντας μοναδικό θέμα ακόμα είναι το πως γράφω λόγω του μεγέθους και διάταξης του πληκτρολογίου.


Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 25/11/2017 - 12:42


#1064   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 25/11/2017 - 13:02

ακούστε αυτόν το ήχο για να καταλάβετε το πρόβλημα στο ηχείο... 



#1065   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/11/2017 - 13:13

ακούστε αυτόν το ήχο για να καταλάβετε το πρόβλημα στο ηχείο...


Το άκουσα και πατατηρησα στο 00:50 ένα τριξίματακι αλλά ασήμαντο . Όμως έβαλα αμέσως να το ακούσω και στο 6s και ήταν 10 φορές χειρότερο ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες