Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1456   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/09/2018 - 12:06

Δε ξερω τι να σου πω. Μπορει να ειναι και συνδιασμος πραγματων: να μην εφαγε καποια μπαταρια απ την εφαρμογη Χρονος επι της οθονης, να καλιμπραρισε μετα απο μερες καλυτερα το συστημα, να μην ζοριστηκε με το σημα στο σημειο που ηταν στο δωματιο, να μην εφαγε μπαταρια επειδη εκλεισα τη βαθμονομιση πυξιδας.
Παντως οσο περνανε οι μερες ειμαι πιο ευχαριστημενος

Η βαθμονόμηση δεν δημιουργεί κατανάλωση.

 

Υποκατάστατο είναι για κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούν υπ. τοποθεσίας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1457   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/09/2018 - 12:09

Η βαθμονόμηση δεν δημιουργεί κατανάλωση.

Υποκατάστατο είναι για κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούν υπ. τοποθεσίας.


Το γνωριζω, αλλα με 170 εφαρμογες που εχω στο κινητο δε ξερω τι γινεται. Βεβαια σε ολες οι εφαρμογες εχω κλεισει τις υπηρεσιες τοποθεσιας, την ανανεωση στο υποβαθρο, τις γνωστοποιησεις, οποτε το κινητο ειναι στημενο σωστα.
Απλα παραπανω περιγραφω πως τη μια μερε μου εφαγε 15% και την επομενη 0%

#1458   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 24/09/2018 - 12:20

Η μπαταρία σε 7 ... με την ίδια χρήση 20% χαμηλότερη για μένα ... έκανα και restore γιατί ήμουν με OTΑ ... πραγματικά μεγάλη διαφορα. Δυστυχώς τη πατήσαμε και είναι αδύνατο να πας πίσω όταν το iTunes δε σου επιτρέπει backup από ios12 να κάνει restore σε 11 .... που ακούστηκε το backup να είναι os version εξαρτημενο

#1459   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2018 - 12:36

Σίγουρα; Γιατί κι εγώ με 7+ είμαι και είναι μια μικρή ανεπαίσθητη σχεδόν δόνηση. Και δεν υπάρχει διακόπτης πουθενά για να το ενεργοποιήσεις/ απενεργοποιήσεις

Καλά και τι νόημα έχει να δονείται δεν μπορώ να καταλάβω.. Μάλλον θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο παρά θα με εξυπηρετούσε


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1460   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2018 - 12:38

Η μπαταρία σε 7 ... με την ίδια χρήση 20% χαμηλότερη για μένα ... έκανα και restore γιατί ήμουν με OTΑ ... πραγματικά μεγάλη διαφορα. Δυστυχώς τη πατήσαμε και είναι αδύνατο να πας πίσω όταν το iTunes δε σου επιτρέπει backup από ios12 να κάνει restore σε 11 .... που ακούστηκε το backup να είναι os version εξαρτημενο

Τίποτα δεν πάτησες. Λοιπόν κράτησε back up και δες πως κρατάς στο σύννεφο back up και πως ανεβάζεις στο icloud επαφές μηνύματα και φωτογραφίες. Δυστυχώς θα χάσεις τις εφαρμογές που θα πρέπει να τις κατεβάσεις manual(σιγά τα αυγά). Όταν ολοκληρώσεις την ''υποβάθμιση'' θα ανοίξεις τους διακόπτες και θα τα ξαναπάρεις πίσω ένα ένα. Απλώς χειροκίνητα θα ξανακατεβάσεις τις εφαρμογές.



#1461   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2018 - 12:58

Αυτό το βίντεο το παρέθεσε άλλο μέλος και το βάζω και εγώ για να δείτε από κάποιο σημείο και μετ'α

 

10:51 υπάρχει μείωση. Άλλες συσκευές θα δουν μισή ώρα μείωση και άλλες 10 λεπτά ενώ άλλες 20 λεπτά. Επί του παρόντος η 11.4.1 έχει bugs δεν είναι τόσο σβέλτη όσο η 12 αλλά από μπαταρία είναι σκυλί. Μαντεύω σήμερα θα είναι τελευταία μέρα της υπογραφής.



#1462   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2018 - 13:13

Καλά και τι νόημα έχει να δονείται δεν μπορώ να καταλάβω.. Μάλλον θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο παρά θα με εξυπηρετούσε


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

ίσως μια μορφή «επιβεβαίωσης» της εντολής, είναι ανεπαίσθητο και άνευ σημασιάς, αλλά σε «τρώει» γιατί κάτι που δουλεύει σε άλλους δεν δουλεύει σε εσένα!

#1463   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2018 - 13:23

Δεν ξέρω αν εγώ είμαι καλά με την υγεία μπαταρίας σε iPhone x .....
91 μου λέει και ήρθα από beta χωρίς restore μόνο OTA και έβαλα GM...8 μηνών κινητό τι να φταίει...Η είναι καλά,??

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1464   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2018 - 14:22

Αυτό το βίντεο το παρέθεσε άλλο μέλος και το βάζω και εγώ για να δείτε από κάποιο σημείο και μετ'α

10:51 υπάρχει μείωση. Άλλες συσκευές θα δουν μισή ώρα μείωση και άλλες 10 λεπτά ενώ άλλες 20 λεπτά. Επί του παρόντος η 11.4.1 έχει bugs δεν είναι τόσο σβέλτη όσο η 12 αλλά από μπαταρία είναι σκυλί. Μαντεύω σήμερα θα είναι τελευταία μέρα της υπογραφής.


Εγώ στο 7 που έρχομαι από τη 10.3.3 βλέπω τεράστια διαφορά. Μια ώρα χρήσης μείον. Δυο δυο τα % πέφτει αν ανοίξω YouTube η τπτ βαρύ.
Υγεία 88%. Οποίος έρθει από 10 θα του κακοφανεί πολύ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1465   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2018 - 14:33

Εγώ στο 7 που έρχομαι από τη 10.3.3 βλέπω τεράστια διαφορά. Μια ώρα χρήσης μείον. Δυο δυο τα % πέφτει αν ανοίξω YouTube η τπτ βαρύ.
Υγεία 88%. Οποίος έρθει από 10 θα του κακοφανεί πολύ...
Sent from my iPhone using Tapatalk



Δεν έχω εικόνα επειδή έχω το 8αρηβκαι ήρθα με προεγκαταστημένη την 11. Σε παίρνει να πας πάντως για αλλαγή μπαταρίας με τέτοια υγεία και δη πριν λήξει το έτος.

#1466   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2018 - 14:36

Δεν έχω εικόνα επειδή έχω το 8αρηβκαι ήρθα με προεγκαταστημένη την 11. Σε παίρνει να πας πάντως για αλλαγή μπαταρίας με τέτοια υγεία και δη πριν λήξει το έτος.

Πίστεψε με καλύτερα που δεν έχεις!
Σε ποιο ποσοστό η μπαταρία είναι καλό να αλλαχθεί;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: JimBala, 24/09/2018 - 14:36


#1467   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2018 - 15:05

Πίστεψε με καλύτερα που δεν έχεις!
Σε ποιο ποσοστό η μπαταρία είναι καλό να αλλαχθεί;
Sent from my iPhone using Tapatalk



80% είναι το κατώτατο. Εγώ θα σε συμβούλευα τέλη Οκτώβρη ή αρχές Νοέμβρη για να ξέρεις ότι υπάρχει και απόθεμα. Και εννοείται πας document ή infoquest

#1468   alexaras

alexaras

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2018 - 17:41

Εγώ στο 7 που έρχομαι από τη 10.3.3 βλέπω τεράστια διαφορά. Μια ώρα χρήσης μείον. Δυο δυο τα % πέφτει αν ανοίξω YouTube η τπτ βαρύ.
Υγεία 88%. Οποίος έρθει από 10 θα του κακοφανεί πολύ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

πολυ χρησιμο ποστ! thanks! εχω 10.3.1 στο 7αρι και το σκεφτομουν μπας και κανω το βημα και παω στη 12.. να'σαι καλα!



#1469   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/09/2018 - 18:25

Ακατανοητα πραγματα.

Σε 8 και ipad pro πηγα στο 12 με restore και επαναφορα απο αντιγραφο.
Και στις 2 συσκευες η μπαταρια τραγικη. Ηδη στο 8 γυρισα στο 11.4.1 και η μπαταρια επανηλθε στην φυσιολογικη της καταναλωση. Το ipad pro το αφησα το πρωι στις 9 με 55% μπαταρια και το μεσημερι στις 3 το βρηκα με 5%. Ηδη εχω ξεκινησει και κατεβαζω την 11.4.1 και για αυτο.

Το πιο κουφο ομως ειναι οτι σε ενα ipad air 2 πηγα στο 12 ΟΤΑ. Εκει η καταναλωση μπαταριας παρεμεινε αμεταβλητη.

Ετσι μου ερχεται αφου υποβαθμισω το 8 και το ipad pro στο 11.4.1 να τα αναβαθμισω στο 12 ΟΤΑ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1470   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/09/2018 - 18:27

Ακατανοητα πραγματα.

Σε 8 και ipad pro πηγα στο 12 με restore και επαναφορα απο αντιγραφο.
Και στις 2 συσκευες η μπαταρια τραγικη. Ηδη στο 8 γυρισα στο 11.4.1 και η μπαταρια επανηλθε στην φυσιολογικη της καταναλωση. Το ipad pro το αφησα το πρωι στις 9 με 55% μπαταρια και το μεσημερι στις 3 το βρηκα με 5%. Ηδη εχω ξεκινησει και κατεβαζω την 11.4.1 και για αυτο.

Το πιο κουφο ομως ειναι οτι σε ενα ipad air 2 πηγα στο 12 ΟΤΑ. Εκει η καταναλωση μπαταριας παρεμεινε αμεταβλητη.

Ετσι μου ερχεται αφου υποβαθμισω το 8 και το ipad pro στο 11.4.1 να τα αναβαθμισω στο 12 ΟΤΑ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Του έδωσες μερικές μέρες να κάνει Indexing? Η φρίκαρες από τις πρώτες μέρες με τη μπαταρία?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες