Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Αυτός είναι ο λόγος που το παλιό σου iPhone "σέρνεται"!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
766 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2017 - 11:51

Δεν ξέρω αν οι duracell μπαταρίες αξίζουν. Είδα πως έχει σε plus αλλά όχι στο απλό.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 26/12/2017 - 11:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/12/2017 - 11:59

 

Δεν ξέρω αν οι duracell μπαταρίες αξίζουν. Είδα πως έχει σε plus αλλά όχι στο απλό.

 

Έξω υπάρχουν και Forcell και Blue Star...δεδομένου την κινεζιά (ανώνυμη) που κυκλοφορεί, άν αλλάξω στο 6s Plus θα προτιμούσα μία duracell ή Forcell απο οτιδήποτε άλλο (επώνυμο). Ιδιαίτερα για duracell που είναι εταιρεία με τεχνογνωσία στο αντικείμενο.

 

ΥΓ: Για το fix των μπαταριών Κώστα δεν θέλει περισσότερα Volts αλλά ξεκινάς απο πολύ μικρή τάση μέχρι την κανονική. Θέλει έναν τέτοιο φορτιστή με το ανάλογο πρόγραμμα για κάθε τάση μπαταρίας.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 26/12/2017 - 12:04


#318   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2017 - 12:56

Οι μηνύσεις εναντίον της apple έφτασαν τις 4. Όμως νομίζω πως πλέον αρκετά άτομα το έχουν αναθέσει σε φορείς με την κατηγορία της εξαπάτησης. Πιστεύω η πιο συμφέρουσα λύση για την apple είναι να κατεβάσει την τιμή της αλλαγής μπαταρίας στα 50 ευρώ περίπου και είναι κάτι που θα το αποδεχτούν όλοι.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 26/12/2017 - 12:58


#319   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2017 - 12:59

Οι μηνύσεις εναντίον της apple έφτασαν τις 4. Όμως νομίζω πως πλέον αρκετά άτομα το έχουν αναθέσει σε φορείς με την κατηγορία της εξαπάτησης. Πιστεύω η πιο συμφέρουσα λύση για την apple είναι να κατεβάσει την τιμή της αλλαγής μπαταρίας στα 50 ευρώ περίπου και είναι κάτι που θα το αποδεχτούν όλοι.

Και γιατί να πληρώσουν υποχρεωτικά  είναι το ερώτημα όταν η Apple έχει εξαπατήσει τους πελάτες της και δεν τις αλλάζει δωρεάν..? Αυτό θα έπρεπε να κάνει αν ήταν σωστή .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#320   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2017 - 13:03

Και γιατί να πληρώσουν υποχρεωτικά  είναι το ερώτημα όταν η Apple έχει εξαπατήσει τους πελάτες της και δεν τις αλλάζει δωρεάν..? Αυτό θα έπρεπε να κάνει αν ήταν σωστή .

Επειδή είναι αναλώσιμη. Το πρόβλημα είναι σε μας τι θα ισχύσει. Χοντρικά πρέπει να ξεκαθαριστεί το τοπίο αν θα δεχτεί και τηλέφωνα που έχουν ήδη ανοιχτεί. Εδώ τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν τα δέχονται. Και αν έξω πληρώνεις 67 δολάρια την αλλαγή της μπαταρίας εδώ πληρώνεις 110 ευρώ. Κάτι πρέπει να γίνει και σε αυτό το κομμάτι.



#321   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 26/12/2017 - 14:17

Έχεις 75% διαθέσιμη απο την σχεδιαστική χωρητικότητα και 423 κύκλους φόρτισης(πολλοί για apple device). Για την Apple όπως είπε και ο Νίκος είσαι στην κόκκινη ζώνη. Συνεπώς κατεβάζει ρολόγια σίγουρα, άν βάλεις το cpu dasherX θα δείς χαμηλούς χρονισμούς σίγουρα. Δυστυχώς καινούρια μπαταρία ή άλλο Iphone (αστειάκι)... ^_^

Έχεις και ωραίο κομμάτι...TSMC όπως το δικό μου. Μην το πουλήσεις ποτέ άποψη μου, κράτα το για δεύτερο ή κάντου μελλοντικά JB. Θα το χαρείς περισσότερο απ'όλα.

 

Οι 423 κυκλοι φορτισης ειναι πραγματι παρα πολλοι για Apple Device το παραδεχομαι, αλλα τι να κανουμε ρε γαμωτο. Φευγεις απο το σπιτι με 50% και δε ξερεις αν θα επιστρεψεις, αν θα σου φτασει, αν βαλεις 4G και στη ρουφηξει.. και παει λεγοντας. Οποτε το βαζω ρευμα και μετραει σαν κυκλος φορτισης. 

 

Οπως φαινεται θα παω για καινουρια μπαταρια γιατι αρχιζει και σερνεται για τα καλα και αρχιζει να μου τη δινει. 

Παλιοτερα επαιρνα μπαταριες για το 5S απο ενα μαγαζι στο Χαλανδρι (ονοματα δε λεμε) και βγηκε πληρη αποτυχια.

 

Εχετε στα υποψιν κανεναν αξιοπιστο πωλητη?

 

Το TSMC οντως ειναι καλο, αλλα στη προκειμενη στιγμη μονο νευρα μου δημιουργει. Αν δε το πουλησω θα το κρατησω ,πραγμα που ακομα σκεφτομαι.

Οσον αφορα το JB ,μακαρι να βγει κατι σταθερο να μας κανει και τη ζωη ευκολη. 



#322   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/12/2017 - 14:23

Το "TSCM vs Sammy chip" είναι απο τα μεγαλύτερα αστεία που 'χουν υπάρξει γενικότερα τόσα χρόνια.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#323   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/12/2017 - 14:36

Οι μηνύσεις εναντίον της apple έφτασαν τις 4. Όμως νομίζω πως πλέον αρκετά άτομα το έχουν αναθέσει σε φορείς με την κατηγορία της εξαπάτησης. Πιστεύω η πιο συμφέρουσα λύση για την apple είναι να κατεβάσει την τιμή της αλλαγής μπαταρίας στα 50 ευρώ περίπου και είναι κάτι που θα το αποδεχτούν όλοι.

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα απόλυτα.

 

Οι 423 κυκλοι φορτισης ειναι πραγματι παρα πολλοι για Apple Device το παραδεχομαι, αλλα τι να κανουμε ρε γαμωτο. Φευγεις απο το σπιτι με 50% και δε ξερεις αν θα επιστρεψεις, αν θα σου φτασει, αν βαλεις 4G και στη ρουφηξει.. και παει λεγοντας. Οποτε το βαζω ρευμα και μετραει σαν κυκλος φορτισης. 

 

Οπως φαινεται θα παω για καινουρια μπαταρια γιατι αρχιζει και σερνεται για τα καλα και αρχιζει να μου τη δινει. 

Παλιοτερα επαιρνα μπαταριες για το 5S απο ενα μαγαζι στο Χαλανδρι (ονοματα δε λεμε) και βγηκε πληρη αποτυχια.

 

Εχετε στα υποψιν κανεναν αξιοπιστο πωλητη?

 

Το TSMC οντως ειναι καλο, αλλα στη προκειμενη στιγμη μονο νευρα μου δημιουργει. Αν δε το πουλησω θα το κρατησω ,πραγμα που ακομα σκεφτομαι.

Οσον αφορα το JB ,μακαρι να βγει κατι σταθερο να μας κανει και τη ζωη ευκολη. 

Φίλε μου δυστυχώς...ότι να πώ αυτή είναι η κατάσταση και βλέπεις πώς με ελαφρά την καρδίαν το αντιμετωπίζει η Apple.

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα Iphones οπότε μην τα βάζεις με το συγκεκριμένο μοντέλο. Σύντομα έρχεται το 7, 7 plus(ήδη θα ξεκινήσουν και αυτά) και απο πίσω το 8, 8plus & Χ...απλά τα τελευταία έχουν ακόμη καινούρια μπαταρία.

Όσοι αλλάζουν συσκευή κάθε χρόνο θα την γλιτώσουν και όσοι αγοράσουν αυτών που θα τα πουλήσουν θα το βρούνε μπροστά τους χρονικά! B) Δεδομένου οτι η Apple δεν θα αλλάξει κάτι στο λειτουργικό της και θα συνεχίσει το "σφάξιμο".


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 26/12/2017 - 14:38


#324   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 26/12/2017 - 14:39

Το "TSCM vs Sammy chip" είναι απο τα μεγαλύτερα αστεία που 'χουν υπάρξει γενικότερα τόσα χρόνια.

Προσωπικα δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυτο το TSMC και που επωφελει.

 

Ειχα διαβασει ετσι στα γρηγορα (και καλα) οτι ο επεξεργαστης απο την TSMC εχουν καλυτερη καταναλωση ενεργειας και οτι παρουσιαζουν 2 ωρες μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας ,ενω ζεσταινονται και λιγοτερο.

 

Το ζητημα ειναι να λειτουργουν ορθα και απροβληματιστα οι συσκευες των 500+ ευρω. Απο εκει και περα μου ειναι αδιαφορο εαν ειναι TSMC ή BMW ή Suzuki Escudo.

 

Chris καλα τα λες ,μαζι σου. Αλλα το εν λογω μοντελο ειναι και "σχετικα" τελευταιο ή για να μη παρεξηγηθω "απο τα τελευταια".

Να πω οτι εχω ακομα το 4αρι να πω παει στο καλο, να αλλαξω συσκευη. Αλλα τωρα .. ?


Τελευταία επεξεργασία από: 3xwsapiax3ria, 26/12/2017 - 14:42


#325   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/12/2017 - 14:47

Προσωπικα δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυτο το TSMC και που επωφελει.

 

Ειχα διαβασει ετσι στα γρηγορα (και καλα) οτι ο επεξεργαστης απο την TSMC εχουν καλυτερη καταναλωση ενεργειας και οτι παρουσιαζουν 2 ωρες μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας ,ενω ζεσταινονται και λιγοτερο.

Επωφέλει όταν βλέπεις αγγελίες με καπέλο 100€ στα TSMC και να σκας στα γέλια..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#326   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/12/2017 - 16:00

Προσωπικα δεν εχω ιδεα τι σημαινει αυτο το TSMC και που επωφελει.

 

Ειχα διαβασει ετσι στα γρηγορα (και καλα) οτι ο επεξεργαστης απο την TSMC εχουν καλυτερη καταναλωση ενεργειας και οτι παρουσιαζουν 2 ωρες μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας ,ενω ζεσταινονται και λιγοτερο.

 

Το ζητημα ειναι να λειτουργουν ορθα και απροβληματιστα οι συσκευες των 500+ ευρω. Απο εκει και περα μου ειναι αδιαφορο εαν ειναι TSMC ή BMW ή Suzuki Escudo.

 

Chris καλα τα λες ,μαζι σου. Αλλα το εν λογω μοντελο ειναι και "σχετικα" τελευταιο ή για να μη παρεξηγηθω "απο τα τελευταια".

Να πω οτι εχω ακομα το 4αρι να πω παει στο καλο, να αλλαξω συσκευη. Αλλα τωρα .. ?

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είπα να αλλάξεις συσκευή...η μπηχτή στην Apple πηγαίνει με τις "τακτικές" της...κι εγώ 6s plus έχω και δεν το αλλάζω με τίποτε μέχρι να χαλάσει τελείως. Άν δεν αλλάξει μυαλά η apple (το πιό πιθανό) θα αλλάξω πλευρά όπου πλέον βγαίνει κάτι πολύ παραπάνω των αναγκών μου και πιό τίμιο σε όλα. Αυτό μετά απο χρόνια. Δεν είμαι μοδίστας για κάθε έτος αλλαγή συσκευής.

Έχουμε και πιό σοβαρά πράγματα να καλύψουμε και να ασχοληθούμε. (να πάμε και βόλτα στο εξωτερικό π.χ) να την θυμόμαστε. Για τις εταιρείες δεν θα δουλεύουμε μιά ζωή...αρκετά.



#327   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2017 - 17:26

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είπα να αλλάξεις συσκευή...η μπηχτή στην Apple πηγαίνει με τις "τακτικές" της...κι εγώ 6s plus έχω και δεν το αλλάζω με τίποτε μέχρι να χαλάσει τελείως. Άν δεν αλλάξει μυαλά η apple (το πιό πιθανό) θα αλλάξω πλευρά όπου πλέον βγαίνει κάτι πολύ παραπάνω των αναγκών μου και πιό τίμιο σε όλα. Αυτό μετά απο χρόνια. Δεν είμαι μοδίστας για κάθε έτος αλλαγή συσκευής.

Έχουμε και πιό σοβαρά πράγματα να καλύψουμε και να ασχοληθούμε. (να πάμε και βόλτα στο εξωτερικό π.χ) να την θυμόμαστε. Για τις εταιρείες δεν θα δουλεύουμε μιά ζωή...αρκετά.

Αντε ρε Χρησταρα, χρονια πολλα  !!! Για αυτο ζουμε ... Για την μερα που θα αλλαξεις πλευρα (και που ευελπιστουμε οτι θα αλλαξεις και forum) και θα μας αφησεις ησυχους στην μιζερια μας ... 



#328   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/12/2017 - 18:46

Αντε ρε Χρησταρα, χρονια πολλα  !!! Για αυτο ζουμε ... Για την μερα που θα αλλαξεις πλευρα (και που ευελπιστουμε οτι θα αλλαξεις και forum) και θα μας αφησεις ησυχους στην μιζερια μας ... 

Πέσαν οι μετοχές ε; :lol:



#329   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/12/2017 - 19:20

Οι μηνύσεις εναντίον της apple έφτασαν τις 4. Όμως νομίζω πως πλέον αρκετά άτομα το έχουν αναθέσει σε φορείς με την κατηγορία της εξαπάτησης. Πιστεύω η πιο συμφέρουσα λύση για την apple είναι να κατεβάσει την τιμή της αλλαγής μπαταρίας στα 50 ευρώ περίπου και είναι κάτι που θα το αποδεχτούν όλοι.


Η αντιθέτως μπορεί να διπλασιάσει τις τιμές για αντικατάσταση μπαταρίας, μετά να ανεβάσει τα ρολόγια με update και να αρχίσουν τα bootloops και μετά να έρθει να σου πεί...διάλεξε νέα μπαταρία 300€ ή νέα συσκευή 600€; Και κάπου εκεί θα αναπολήσουμε τις παλιές καλές μέρες που τώρα κράζουμε...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 26/12/2017 - 19:22


#330   SpirosTSporty

SpirosTSporty

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2017 - 19:45

Θα έχεις το δικαίωμα της επιλογής. Σε 6άρι με νέα μπαταρία, DFU, restore, set up as new ανέβηκα προσωρινά στα 839. Μετά έπεσα στα 600. Δράμα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)