Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Αυτός είναι ο λόγος που το παλιό σου iPhone "σέρνεται"!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
766 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 23/12/2017 - 02:08

Αυτά που γράφουμε και διαβάζουμε εδώ, απασχολούν το 1% των καταναλωτών. Κανένα αντίκτυπο δεν έχει στο περισσότερο κόσμο....


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/12/2017 - 04:50

Ο περισσότερος κόσμος βλέπει κινητά διετίας να σέρνονται οι επεξεργαστες τους , άλλοι λόγω λάθους του iOS 11 να φορτίζουν 2 3 φορές την ημέρα.
Μετά η Apple να μην τους λέει ξεκάθαρα ότι έχουν γερασμένη μπαταρία και πρέπει να την αλλάξουν.
Να μην βάζει καπάκι ώστε να αλλάζουν εύκολα και γρήγορα την μπαταρία , αλλά να τους την δίνει fix με το κινητό.

Η διαφορά του «προστατεύω μέσω του λειτουργικού το κινητό» και του «πουσαρω τους καταναλωτές να παίρνουν νέες συσκευές προκαλώντας μέσω του λειτουργικού , δυσλειτουργίες στις παλιές» είναι πολύ μικρή και εύκολα περνάς από την μια περίπτωση στην άλλη .
Τα δικαστήρια θα δείξουν σε βάθος χρόνου τι πραγματικά συνέβη αυτό τον καιρό στην  .

Οι καταναλωτές όμως σίγουρα μέχρι τότε θα έχουν κανει και κάνουν , τις επιλογες τους προς την ασφαλέστερη κατεύθυνση (σε αυτούς που δίνουν αξιόπιστες συσκευές με καλό λειτουργικό) σε όποια εταιρεία και αν ανήκουν.

Προσωπικά επειδή το κινητό για εμένα είναι εργαλείο δουλειάς και όχι μόνο τηλέφωνο.
Με ενδιαφέρει η αξιοπιστία , η σταθερότητα και η ευκολία.
(έχω όλο το οικοσύστημα της).
Προς το παρόν η για εμένα έχει ακόμα αίγλη , αλλά με προβληματίζει σοβαρά με αυτά που κάνει τον τελευταίο καιρό , αν στο μέλλον είναι ασφαλές να συνεχίζω μαζί της.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 23/12/2017 - 04:52


#273   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2017 - 09:40

Κακως περιμενες .. Απλα αγγλικουλια ειναι με ολιγη legalese.. ... Ξεκινα : https://www.apple.com/legal/sla/

δηλαδή εάν αποδεχθείς να πας να κόψεις τον λαιμό σου για να λειτουργήσει το iphone είναι σωστό;

με λίγα λόγια όλα είναι μαχητά απλά μην τους αφήνεις χώρο



#274   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 23/12/2017 - 19:57

Κάθομαι και διαβάζω όσα γράφονται στις σωρούς σελίδων ..

Το ζήτημα ομως παραμένει . Και αναρωτιέμαι τωρα εγω. Υπάρχει τελικά λύση στο πρόβλημα με τα κινητά μας ;;

Το κινητο μου (iPhone 6s 64GB) σέρνεται σα τρελό. Ειναι τραγικό αυτο. Νιώθω σαν να έχω iPhone 4 με 8GB μνήμη. Έλεος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: 3xwsapiax3ria, 23/12/2017 - 20:00


#275   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2017 - 20:13

Κάθομαι και διαβάζω όσα γράφονται στις σωρούς σελίδων ..

Το ζήτημα ομως παραμένει . Και αναρωτιέμαι τωρα εγω. Υπάρχει τελικά λύση στο πρόβλημα με τα κινητά μας ;;

Το κινητο μου (iPhone 6s 64GB) σέρνεται σα τρελό. Ειναι τραγικό αυτο. Νιώθω σαν να έχω iPhone 4 με 8GB μνήμη. Έλεος


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τσέκαρε την μπαταρία σου σε τι επίπεδο είναι αν είναι χαμηλά αλλάζοντας την αλλάζει το τηλέφωνο όλο.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#276   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 23/12/2017 - 20:16

Τσέκαρε την μπαταρία σου σε τι επίπεδο είναι αν είναι χαμηλά αλλάζοντας την αλλάζει το τηλέφωνο όλο.


Μα δεν έχω ούτε 5 μήνες που άλλαξα τη μπαταρία με το προγράμμα αντικατάστασης.

Τι στο καλο;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#277   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2017 - 20:17

Μα δεν έχω ούτε 5 μήνες που άλλαξα τη μπαταρία με το προγράμμα αντικατάστασης.

Τι στο καλο;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τσέκαρε την μπαταρία σε τι επίπεδο είναι .Καμιά φορά μπορεί να έπεσες σε ελαττωματική μπαταρία .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#278   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/12/2017 - 20:34

Ο περισσότερος κόσμος βλέπει κινητά διετίας να σέρνονται οι επεξεργαστες τους , άλλοι λόγω λάθους του iOS 11 να φορτίζουν 2 3 φορές την ημέρα.
Μετά η Apple να μην τους λέει ξεκάθαρα ότι έχουν γερασμένη μπαταρία και πρέπει να την αλλάξουν.
Να μην βάζει καπάκι ώστε να αλλάζουν εύκολα και γρήγορα την μπαταρία , αλλά να τους την δίνει fix με το κινητό.

Η διαφορά του «προστατεύω μέσω του λειτουργικού το κινητό» και του «πουσαρω τους καταναλωτές να παίρνουν νέες συσκευές προκαλώντας μέσω του λειτουργικού , δυσλειτουργίες στις παλιές» είναι πολύ μικρή και εύκολα περνάς από την μια περίπτωση στην άλλη .
Τα δικαστήρια θα δείξουν σε βάθος χρόνου τι πραγματικά συνέβη αυτό τον καιρό στην  .

Οι καταναλωτές όμως σίγουρα μέχρι τότε θα έχουν κανει και κάνουν , τις επιλογες τους προς την ασφαλέστερη κατεύθυνση (σε αυτούς που δίνουν αξιόπιστες συσκευές με καλό λειτουργικό) σε όποια εταιρεία και αν ανήκουν.

Προσωπικά επειδή το κινητό για εμένα είναι εργαλείο δουλειάς και όχι μόνο τηλέφωνο.
Με ενδιαφέρει η αξιοπιστία , η σταθερότητα και η ευκολία.
(έχω όλο το οικοσύστημα της).
Προς το παρόν η για εμένα έχει ακόμα αίγλη , αλλά με προβληματίζει σοβαρά με αυτά που κάνει τον τελευταίο καιρό , αν στο μέλλον είναι ασφαλές να συνεχίζω μαζί της.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μεγάλο ζήτημα να μπεί καθολικά αποσπώμενη μπαταρία σε όλους. Το κόστος θα μειωθεί σε τεράστιο βαθμό και ο κάθε χρήστης θα λύνει προβλήματα (κολλήματα κλπ) αλλά και θα αλλάζει την μπαταρία μόνος του,στην στιγμή. Η τεχνολογία υπάρχει, θέληση δεν υπάρχει απο τις εταιρείες για να μας έχουν στην μπρίζα και στην τσέπη τους. Βλέπουμε τί γίνεται...αλλά όταν οι χρήστες "κοιμούνται" με ψευτοκαλούδια και δεν βλέπουν τα ουσιώδη οι εταιρείες πουλάνε ότι θέλουν και όπως το θέλουν. Μετά τρέχουν να βρούνε service και "γνήσιες" μπαταρίες για επισκευή.

 

Κάθομαι και διαβάζω όσα γράφονται στις σωρούς σελίδων ..

Το ζήτημα ομως παραμένει . Και αναρωτιέμαι τωρα εγω. Υπάρχει τελικά λύση στο πρόβλημα με τα κινητά μας ;;

Το κινητο μου (iPhone 6s 64GB) σέρνεται σα τρελό. Ειναι τραγικό αυτο. Νιώθω σαν να έχω iPhone 4 με 8GB μνήμη. Έλεος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάνε αυτό που είπε ο Κώστας και πές μου συμπληρωματικά τί έκδοση iOS έχεις και απο πότε έχεις να κάνεις set up as new ή restore. Nα προσέχεις και τί εφαρμογές βάζεις μερικές φορές.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 23/12/2017 - 20:42


#279   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 23/12/2017 - 21:13

Μεγάλο ζήτημα να μπεί καθολικά αποσπώμενη μπαταρία σε όλους. Το κόστος θα μειωθεί σε τεράστιο βαθμό και ο κάθε χρήστης θα λύνει προβλήματα (κολλήματα κλπ) αλλά και θα αλλάζει την μπαταρία μόνος του,στην στιγμή. Η τεχνολογία υπάρχει, θέληση δεν υπάρχει απο τις εταιρείες για να μας έχουν στην μπρίζα και στην τσέπη τους. Βλέπουμε τί γίνεται...αλλά όταν οι χρήστες "κοιμούνται" με ψευτοκαλούδια και δεν βλέπουν τα ουσιώδη οι εταιρείες πουλάνε ότι θέλουν και όπως το θέλουν. Μετά τρέχουν να βρούνε service και "γνήσιες" μπαταρίες για επισκευή.

Κάνε αυτό που είπε ο Κώστας και πές μου συμπληρωματικά τί έκδοση iOS έχεις και απο πότε έχεις να κάνεις set up as new ή restore. Nα προσέχεις και τί εφαρμογές βάζεις μερικές φορές.


Στην έκδοση 11.2.1 ειμαι.

Γενικα προσέχω τι εφαρμογές βάζω για να μην έχω προβλήματα με τη συσκευή.

Τωρα θα τσεκαρω τη μπαταρία να δω τι παίζει.
24% λέει. ΚΑΚΟ επίπεδο. Τραγικά χαζό. Νιώθω οτι με έπιασαν κότσο στην αντικατάσταση !!!

Αλλα set up as new έκανα πρόσφατα οταν και ανανέωσα την τελευταία έκδοση. Λες να ξανακάνω restore και set up as new ξανά;

Τελευταία επεξεργασία από: 3xwsapiax3ria, 23/12/2017 - 21:18


#280   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 23/12/2017 - 21:25

Τωρα μου λέει
ΜΕΤΡΙΟ
13% επίπεδο φθοράς μπαταρίας χωρις να κανω τιποτα !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#281   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2017 - 21:28

Μεγάλο ζήτημα να μπεί καθολικά αποσπώμενη μπαταρία σε όλους. Το κόστος θα μειωθεί σε τεράστιο βαθμό και ο κάθε χρήστης θα λύνει προβλήματα (κολλήματα κλπ) αλλά και θα αλλάζει την μπαταρία μόνος του,στην στιγμή. Η τεχνολογία υπάρχει, θέληση δεν υπάρχει απο τις εταιρείες για να μας έχουν στην μπρίζα και στην τσέπη τους. Βλέπουμε τί γίνεται...αλλά όταν οι χρήστες "κοιμούνται" με ψευτοκαλούδια και δεν βλέπουν τα ουσιώδη οι εταιρείες πουλάνε ότι θέλουν και όπως το θέλουν. Μετά τρέχουν να βρούνε service και "γνήσιες" μπαταρίες για επισκευή.


Κάνε αυτό που είπε ο Κώστας και πές μου συμπληρωματικά τί έκδοση iOS έχεις και απο πότε έχεις να κάνεις set up as new ή restore. Nα προσέχεις και τί εφαρμογές βάζεις μερικές φορές.

Εκτός από ειδήμονας στα νομικά και στο software optimization έγινες και hardware engineer. Μπράβο φίλος τελικά είσαι παιδί θαυμα!
Στείλε βιογραφικό Apple τώρα!

Τελευταία επεξεργασία από: hal, 23/12/2017 - 21:28


#282   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 23/12/2017 - 21:33

-Δεν μπορεις να εχεις προσβαση στη μπαταρια.σου.
-Οταν αλλαζεις μπαταρια δεν εισαι ποτε σιγουρος τι σου εβαλαν.
-Δεν μπορεις να αποφασιζεις με ποια εκδοση του ios θελεις να τρεχει το iphone σου.
-Δεν σε ενημερωνουν για τις "απατες" που κανουν πισω και ΚΥΡΙΩΣ πανω στην πλατη σου.

Κατα τ'αλλα,το iphone νομιζεις οτι ειναι δικο σου επειδη εσκασες ενα χιλιαρικο και το κρατας στα χερια.
Η αληθεια ειναι μια. ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ "ΔΙΚΟ" ΤΟΥΣ !!!


Τελευταία επεξεργασία από: AZAZ, 23/12/2017 - 21:34


#283   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 23/12/2017 - 21:37

-Δεν μπορεις να εχεις προσβαση στη μπαταρια.σου.
-Οταν αλλαζεις μπαταρια δεν εισαι ποτε σιγουρος τι σου εβαλαν.
-Δεν μπορεις να αποφασιζεις με ποια εκδοση του ios θελεις να τρεχει το iphone σου.
-Δεν σε ενημερωνουν για τις "απατες" που κανουν πισω και ΚΥΡΙΩΣ πανω στην πλατη σου.

Κατα τ'αλλα,το iphone νομιζεις οτι ειναι δικο σου επειδη εσκασες ενα χιλιαρικο και το κρατας στα χερια.
Η αληθεια ειναι μια. ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ "ΔΙΚΟ" ΤΟΥΣ !!!


6008c3ee2ce05cea9ce257329f2f0d0f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#284   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/12/2017 - 21:54

Εκτός από ειδήμονας στα νομικά και στο software optimization έγινες και hardware engineer. Μπράβο φίλος τελικά είσαι παιδί θαυμα!
Στείλε βιογραφικό Apple τώρα!

 
Ασχολίαστο. Δεν απαντώ σε αμόρφωτους και αγενείς. Συγνώμη, αλλά το πας γυρεύοντας.
 

-Δεν μπορεις να εχεις προσβαση στη μπαταρια.σου.
-Οταν αλλαζεις μπαταρια δεν εισαι ποτε σιγουρος τι σου εβαλαν.
-Δεν μπορεις να αποφασιζεις με ποια εκδοση του ios θελεις να τρεχει το iphone σου.
-Δεν σε ενημερωνουν για τις "απατες" που κανουν πισω και ΚΥΡΙΩΣ πανω στην πλατη σου.
Κατα τ'αλλα,το iphone νομιζεις οτι ειναι δικο σου επειδη εσκασες ενα χιλιαρικο και το κρατας στα χερια.
Η αληθεια ειναι μια. ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ "ΔΙΚΟ" ΤΟΥΣ !!!

Σωστός μέχρι τα μεδουλια.
  

6008c3ee2ce05cea9ce257329f2f0d0f.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk

  

Τωρα μου λέει
ΜΕΤΡΙΟ
13% επίπεδο φθοράς μπαταρίας χωρις να κανω τιποτα !!
Sent from my iPhone using Tapatalk


Με ποια εφαρμογή το βλέπεις;

#285   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 23/12/2017 - 22:24

Ασχολίαστο. Δεν απαντώ σε αμόρφωτους και αγενείς. Συγνώμη, αλλά το πας γυρεύοντας.
Σωστός μέχρι τα μεδουλια.

Με ποια εφαρμογή το βλέπεις;


Έχω δυο εφαρμογές που λέγονται battery life και οι δυο. Μόλις τις κατέβασα. Η μια μου λέει αυτο που έγραψα 13% ΜΕΤΡΙΟ και η άλλη 82% GOOD.

Δε καταλαβαίνω.
Υπάρχει κάποια καλύτερη απο αυτές;

Ή να αλλάξω μπαταρία μια και καλη να τελειώνουμε που το κανω και μονος μου ;

Πάντως το κινητο δεν ειναι ούτε κατα διάνοια γεμάτο. Να έχω αλλα 35-45GB ελεύθερα απο τα 64GB.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες