Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickPwn for Firmware v2.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
202 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 16:33

Quote

Είχα και εγώ πρόβλημα με το Cydia. (έχω 3G από Vodafone). Έκανα το jailbreak, μια χαρά όλα, αλλά μου έβγαλε μόνο το εικονίδιο απο Cydia και δεν μπορώ να βάλω πολλά App (πχ. Winterboard, Apt Backup). Δοκίμασα και τα 2 αρχεία που έδωσε η Deav Team. Το μόνο που έβαλε είναι το Swirly MMS.



Το μόνο καλό; Τι κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο


Βρε παιδιά, μια παρατήρηση. Δεν είναι πολύ λογικό όταν έχετε κάνει update το Ιphone σας όπως για παράδειγμα από την 2.2 στην 2.2.1 να είναι πιο γρήγορο; Αφού όταν είστε στην 2.2 το έχετε φορτώσει με ένα σωρό πράγματα (ελληνικό μενού, fonts, ελληνικό keyboard, winterboard με απαιτητικά themes κτλ. κτλ.) ενώ αναβαθμίζοντας το στην 2.2.1 έχετε ένα καθρό iphone χωρίς περιττά αρχεία και εφαρμογές. Τη σύγκριση θα πρέπει να την κάνετε εφόσον μετά το update του φορτώσετε ότι είχατε και πριν το update. Τότε θα έχετε σαφή εικόνα για το αν είναι γρηγορότερη η νέα έκδοση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/01/2009 - 16:35

Quote

Το wifi ιναι σιγουρα ποιο γρυγορο οσο για το ηχειο δεν καταλαβα καποια αισθητη διαφορα


Οκ φιλε ευχαριστω

#18   konzour

konzour

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 16:53

geia sas paidia!
exw ena provlima logo tis vlakias mou:
ekana upgrade to iphone mou meso itunes stin ekdosi 2.2.1, (distixos den iksera pws einai lathos), ekana Jailbreaking, perase kanonika cydia kai installer. mporw na perasw kanonika efarmoges apo cydia alla den mporw na egatastisw kamia efarmogi.
pws mporw na to soso????????

#19   endorfin

endorfin

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2009 - 18:04

Παιδιά, αξίζει τον κόπο όλη αυτή η ιστορία, όταν σε δυο μήνες περιμένουμε update στην 2.3 από τη μαμά Apple;; Αναρωτιέμαι αν υπάρχει όντως κάτι αξιόλογο στην 2.2.1.... Τι λέτε;

#20   gargar

gargar

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 18:14

παιδιά βοήθεια!!! πέρασα τη νέα έκδοση απο itunes, έκανα jailbreak και μετά το itunes με έβαλε να κάνω restore. Με αυτό, οτι είχα μέσα σε φακέλους (με το categories) πρίν τη νέα έκδοση εξαφανίστικε συμπεριλαμβανομένου του cydia. Τι κάνω τώρα?

#21   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 31/01/2009 - 19:41

Quote

παιδιά βοήθεια!!! πέρασα τη νέα έκδοση απο itunes, έκανα jailbreak και μετά το itunes με έβαλε να κάνω restore. Με αυτό, οτι είχα μέσα σε φακέλους (με το categories) πρίν τη νέα έκδοση εξαφανίστικε συμπεριλαμβανομένου του cydia. Τι κάνω τώρα?


Σε έβαλε να κάνεις restore; Πώς ακριβώς;
Τέσπα αν το έκανες restore πρέπει να το ξανακάνεις jb. Περαστικά κ καλή υπομονή.
Αν μπορείς μόνο και μόνο απο περιέργια θα ήθελα να μου πείς εφόσον είχες περάσει την 2.2.1 πάντα τι μήνυμα σε έβγαλε το iTunes και σου ζήτησε restore.

#22   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 31/01/2009 - 19:42

Kαι κάτι άλλο.To miPatch ακόμα δεν είναι συμβατό με την 2.2.1. Το λέω στους προσεχώς υποψηφίους updateαδες.

#23   gargar

gargar

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 21:00


[/quote]

Σε έβαλε να κάνεις restore; Πώς ακριβώς;
Τέσπα αν το έκανες restore πρέπει να το ξανακάνεις jb. Περαστικά κ καλή υπομονή.
Αν μπορείς μόνο και μόνο απο περιέργια θα ήθελα να μου πείς εφόσον είχες περάσει την 2.2.1 πάντα τι μήνυμα σε έβγαλε το iTunes και σου ζήτησε restore.
[/quote]

Όταν τελειώνει το update βγάζει μύνημα για το πως θα συνδέσεις το τηλέφωνο:1) ως νέα συσκευή ή 2) νακάνει restore την συσκευή που είναι ηδη περασμένη. Εγω επέλεξα το 2 γιατί δεν ήξερα αν θα μου κρατήσει τις εφαρμογές που είχα αν το βάλω ως νέα συσκευή και γιατί υποτίθεται οτι με το aptbackup που είχα πριν και είχα πάρει backup, θα μπορούσα να ξαναπεράσω τις εφαρμογές που είχα.
Εδώ λοιπόν δυο τινά συμβαίνουν: ή εγω εχω κάνει λαλακία και ναι μεν πήρα backup αλλά το συγχρόνισα στον άλλον υπολογιστή που έχω στη δουλειά μου ή το aptbackup δεν έκανε καλά τη δουλειά του.
Μάλλον όμως εγω την έχω κάνει τη λαλακία...
Πάντως νομίζω οτι το restore χρειάζεται για να περαστούν οι επαφές, οι ρυθμίσεις του email, τα sms κτλ. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Αν δεν μου δώσει κανείς καμιά άλλη ιδέα, θα ξανακάνω τη διαδικασία τη Δευτέρα στη δουλειά μου όπου εκεί έχω σίγουρα το τελευταίο Backup.

#24   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/01/2009 - 21:05

Quote

geia sas paidia!

exw ena provlima logo tis vlakias mou:

ekana upgrade to iphone mou meso itunes stin ekdosi 2.2.1, (distixos den iksera pws einai lathos), ekana Jailbreaking, perase kanonika cydia kai installer. mporw na perasw kanonika efarmoges apo cydia alla den mporw na egatastisw kamia efarmogi.

pws mporw na to soso????????



Δεν την εκανες μονο εσυ την βλακεια  ;D Και εγω δεν μπορω να βαλω καμια σπα**ενη εφαρμογη παροτι εβαλα το ipaprep2 απο cydia ειναι λογικο αυτο?

#25   konzour

konzour

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 21:53

gia dexti kai "alles" efarmoges prwta prepei na peraseis mia original apo app store....
emena mou pernaei kanonika apo ekei, alla meta tipota!!!!!!!!!!

#26   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2009 - 22:36

εμενα ουτε απο το itunes μου περναει τα apps ...
ενω δειχνει οτι συνγχρονιζει...δεν περναει τιποτα απο  apps...
τους ηχους και τα λοιπα μου τα περναει κανονικα!

#27   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/01/2009 - 23:04

Quote

εμενα ουτε απο το itunes μου περναει τα apps ...

ενω δειχνει οτι συνγχρονιζει...δεν περναει τιποτα απο  apps...

τους ηχους και τα λοιπα μου τα περναει κανονικα!


Το ιδιο κανει και σε μενα. Εχω περασει και αγορασμενες εφαρμογες αλλα σπασ**νες τιποτα. Μαλον δεν δουλευει το ipaprep2 για την 2.2.1

#28   bgiourousis

bgiourousis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2009 - 23:43

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου οσο αναφορα το update σε 2.2.1 μετα το update και jailbrake αν μου ζησησει να κανω restore ή να περασω το iphone σαν νεα συσκευη τι να κανω; εχω μονο αγορασμενες εφαρμογες απο τοapple store και φυσικα ελληνικα και καποιες αλλες εφαρμογες απο cydia και ακομα εχω βαλει το aptbackup και εχω παρει backup απο την εφαρμογη. Σας ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια σας και για την πολυ κσλη δουλεια που εχετε κανει  και την βοηθεια που δινετε σε ολους μεσα απο το forum

#29   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 00:49

Quote

Quote

εμενα ουτε απο το itunes μου περναει τα apps ...

ενω δειχνει οτι συνγχρονιζει...δεν περναει τιποτα απο  apps...

τους ηχους και τα λοιπα μου τα περναει κανονικα!




Το ιδιο κανει και σε μενα. Εχω περασει και αγορασμενες εφαρμογες αλλα σπασ**νες τιποτα. Μαλον δεν δουλευει το ipaprep2 για την 2.2.1



Ρε παιδια δεν δουλευει το ipaPrep 2 για την 2,2,1
Το έχουμε πεί!!!!!!!!!!!!!! ;)

#30   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/02/2009 - 01:31

Υπάρχει το miPatch Firmware 2.2.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες