Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

DOA iPhone 8 Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/11/2017 - 15:16

Ακριβώς γι' αυτό είναι επιλογή του καταστήματος αν θα παρέχει DOA στις αγορές.

 

Δεν είναι κάτι που επιβάλλεται απο το νόμο.

 

Απο τη στιγμή λοιπόν που ως κατάστημα το αναφέρεις και το διαφημίζεις, οφείλεις τουλάχιστον να 'σαι τυπικός.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/11/2017 - 19:11

Το κακό είναι ότι επειδή δεν είναι κάτι που επιβάλλεται από τον νόμο, το κάθε κατάστημα δικαιούται να το ορίσει όπως θέλει.

 

Πρακτικά δηλαδή δεν υπάρχει κανόνας για το τι προσφέρει το DOA. Διαφέρει από μαγαζί σε μαγαζί.



#18   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 26/11/2017 - 01:02

Απλα τι γινεται τωρω. Μου λενε που το πηγα σημερα ξανα οτι θα καθιστερησει κανα δυο βδομαδες, διοτι η apple εχουμε θεμα και δεν δεχετε τα DOA μας. Απο την αλλη λενε να το στειλουν μετα οι ιδιοι στην apple για ελεγχο κ τρεχα γυρευοπουλος. Αν παει απ τον ενα στον αλλο η συσκευη θα μου γυρισει με περισσοτερα σημαδια. Τωρα εχω προθεσμια μεχρι Τεταρτη γι αυτο πειτε λυσεις! χαχα

Δεν ξερω τι να δεχτω απ ολα αυτα π μου λενε ειμαι κ εγω τελειως αδειαβαστως πανω στο ολο θεμα.

 

Να απετισω καινουργειο? Αν δε μου τ δεχτουν τι κανω?

Να τους αφησω τη συσκευη μου και αν μου τη στειλουν πισω ξανα την ιδια και μετα εχει κ αλλα σημεδια τι θα κανω?

 

Αυτα φοβαμαι περισσοτερο μην γινει πιο χειροτερη απ οτι ειναι.....



#19   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 26/11/2017 - 01:13

ανεβασε μας μια φωτο να δουμε το σημαδι κι εμεις για να σου πουμε τη γνωμη μας



#20   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2017 - 01:31

τα πραγματα ειναι απλα. ζητα τους μα σου δειξουν που γραφονται ολα αυτα που σου λενε περι doa και ειδικης μεταχειρισης των apple προιοντων, και τελος ζητα τα ολα αυτα γραπτα για καθε νομιμο δικαιωμα σου εφοσον σου αρνουνται την αντικατασταση ή δεν το αναγνωριζουν ή οτιδηποτε.

legit


#21   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2017 - 01:56

Απλα τι γινεται τωρω. Μου λενε που το πηγα σημερα ξανα οτι θα καθιστερησει κανα δυο βδομαδες, διοτι η apple εχουμε θεμα και δεν δεχετε τα DOA μας. Απο την αλλη λενε να το στειλουν μετα οι ιδιοι στην apple για ελεγχο κ τρεχα γυρευοπουλος. Αν παει απ τον ενα στον αλλο η συσκευη θα μου γυρισει με περισσοτερα σημαδια. Τωρα εχω προθεσμια μεχρι Τεταρτη γι αυτο πειτε λυσεις! χαχα

Δεν ξερω τι να δεχτω απ ολα αυτα π μου λενε ειμαι κ εγω τελειως αδειαβαστως πανω στο ολο θεμα.

 

Να απετισω καινουργειο? Αν δε μου τ δεχτουν τι κανω?

Να τους αφησω τη συσκευη μου και αν μου τη στειλουν πισω ξανα την ιδια και μετα εχει κ αλλα σημεδια τι θα κανω?

 

Αυτα φοβαμαι περισσοτερο μην γινει πιο χειροτερη απ οτι ειναι.....

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις ξανά ο,τι έχει γραφτεί πιο πίσω.

 

1. Στο DOA δεν περιμένεις ούτε ώρα, το παίρνεις ΕΚΕΙΝΗ  τη στιγμή.

 

2. Ο κατασκευαστής δεν έχει καμία ευθύνη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#22   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 26/11/2017 - 02:27

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις ξανά ο,τι έχει γραφτεί πιο πίσω.

 

1. Στο DOA δεν περιμένεις ούτε ώρα, το παίρνεις ΕΚΕΙΝΗ  τη στιγμή.

 

2. Ο κατασκευαστής δεν έχει καμία ευθύνη.

 

Λοιπον αν ειναι Δευτερα το παω το αφηνω Κωτσοβολο και περιμενω να μου φερουν αλλο. Δε ξερω κι ολας με τη διαθεσιμοτητατα τι γινεται.



#23   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 26/11/2017 - 02:36

τα πραγματα ειναι απλα. ζητα τους μα σου δειξουν που γραφονται ολα αυτα που σου λενε περι doa και ειδικης μεταχειρισης των apple προιοντων, και τελος ζητα τα ολα αυτα γραπτα για καθε νομιμο δικαιωμα σου εφοσον σου αρνουνται την αντικατασταση ή δεν το αναγνωριζουν ή οτιδηποτε.

Ναι ισχυει τελικα εκτυπωσα οσα λενε για την DOA στην ιστοσελιδα https://www.kotsovol...tiki-epistrofon και θα παω Δευτερα να αφησω την συσκευη. 



#24   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 26/11/2017 - 02:50

Για οτιδηποτε θα σας ενημερωνω, να εχετε κι εσεις εδω μια αποψη απ το συγκεκριμενο καταστημα και γενικα απ τη διαδικασια αυτη.



#25   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/11/2017 - 09:50

Ναι ισχυει τελικα εκτυπωσα οσα λενε για την DOA στην ιστοσελιδα https://www.kotsovol...tiki-epistrofon και θα παω Δευτερα να αφησω την συσκευη. 

απο αυτο που εγραψες μου εκανε εντυπωση αυτο

"Ο όρος αυτός δεν ισχύει για πωλήσεις ειδών από φυσικά καταστήματα όταν και η παράδοση του είδους γίνεται στο φυσικό κατάστημα,  οπότε το είδος ανοίγεται και ελέγχεται κατά την παράδοση από τον πελάτη. Ισχύει όμως αναλογικά σε πωλήσεις από φυσικά καταστήματα όταν η παράδοση ορίζεται με αποστολή του είδους στην οικία του αγοραστή."



#26   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 04/12/2017 - 02:41

Γεια σας και παλι, θελω να ενημερωσω οτι δεν εβγαλα ακρη τελικα με κανεναν και κρατησα το κινητο μου χανοντας ετσι με το περασμα των ημερων την DOA. 

Τωρα το θεμα μου ειναι οτι μεσα στο φακο της πισω καμερας παρατηρω εναν κοκο σκονη (δεν επιρεαζει τοσο τη λειτουργεια στις φωτογραφιες) αλλα επειδη εδωσα γι αυτο πανω απο ενα 1000Ευρω θελω να εχω αρτια τη συσκευη μου. Οταν θα παω στο καταστημα για την επιστροφη μια και την εχω 12 μερες τωρα, θα την παω με κουτι και παρελκομενα ή οχι?



#27   tigio13

tigio13

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/12/2017 - 03:14

πραγματικα ειναι θλιβερο εν ετη 2017 να προσπαθεις για τα αυτονοητα και να μη βρισκεις το δικιο σου.εγω ειχα την τυχη - ατυχια να βρεθω με 2 συσκευες doa.η πρωτη ηταν ενα samsung note 1 που στο μακρυνο 2011 το ειχα πληρωσει 700 € day 1 και τις πρωτες μερες ειχε τραγικο battery drain.μετα απο μια βδοαμαδα το πηγα πισω στο media markt ειπα για το προβλημα το εδειξα και σε ενα παιδι στο service και επιτοπου και χωρις πολλα πολλα μου εδωσαν ενα καινουριο στο κουτι του.και για τα ακουστικα που ειχα ξεχασει να βαλω μεσα δεν μου ειπαν κατι.το καλο της υποθεσης ηταν πως οχι μονο μου το αντικατεστησαν αλλα μου εδωσαν 700 € πιστωτικο αε περιπτωση που αλλαξα γνωμη και προτιμουσα να κανω καποια αλλη αγορα.

Η δευτερη φορα που ειχα θεμα με doa ηταν φετος με ενα galaxy s7 edge το οποιο το αγορασα απο kaizer shop και τη 2η μερα εκλεισε και δεν ξανα ανοιξε ποτε.οπως φανηκε σε μενα μαλλον εκαψε πλακετα.το πηγα πισω και ζητησα αμεση αντικατασταση με καινουριο στο κουτι του και ενω η απαντηση ηταν πως πρεπει να παει στο service για να ελεχθει και μετα να ξαναπαω για να μου πουν τι βρηκαν η απαντηση η δικη μου ηταν πως καντε οτι ειναι να κανετε αλλα εγω απαιτω να παρω καινουριο κινητο.για να μην τα πολυλογω μετα απο 2 μερες με πηραν τηλ να παω να παραλαβω μου εδειξαν το παλιο μου κινητο που ηταν επισκευασμενο (ειχα κρατησει και imei και το επιβεβαιωσα) ξαναειπα πως δεν παιρνω επισκευασμενο κινητο,το δεχτηκαν ανοιξαν ενα καινουριο μπροστα μου το πηρα και ολα ειναι μια χαρα.

εγραψα και τις 2 εμπειριες μου για να δειξω πως το αποτελεσμα τελικα στο θεμα doa σε 2 ακριβα κινητα ηταν το ιδιο ειτε σε μια μεγαλη αλυσιδα ειτε σε ενα σκρουτζομαγαζο.ελπιζω να σε βοηθησα για να διεκδικησεις πιο θερμα οσα σου αναλογουν!



#28   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/12/2017 - 07:49

Τελικα στην Ελλαδα, ο μονος τροπος ειναι να τα κανεις πουτ@ν@ για να απαιτησεις, ειδικα απο τις γνωστες μεγαλες (πιασοκ@λικες) αλυσιδες τα δικαιωματα σου.

Σε αναγκαζουν να πας και να αρχισεις φωνες μεσα στο καταστημα μπας και ιδρωσει το αυτι του υπευθυνου.

Απο την στιγμη που διατυμπανιζουν για DOA ειναι υποχρεωμενοι να σε καλυψουν αν εχει προβλημα η συσκευη.

Μαλιστα σε δικια μου περιπτωση, που γυρισα σε καταστημα του Πλαισου στο mall ενα 8αρι μεσα στο 1ο 15νθημερο, οι ανθρωποι μου αλλαξαν τη συσκευη χωρις καμμια αντιρρηση.

Απλα για μενα μετα απο χρονια εμπειριας, ο Κωτσο ειναι οτι χειροτερο παιζει στην αγορα!



#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/12/2017 - 11:39

Γεια σας και παλι, θελω να ενημερωσω οτι δεν εβγαλα ακρη τελικα με κανεναν και κρατησα το κινητο μου χανοντας ετσι με το περασμα των ημερων την DOA. 

Τωρα το θεμα μου ειναι οτι μεσα στο φακο της πισω καμερας παρατηρω εναν κοκο σκονη (δεν επιρεαζει τοσο τη λειτουργεια στις φωτογραφιες) αλλα επειδη εδωσα γι αυτο πανω απο ενα 1000Ευρω θελω να εχω αρτια τη συσκευη μου. Οταν θα παω στο καταστημα για την επιστροφη μια και την εχω 12 μερες τωρα, θα την παω με κουτι και παρελκομενα ή οχι?

Καταγγελία εκείνες τις μέρες? Νο?

 

Μήπως τη συσκευή την είχες αγοράσει ηλ/νικά?

 

Τότε πολύ εύκολα μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση απο την αγορά (εντός 14 ημερών) και τα λεφτά σου πίσω.

 

Για το φακό μίλα με Document, InfoQuest.

 

Τελικα στην Ελλαδα, ο μονος τροπος ειναι να τα κανεις πουτ@ν@ για να απαιτησεις, ειδικα απο τις γνωστες μεγαλες (πιασοκ@λικες) αλυσιδες τα δικαιωματα σου.

Σε αναγκαζουν να πας και να αρχισεις φωνες μεσα στο καταστημα μπας και ιδρωσει το αυτι του υπευθυνου.

Απο την στιγμη που διατυμπανιζουν για DOA ειναι υποχρεωμενοι να σε καλυψουν αν εχει προβλημα η συσκευη.

Μαλιστα σε δικια μου περιπτωση, που γυρισα σε καταστημα του Πλαισου στο mall ενα 8αρι μεσα στο 1ο 15νθημερο, οι ανθρωποι μου αλλαξαν τη συσκευη χωρις καμμια αντιρρηση.

Απλα για μενα μετα απο χρονια εμπειριας, ο Κωτσο ειναι οτι χειροτερο παιζει στην αγορα!

Τζόκερ έπρεπε να παίξεις..

 

Το Πλαίσιο δε δίνει καν DOA. Το πως το πήραν πίσω είναι ένα θαύμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 04/12/2017 - 21:19

Καταγγελία εκείνες τις μέρες? Νο?

 

Μήπως τη συσκευή την είχες αγοράσει ηλ/νικά?

 

Τότε πολύ εύκολα μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση απο την αγορά (εντός 14 ημερών) και τα λεφτά σου πίσω.

 

Για το φακό μίλα με Document, InfoQuest.

 

Τζόκερ έπρεπε να παίξεις..

 

Το Πλαίσιο δε δίνει καν DOA. Το πως το πήραν πίσω είναι ένα θαύμα.

Τελικα με Κωτσο οπως ειπατε δεν βγαζω ακρη, μιλησα σημερα με infoQuest και μου ειπαν να την στειλω εκει τη συσκευη ετσι ωστε να μου δωσουν ανακατασκευασμενη. Δεν γινετε κατι αλλο σ αυτη την περιπτωση. Αλλα ενταξει θα εχω μετα ενα αξιολογο κινητο.. Απορρω πως ετυχε αφου η Apple δηλωνει IP67 για σκονη κ νερο, και να εχει απο μονη της η καμερα μεσα κοκους σκονης?

 

Δε ξερω  τη φαση αλλα πολυ αθλια εξηπηρετηση με την Apple και γενικα την πιοτητα της παραγωγης που κατασκευαζει ττις συγγεκριμενες συσκευες... Και ειμαστε και στο 2017 προς 2018 να λεμε..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες