Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Please log in to reply
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/11/2017 - 09:04

Παιδιά η επιλογή του μεγενθυτικου φακού πως ενεργοποιηται;
Κάτι έκανα και ενεργοποιηθεικε αλλά δεν ξέρω τι. Βασικά κάποιο συνδυασμό πλήκτρων πρέπει να πάτησα. Attached File  IMG_0322.JPG   481.91KB   121 downloads


Nikos IPhone X 256 silver

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/11/2017 - 09:35

Παιδιά η επιλογή του μεγενθυτικου φακού πως ενεργοποιηται;
Κάτι έκανα και ενεργοποιηθεικε αλλά δεν ξέρω τι. Βασικά κάποιο συνδυασμό πλήκτρων πρέπει να πάτησα. attachicon.gifIMG_0322.JPG


Nikos IPhone X 256 silver

Ρυθμίσεις --> Γενικά --> Προσβασιμότητα --> Μεγεθυντικός φακός

 

Θέλει τριπλο κλίκ στο πλευρικό για να ανοίξει



#1083   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/11/2017 - 12:30

Ρυθμίσεις --> Γενικά --> Προσβασιμότητα --> Μεγεθυντικός φακός

 

Θέλει τριπλο κλίκ στο πλευρικό για να ανοίξει

Περιεργο. Ενω είναι απενεργοποιημενη σαν επιλογη σημερα που το εβγαλα απο την τσεπη μου τον εμφανισε.



#1084   karless

karless

    iPH Hero

  • 5,021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/11/2017 - 16:34

Έχει κανεις το πρόβλημα με το ηχείο ;Μιας και παραλαμβάνω αυτές τις μέρες ,μήπως θα ήταν καλύτερα να περιμένω την επόμενη παρτίδα; https://m.youtube.co...h?v=lxo77yU_2bA


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1085   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2017 - 23:44

Δεν έχω εγώ τουλάχιστον σε κανένα από τα δύο X αυτό το πρόβλημα.


Sent from my iPhone X using Tapavlak

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1086   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1,085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2017 - 23:59

Να ρωτησω το Lightning to USB Cable που εχει η συσκευασια μεσα ειναι το 0,5 m?η to 1m?

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1087   oldguard

oldguard

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/11/2017 - 08:43

Tελικά παιδια η καμερα του Χ με του 8 Plus εχει διαφορές στην πράξη;



#1088   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2017 - 09:12

Έχει κανεις το πρόβλημα με το ηχείο ;Μιας και παραλαμβάνω αυτές τις μέρες ,μήπως θα ήταν καλύτερα να περιμένω την επόμενη παρτίδα; https://m.youtube.co...h?v=lxo77yU_2bA


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

τι προβλημα ειναι αυτο δλδ; τριζει το ηχειο και το κατω κ το πανω;

δεν το καταλαβαινω



#1089   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/11/2017 - 09:14

καλημέρα στην ομάδα. τελικά το face id από ότι βλέπω δεν είναι και τόσο ασφαλές.... 

 

 

https://techblog.gr/...g-to-bkav-3558/



#1090   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12,838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/11/2017 - 09:37

φυσικά και δεν είναι ασφαλές ,προσοχή λοιπόν μην σας σταματήσουν στο δρόμο και σας πάρουν τα βιομετρικα του προσώπου σας κάνουν μια μάσκα και σας ξεκλειδώσουν την συσκευη .  :lol:

 

 

 

ΥΓ. οποίος θέλει ασφάλεια βάζει ένα κωδικό με γράμματα και αριθμούς και είναι κομπλέ ούτε touch id ούτε face id.


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 28/11/2017 - 09:40.


#1091   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2017 - 09:54

φυσικά και δεν είναι ασφαλές ,προσοχή λοιπόν μην σας σταματήσουν στο δρόμο και σας πάρουν τα βιομετρικα του προσώπου σας κάνουν μια μάσκα και σας ξεκλειδώσουν την συσκευη .  :lol:

 

 

 

ΥΓ. οποίος θέλει ασφάλεια βάζει ένα κωδικό με γράμματα και αριθμούς και είναι κομπλέ ούτε touch id ούτε face id.

Έτσι ακριβώς αλλά η πράξη είναι να μπορείς στην καθημερινότητα σου το κινητό που έχεις να μην σε ενοχλεί σε βάρος σε   μπαταρία να μην ξεμένεις συνεχώς να μην έχεις προβλήματα κόλλησε πατάω μια εντολή κάνει μια ώρα να μπει να έχει μια αξιοπρεπέστατη κάμερα γιατί πως να το κάνουμε όλοι αν όχι οι περισσότεροι από εμάς  δεν κρατάμε και μια dslr μαζί μας όταν πετύχουμε μια καλή φωτογραφία και θέλουμε εκείνη την στιγμή να την αποθανατίσουμε κι έτσι το X τα κάνει όλα αυτά και πολλά παραπάνω. Προσωπικά είχα το 8 plus και ο μόνος λόγος που το έδωσα είναι γιατί ποτέ δεν μπόρεσα να συνηθίσω τον όγκο αυτού ήθελα να έχω ένα δυνατό κινητό να έχει μεγάλη οθόνη να μην έχει home button να μου τρώει χώρο και να έχει μια καλή κάμερα και μπαταρία . Και όλα τα παραπάνω τα βρήκα στο x. Το μόνο κακό σε όλη αυτήν την υπόθεση είναι ότι ήθελα να είναι iOS και λέω μόνο κακό γιατί το ακριβοπλήρωσα αλλά τι να κάνουμε το iOS αυτά έχει αλλιώς πας σε android και ότι πάρεις σου κοστίζει 300 Ευρώ λιγότερα . Πλέον βαρέθηκα γιατί κι εκεί έμπαινα στο τρυπάκι πάρε το ένα είναι καλύτερο πάρε το άλλο και φτάνεις να σου κοστίζει πολύ περισσότερο . Θες την μια πας σε 5T μετά λες κάτσε να δω mi mix 2 ή Νοτε 8 και φτάνεις να έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά οπότε εδώ στην τελική αν είσαι αυτός ο χρήστης μπορώ να πω ότι στο χρόνο θα έχεις κάνει και οικονομία ;-)


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1092   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1,032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/11/2017 - 10:10

καλημέρα στην ομάδα. τελικά το face id από ότι βλέπω δεν είναι και τόσο ασφαλές.... 

 

 

https://techblog.gr/...g-to-bkav-3558/

και το touch id ειναι επικινδυνο με την ιδια λογικη...να προσεχεις που ακουμπας κλπ... χρησιμοποιειστε τα τηλεφωνα σας και ευχαριστηθειτε τα ...μην κοιτατε τετοια βιντεακια...εδω χακαρουν ολοκληρα συστηματα ασφαλειας το face id η το touch θα τους εμποδιζε...



#1093   rs172

rs172

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2017 - 16:26

Καληπσερα!Μου παρουσιασε 1 προβλημα το τηλεφωνο σημερα και μου το κανει μονο στον τηλεφωνικο καταλογο οταν πχ ειμαι σε 1 ονομα μεσα κ βλεπω τα στοιχεια του οταν σερνω με το δαχτυλο για να παω 1 βημα πισω δηλαδη στην λιστα με ολα τα ονοματα ..η οθονη πανω πανω κανει μια ισια γραμμη νερα ...!!!!!!

αλλα σε αντιστοιχα αλλα μενου οπως ρυθμισεις και αλλες εφαρμογες δεν μου παρουσιαζει κατι!!!!

τι να κανω ; να το παω πισω ; ειναι bug π ισως διορθωθει με καποιο Update ???



#1094   ramnoz

ramnoz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/11/2017 - 20:36

Καληπσερα!Μου παρουσιασε 1 προβλημα το τηλεφωνο σημερα και μου το κανει μονο στον τηλεφωνικο καταλογο οταν πχ ειμαι σε 1 ονομα μεσα κ βλεπω τα στοιχεια του οταν σερνω με το δαχτυλο για να παω 1 βημα πισω δηλαδη στην λιστα με ολα τα ονοματα ..η οθονη πανω πανω κανει μια ισια γραμμη νερα ...!!!!!!

αλλα σε αντιστοιχα αλλα μενου οπως ρυθμισεις και αλλες εφαρμογες δεν μου παρουσιαζει κατι!!!!

τι να κανω ; να το παω πισω ; ειναι bug π ισως διορθωθει με καποιο Update :huh:

Δεν μου φαίνεται κάτι σοβαρό , διότι όταν το κάνεις με μία κίνηση γρήγορη δεν φαίνεται κάτι, παρά μόνο αν το κάνεις σε αργή κίνηση τρεμοπαίζει το είδωλο της πίσω εικόνας.

Εγώ δεν ασχολούμαι με τέτοια... 



#1095   rs172

rs172

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2017 - 20:45

 

Καληπσερα!Μου παρουσιασε 1 προβλημα το τηλεφωνο σημερα και μου το κανει μονο στον τηλεφωνικο καταλογο οταν πχ ειμαι σε 1 ονομα μεσα κ βλεπω τα στοιχεια του οταν σερνω με το δαχτυλο για να παω 1 βημα πισω δηλαδη στην λιστα με ολα τα ονοματα ..η οθονη πανω πανω κανει μια ισια γραμμη νερα ...!!!!!!

αλλα σε αντιστοιχα αλλα μενου οπως ρυθμισεις και αλλες εφαρμογες δεν μου παρουσιαζει κατι!!!!

τι να κανω ; να το παω πισω ; ειναι bug π ισως διορθωθει με καποιο Update :huh:

Δεν μου φαίνεται κάτι σοβαρό , διότι όταν το κάνεις με μία κίνηση γρήγορη δεν φαίνεται κάτι, παρά μόνο αν το κάνεις σε αργή κίνηση τρεμοπαίζει το είδωλο της πίσω εικόνας.

Εγώ δεν ασχολούμαι με τέτοια... 

 

 ναι αν το κανεις γρηγορα δεν το καταλαβαινεις!αμα το κανεις αργα τρεμοπαιζει!εχω ανοιξει οτι υπαρχει για να κανω μπρος πισω κ δεν το κανει πουθενα ουτε εχω νιωσει οτι το τηλεφωνο εχει κατι!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες