Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 20:34

Γυρισα σε 11.4 , απελπισια η μπαταρια στη 12 ... Πραγνατικα αθλια. Περασα απο το σερβις και μου ειπαν γιβεται ο κακος χαμος περναει κοσμος και ρωταει αν μπορουν να κανουν ελεγχο αν επαθε κατι η μπαταρια ... Σβηνουν cases και λενε μιληστε με agent ... Ανεπιτρεπτο ... iphone 7 256 με 94% Υγεια μπαταριας


Εγώ που άνοιξα case μου το έσβησαν στο Apple discussion

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2018 - 20:48

Σήμερα το φόρτισα δυο φορές αντί για τρεις την περασμένη.. Οκ το σκαλισα λιγότερο. Ρε μας δουλεύουν κανονικά οργανωμένο σχέδιο να πάει ο κόσμος που δεν ξέρει να αλλάζει μπαταρίες.. Πάμε πάλι πίσω


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#1608   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:34

σε νορμαλ χρηση μιλαμε για 3 πλασιο χρονο οι εκδοσεις διαφορα ...

#1609   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:35

σε νορμαλ χρηση μιλαμε για 3 πλασιο χρονο οι εκδοσεις διαφορα ...


Ίσως το φτιάξουν αργότερα. Θες να μας πεις σε ποιο σέρβις σου είπαν πως και άλλοι χρήστες έχουν πρόβλημα;

#1610   Maik11

Maik11

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2018 - 21:47

Τα siri suggestions δεν εμφανίζονται στη lock screen, εμφανίζονται όμως αν κάνω swap down στη μπάρα αναζήτησης. Σας εμφανίζονται?



#1611   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 07:37

Γυρισα σε 11.4 , απελπισια η μπαταρια στη 12 ... Πραγνατικα αθλια. Περασα απο το σερβις και μου ειπαν γιβεται ο κακος χαμος περναει κοσμος και ρωταει αν μπορουν να κανουν ελεγχο αν επαθε κατι η μπαταρια ... Σβηνουν cases και λενε μιληστε με agent ... Ανεπιτρεπτο ... iphone 7 256 με 94% Υγεια μπαταριας


Καλημέρα , Αθήνα ; Σε ποιο service το είπανε αυτό ;

#1612   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 08:23

Επεστρεψα χθες και στο ipad pro στην 11.4.1 και εχω ηδη την παλια καλη αυτονομια.
Αφου και με το 11 δεν ειχα θεματα με την λειτουργια των συσκευων μου και επειδη θεωρω οτι η αυτονομια ειναι ενα πολυ σημαντικο κομματι, θα ξαναπαω στο 12+, οταν αυτο αποκαταστησει την σωστη λειτουργια της μπαταριας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1613   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2018 - 09:33

Δεν θα εκθεσω το service ... τι ρωτατε τωρα ; Οποιος εχει γνωστο θα ξερει και καλυτερα τη κατασταση . Υπεροχο το 12 αλλα σε θεμα αυτονομιας το drain ειναι σε επιπεδο bug. Εδω σβηνουν cases ...

#1614   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 09:35

Δεν θα εκθεσω το service ... τι ρωτατε τωρα ; Οποιος εχει γνωστο θα ξερει και καλυτερα τη κατασταση . Υπεροχο το 12 αλλα σε θεμα αυτονομιας το drain ειναι σε επιπεδο bug. Εδω σβηνουν cases ...



Καλά κάνεις. Σε πιστεύω δεν είπα το αντίθετο. Άρα και άλλοι έχουν θέματα. Σίγουρα στις νέες συσκευές θα τρέχει υποδειγματικά δίχως τα προβλήματα στις μπαταρίες.

#1615   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:04

τα προβληματα αυτονομιας αφορουν ολες τις συσκευες η περισσοτερο τις λιγο παλιοτερες ?

 

επισης μεχρι ποτε θα υπογραφεται η 11.4.1 για επιστροφη αν χρειαστει?


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 29/09/2018 - 10:07

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#1616   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:11

τα προβληματα αυτονομιας αφορουν ολες τις συσκευες η περισσοτερο τις λιγο παλιοτερες ?
 
επισης μεχρι ποτε θα υπογραφεται η 11.4.1 για επιστροφη αν χρειαστει?


Μαντεύω σήμερα αύριο θα κλείσει η 11.4.1 . Δεν υπάρχει στάνταρ χρονικό περιθώριο. Μπορεί και σε δυο μέρες από τη στιγμή που βγαίνει το νέο iOS (σπάνιο) μπορεί και σε 2 εβδομαδες( πιο πιθανό σενάριο).

Αφορά όλες τις συσκευές από ότι είδα και στο Twitter ακόμα και τα plus μοντέλα, από 5s μέχρι και 8, πλην των νέων συσκευών iPhone xs/xs max

#1617   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:37

Μαντεύω σήμερα αύριο θα κλείσει η 11.4.1 . Δεν υπάρχει στάνταρ χρονικό περιθώριο. Μπορεί και σε δυο μέρες από τη στιγμή που βγαίνει το νέο iOS (σπάνιο) μπορεί και σε 2 εβδομαδες( πιο πιθανό σενάριο).

Αφορά όλες τις συσκευές από ότι είδα και στο Twitter ακόμα και τα plus μοντέλα, από 5s μέχρι και 8, πλην των νέων συσκευών iPhone xs/xs max

 

δηλαδη τα Χ - Χs δεν επηρεαζονται? παραξενα πραγματα....


IPhone 14 pro - Macbook air m2


#1618   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:44

Καλημέρα στην ομάδα. Πρώτο μήνυμα μετά από πάρα πολλά χρόνια. Συγκεκριμένα από την εποχή του iPhone 5.

Από χθες έχω κάνει την επιστροφή στην Apple και έχω στα χέρια μου ένα πληθωρικό Xs Max 64GB Silver. 

 

Θα ήθελα να μου πείτε τι να κάνω που δεν εμφανίζονται σαν group notifications οι ειδοποιήσεις του fb Messenger. 

Απεγκατέστησα και εγκατέστησα ξανά την εφαρμογή αλλά τίποτα. Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, ομάδες γνωστοποιήσεων, δοκίμασα να πάω από το Αυτόματο στο Κατά Εφαρμογή, αλλά τίποτα. 

Όταν μου έρχονται παραπάνω από 1 ειδοποιήσεις του messenger, γεμίζει η οθόνη με λίστα. 

 

Τι να κάνω; 



#1619   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:45

δηλαδη τα Χ - Χs δεν επηρεαζονται? παραξενα πραγματα....

Μα τα καινουργια ερχονται με iOS12 απο το κουτι, με τι να τα συγκρινεις;

 

Ακομα και rollback να κανεις με backup απο παλιοτερη εκδοση θελεις 2-3 φορτισεις για να δεις τι παιζει. Και η συντριπτικη πλειοψηφια χρηστων παγκοσμιως δεν εχει το κινητο τοσες μερες.



#1620   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:51

δηλαδη τα Χ - Χs δεν επηρεαζονται? παραξενα πραγματα....


Και τα x επηρεάζονται τουλάχιστον από ότι είδα στο imore με αρκετούς να παραπονιούνται.
Φυσικά και θα προμοτάρουν τα νέα μοντέλα αλλιώς δεν θα είχε νόημα να πουλάνε νέα μοντέλα. Εγώ θα ήθελα ένα λογισμικό πιο ελαφρύ και κουτσουρεμένο σε πολλά στοιχεία στις παλιές συσκευές σε σχέση με το να ενσωματώνουν χαρακτηριστικά που έχουν νεότερες συσκευές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες