Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickPwn for Firmware v2.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
202 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 02/02/2009 - 11:57

Μπά. Επίσης με jailbroken κινητό ΠΡΩΤΑ κάνουμε restore μετά update και μετα ξανά jailbreak. gl

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   sotos_2002

sotos_2002

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/02/2009 - 20:38

Αντε να δούμε τι λέει και αυτή η εκδοση.
Ελληνικό πληκτρολόγιο και sort στις επαφές υπάρχουν;

#48   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2009 - 19:56

ρε παιδια εμενα μου κολαει το  pc συνεχεια στην διαδικασια wait for your iphone ro connect to recovery mode..
ειμαι παλιος χρηστης και γνωστης.εχω αλλαξει 10 υπολογιστες φιλων...τι framework τι χp
τιποτα...μου κολαει και το κινιτο και θελει παλι restore..τι κανω?
εχω κατεβασει τα αρχεια του site

τωρα παω να κανω ξανα restore stin 2.2 kai δεν μου κανει.....δεν ξερω τι να κανω...

#49   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 04/02/2009 - 03:39

Quote

ρε παιδια εμενα μου κολαει το  pc συνεχεια στην διαδικασια wait for your iphone ro connect to recovery mode..

ειμαι παλιος χρηστης και γνωστης.εχω αλλαξει 10 υπολογιστες φιλων...τι framework τι χp

τιποτα...μου κολαει και το κινιτο και θελει παλι restore..τι κανω?

εχω κατεβασει τα αρχεια του site



τωρα παω να κανω ξανα restore stin 2.2 kai δεν μου κανει.....δεν ξερω τι να κανω...


Καταρχήν το post σου είναι ασαφέστατο. Το κινητό κόλλησε ενώ το έκανες jailbreak και τώρα αρνείται να κάνει το οτιδήποτε;

#50   loomy

loomy

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2009 - 21:47

Καλησπέρα παιδιά!
Πήρα χθες και εγώ το iPhone 3G με συμβόλαιο Vodafone.
Επίσης έκανα τη βλακεία(??) κ όταν με ρώτησε το iTunes να κάνω update στην 2.2.1 πάτησα yes κ πλέον εχω την 2.2.1 με baseband 02.30.03.
Μπορώ να δοκιμάσω να κάνω jailbreak με το QuickPwn τώρα ή πρέπει να περιμένω για να βγει κάτι νεότερο?

#51   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2009 - 22:16

Μπορείς να κάνεις

#52   kokos54632

kokos54632

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2009 - 19:18

Για σας μπορεί κάποιος να μας πει αν το σπασμένο v2.2.1 είναι πλήρες, δλδ αν παίζουν όλες οι εφαρμογές, αν μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις και από app store και από cydia;

Ελληνικά και Ελληνικό πληκτρολόγιο έχει? Οι εφαρμογές που είχα είδη στο v2.2 θα χαθούνε, τις έχω περάσει στο iTunes αλλα θα μπορέσω να τις περάσω στο v2.2.1;

Ευχαριστώ και sorry αλλα διάβασα όλο το post και δεν βρήκα πλήρες απαντήσεις !

Edit: Greeklish to Greek

#53   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/02/2009 - 22:34

Quote

Για σας μπορεί κάποιος να μας πει αν το σπασμένο v2.2.1 είναι πλήρες, δλδ αν παίζουν όλες οι εφαρμογές, αν μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις και από app store και από cydia;



Ελληνικά και Ελληνικό πληκτρολόγιο έχει? Οι εφαρμογές που είχα είδη στο v2.2 θα χαθούνε, τις έχω περάσει στο iTunes αλλα θα μπορέσω να τις περάσω στο v2.2.1;



Ευχαριστώ και sorry αλλα διάβασα όλο το post και δεν βρήκα πλήρες απαντήσεις !


Εγω φιλε μπορω να σου απαντησω στα εξης:

αν παίζουν όλες οι εφαρμογές=ΝΑΙ


αν μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις και από app store και από cydia= ΝΑΙ και οσο αφορα τις σπασμενες απο appstore απλα εκανα εκανα εγκατασταση το ipaprep2 απο cydia και τις περναει ολες μια χαρα.


Ελληνικά και Ελληνικό πληκτρολόγιο έχει= ΟΧΙ περασα εγω απο cydia πληκτρολογιο


Οι εφαρμογές που είχα είδη στο v2.2 θα χαθούνε, τις έχω περάσει στο iTunes αλλα θα μπορέσω να τις περάσω στο v2.2.1;= Ολες οι εφαρμογες περνανε με συγχρονισμο με το itunes και οι σπασμε**ς αφου εχεις εγκαταστατησει το ipaprep2 απο cydia και απο το repo του xsellize.





#54   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/02/2009 - 12:38

Έκανα στο 3G αναβάθμηση σε 2.2.1 (πριν διαβάσω τις συμβουλές της Dev Team) και ενώ τρέχει κανονικά, η κάρτα κλειδώθηκε. Το πρόβλημά μου λοιπόν είναι η Baseband όπου έγινε ΜΟΝΙΜΑ (02.30.03) ενώ το yellowsn0w δεν λειτουργεί με αυτήν παρά μόνο με την (2.28). Άραγε την πάτησα μόνιμα και το iphone είναι για πέταμα ;

Βοήθεια ....

#55   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/02/2009 - 19:54

Quote

Έκανα στο 3G αναβάθμηση σε 2.2.1 (πριν διαβάσω τις συμβουλές της Dev Team) και ενώ τρέχει κανονικά, η κάρτα κλειδώθηκε. Το πρόβλημά μου λοιπόν είναι η Baseband όπου έγινε ΜΟΝΙΜΑ (02.30.03) ενώ το yellowsn0w δεν λειτουργεί με αυτήν παρά μόνο με την (2.28). Άραγε την πάτησα μόνιμα και το iphone είναι για πέταμα ;



Βοήθεια ....


To iphone δεν είναι για πέταμα. Απλά θα κάνεις υπομονή μέχρι να σπάσουν και την 2.2.1.
Α και επίσης έλεος, RTFM πρώτα.

#56   Madel

Madel

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2009 - 10:42

Γειά σας.

Έτρεξα κανονικά το QuickPwn για Windows και Firmware 2.2.1 , ακολούθησα τα βήματα, έκανε το jailbrake το  QuickPwn και λεέι πως γίνετε reboot. Στην οθόνη του iPhone εμφανήστικε ένας ανανάς και κάτω φόρτηζε κάτι. Μετά όμως στην οθόνη του iPhone εμφανήστηκε το εικονίδιο του itunes και ένα καλώδιο usb. Το έκανω restar αλλά συνέχεια βγάζει το ίδιο. Στα itunes όταν μπαίνω λέει:

iTunes has detected an iPhone in recovery mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes.

Όταν το κάνω όμως restore μου βγάζει:
The iPhone could not be restored. An uknown error occurred (14).

Τι μπορώ να κάνω?

#57   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2009 - 11:33

Quote

Γειά σας.



Έτρεξα κανονικά το QuickPwn για Windows και Firmware 2.2.1 , ακολούθησα τα βήματα, έκανε το jailbrake το  QuickPwn και λεέι πως γίνετε reboot. Στην οθόνη του iPhone εμφανήστικε ένας ανανάς και κάτω φόρτηζε κάτι. Μετά όμως στην οθόνη του iPhone εμφανήστηκε το εικονίδιο του itunes και ένα καλώδιο usb. Το έκανω restar αλλά συνέχεια βγάζει το ίδιο. Στα itunes όταν μπαίνω λέει:



iTunes has detected an iPhone in recovery mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes.



Όταν το κάνω όμως restore μου βγάζει:

The iPhone could not be restored. An uknown error occurred (14).



Τι μπορώ να κάνω?


Από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα βρήκα ότι αρκετοί έλυσαν το πρόβλημα με το συγκεκγριμένο error χρησιμοποιώντας διαφορετικό pc. Δοκίμασε πρώτα αυτό και μετά προσπάθησε να κάνεις restore βάζοντας το iphone σου σε DFU mode. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτί άλλο. Το επόμενο βήμα είναι η Vodafone (εφόσον το έχεις πάρει από εκεί αν και νομίζω ότι με τις παραπάνω δύο λύσεις, το πρόβλημα σου θα λυθεί.)

#58   ntrim

ntrim

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2009 - 12:17

Quote

Γειά σας.



Έτρεξα κανονικά το QuickPwn για Windows και Firmware 2.2.1 , ακολούθησα τα βήματα, έκανε το jailbrake το  QuickPwn και λεέι πως γίνετε reboot. Στην οθόνη του iPhone εμφανήστικε ένας ανανάς και κάτω φόρτηζε κάτι. Μετά όμως στην οθόνη του iPhone εμφανήστηκε το εικονίδιο του itunes και ένα καλώδιο usb. Το έκανω restar αλλά συνέχεια βγάζει το ίδιο. Στα itunes όταν μπαίνω λέει:



iTunes has detected an iPhone in recovery mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes.


Εδώ, που βλέπει το iTunes το iPhone και στο παράθυρο που σου λέει για restore, αγνόησε το iTunes (μην πατάς τίποτα και μην το κλείνεις) και άσε το τηλέφωνο να φορτώσει. Μόλις φορτώσει, το iTunes θα αποσύρει το μήνυμα και θα δει κανονικά το iPhone και προχωράς σε Sync.

Για δοκίμασε...

#59   Madel

Madel

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2009 - 13:07

Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!!!

Μπόρεσα τελεικά και έκανα restore και ξαναπροσπάθησα να ξανακάνω jailbreak με το QuickPwn  και τα κατάφερα !!!!

Ευχαριστώ και πάλι...!!!!

#60   chrislioy

chrislioy

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2009 - 01:12

''Υπενθυμίζω ότι το yellosnOw δεν δουλεύει με την αυθεντική έκδοση 2.2.1 του iTunes. Θα πρέπει να δημιουργήσετε μια custom firmware η οποία δεν αναβαθμίζει την baseband '''
πωσ δημιουργω μια custum firmware η οποια δεν αναβαθμιζει την baseband???????helpp


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες