Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1486   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/09/2018 - 21:38

Καλησπέρα παιδιά! Έχω το iPad mini 2 με iOS 10.3.3

Να αναβαθμίσω σε iOS 12 ή να κάτσω στ´ αυγά μου?? Ποια είναι η γνώμη σας?? Έχει αναβαθμίσει άλλος με την ίδια συσκευή?

Do it.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1487   tassr

tassr

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2018 - 21:40

Έχει δοθεί δηλαδή προθεσμία ότι η προσφορά λήγει τέλος του 18?


Γιέπ

#1488   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2018 - 21:43

Έχει δοθεί δηλαδή προθεσμία ότι η προσφορά λήγει τέλος του 18?


Σκοπός είναι να προλάβεις μπαταρία με την χαμηλή τιμή και να αποφύγεις το throttling

#1489   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2018 - 21:44

προσωπικη αποψη απο  ολιγοημερη συμβιωση σε iphone x προσωπικο κ ipad επαγγελματικο me 11.4.1 και 12

 

καλυτερο το 12 συγχρονες ειδοποιησεις ομαδοποιημενες

ημερομηνια πληρης στο ipad πχ

πιο γρηγορο γενικα κ γενικοτερα με μια καλυτερη αισθηση η οποια ειναι πιο εμφανης σε συγκριση Α Β οπως εκανα

 

*αν βγει κ jailbreak ε τελειωσαμε Best of  :D


IPhone 14 pro - Macbook air m2


#1490   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2018 - 22:26

Όλα κάπως καλά δείχνουν, τα περισσότερα τα έχετε αναφέρει ήδη, θετικά κι αρνητικά, όμως αυτά που διαπίστωσα κι εγώ και δεν μου αρέσουν είναι η αφαίρεση ένδειξης Bluetooth, η αφαίρεση του rest finger to unlock (αν θυμάμαι σωστά στην 10.3.3 είχε τη δυνατότητα μόνο με άγγιγμα στο Touch ID να ξεκλειδώνει, τώρα χρειάζεται πάτημα). Οπωσδήποτε η μπαταρία με αφήνει σε απορία μιας και διαπιστώνω κι εγώ ότι κατά την χρήση μπορεί να κατεβάσει ποσοστά γρήγορα σε λίγα λεπτά, ενώ στην αναμονή συνήθως δεν προκύπτει αυτό. Βέβαια έχω refurbished 7αρι λόγω αντικατάστασης και οι μέρες που το έχω είναι μόλις 5. Δεν ξέρω πως θα πάει, ελπίζω πάντως αυτή τη φορά να είναι εντάξει γιατί αρκετά μας παίδεψε όλους!

#1491   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2018 - 22:32

Όλα κάπως καλά δείχνουν, τα περισσότερα τα έχετε αναφέρει ήδη, θετικά κι αρνητικά, όμως αυτά που διαπίστωσα κι εγώ και δεν μου αρέσουν είναι η αφαίρεση ένδειξης Bluetooth, η αφαίρεση του rest finger to unlock (αν θυμάμαι σωστά στην 10.3.3 είχε τη δυνατότητα μόνο με άγγιγμα στο Touch ID να ξεκλειδώνει, τώρα χρειάζεται πάτημα). Οπωσδήποτε η μπαταρία με αφήνει σε απορία μιας και διαπιστώνω κι εγώ ότι κατά την χρήση μπορεί να κατεβάσει ποσοστά γρήγορα σε λίγα λεπτά, ενώ στην αναμονή συνήθως δεν προκύπτει αυτό. Βέβαια έχω refurbished 7αρι λόγω αντικατάστασης και οι μέρες που το έχω είναι μόλις 5. Δεν ξέρω πως θα πάει, ελπίζω πάντως αυτή τη φορά να είναι εντάξει γιατί αρκετά μας παίδεψε όλους!


Κρύφτηκε, ρυθμίσεις, γενικά, προσβασιμότητα, κουμπί αφετηρίας άνοιγμα με άγγιγμα

#1492   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2018 - 23:29

Ρε παιδιά εγώ έχω ένα iPhone 6 με κοντα 500 κύκλους φόρτισης και μου λέει health 100%. Δεν βλέπω να έχει θέμα η μπαταρία κρατάει πολύ με μικρή χρήση που του κάνω. Να την αλλάξω στην προσφορά απλά για να έχω καινούργια ή να μείνω με αυτή κ αν μετά τους500+ ή 600 τα φτησει να την πληρώνω ακριβά;

#1493   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/09/2018 - 23:46

Ρε παιδιά εγώ έχω ένα iPhone 6 με κοντα 500 κύκλους φόρτισης και μου λέει health 100%. Δεν βλέπω να έχει θέμα η μπαταρία κρατάει πολύ με μικρή χρήση που του κάνω. Να την αλλάξω στην προσφορά απλά για να έχω καινούργια ή να μείνω με αυτή κ αν μετά τους500+ ή 600 τα φτησει να την πληρώνω ακριβά;

Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει στο τάδε ποσοστό του Health την αλλάζεις.

 

Δε μπορώ να καταλάβω αυτη τη (χαζό)πρεμούρα που έχει πιάσει μερικούς ντε και καλά να προλάβουν τα 39€ λες και είναι το μέγα δώρο της Apple.

 

Σε ενοχλεί η αυτονομία στο τηλ? Πάς και κάνεις αντ/σταση.

 

Διαφορετικά μένεις όπως είσαι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1494   tassr

tassr

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2018 - 02:05

Κοντά στα 80% θα σε πειράζει η αυτονομία θες δε θες. Δεν είναι πυρηνική φυσική.

#1495   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 25/09/2018 - 03:33

Εγω βρηκα αλλο μπαγκ ενω ξεκλειδωνει με face id δεν μπορω να κανω swipe επανω ν ανοιξει ή 3d touch φωτο/φακο. Και δεν ξεκολλαει με κλειδωσε/ξεκλειδωσε. Μονο αν το γυρισεις αναποδα(;). Σε iphone x. Περιεργο παντως.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1496   angelob7

angelob7

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 25/09/2018 - 08:52

Η αλλαγή μπαταρίας αξίζει να την κάνετε ακόμα και αν νομίζετε πως δεν έχετε πρόβλημα. Εγώ την έκανα στο δικό μου 6s με ios 10.2.1 (δεν μου το αναβάθμισαν) και το τηλέφωνο έγινε πολύ πιο γρήγορο. To ios12 δεν το έχω περάσει ακόμα, εφόσον είμαστε ακόμα στην αρχική έκδοση και δεν θέλω κάθε μήνα να ξαναστήνω το τηλέφωνο. Πιστέυω καινούργια μπαταρία και ios 12 θα είναι σαν να έχουμε άλλο τηλέφωνο, εμείς με προηγούμενα iphone.



#1497   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2018 - 08:54

Νομίζω πως η αλλαγή μπαταρίας ισχύει για ένα τεμάχιο το χρόνο. Δεν μπορείς πχ να αλλάξεις 2 μέσα σε ένα έτος.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 25/09/2018 - 08:55


#1498   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/09/2018 - 09:20

Νομίζω πως η αλλαγή μπαταρίας ισχύει για ένα τεμάχιο το χρόνο. Δεν μπορείς πχ να αλλάξεις 2 μέσα σε ένα έτος.

Σε iphone 7 μου δείχνει "υγεία 86%", συντρέχει λόγος αλλαγής?

Ποιες προϋποθέσεις πρέπει να ισχύουν?



#1499   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/09/2018 - 09:49

Σε iphone 7 μου δείχνει "υγεία 86%", συντρέχει λόγος αλλαγής?

Ποιες προϋποθέσεις πρέπει να ισχύουν?

εμενα εδειχνε 88% και πηγα και την άλλαξα. καλως η κακως η υγεια θα πεσει και αλλο. και αφου εχει 39 ευρω η αλλαγή και σκοπευα να κρατησω το κινητο και άλλο πήγα και την αλλαξα.
προυποθεσεις να μην εχει ανοιχτει το τηλεφωνο σου απο μη εξουσιοδωτημένο και να μην εχεις αλλάξει μπαταρία μέσα στη χρονιά.

πηγα στην isystem στην αγία παρασκευή σε 20 λεπτά είχα το τηλέφωνο.



#1500   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2018 - 09:50

Σε iphone 7 μου δείχνει "υγεία 86%", συντρέχει λόγος αλλαγής?
Ποιες προϋποθέσεις πρέπει να ισχύουν?


Αυτό είναι υποκειμενικό γεγονός. Αν έχεις throttling ή βλέπεις μείωση στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας σου πιστεύω πως ναι στους επισήμους μόνο μπορεί και να άξιζε η αλλαγή μπαταρίας πριν λήξει η προσφορά και ξανά ανεβεί η τιμή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες